Sari la conținut

Aproape un R.I.P - Constanta 09.04.2010


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

Ca sa opreasca sau sa stationeze in acea pozitie, ar fi trebuit sa mearga pe contra sens. Legea nu permite oprirea in acea pozitie. Numai pe strazile cu sens unic, se poate opri sau stationa pe partea stanga in sensul de mers. Iti doresc insanatosire grabnica, desi cred ca mare parte a sezonului l-ai cam pierdut.

Mesaj completat

Sunt curios, acolo era cumva si linie continua? Din schema asa reiese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa opreasca sau sa stationeze in acea pozitie, ar fi trebuit sa mearga pe contra sens. Legea nu permite oprirea in acea pozitie. Numai pe strazile cu sens unic, se poate opri sau stationa pe partea stanga in sensul de mers. Iti doresc insanatosire grabnica, desi cred ca mare parte a sezonului l-ai cam pierdut.

Mesaj completat

Sunt curios, acolo era cumva si linie continua? Din schema asa reiese.

 

 

DAAAAA...linie CONTINUA. Da na..era o femeia foarte proasta...chiar incredibil de proasta ( m-a intrebat daca vreau sa cheme salvarea) trage si tu concluziile :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Stai linisit ca de scapat nu scapa, nu vreau sa sune a lauda sau ceva ,,da mama e avocat si chiar in momentu asta se ocupa de cazul meu. O sa aiba MUUUUULTE daune de platit,cu ocazia asta imi iau mobra noua :love:

daca ea are un amarat de matiz eu nush ce sa zic de bani de motor nou. totusi imi place sa aud ca ai mama avocat(deci nu va fi un simplu accident) sa te tii tare, si trebuia mai bine mediatizat.

 

Ca sa opreasca sau sa stationeze in acea pozitie, ar fi trebuit sa mearga pe contra sens. Legea nu permite oprirea in acea pozitie. Numai pe strazile cu sens unic, se poate opri sau stationa pe partea stanga in sensul de mers. Iti doresc insanatosire grabnica, desi cred ca mare parte a sezonului l-ai cam pierdut.

Mesaj completat

Sunt curios, acolo era cumva si linie continua? Din schema asa reiese.

ai dreptate, dar poate ea nu stie ce e oprirea. sau poate se credea in UK ca acolo se merge pe stanga:P

 

 

insanatosire grabnica si recuperare usoara. sa fii atent cu expunerea lor la frig. mai incolo or sa inceapa sa te supere :laugh: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea are relevanta ca are mativ, poate sa aiba si un trabant in 3 roti, daca procesul iese in favoarea mea , este obligata sa achite daunele cerute. Sa faca imprumut bancar, sa se prostitueze...nu prea ma intereseaza. Ar trebuie sa-i fie invatatura de minte...SI PROSTIA ARE UN PRET ( sa speram peste 8000 de euro) :love:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se finalizeaza cazul ar trebui mediatizat la maximum,de genul "despagubire de 8000 de euro" sau "inchisoare 5 ani" ca sa dea de gandit la toti adormitii care conduc fara sa stie.

Ar fi prea frumos sa fie si adevarat,eu ma judec de aproape 2 ani tot pentru ca nu mi-a acordat un tembel prioritate,mi-a taiat calea efectiv si desi am castigat in prima instanta legile si asigurarile sunt stufoase si drum lung cu nervi de facut.ORICUM ASTA NECESITA TIMP SI NERVI. :love:

Mesaj completat

bau-bau...ai auzit de executor judecatoresc?

Executorul judecatoresc il executa numai dupa ce a ramas sentinta definitiva si irevocabila.Pana atunci nu :laugh: ai ce-i face bagami-as pla in moaca lor de tembeli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de incurajari ,cat despre sechele medicu mi-a spus ca o sa ma recuperez complet. Cat despre recuperarea daunelor a zis-o bine adi, EXECUTOR JUDECATORESC,,,banuiesc ca nu prefera 4 ani puscarie. In fine om vedea ce sa va intampla. :love:

 

A vorbit mama cu proasta aia si stiti ce tupeu a avut sa-i zica??,,,de fata cu politistul care fost la fata locului?? Ca eu de fapt nu aveam farurile aprinse si ca aveam o viteza ametitoare :lol:) Mama i explica daca aveam viteza mare nu mai eram in spital eram la morga,,,da aia o tinea pe ei...in fine orice ar face ea nu o las sa scape.

 

 

RIDE SAFE :laugh:

Editat de one_crazy_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba e de vina... daca se aude tare proasta probabil a crezut ca ai si viteza ! sa se faca masuratori si tot ce trebuie si sa`si vanda cutiuta ( Matiz`u) si casa !! pe mine acu vreo 2 zile era sa ma ia unu cu remorca , a taiat o curba si a intrat pe jumate de sens de`al meu! :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vorbit mama cu proasta aia si stiti ce tupeu a avut sa-i zica??,,,de fata cu politistul care fost la fata locului?? Ca eu de fapt nu aveam farurile aprinse si ca aveam o viteza ametitoare :laugh:) Mama i explica daca aveam viteza mare nu mai eram in spital eram la morga,,,da aia o tinea pe ei...in fine orice ar face ea nu o las sa scape.

 

eu zic sa te intelegi la 7000E si de restul 1000 sa-i dai picioare-n (cuvant urat) :love:

 

Mesaj completat

*pi2da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu executorul sta cam asa:- dupa o sentinta definitiva, poti apela la executor. Dupa trei ani de zile trebuie sa faci o cerere mereu pana in 6 luni catre executor si pusa la dosar ca starui in recuperarea sumei de bani in continuare. Altfel pierzi sansa de a mai recupera banii for ever. Executorul poate sa ii vanda bunurile mobile sau imobile, dar cu conditia sa aibe ceva pe numele lui. Poate sa ii puna poprire pe salariu sau pensie si sa ii blocheze conturile din banci. Toate demersurile, adresele, taxele, cheltuielile ce se fac de catre executor sunt platite de voi in prealabil, urmand a se adauga la banii pe care trebuie sa ii rexcuperati. Deci primiti banii datorie, plus ceea ce voi ati cheltuit cu executarea intre timp. Nu e asa simplu, dar cine are rabdare si noroc in final v-a reusi, iar respectivul se v-a trezi, ca are de platit mult mai mult decat a hotarat judecatorul sau judecatorii, dupa caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vorbit mama cu proasta aia si stiti ce tupeu a avut sa-i zica??,,,de fata cu politistul care fost la fata locului?? Ca eu de fapt nu aveam farurile aprinse si ca aveam o viteza ametitoare :laugh:) Mama i explica daca aveam viteza mare nu mai eram in spital eram la morga,,,da aia o tinea pe ei...in fine orice ar face ea nu o las sa scape.

 

 

RIDE SAFE :love:

 

ce zdrente... am mai zis asta, a intrat in mine din leterat si eu eram pe banda de langa axul drumului...iar el imi zicea in fata ca vroia sa faca dreapta :lol:))))))))))))

 

ps: zi-mi ca aia e machedoanca :lol:))

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida si usoara iti doresc, pacat ca o cizma de muiere ti-a ciuntit asa scurt sezonul moto.

Fratilor, MARE ATENTIE, viteza redusa, echipamentul si poate putin noroc face diferenta intre urmarile acestui eveniment regretabil si restul topicelor pline de rip-uri. Nu sunt lupul moralist, insa asta ne ajuta sa fim in viata si sa ne bucuram de armasarii nostrii , viteza decenta in primul rand, ca sa nu zic redusa. Fiecare patim ,pot sa jur , ca macar un idiot sa ne taie calea sau sa ne jeneze la fiecare ieseala, fie ca e vorba de tura lunga, fie de una pana la marginea orasului.

Saptamana aceasta mi-a intors in fata in oras o pisi cu un X5, la 180 de grade, peste DUBLA CONTINUA, in timp ce vorbea la telefon. Eu am vazut-o de departe, ea, culmea, nu. Am franat linistit , si intr-un drept cu ea m-am infipt in claxon (suna tare). La moarta aia ia si zburat telefonul din mana pe jos prin masina.

Ideea e ca daca dai de idioate din astea in trafic si apuca sa te accidenteze nu prea poti cere sa realizeze ce au facut, pur sio simplu pe multe nu le duce capul. Ele stiu ca tre sa invarta covrigul si ca au prioritate , doar nenea politai le iarta ca sunt fetite.

Circuland prudent vom putea povesti copiilor aventurile frumoase petrecute in sei.

Altfel, din vina noastra sau a altora, putem deveni statistici negre.

Asfalt uscat si km de povesti tuturor

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bau-bau...ai auzit de executor judecatoresc?

 

Am auzit s de executor... dar pana la executor e cale lunga. Stai linstit ca nu se aproba asa usor o "dauna" de 8000 E si judecatorul o sa zica ca sunt prea mari cererile... ma rog sa dea D-zeu sa scoata 80000E ca nu e prb mea ! Succes si rabdare multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sau a rudelor de gradul I :love:

 

Aici te inseli grav.

Exista o singura exceptie, atunci cand persoana care urmeaza sa fie executata este decedata, in acest caz sunt executati mostenitorii.

Vrei sa spui ca eu raspund pentru ceva ce a facut fratele meu ? E major, vaccinat si raspunde pentru actiunile lui. Suntem persoane diferite, venituri diferite, cheltuieli diferite, asa ca nu avem aceeasi raspundere. Daca averea lui este 0 nimeni pe lumea asta nu va veni sa ma execute pe mine (decat daca se dovedeste ca bunurile mele sunt obtinute din banii lui).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sau a rudelor de gradul I :love:
Fara suparare dar te inseli.

Sa luam ca si caz, un oarecare individ care iti datoreaza o suma de bani si locuieste cu nevasta si copilul. Casa a fost a socrilor, acestia au murit. Au lasat ca mostenire aceasta casa fiicei lor si nepotului, cu acte. Individul nu este proprietar al casei. Nu poti vinde casa nevestei si copilului pentru a achita datoria sotului. Consulta un executor judecatoresc. Daca era si el proprietar se putea cere o scoatere din indiviziune. Daca gresesc, rog pe cineva in masura sa ma corecteze.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e urmatoarea...pe "soferita" am taxat-o. Trebuie sa-mi dea 6800 EUro + cheltuielile de spitalizare, vreo 15 zile(destul de mult). A fost aproape sa scape, cu muuult tupeu,,voia sa zica ,,ca de fapt nu era ea la volan si frasu (Care e o saracie lucie,,e un boschetar care nici macar nu are permis) , a dat o spaga politaiului care a venit la fata locului in seara accidentului sa spuna ca de fapt nu era ea la volan. :) , da nu prea i-a iesit :D). In fine ,pentru mine sa terminat cu "bine" daca pot sa spun asa, astazi am fost de miam vazut mobra :( imi venea sa plang, am facut niste poze da sa vad cum le bag in laptop ca nu imi gasesc cablu, dar ma consolez cu gandu ca imi iau mobra noua( m-am hotart asupra unui KTM Duke 690 :P )

 

Va multumesc tuturor de urari si sfaturi!! Asfalt uscat si OCHII IN 4!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e urmatoarea...pe "soferita" am taxat-o. Trebuie sa-mi dea 6800 EUro + cheltuielile de spitalizare, vreo 15 zile(destul de mult).

Cum ai reusit frate asta asa "din scurt" , esti baiatu' lu' Baselu ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P) nu frate . da cunoaste si mama niste lume na ...parca nu stii cum e in romania:))) nici chiar pe baselu da na :)

Asta este, fiecare oase roade...o poveste cu final fericit, ca sa zic asa. Esti prost, platesti.

Numai bine. Sa pui poze cu ducele. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Ca o paranteza, fratii sint rude de gradul II, nu de gradul I. :)

 

 

Da, ai dreptate, greseala mea...

Desigur ca nici sotul si sotia nu sunt considerati rude de gradul 1 dupa casatorie, din punct de vedere juridic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...