Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

ESTI CUMVA PREOT??? :lol:

 

 

SAU POATE NU CIRCULI PREA MULT????

 

ASA E SUNTEM OAMENI!

OAMENI=FRAIERI????PROSTI???SAU CE???

 

 

 

 

TU CRED CA NU AI PATIT NICIODARA VREO FAZA D-ASTA DACA POTI SA GANDESTI ASA PASIV.(hai sa iertam un dobitoc dintr-un bmw cu manelele blana care ne sicaneaza si ne poate provoca un accident,dupa care isi baga si p......a in .....noastra ,ca de....el e smecher!)MA CREZI SAU NU ITI VINE SA LE ARUNCI O GRENADA LA 3 SECUNDE PWE GEAM..

 

 

DAR ......NOI SUNTEM OAMENI...PARDON FRAIERI!!!!!

 

NU STIU CE AI INTELES TU HONDA XXX,EU NU AM SPUS CA TREBUIE SA II SARI LA GAT UNUIA CARE A GRESIT !!!DARA DACA TOT EI SUNT CU TUPEU SI TE BAGA IN SANT .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Purghy: Tipul de masina si numarul pe PM te rog.

 

Si de la Piata Sudului, Oltenitei e si la stanga si la dreapta (eu asa stiu)

 

Asadar, spre stanga (spre IRA) sau spre dreapta (spre Eroii Revolutiei)?

 

 

B 68 MIL - Dacia 1310 albastru-bleu

 

A tirat-o pe Oltenitei, catre Aparatori (deci in stanga de cum eram eu).

 

 

Intrebare: Eu am dreptul sa cer de la politie numele si adresa ei? Am inteles ca o cheama ceva cu V si Emilia. A sunat politistul aseara la ea acasa dar nr. nu era alocat. Strada pe care sta e ceva cu Turturelelor sau Razoarelor, nu am inteles bine ca era galagie.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTI CUMVA PREOT??? :lol:

SAU POATE NU CIRCULI PREA MULT????

Nu sunt preot, dar vreau sa cred ca sunt crestin....

Iar de circulat intr-adevar nu circul prea mult... cel mult doua drumuri Germaia - Romania - Germania pe vara, si maxim 100 km/zi in oras.... si in week end ceva scurt si mic prin Moldova, nu sunt deci atat de "motociclist"ca tine, dar sunt, poate, ceva mai OM!

Am o singura tija, o completare la femurul drept, dupa 9 luni de spitale. Am luat o Lada Niva in freza acum fo 3 ani, si am avut femurul stang scos prin pantalonul de piele, claviculele amandoua mutate, 8 coaste rupte, antebratul stang rupt in 4 locuri si cam atat. Deci nimic grav. Si asta doar din cauza ca un "conservar" se grabea sa-si duca fetita la spital si mi-a taiat calea intr-o intersectie pe un drum national, in Ungaria.

Ulterior am aflat ca fetita lui fusese ranita tare de un motociclist care s-a suit cu un enduro pe ea.

Surprinzator, nu i-am dat in cap, nu l-am impuscat si nici nu m-am batut cu el parte in parte!

 

Ai sa ma intrebi de ce? Pai simplu, pe lnga faptul ca eram in halul in care eram, am avut parte de o educatie NON-violenta, bazata pe dragostea pentru oameni, asa cum sunt ei!

Nu trebuie sa fii preot sa iubesti pe cel de langa tine, indiferent de greselile lui! Si tu gresesti Petrescule, pentru ca si tu esti OM, (zic eu, poate ma insel)... si e bine si e placut cand dai tare cu mucii in fasole sa fii iertat, nu batut, scuipat, agresat!

 

Sau trebuie sa-ti aduc aminte ca in urma cu cateva saptamani integritatea familiei mele a fost atacata de un kamikaze? Imi pare extrem de rau ca acel kamikaze (din Praga, cunosti discutia deja) a murit. Din pacate a murit chiar in ziua in care trebuia sa iasa din spital. Nu am cuvinte sa-ti spun, ma doare asta, dar.... si-a facut-o cu mana lui!

Si revenind la problema cu violentele in trafic, raspunsul meu este CATEGORIC DA, mai bine sa fim fraieri, prosti si mai stiu eu cum, DAR VII, decat jmekeri, stapani, jupani sau stiu eu cum vrei zici, dar RECI.... cu R.I.P.-uri imprastiate pe forum si o lumanare-n gura...

 

Fii destept Petrescule, ca ai potential!

In rest... ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt preot, dar vreau sa cred ca sunt crestin....

Iar de circulat intr-adevar nu circul prea mult... cel mult doua drumuri Germaia - Romania - Germania pe vara, si maxim 100 km/zi in oras.... si in week end ceva scurt si mic prin Moldova, nu sunt deci atat de "motociclist"ca tine, dar sunt, poate, ceva mai OM!

Am o singura tija, o completare la femurul drept, dupa 9 luni de spitale. Am luat o Lada Niva in freza acum fo 3 ani, si am avut femurul stang scos prin pantalonul de piele, claviculele amandoua mutate, 8 coaste rupte, antebratul stang rupt in 4 locuri si cam atat. Deci nimic grav. Si asta doar din cauza ca un "conservar" se grabea sa-si duca fetita la spital si mi-a taiat calea intr-o intersectie pe un drum national, in Ungaria.

Ulterior am aflat ca fetita lui fusese ranita tare de un motociclist care s-a suit cu un enduro pe ea.

Surprinzator, nu i-am dat in cap, nu l-am impuscat si nici nu m-am batut cu el parte in parte!

 

Ai sa ma intrebi de ce? Pai simplu, pe lnga faptul ca eram in halul in care eram, am avut parte de o educatie NON-violenta, bazata pe dragostea pentru oameni, asa cum sunt ei!

Nu trebuie sa fii preot sa iubesti pe cel de langa tine, indiferent de greselile lui! Si tu gresesti Petrescule, pentru ca si tu esti OM, (zic eu, poate ma insel)... si e bine si e placut cand dai tare cu mucii in fasole sa fii iertat, nu batut, scuipat, agresat!

 

Sau trebuie sa-ti aduc aminte ca in urma cu cateva saptamani integritatea familiei mele a fost atacata de un kamikaze? Imi pare extrem de rau ca acel kamikaze (din Praga, cunosti discutia deja) a murit. Din pacate a murit chiar in ziua in care trebuia sa iasa din spital. Nu am cuvinte sa-ti spun, ma doare asta, dar.... si-a facut-o cu mana lui!

Si revenind la problema cu violentele in trafic, raspunsul meu este CATEGORIC DA, mai bine sa fim fraieri, prosti si mai stiu eu cum, DAR VII, decat jmekeri, stapani, jupani sau stiu eu cum vrei zici, dar RECI.... cu R.I.P.-uri imprastiate pe forum si o lumanare-n gura...

 

Fii destept Petrescule, ca ai potential!

In rest... ochi mari, multi & bine deschisi!

 

Domnule ...

 

 

 

:lol: :cheers: :cheers: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te demoralizez dar din experientele mele cu Politia, cred ca baba n-o sa pateasca nimic. De doua ori am privit cum imi este lovita masina in parcare; prima data o femeie a vrut sa iasa din parcare, a accelerat violent, mi-a busit aripa spate si a spart un stop dupa care a fugit.. Am strigat la ea nimic.. OK, ma duc la politie, le dau numarul masinii, marca, culoare, etc..ma asigura ca o sa gaseasca si ca ma suna... Trece o saptamana, doua, trei, imi expira dovada cu avariile, ma duc eu la politie si-mi spun ca inca cerceteaza si ca ma anunta. Cam dupa 1 luna si ceva, dupa ce expirase dovada ma duc iarasi la politie.. guess what, politistul care se ocupa de "caz" era in concediu. Evident ca nu s-a mai intamplat nimic de atunci. Faza 2, tot in parcare, imi buseste de data asta aripa din fata un TIR, strig la el, se opreste..se uita si zice ca el se grabeste si pleaca. Ma duc la politie din nou, le spun povestea si-mi spun direct pe fata.. Ca e prea greu sa faca ceva, tirul avea numar de PH, e pe firma, greu sa afle cine-l conducea.. Mai bine s-o las balta.

 

Ieri a fost o zi de rahat, si eu am evitat 3 accidente franand violent, pentru niste cretini care n-au nici-o treaba cu semnificatia indicatorului de CEDEAZA TRECEREA. Ce ma enerveaza cel mai tare e ca tot ei sunt tare-n gura si fac scandal.. ca ce vreau..

 

In alta ordine de idei, intr-un asemenea caz nu se poate invoca legitima aparare daca te duci la mos si-i strici una in gura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, intr-un asemenea caz nu se poate invoca legitima aparare daca te duci la mos si-i strici una in gura?

Depinde de martori... :lol:

Daca ai martori poti sa-l bati sa-l rupi, dar.... na, citeste si tu mai sus, sa nu mai scriu inca o data toata pologhia asta!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondaxx: am citit ce-ai scris mai sus, dar tot nu inteleg.. atata timp cat cel care te-a lovit nu are nici-un sentiment de vinovatie si-l doare-n fund de tine si in plus te injura, scuipa, ameninta, etc.. nu vad de ce ai intoarce si celalalt obraz si nu ai riposta si tu, asta chiar nu e un accident

ok, sunt de acrod, accidente se intampla, daca baba s-ar fi dat jos si ar fi vorbit cu purghy, s-ar fi asigurat ca e bine, ca n-a patit nimic, era altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondaxx: am citit ce-ai scris mai sus, dar tot nu inteleg.. atata timp cat cel care te-a lovit nu are nici-un sentiment de vinovatie si-l doare-n fund de tine si in plus te injura, scuipa, ameninta, etc.. nu vad de ce ai intoarce si celalalt obraz si nu ai riposta si tu, asta chiar nu e un accident

ok, sunt de acrod, accidente se intampla, daca baba s-ar fi dat jos si ar fi vorbit cu purghy, s-ar fi asigurat ca e bine, ca n-a patit nimic, era altceva.

E simplu six, fapta ORICUM e consumata si atata timp cat TU esti bine, e de preferat, (daca chiar vrei si te tine0 sa-l marlesti cu legea! Dar pentru asta deja e nevoie de prea multa bataie de cap! Mai bine scoatem animalele din noi si rupem dintii si violentam... e mai simplu si poate chiar mai practic! Si pentru ca ma intreba mai devreme cineva daca sunt preot, ti-am zis ca nu sunt, dar in Scriptura chiar scrie sa intorci si celalalalt obraz.... interpreteaza si intelege simbolul cum vrei tu!

 

Fiecare e liber sa actioneze dupa liberul arbitru, dar e bine de stiut ca sunt si consecinte de tras....

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic...parerea mea...puteti sa aruncati cu rosii si oua daca vreti....sa facem o lista cu Nr lor de inmatriculare...unul tot se nimereste sa stea in zona....sa ii lase amintiri pe masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau de patanie, probabil nici nu si-au dat seama ce rau au facut sau cat costa un motor zgariat, sau cat de usor se paote rupe un os sau zdreli pielea.

 

Parerea mea e ca daca mai erau si cu o amarata de dacia, pana scoti un elu de la ei dureaza, plus ca e cuvantul tau contra al lor, daca nu ai martori iar ei nu au semne oe masina., Daca te ajuta, avem un prieten avocat, poit discuta cu el sa se ocupe de caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 68 MIL - Dacia 1310 albastru-bleu

 

A tirat-o pe Oltenitei, catre Aparatori (deci in stanga de cum eram eu).

Intrebare: Eu am dreptul sa cer de la politie numele si adresa ei? Am inteles ca o cheama ceva cu V si Emilia. A sunat politistul aseara la ea acasa dar nr. nu era alocat. Strada pe care sta e ceva cu Turturelelor sau Razoarelor, nu am inteles bine ca era galagie.

 

 

Str. Turturelelor e la Alba Iulia linga rond iar Razoarelor nu exista in ghid-ul strazilor online. Nu poate nimeni sa afle adresa ca am vazut ca erau unii pe aici care au facut asta? :cheers: Poate daca te duci la ei la usa rezolvi ceva :lol:

Editat de ace20male
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu six, fapta ORICUM e consumata si atata timp cat TU esti bine, e de preferat, (daca chiar vrei si te tine0 sa-l marlesti cu legea! Dar pentru asta deja e nevoie de prea multa bataie de cap! Mai bine scoatem animalele din noi si rupem dintii si violentam... e mai simplu si poate chiar mai practic! Si pentru ca ma intreba mai devreme cineva daca sunt preot, ti-am zis ca nu sunt, dar in Scriptura chiar scrie sa intorci si celalalalt obraz.... interpreteaza si intelege simbolul cum vrei tu!

 

Fiecare e liber sa actioneze dupa liberul arbitru, dar e bine de stiut ca sunt si consecinte de tras....

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

 

Vorbesti de parca singura alternativa posibila ar fi: sa dai cu pumnu' sau sa intorci obrazu'. Mi se pare ca Purghy reactioneaza corect: nici nu da cu pumnul nici nu trece cu vederea ticalosia alora. Daca ce spui tu ar fi corect orice pedeapsa pe lumea asta ar fi imorala.

Editat de JohnDoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A enspea discutie de felul asta. Omenie? Da, inteleg, unii pot intoarce si celalalt obraz fara sa le para rau, e o chestie de educatie/temperament si nimeni nu poate sa afirme cu tarie ca asta e un lucru rau sau bun. Dar eu nu inteleg cum scapa atentiei un lucru elementar: astia trebuie scosi de pe strada!!. Ii ierti. Crezi ca se va schimba ceva? Nu cred ca mai au cum sa reziste dpdv fizic in traficul asta in care au probleme si cei cu reflexe ascutite la maxim. Deci intr-o situatie din asta, problema e clara: fac pe naiba in paispe sa nu mai iasa pe strada. Nu ma apuc sa bat mosi acum, dar nu garantez pentru integritatea masinii lor. Poate asa isi aduc aminte ca mai exista si autobuze pe lumea asta.

Purghy, imi pare tare rau ... dar pana la urma e bine ca ai scapat numai cu atat. Sfatul meu: nu-i lasa sa scape pe idioti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci intr-o situatie din asta, problema e clara: fac pe naiba in paispe sa nu mai iasa pe strada.

 

Exact. Si asta nu inseamna sa-i omori in bataie ci sa faci ceva ca sa le ia permisul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit de o ora pe harta Bucurestiului si singura varianta cred ca e strada Stanjeneilor. Parca asa ii zicea. Se potriveste, e pe Oltenitei, in directia in care s-au tirat ei. Ma duc diseara, in "civil", poate gasesc masina. Nu stiu ce voi face atunci.

 

Oamenii astia pur si simplu nu au ce cauta pe strazi, la volan. Daca ma omora si fugea si nu erau martori?

 

Repet, daca se dadeau jos si isi cereau scuze, ii lasam in plata Domnului dar am ciuda pe atitudinea lor. Multi, degeaba traiesc 60-70 de ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit de o ora pe harta Bucurestiului si singura varianta cred ca e strada Stanjeneilor. Parca asa ii zicea. Se potriveste, e pe Oltenitei, in directia in care s-au tirat ei. Ma duc diseara, in "civil", poate gasesc masina. Nu stiu ce voi face atunci.

Sugestia mea: chiar daca gasesti masina (inteleg de ce vrei neaparat sa o gasesti) las-o in pace deocamdata, incearca intai pe cale legala. Daca nu functioneaza ... mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil si ala cu pistolul o trecut prin ceva similar si vezi cum a ramas in istorie.

 

N-as vrea sa vad la ProTV ca o roacheritza salbatica a vandalizat cu facaletzul dacia unor pensionari nevinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No sa se intample nimic grav cu batranii nebuni :cheers: ....o sa ii vezi poate iara pe strada....dar daca le gasesti masina le-ai putea sa le-o "aranjezi" un pic cu un cui si un spray :cheers:

 

Scrii cu sprayu pe capota: moto lover!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Imi pare rau, pacat de ei ca sunt batrani, si te-ai astepta sa aiba mai mult bun simt.

 

Daca li s-ar lua carnetul ar fi ok, si-ar proteja si viata lor si a altora. De la o anumita varsta in sus nu mai poti conduce bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...De la o anumita varsta in sus nu mai poti conduce bine.

Corect, dar aici a fost mai mult decat faptul ca nu mai pot sa conduca bine. Si asta este si mai trist.

Batrani care injura si scuipa!? Si fug de raspundere?! Si insista in a-i pune sanatatea/viatza in pericol fortand plecarea?! Urata treaba! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil si ala cu pistolul o trecut prin ceva similar si vezi cum a ramas in istorie.

 

N-as vrea sa vad la ProTV ca o roacheritza salbatica a vandalizat cu facaletzul dacia unor pensionari nevinovati.

 

 

:lol: Esti tare!

Vreau doar sa stiu unde stau deocamdata. Mai incolo, mai vedem. Nu am de gand sa vandalizez nimic. Astept sa vad ce se poate face pe cale legala. Smokey are dreptate, as fi extrem de impacata daca i s-ar lua carnetul bestiei.

 

 

Alta intrebare:

Ce fac cu autorizatia de reparare de la politie? Precizez ca nu am CASCO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...