Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Daca ai avea o oarecare educatie, mai nobila (sa ma exprim frumos) ai face diferenta dintre "a intoarce obrazul virtual", pentru ca aici NU are sens sa ma agit si sa provoc discutii in contradictoriu -SI- "a intoarce obrazul" la propriu, in za riil laif!

 

Hai sa ne insultam si na jignim in trafic sau undeva unde putem avea contact altfel decat virtual... :cheers:

Mi-ar placea sa-ti vad reactia! :lol:

 

Nu de atitudinea mea impaciuitoare trebuie sa-ti fie mila, ci de aceia dintre "motociclisti"care nici macar aici, pe forum, nu sunt in stare sa-si controleze iesirile si manifesta un comportament de satra!

 

Bafta si obraji multi & subtiri!

In lipsa unor informatii ceva mai concrete despre educatia mea, te invit sa ma scutesti de parerile tale despre ea. Cat despre obrajii mei, sunt exact cati trebuie si au exact grosimea optima, multumesc pentru grija. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca din ceea ce spui rezulta ca ai un comportament pe forum si cu totul altul in trafic, ceea ce e cel putin aberant, si spun "aberant" doar ca sa pastram limitele politetii.

Purghy, imi cer scuze ca am dat-o in offtopic ... sa ne tii la curent cu desfasurarea evenimentelor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Jeez people, relax will you... :crack:

@stress - :lol: :cheers: :cheers: :crack: SATANAAAA!!! :laugh:

 

De ce nu puteti intelege ca nu putem fi toti intr-un fel. Unii sunt mai calmi, au o anumita experienta de viata, altii, care au trait intr-alt fel, au fitilul mai scurt si se manifesta intr-alt fel. Daca am fi toti la fel ar fi o lume destul de anosta si previzibila..

 

@ hondaxx - tot mi se pare ca exagerezi cu concluziile ca multi dintre noi suntem animale care nu se pot controla. Din nou, am tot respectul si chiar admiratia pentru tine ca poti sa manifesti o asemenea stapanire de sine incat sa fii pasnic in orice situatie. Sunt convins ca, per total, asta e cea mai buna abordare si cea mai sigura cale sa iesi invingator dintr-un conflict (dai bataie si castigi atunci pe loc, dar ce urmeaza dupa aia poate duce la pierderea razboiului). In mod clar cei care raman calmi si analizeaza situatia la rece (in conditiile in care au inteligenta, experienta si prezenta de spirit necesara) au cele mai mari sanse sa iasa bine din ABSOLUT ORICE situatie, inclusiv un conflict nasol in trafic. DAR, nu este cazul sa-i cataloghezi pe cei care nu au avut parte de experienta ta de viata sau de mediul in care ai crescut tu ca pe niste animale care scapa din cusca si rup tot in cale.

Eu recunosc, sunt EXTREM de calm, ma supar sau ma agit foarte greu, dar am niste limite peste care imi pierd cumpatul si sunt in stare sa dau la cap, si rau, nu asa... Tine si de varsta probabil (25 ani) si de experientele care mi-au marcat existenta, de cand eram copil si pana acum. Nu ma consider nici pe departe o bestie care nu se poate controla, dar, in anumite conditii, pot deveni asa ceva.

 

Din nou, numa bine Purghy, sper sa se rezolve pe cele mai OK cai posibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondaxx: in primu rand nu ne cunoastem, iar in al doilea rand tot respectul care ar fi normal fatza de cei in varsta s-a scurs incet cand vecinu din dreapta mea a scos oglinda si geamuri de prin casa si m-i le-a spart in fatza portzii mele sa nu mai ies cu masina, si cand un cetatean 80+ a accelerat spre masina mea si a dat in mine ca "intrase el primu pe strada". si daca era maica-mea in spatele meu as fi facut la fel. de ce sa vina la mine sa-si verse nervii pe mine? sa se duca la ala, nu asa ar fi corect?

am incheiat discutia.

 

scuze de offtopic, si pt ca stau tot prin berceni o sa casc ochii dupa masina aia

Editat de alex-bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

purghy, trebuia sa mergi foarte calm si incet in spatele lor, sa vezi unde parcheaza (deci unde stau). dupa aia te duceai la politie si dupa politie veneai sa ne scrii aici adresa. parerea mea.

 

 

Sincer, nu ai cum sa mergi cu calm dupa asa un eveniment. Eu stiu cum am reactionat dupa primul meu accident auto si din cauza adrenalinei era sa mai fac un accident. Cred ca Purghy si-ar fi dorit sa aibe un tanc in secundele urmatoare, ca sa treaca peste ei. E aproape imposibil sa-ti mai pastrezi calmul dupa o asa scena. Plus ca ar fi trebuit probabil sa-i urmareasca toata ziua (daca mergeau in vizita la cineva?). Oricum, cert e ca discutia degenereaza, ptr ca reactiile fiecaruia sunt altele decat cele care zicem ca le-am avea, ipotetic vorbind. Eu zic sa lasam postul asta ptr a vedea daca vor fi gasiti si pentru a da o mana de ajutor in gasirea mosilor. Ptr alte discutii, mai bine ati deschide un alt topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lipsa unor informatii ceva mai concrete despre educatia mea, te invit sa ma scutesti de parerile tale despre ea. Cat despre obrajii mei, sunt exact cati trebuie si au exact grosimea optima, multumesc pentru grija. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca din ceea ce spui rezulta ca ai un comportament pe forum si cu totul altul in trafic, ceea ce e cel putin aberant, si spun "aberant" doar ca sa pastram limitele politetii.

Purghy, imi cer scuze ca am dat-o in offtopic ... sa ne tii la curent cu desfasurarea evenimentelor :cheers:

:lol:

Spre marea ta surprindere, am (99%) acelasi comportament in trafic ca si aici pe forum. Mai concret: sunt suficient de bine antrenat sa imi pastrez stapanirea de sine in atari situatii dar atunci cand situatia degenereaza, intorc spatele si plec. Revin atunci cand spiritele sunt mai calme si se poate discuta omeneste.

Si eu am nervi si eu ma ambalez, si inca tare! DAR... am controlez pentru ca sunt antrenat de viata, de multe situatii sa fiu rece si calm. Chiar daca inside sunt vulan!

 

Nu am vrut sa te atac personal, deci nu ma intereseaza educatia ta, nu asta vroiam sa spun, ca TU ai fi needucat... keep cool....

 

@kriminal -> merci! Ar trebui sa (nu) treci prin prea multe ca sa inveti sa devii rece si INSENSIBIL la racnetele si injuriile si agresiunile imbecililor! Si ma refere aici la cei din trafic/viata/forumuri...

 

Respecte @ all of yuo people!

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu stiu cum au decurs evenimentele, mi-a fost scraba sa citesc 14 pagini 90% trash. Dar scriu si eu un trash.

 

Bate politia la cap, si daca nu rezolva fa plangere la IGP. Sper ca zgarietura aia se va materializa intr-o revopsire a motocicletei. toba, nu e zgariata? Cauta daunele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, eu plec maine in Fagaras unde o sa stau o saptamana si unde nu sunt mosi senili la volan (stiti, ca in reclama aia care era mai demult la TV cu baba care tragea de "volanul" din dreapta), unde e multa zapada si sunt si capre negre :lol: si cand ma intorc o sa ma duc si la ea si la politie si sa vad ce-oi mai face...

Va multumesc la toti pt. sustinere!!!!!! :cheers:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

purghy nu shtiu daca ai aflat ceva, dar daca informatziile pe care ni le-ai dat sunt corecte, adica:

 

-pe baba o cheama Emilia shi ceva cu V

-locuieshte pe strada Stanjeneilor

 

uite aici ceva interesant luat de pe pagini aurii

 

VASLUIANU EMILIA

Adresa: Stanjeneilor, Nr. 8, Sc. , Etaj , Apart. , Sector 4, 4, 41954, Telefon: 021.6366446

 

culmea ca la acelashi numar mai locuieshte tot cineva cu numele Emilia dar cu alt numar de telefon

 

BORCAN EMILIA

Adresa: Stanjeneilor, Nr. 8, Sc. , Etaj , Apart. , Sector 4, 4, 41954, Telefon: 021.6363993

 

sper sa itzi fie de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emilii de pe strazi cu nume de flori, ferea! Comunitatea motociclistilor va cauta :lol:

Purghy, pina vii inapoi, baietii deja o sa rastigneasca si arda pe rug citeva babe corespunzatoare descrierii :).

:cheers: :cheers: :crack: :crack: :laugh:

 

pai sa shtii ca am cautat shi alte emilii de pe strazile razoarelor sau turturelelor, da' nu exista nici una:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem merge noaptea cu megafonul pe strazile cu pricina sa strigam "EMILIOOO , AI DAT INTR-UN MOTOCICLIST ! ACUM STIM UNDE STAI SI VENIM LA TINEEE " :lol: .. sau alt text mai inspirat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrajitorul din oz @ Jun 24 2006, 09:47 PM)

 

Emilii de pe strazi cu nume de flori, ferea! Comunitatea motociclistilor va cauta

Purghy, pina vii inapoi, baietii deja o sa rastigneasca si arda pe rug citeva babe corespunzatoare descrierii .

 

 

 

 

pai sa shtii ca am cautat shi alte emilii de pe strazile razoarelor sau turturelelor, da' nu exista nici una:)

 

:lol: :cheers: :cheers:

:crack: :crack: :laugh: :)

Dati drumu la caini, aprindeti facliile!! Si, pentru numele lui Dumnezeu, sa construiasca cineva o spanzuratoare!! (cine se pricepe). A sosit ziua Judecatii de dupa cea de apoi!

Old people, u can run but u can't hide!!! Uhhh, wait... u can't run either, you're too old!!

:) :D :D :D :moto: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez eu una bucata cordelina de vreo 3-4 m, si ii mai fac si nodul... :lol:

eventual propun altceva: ca sa o stimulam sa se autodenunte, punem respectiva spanzuratoare cu facliile aferente pe strada respectiva si la megafon sa se auda "Te-am prins, vrajitoareo! Motociclistii satanisti cu accente de furie necontrolata sunt pe urmele tale! Preda-te acum si familia ta nu va pati nimic!" :cheers:

 

LE: uitai, aduc si vreo 5 caini adulti si vreo 7 pui care latra cam mult, daca o vrea vecinu de langa garajul meu sa ii imprumute. Sunt tomberonezi imperiali, din pacate, deci doar impresie artistica prin galagie, nu prin aspect (hai ca la unu mai merge ca e corcitura de tomberonez cu caine lup)

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca ati dat-o in balarii grav!! :lol:

 

 

@Purgy, sper sa rezolvi problema asta pe cale amiabila cu ei, desi ma cam indoiesc :cheers: ... pana una-alta, bucura-te de munte si de natura si uita de beleaua asta! ai grija de tine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca la ce-am scris eu mai sus faci referire, masina nu e "vinovata".Desi sunt de acord ca uneori o oglinda sparta e o lectie buna.Conducatorul auto e vinovat.Si apoi daca iti da numarul B34xxF ce faci ? Stii de unde sa-l iei ? Sau lucrezi la S.R.I. ?Glumeam.Ma refeream ca lumea e mica si ca exista o probabilitate mare,mai ales daca e riveran cu locul incidentului, ca cineva sa-l intalneasca si sa-l "ude" putin pe mosh.Ca doar vad zilnic o groaza de rivengeri fara cauza pe forum.Cine are sange in el sa-l intrebe de sanatate.

 

Fratioare eu nu am nimik cu masina... dar reparatiile le plateste idiotul ala de sofer. Si nu tre sa lucrezi la sri ca sa afli niste informatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am iesit din arest.am gasit-o pe baba,dar nu ea este aia rea .l-am batut pe mos pana a intrat in coma.ps;am nevoie de un avocat bun si ieftin .

 

trei sa paxcalim cumva ancheta.am fost si suspendat din functie pana la sfarsitul anchetei

 

mosul e in coma,sunt sanse de 50 cu 50 sa scape/moara,eu risc inchisoare multi ani...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghy - le-ai luat numarul?

 

Daca da sunt fripti.

 

Daca nu e greu.

 

da pm sa-ti spun ce si cunm.

Taica-miu a patit-o invers. El s-a tirat de la locul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

tocmai am iesit din arest.am gasit-o pe baba,dar nu ea este aia rea .l-am batut pe mos pana a intrat in coma.ps;am nevoie de un avocat bun si ieftin .

 

trei sa paxcalim cumva ancheta.am fost si suspendat din functie pana la sfarsitul anchetei

 

mosul e in coma,sunt sanse de 50 cu 50 sa scape/moara,eu risc inchisoare multi ani...........

 

:cheers: :cheers: :crack: :crack: tu vorbesti serios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce masina era?

 

Ieri in Victoriei erau sa ma dea dea pamant doi mosi intr-un sedan verde si nici ca le-a pasat. Dar mi-am zis sa-i ignor si sa-mi vad de drum... mergeam cu familia la palatul din Mogosoaia.

 

Culmea este ca au aparut si mosii acolo si s-au asezat chiar langa noi... parca era o invitatie la putina actiune :lol:

 

Cred ca cel putin ceva morala le prindea bine dar m-am gandit sa nu ofer scene dragutze copiilor din jurul meu... nu stiu daca am facut bine sau nu, si ma gandesc la asta incercand sa las nervii de o parte si sa ma gandesc la efectul (si side-effect-ul) actiunii...

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

tocmai am iesit din arest.am gasit-o pe baba,dar nu ea este aia rea .l-am batut pe mos pana a intrat in coma.ps;am nevoie de un avocat bun si ieftin .

 

trei sa paxcalim cumva ancheta.am fost si suspendat din functie pana la sfarsitul anchetei

 

mosul e in coma,sunt sanse de 50 cu 50 sa scape/moara,eu risc inchisoare multi ani...........

 

 

bai tu chiar vorbesti serios? daca da, BRAVO! :crack: :lol: :cheers: :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Purghy, sfatul din primul post de dupa relatarea ta e cel mai viabil. Degeaba esti tu corecta... stii vorba aia - Mori cu dreptatea in mana :lol:

 

Bine ca esti bine-sanatoasa totusi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu care e strada stanjeneilor.... ca doar stau de 12 ani in cartieru asta

o sa il caut eu pe mosh si ii trag cateva casti in gura luaiash fam. in p*** de muist...

stai fara griji

il bat si bag poze daca e :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...