Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai si daca te da mortaciunea in judecata, ce faci?

 

O da si Purghy in judecata. Dar crezi ca "mortaciunea" are bani sa faca asa ceva?

 

@Purghy: Cred ca poti sa faci plangere impotriva politistilor.

 

Dar repet: nu cred ca merita sa te consumi.

Daca alegi sa continui, macar fa-o relaxata si cu zambetul pe buze :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci este incredibil ce se intampla, oameni buni! :crack:

Am fost la confruntare cu aia la politie si politistii i-au dat dreptate ei in tot. Aia a negat vehement ca a fost accident in conditiile in care in declaratie scrisese ca eu am intrat in ea si multe alte aberatii.

 

Au pus motorul langa masina incercand sa imite accidentul si desi masina are numeroase zgarieturi si alte urme nu au vrut sa imi dea dreptate, m-au prostit in fata cand eu stiu foarte bine ce a fost si am constatare de unele avarii.

 

Ca sa nu mai spun ca politaiul ma punea sa declar ca zgarieturile de pe masina ei au fost produse de copii, cu un cui, in fata blocului!!!... :crack: Ei, si dupa ce am dat declaratii din nou, politistii s-au spalat pe maini de tot si au zis sa ne dam in judecata. Deci ei practic nu fac nimic, dar absolut nimic! Au zis ca asa suntem noi motociclistii ca dam peste altii si ca sigur nu a fost nici un accident. Deci niste aberatii fantastice! Si mai erau acolo inauntru o gramada care erau trimisi, tot asa, in instanta.

 

Si mai are rost sa mai adaug ca EA a zis ca ma da in judecata?... Cat tupeu pe taranca!...

 

In concluzie, mori cu dreptatea in mana. Oricum, eu renunt ca nu are nici un rost sa ma duc in instanta si sa ne tiganim si acolo in halul asta... :crack:

Ii multumesc mult lui Aky ca a fost cu mine ca avocat si ca m-a ajutat si ii raman dator cu o lada de bere!!

 

Imi pare rau sa spun... dar asa patesc toti care va place sa fiti calcati in picioare. Si sunt multi "pacifisti" aici care va spun doar atat : nu e frumos sa-ti faci singur dreptate, sa dai cu pumnu, etc.. ci sa lasi politia/justitia sa-si faca datoria. . Asteptati sa faca altii dreptate pt. voi ... si uite ce se intampla : politia si justitia se pisa efectiv pe noi.

 

Ai 2 solutii acuma :

1) let it go, ai pierdut. Asta bineinteles.. daca nu te vei trezi cu citatie de la tribunal .. ca ai distrus o masina cu motocicleta ta.

2) asteapta cateva luni , in primavara daca inca te gandesti la incidentu asta .. fa-le felu.. ajuta-i sa invete sa mearga cu tramvaiu.., tu sau cineva care vrea sa te "ajute" .. 2 litri de benzina si da-le foc la cacatu de masina. Scurt si la obiect... se numeste razbunare si te vei simti mai bine. Mult mai bine. Sau daca ti se pare prea radical... niste geamuri sparte, cauciucuri taiate si un litru de vopsea aruncata aiurea pe caroserie va avea acelasi efect.

 

Sau poti sa ignori aberatiile ce tocmai le-am scris si sa-ti continui viata. Maine daca ti se va intampla DIN NOU un asemenea "incident" .. vei vedea ca nu o sa mai stai dupa politie sa-si faca datoria.. ci iti vei face dreptate singura. O sa vezi.

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci este incredibil ce se intampla, oameni buni! :crack:

Am fost la confruntare cu aia la politie si politistii i-au dat dreptate ei in tot. Aia a negat vehement ca a fost accident in conditiile in care in declaratie scrisese ca eu am intrat in ea si multe alte aberatii.

 

Au pus motorul langa masina incercand sa imite accidentul si desi masina are numeroase zgarieturi si alte urme nu au vrut sa imi dea dreptate, m-au prostit in fata cand eu stiu foarte bine ce a fost si am constatare de unele avarii.

 

Ca sa nu mai spun ca politaiul ma punea sa declar ca zgarieturile de pe masina ei au fost produse de copii, cu un cui, in fata blocului!!!... :crack: Ei, si dupa ce am dat declaratii din nou, politistii s-au spalat pe maini de tot si au zis sa ne dam in judecata. Deci ei practic nu fac nimic, dar absolut nimic! Au zis ca asa suntem noi motociclistii ca dam peste altii si ca sigur nu a fost nici un accident. Deci niste aberatii fantastice! Si mai erau acolo inauntru o gramada care erau trimisi, tot asa, in instanta.

 

Si mai are rost sa mai adaug ca EA a zis ca ma da in judecata?... Cat tupeu pe taranca!...

 

In concluzie, mori cu dreptatea in mana. Oricum, eu renunt ca nu are nici un rost sa ma duc in instanta si sa ne tiganim si acolo in halul asta... :crack:

Ii multumesc mult lui Aky ca a fost cu mine ca avocat si ca m-a ajutat si ii raman dator cu o lada de bere!!

 

Purghy, dreptatea in cazul asta ti-o faci cu mana ta... :crack:...hai sa-i coafam masina babetei :funny:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK... vad ca marea majoritate voteaza pentru a-ti face dreptatea sigura... eu raman la parerea mea... fa-ti dreptate singura, iar daca TU vei fi prinsa (si de obicei, 're-al dreaq, asa se intampla) o sa iti trimitem mancare cu prastia la puscatorie, si o sa turam motoarele sub geamul celulei tale, sa nu uiti cum suna motoretele...

 

Off topic: :crack: E stupid, patetic, jalnic si abject ce se intampla aici.... Instigari la violenta, ura si alte d'astea! Coroborate cu prezenta tot mai numeroasa a motoristilor "de monitor" incep sa vad in caest forum un loc de intalnire virtuala a bruce lee-lor, a van damme-ilor...

 

Purghy draga... fa ce te taie capul... functioneaza perfect legea liberului arbitru!

 

 

 

Orice ai decide, iti doresc succes! :crack:

 

P.S. Rog adminii sa ma baneze daca gandesc prea "frumos" si prea pasnic pentru forumul asta... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai 2 solutii acuma :

1) let it go, ai pierdut. Asta bineinteles.. daca nu te vei trezi cu citatie de la tribunal .. ca ai distrus o masina cu motocicleta ta.

2) asteapta cateva luni , in primavara daca inca te gandesti la incidentu asta .. fa-le felu.. ajuta-i sa invete sa mearga cu tramvaiu.., tu sau cineva care vrea sa te "ajute" .. 2 litri de benzina si da-le foc la cacatu de masina. Scurt si la obiect... se numeste razbunare si te vei simti mai bine. Mult mai bine. Sau daca ti se pare prea radical... niste geamuri sparte, cauciucuri taiate si un litru de vopsea aruncata aiurea pe caroserie va avea acelasi efect.

Si mai poti sa te duci sa-i omori pisica, fiul, nepotul, mustele de pe pereti, gainile si bacteriile. WTF, people, inteleg ca domnisoara a avut probleme, e normal sa se doreasca o recompensa, macar morala, dar sa instici la vandalism si distrugere. Voi sunteti normali la cap?

 

N-oi fi io cel mai calm dintre soferi, am avut si eu parte de tampiti care mi-au luat fatza sau au intrat peste mine pe banda etc., dar in afara de dorinta de a-i plezni peste figura p-aia care au facut-o intentionat, nu mi-au venit alte ganduri. Stiu ca nervii sunt mari, dar multumiti cui vreti voi ca ati scapat nevatamati si n-ati ajuns mancare de viermi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule March .. vad ca stii sa dai citate.. dar stii sa le dai INTREGI ??? Sau esti.. ziarist ?

 

hai sa te ajut ...

 

Ai 2 solutii acuma :

1) let it go, ai pierdut. Asta bineinteles.. daca nu te vei trezi cu citatie de la tribunal .. ca ai distrus o masina cu motocicleta ta.

2) asteapta cateva luni , in primavara daca inca te gandesti la incidentu asta .. fa-le felu.. ajuta-i sa invete sa mearga cu tramvaiu.., tu sau cineva care vrea sa te "ajute" .. 2 litri de benzina si da-le foc la cacatu de masina. Scurt si la obiect... se numeste razbunare si te vei simti mai bine. Mult mai bine. Sau daca ti se pare prea radical... niste geamuri sparte, cauciucuri taiate si un litru de vopsea aruncata aiurea pe caroserie va avea acelasi efect.

Sau poti sa ignori aberatiile ce tocmai le-am scris si sa-ti continui viata. Maine daca ti se va intampla DIN NOU un asemenea "incident" .. vei vedea ca nu o sa mai stai dupa politie sa-si faca datoria.. ci iti vei face dreptate singura. O sa vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci este incredibil ce se intampla, oameni buni! :crack:

Am fost la confruntare cu aia la politie si politistii i-au dat dreptate ei in tot. Aia a negat vehement ca a fost accident in conditiile in care in declaratie scrisese ca eu am intrat in ea si multe alte aberatii.

 

Au pus motorul langa masina incercand sa imite accidentul si desi masina are numeroase zgarieturi si alte urme nu au vrut sa imi dea dreptate, m-au prostit in fata cand eu stiu foarte bine ce a fost si am constatare de unele avarii.

 

Ca sa nu mai spun ca politaiul ma punea sa declar ca zgarieturile de pe masina ei au fost produse de copii, cu un cui, in fata blocului!!!... :crack: Ei, si dupa ce am dat declaratii din nou, politistii s-au spalat pe maini de tot si au zis sa ne dam in judecata. Deci ei practic nu fac nimic, dar absolut nimic! Au zis ca asa suntem noi motociclistii ca dam peste altii si ca sigur nu a fost nici un accident. Deci niste aberatii fantastice! Si mai erau acolo inauntru o gramada care erau trimisi, tot asa, in instanta.

 

Si mai are rost sa mai adaug ca EA a zis ca ma da in judecata?... Cat tupeu pe taranca!...

 

In concluzie, mori cu dreptatea in mana. Oricum, eu renunt ca nu are nici un rost sa ma duc in instanta si sa ne tiganim si acolo in halul asta... :crack:

Ii multumesc mult lui Aky ca a fost cu mine ca avocat si ca m-a ajutat si ii raman dator cu o lada de bere!!

 

Nu vreau sa ma dau destept sau inteligent pe aici pe forum si nici nu vreau sa te critic pentru ce nu ai facut atunci - la momentul accidentului - pentru ca am fost si eu intr-o situatie jenanta in care l-am lasat pe conservar sa scape nebatut si fara sa-i fac alte "manevre" si acum n-am bani sa-mi fac mobra.

Dar singurul tau ghinion e ca nu ai o constatare de la "polutia" rutiera in care sa-l ai pe ala (respectiv aia) vinovat/a.

Desi multi pe aici sunt de parere ca trebuie sa-i aplici o "corectie" pe loc, nu cred ca e tocmai cea mai buna idee - pt ca daca dobitocul are de gand sa te faca te da si in judecata tot tu ti-o iei pentru vatamare corporala.

Probabil ca dupa cum stii - daca ai avut un avocat cu tine - mare lucru nu ai ce sa le faci .... cel mult sa te judeci cu hodorogii chiar si pentru daune morale de 500.000 ca le trece sa mai faca a doua oara. Dar iarasi te lovesti de polutia romana ..... ca n-ai proces verbal in care sa-i ai pe aia vinovati ... asa ca nu-ti ramane decat sa platesti o expertiza dar si asta poate fi discutabila daca aia n-au urme vizibile pe masina si urme care sa se poata demonstra ca au fost produse de impactul cu motocicleta ta.

 

 

Cam asta spune codul civil:

 

Art.1107 – (1) Orice persoană are îndatorirea să respecte regulile de conduită pe care legea sau obiceiurile i le impun Âşi să nu prejudicieze, prin acțiunile sau inacțiunile lor, drepturile sau interesele legitime ale altor persoane.

(2) Cel care, având discernământ, încalcă această îndatorire răspunde de toate prejudiciile materiale, corporale sau morale aduse altuia prin culpa lor Âşi sunt ținute, în condițiile legii, la despăgubire.

 

Art.1109 – Oricine cauzează altuia o pagubă printr-o faptă săvârÂşită cu intenție sau din culpă este obligat să repare prejudiciul astfel cauzat.

 

Art.1126 – Proprietarul răspunde de prejudiciul cauzat de un lucru, chiar dacă face dovada că nu a avut nici o culpă; dispozițiile art.1128, 1130 Âşi 1131 sunt Âşi rămân aplicabile.

(2) Dispozițiile alin.(1) sunt aplicabile Âşi reparării fiecăreia dintre pagubele pe care două sau mai multe persoane Âşi le-au cauzat reciproc, prin coliziunea unor mijloace de transport, însă numai dacă se dovedeÂşte culpa păgubitorului

 

Art.1134 – (1) Reparația este datorată pentru orice prejudiciu material, corporal sau moral, pricinuit printr-un fapt ilicit.

(2) Dreptul la reparație se naÂşte din ziua cauzării prejudiciului, chiar dacă nu poate fi valorificat imediat.

 

 

Si pentru cei ce au avut probleme cu asigurarile celuilalt si vor sa se descurce singuri prin tribunal cu cel vinovat ..... aveti grija la ce semnati cand ridicati banii de la rca-ul vinovatului!!!!!!!!!

 

Un exemplu .... la tiriac:

"Prin plata sumei de (in cifre)........... adica (in litere) ............. declar ca nu mai am nici o pretentie de despagubire de la Allianz - Tiriac Asigurari SA,asiguratorul de raspundere civila si persoana vinovata de producerea accidentului, aceasta suma reprezentand despagubirea integrala pentru pagubele suferite ca urmare a evenimentului din data de ............ "

 

Cam contravine cu prevederile codului civil ..... asa ca belitzi bine ochii si ganditi-va daca vreti sa mai stoarceti ceva de la ala sau nu ..... ca daca ati semnat .... cam greu sa mai scoateti ceva de la el.

 

Asa ca .... revenind on topic ... daca nu mai ai nimic de facut si totusi vrei sa le dai o lectie ... dar legal nu mai ai nici o sansa ...... ia-ti o mitraliera cu cacao si pune-i pe post de tinta :crack: ... si cu putin noroc data viitoare vor da de un cioban cu dacia plina de gogosari care ii va linistii de sporturi in spatele covrigului :funny:

 

Multa bafta!!!!! Si daca poti si ai vreo sansa arde-i !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toti si mai ales lui @Poison despre care la un moment dat voi spune: "ia uite dom'le, a avut gura aurita"... :crack:

De data asta o las balta si sper ca data viitoare (sa fim realisti, vor mai fi ocazii din pacate) voi stii ce trebuie sa fac.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sau poti sa ignori aberatiile ce tocmai le-am scris si sa-ti continui viata. Maine daca ti se va intampla DIN NOU un asemenea "incident" .. vei vedea ca nu o sa mai stai dupa politie sa-si faca datoria.. ci iti vei face dreptate singura. O sa vezi.

 

Absolut corect!!! Bine zis. Daca stai dupa politie, ramai cu paguba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic oarecum: am oprit pe un trotuar azi sa beau un cico si vine o "doamna in varsta" sa ma injure in toate felurile ca are ea nustiu ce motoclist la bloc care o deranjeaza.

i-am raspuns scurt dupa ce am ascultat tot ce avea de zis: "mori!", s-a intors si a plecat :crack:

 

:crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut corect!!! Bine zis. Daca stai dupa politie, ramai cu paguba.

 

Cel mai frustrant e ca pe cale legala nu se poate face nimic si de aceea nu-i inteleg pe cei care se dau de ceasu mortzii ca "dooomne instigare la violetza.. :crack: " etc. Ce poti face in cazul in care aia sint asa de nesimtiti incat mint cu nerusinare? Sa stai asa ca bou' si sa let go ??

Sincer e unul din cazurile in care chiar merita sparta oglinda,parprizu, geamurile. Again, dacie albastra,B68MIL, str. Stanjenelelor nr.2 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

OK... vad ca marea majoritate voteaza pentru a-ti face dreptatea sigura... eu raman la parerea mea... fa-ti dreptate singura, iar daca TU vei fi prinsa (si de obicei, 're-al dreaq, asa se intampla) o sa iti trimitem mancare cu prastia la puscatorie, si o sa turam motoarele sub geamul celulei tale, sa nu uiti cum suna motoretele...

 

Off topic: :crack: E stupid, patetic, jalnic si abject ce se intampla aici.... Instigari la violenta, ura si alte d'astea! Coroborate cu prezenta tot mai numeroasa a motoristilor "de monitor" incep sa vad in caest forum un loc de intalnire virtuala a bruce lee-lor, a van damme-ilor...

 

Purghy draga... fa ce te taie capul... functioneaza perfect legea liberului arbitru!

 

 

 

Orice ai decide, iti doresc succes! :crack:

 

P.S. Rog adminii sa ma baneze daca gandesc prea "frumos" si prea pasnic pentru forumul asta... :crack:

 

 

 

Te invitam in Bucuresti sa vezi aici trafic si pun pariu ca ai injura pe cate unu la fiecare intersectie..sire

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...