Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Foarte multa lume s-a invatat sa puna intai piciorul jos pe trecere si apoi sa se uite. In 90 % din cazuri patesc asa ceva cand conduc masina. Eu nu inteleg cu pot totusi sa pun piciorul jos INAINTE de a se asigura ... se grabesc frate, unde s-or grabi nu stiu! Bine, nu stiu daca e cazul de fata, nici nu vreau sa dau cu presupusul. Vreau insa sa va aduc in vedere 1 singur fapt: motociclistul avea viteza, insa nu asa mare cum s-a mai precizat. Colegul de la Constanta care a avut accident pe 9 parca este in viata desi avea oarecare viteza la impact (60 dupa aproximarile lui) si cu ceva rani (coste rupte si altele) traieste si isi spune povestea! Si aici motociclistul traieste, victima din nefericire nu, dar vreau sa spun ca daca ar fi avut peste 100 km/h nu cred ca ar mai fi apucat sa ajunga nici la spital! Nu stiu daca s-a facut public raportul medicului legist insa este clar ca victima a murit din cauza impactului - sau urmare a impactului (lovitura cu craniul de asfalt, de exemplu). Aici este cert. Viteza insa este un lucru de determinat de experti. Deocamdata doar putem presupune ca avea ... atat la ora!

 

Doamne ajuta si Dumnezeu s-o ierte, nu vreau sa arunc cu noroi in nimeni, insa au fost cazuri cand si dintr-un pumn si dat cu capul de asfalt a murit victima :love: Nu trebuie sa aibe pumnul 100 km/h!

 

Pentru toata mass-media experta in viteza, ORICE CORP AFLAT IN MISCARE SE DEPLASEAZA CU VITEZA!! Cine nu are viteza, inseamna ca STA! PE LOC, adica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pt tine o sa punem declivitati pe Magheru! Pe ambele sensuri!!

Mesaj completat

 

Nu cred ca Turda se poate compara cu Magheru dar poate ma insel, iar sarcasmul nu cred ca-si are locul.

 

 

Ai fi uimit sa sti cata legatura a existat si exista inca intre MOTOCICLISM si TATAL victimei. Asta ca fapt divers. 99% de pe forumul asta nu se pot lauda cu ce a facut omul ala pe 2 roti la viata lui...

 

Asta ar fi, sa zicem, un caz "fericit". Dar ce te faci cu restul accidentelor unde parintii victimelor nu au avut tangenta cu motociclismul? Ma gandeam ca poate iei per ansambul ceea ce am scris nu ca referire strict la tatal in cauza...

 

In fine, topicul asta a devenit oricum o tiganeala ca majoritatea topicurilor de la accidente ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti tipa sa facem ,,campanii''....anti accidente...antigropi...sa fim vazuti ca existem in trafic... Aceste campanii nu fac decat sa enerveze mai rau ceilalti participanti prin blocarea traficului de cosmar din orasele noastre. Adevarata imagine a motociclismului din Romania se vede prin astfel de evenimente, din pacate cetateanul vede doar ce se da la stiri si viteza cu care cativa zmei...din ce in ce mai mult in ultimul timp...se dau pe bulevarde inguste, fara vizibilitate uneori, cu tobe care scot si mortii din mormant, uneori chiar si la 2 noaptea fara pic de rusine. Imaginea asta o sa fie greu sa o schimbam, dar singura sansa sa se mai schimbe ceva este sa mergem civilizat, linistit, frumos, placut.......sunt prea nervos si rusinat pt niste nemernici care ne fac de ras. :lol:

 

 

:laugh: :love:

 

sa mai punem la socoteala si forumul asta unde multi isi arata cu adevarat caracterul ? Suntem ( sau ne place sa credem ca suntem ) o comunitate...din ce in ce mai bolnava...si mai de neinghitit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa se asigure frate femeia, de cand mama draq pietonii au devenit experti in determinarea vitezei cu care se deplaseaza un motociclist fumat. Pai abia ne prindem noi cu cat merge X, pentru un om care nu are legatura cu reisareala pe motoare, este virtual imposibil sa sesiseze daca un far sau doua se indreapta spre el cu 50, 100 sau 300, cand ala isi luase avant strasnic de departe. Trebuie sa intelegem ca pietonii nu sunt gazele sau canguri si nu topaie peste treceri in salturi de 10 metri. Apropos de determinat, eram in Grecia acum vreo 2 ani si fumam o tigara (normala) pe balconul hotelului, pe la 9 dimineata. Deodata se aude un zgomot inconfundabil de motor, de departe. Deja eram interesat si stau, stau, termin tigara si ma intreb ce draq se aude, ca dupa calculele mele trebuie sa treaca respectiva motoreta de 4 ori. Si apare ceea ce credeam ca este un chopper cu vana... foarte gresit, era o maimuta de scuter, care se deplasa cu fabuloasa viteza de cca 50 kmh, dar dotat cu un kit Pollini care facea o galagie infernala, cu un sunet de HD de l-ar fi prostit si pe Rossi....

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.nu stiu cu care politie ai aflat ca erau 43m, dar dupa cum stii, exista 2 martori care trebuie sa fie de fata la masuratori, nici asa nu e informatia confirmata? :laugh:

2.nu cred ca am nimic de castigat din asta?! :love:

3.aici iti dau dreptate, avand in vedere ca prietenii lui stateau prin zona asta, sunt foarte sigura ca nu a trecut prima oara in viata lui pe acolo, nu am dat vina pe altele ci am zis ca vina este numai a lui.asta cu povara...depinde de el, in gandirea noastra ar fi o povara, poate pt el e f usor, nu ai de unde sa stii.

 

Ceea ce ai masurat tu acolo copilu` este ceea ce ai vazut tu si este foarte bine!! Nu te va contrazice nimeni vreodata pentru ca asta ai vazut. Ceea ce nu ai "legat" tu in toata istoria asta este imbinarea mijloacelor materiale de proba astfel incat la sfarsit sa iti dea intreaga suprafata a campului infractional. Nu ai cum sa faci asta pentru ca nu sti :lol: Si nimeni nu iti va spune treaba asta.

Mesaj completat

Userul Nightwolf este politistu`-masurator care a "declarat" si el pe forum ca , citez: "cadavrul a fost gasit la aprox. 40 m de trecere iar motorul la aprox. 43". Oricat ai aproxima, 20m e FOAAAAAAAAAARTE departe de 40m. Si cred ca este mult mai in masura decat tine sa dea aceste date.

 

Useru` Nightwolf nu este politistu-masurator unu` la mana, iar doi la mana eu nu am "declarat" nimic ci am "postat" ceea ce este o diferenta ff mare. Te rog sa o constati si sa ti cont de ea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multa lume s-a invatat sa puna intai piciorul jos pe trecere si apoi sa se uite. In 90 % din cazuri patesc asa ceva cand conduc masina. Eu nu inteleg cu pot totusi sa pun piciorul jos INAINTE de a se asigura ... se grabesc frate, unde s-or grabi nu stiu! Bine, nu stiu daca e cazul de fata, nici nu vreau sa dau cu presupusul. Vreau insa sa va aduc in vedere 1 singur fapt: motociclistul avea viteza, insa nu asa mare cum s-a mai precizat. Colegul de la Constanta care a avut accident pe 9 parca este in viata desi avea oarecare viteza la impact (60 dupa aproximarile lui) si cu ceva rani (coste rupte si altele) traieste si isi spune povestea! Si aici motociclistul traieste, victima din nefericire nu, dar vreau sa spun ca daca ar fi avut peste 100 km/h nu cred ca ar mai fi apucat sa ajunga nici la spital! Nu stiu daca s-a facut public raportul medicului legist insa este clar ca victima a murit din cauza impactului - sau urmare a impactului (lovitura cu craniul de asfalt, de exemplu). Aici este cert. Viteza insa este un lucru de determinat de experti. Deocamdata doar putem presupune ca avea ... atat la ora!

 

Doamne ajuta si Dumnezeu s-o ierte, nu vreau sa arunc cu noroi in nimeni, insa au fost cazuri cand si dintr-un pumn si dat cu capul de asfalt a murit victima :love: Nu trebuie sa aibe pumnul 100 km/h!

 

Pentru toata mass-media experta in viteza, ORICE CORP AFLAT IN MISCARE SE DEPLASEAZA CU VITEZA!! Cine nu are viteza, inseamna ca STA! PE LOC, adica :laugh:

Ai vorbit cand trebuia sa taci. Nota 4. Stai jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi, sa zicem, un caz "fericit". Dar ce te faci cu restul accidentelor unde parintii victimelor nu au avut tangenta cu motociclismul? Ma gandeam ca poate iei per ansambul ceea ce am scris nu ca referire strict la tatal in cauza...

 

In fine, topicul asta a devenit oricum o tiganeala ca majoritatea topicurilor de la accidente ...

 

Deci... sa-ti explic... declivitati nu se pot pune pentru ca E ARTERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!! CITITI LEGEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

 

Nu mai pot....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te mira? Pe mine nu. Nu vezi ca cei care merg legal au ajuns de batjocura pe forum? O intrebare retorica care o vad laitmotiv pe toate topicurile de la accidente: "Ce, vrei sa zici ca tu mergi cu 50 la ora prin oras tot timpul?" - eu zic ca spune totul. Nu mai zic de colegul @Grig ale carui postari nu m-au deranjat niciodata dar acum cand atribuie accidentul ghinionului... pfff. Dupa cum s-a spus de nspe mii de ori, orice accident e un sir de intamplari sau alegeri nefericite. Ghinion era daca doar una din alegeri era facuta prost sau vina hazardului ca ii pica un meteorit in cap dar in cazul de fata s-a facut eroare dupa eroare.

Incep sa inteleg staruinta precuviosului si a altora care toaca zilnic aici incercand sa ne faca sa inteleaga ca nu e corect sa mergem "la bulan" si cat decat legal.

man, n-am spus ca accidentul se datoreaza ghinionului, ci doar cat ghinion sa ai ca sa faci accident si pe trecerea de pietoni si fumat / baut/ etnobotanizat pe deasupra ?

n=am sustinut nici o secunda ca mobristul nu e vinovat, sustin doar ca pe laga vina a avut si un ghinion al dracului de mare. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ma ca intra grigu acu sa va injure de mame si sa va explice el ce GHINION a avut ala ca era fumat, si ce idiot sunt eu ca nu i inteleg p aia care beau si se urca pe motor, trec pe rosu, merg tare ..fac slalom etc..

nu te-am injurat de mama, ti-am sugerat doar sa vii cu ea la scoala pt ca esti praf.

tu ai inceput cu sormea si maica-mea in acelasi post in care ai inceput si cu jignirile.

vad ca te-a marcat ceva.

nu mai repet nimic clar n-o sa intelegi nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt tine o sa punem declivitati pe Magheru! Pe ambele sensuri!!

Mesaj completat

 

 

Ai fi uimit sa sti cata legatura a existat si exista inca intre MOTOCICLISM si TATAL victimei. Asta ca fapt divers. 99% de pe forumul asta nu se pot lauda cu ce a facut omul ala pe 2 roti la viata lui...

 

Eh, acum lasa misterul si spune-ne ...vorba aia, la cat fierbe lumea pe topicul asta daca ne mai arunci si tu o "bomba" de genul asta...

 

Semi On-Topic : S-a intamplat, o sa plateasca sau nu, o sa aiba cosmaruri sau nu...prea putin conteaza asta, singurul lucru cert este ca un om a murit. Ca toti ciumpalacii si-au luat motoare stiam deja, motociclismul oricum este sportul saracului in Romania ( de cele mai multe ori ), cu 2-3 miutze iti iei o janghina care face pipilica pe 90% din masinile de pe strada, prinzi 2-3 studente schioape si te poti declara RIDER! Ca te droghezi, indiferent daca rideresti sau nu, eu personal ma pisssh pe tine!

Iar eu nu ma identific cu "fratiorul" nostru si nici cu altii ca el, printr-o intamplare folosim un mijlocul de locomotie similar. E ca si cum m-as identifica cu toti care merg si cu masina...sau care fumeaza sau care mananca Big Mac. Si totodata nu ma simt reprezentat de AMR si nici nu-mi doresc asta, ma doare-n opinci de ei si de faptele lor, ca sa nu mai spun ca ce-am citit aici pe topicul asta scris de membrul AMR ( care pana acum nu-mi facuse decat o parere buna ) mi-a provocat doar greata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeia a fost tarata 20 de metri. acum au dat pe pro tv. semaforul cica nu ar fi functionat nici macar pe intermitent. cica motoristul ar fi declarat la spital ca a consumat "substante interzise" am incheiat citatul.

 

rip femeii

unde vezi tu troller mic ca ii iau apararea ? :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa se asigure frate femeia, de cand mama draq pietonii au devenit experti in determinarea vitezei cu care se deplaseaza un motociclist fumat. Pai abia ne prindem noi cu cat merge X, pentru un om care nu are legatura cu reisareala pe motoare, este virtual imposibil sa sesiseze daca un far sau doua se indreapta spre el cu 50, 100 sau 300, cand ala isi luase avant strasnic de departe. Trebuie sa intelegem ca pietonii nu sunt gazele sau canguri si nu topaie peste treceri in salturi de 10 metri. Apropos de determinat, eram in Grecia acum vreo 2 ani si fumam o tigara (normala) pe balconul hotelului, pe la 9 dimineata. Deodata se aude un zgomot inconfundabil de motor, de departe. Deja eram interesat si stau, stau, termin tigara si ma intreb ce draq se aude, ca dupa calculele mele trebuie sa treaca respectiva motoreta de 4 ori. Si apare ceea ce credeam ca este un chopper cu vana... foarte gresit, era o maimuta de scuter, care se deplasa cu fabuloasa viteza de cca 50 kmh, dar dotat cu un kit Pollini care facea o galagie infernala, cu un sunet de HD de l-ar fi prostit si pe Rossi....

ba eu zic ca ai avut noroc ca era normala tigara...unii sunt de parere ca puteai sa ai ghinion si sa nu fie normala :love:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca nu suntem simpatizati in trafic e una, ce ai patit tu, e extrema generata de IQ-ul unui sofer frustrat

 

 

IQ sau nu, beliti ochii mai bine in trafic, ca sunt sigur ca nu e singurul sofer frustat.

 

 

Vreau sa mai adaug doar cateva idei. Daca va uitati si faceti un mic calcul la vechimea contului si numarul de posturi, vedeti ca nu sunt genul de om care vrea sa ajunga in top 5 la numarul de posturi pe acest forum. In schimb, nu cred ca trec 2 zile fara sa intru sa citesc.

 

Fiecare are parerile lui si mi se pare corect. Insa, nu imi vine sa cred cum majoritatea striga la un accident masina vs moto - CONSERVARII - punand toti conducatorii categ B la un singur loc pentru greseala unui singur om, iar cand e un accident moto vs pieton, toti strigati in gura mare, ala nu e motociclist, ce daca avea categ A si motor. Acelasi lucru spuneti, daca imi aduc minte bine si cand "motociclistul" nu are carnet. In cazul ala, aveti dreptate. Sunt sigur 100%, ca acest baiat avea prieteni motociclisti. Facea parte dintr-un grup mai mic sau mai mare. Deci nu mai incercati sa il excludeti. Nu l-am cunoscut niciodata de baiat, poate doar sa ne fi vazut in trafic. Poate l-am salutat, poate si voi l-ati salutat.

 

Vreti sa faceti ceva, o campanie. Faceti o campanie "CONTRA ALCOOL/DROGURI LA VOLAN/GHIDON" sau "ECHIPAMENTUL TE POATE SALVA". Deja campaniile contra gropilor si "ATENTIE, EXISTAM SI NOI IN TRAFIC" mi se par niste simple intruniri moto. Soferii stiu ca existam in trafic, dupa cum am simtit pe pielea mea azi-noapte, iar de gropi ... no comment. Sau mai bine, daca aveti prieteni care au iesiri gen Matrix, educatii, puteti salva una sau mai multe vieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabi_tro: pai am specificat "normala", pentru a nu se crede ca eram intr-o stare in care nu puteam determina exact nici daca e zi sau noapte.

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde vezi tu troller mic ca ii iau apararea ? :love:

in toate posturile in care m-ai contrazis (evident indirect) ..si cand ai zis ca a avut ghinion ..aia ce dracu e ? nu inseamna ca i iei apararea? Ahh ca n ai nici un fel de continuitate si la inceput zici ceva apoi o dai in altele, e problema ta. Dar din mom ce eu il condamn p ala si pe toti retardatii care merg aiurea SI TU ..vii si imi spui ca domne bine ca esti tu perfect, ..asta nu poa sa insemne decat ca ii iei/le iei apararea ..mai mult sau mai putin direct ..dear caveman

 

vrei sa citez din ce spuneai aseara ..ca toti aia pe care ii vad eu ca fac slalom, merg pe o roata, trec pe rosu etc.. fac doar niste imprudente de moment si ca e doar o coincidenta ca ii vad eu mereu?

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... sa-ti explic... declivitati nu se pot pune pentru ca E ARTERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!! CITITI LEGEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

 

Nu mai pot....

 

Si nu puteai sa spui lucrul asta de la inceput? CALM?

 

Oricum, merci pt informatie, o voi retine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in toate posturile in care m-ai contrazis (evident indirect) ..si cand ai zis ca a avut ghinion ..aia ce dracu e ? nu inseamna ca i iei apararea? Ahh ca n ai nici un fel de continuitate si la inceput zici ceva apoi o dai in altele, e problema ta. Dar din mom ce eu il condamn p ala si pe toti retardatii care merg aiurea SI TU ..vii si imi spui ca domne bine ca esti tu perfect, ..asta nu poa sa insemne decat ca ii iei/le iei apararea ..mai mult sau mai putin direct ..dear caveman

am spus adevaratule si cinstitule la afirmatia ta ca TOTI mobristii pe care ii vezi tu din conserva TOTI MERG CRIZAT pe o roata, cu depasiri din scurt etc. la asta m-am luat de tine si am luat foc ca doar nu circuli doar prin ferentari ori poate confunzi scuterele cu mobrele.daca spun ca a avut si ghinion pe langa faptul ca a comis-o tu intelegi ca ii iau apararea?

stai ca se poate intampla s-o comiti nevinovat cum a patit un prieten de-al meu tot pe trecere, ala fiind de-a dreptul crizat cu pietonii. si nu l-a vazut pe feciorul negru care juca fotbal si alerga sa ia mingea de pe partea opusa a trotuarului. si l-a omorat. nu vrei sa stii ce circ, ce tigani au venit peste el, legea pana la urma l-a scos oarecum nevinovat pt ca omul avea martori ca pustiu a venit glont sub roata si el era la jumatea trecerii. deci se poate intampla si fara sa fi fumat, baut, etc. se cheama ghinion, vigilentule.

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, acum lasa misterul si spune-ne ...vorba aia, la cat fierbe lumea pe topicul asta daca ne mai arunci si tu o "bomba" de genul asta...

 

Semi On-Topic : S-a intamplat, o sa plateasca sau nu, o sa aiba cosmaruri sau nu...prea putin conteaza asta, singurul lucru cert este ca un om a murit. Ca toti ciumpalacii si-au luat motoare stiam deja, motociclismul oricum este sportul saracului in Romania ( de cele mai multe ori ), cu 2-3 miutze iti iei o janghina care face pipilica pe 90% din masinile de pe strada, prinzi 2-3 studente schioape si te poti declara RIDER! Ca te droghezi, indiferent daca rideresti sau nu, eu personal ma pisssh pe tine!

Iar eu nu ma identific cu "fratiorul" nostru si nici cu altii ca el, printr-o intamplare folosim un mijlocul de locomotie similar. E ca si cum m-as identifica cu toti care merg si cu masina...sau care fumeaza sau care mananca Big Mac. Si totodata nu ma simt reprezentat de AMR si nici nu-mi doresc asta, ma doare-n opinci de ei si de faptele lor, ca sa nu mai spun ca ce-am citit aici pe topicul asta scris de membrul AMR ( care pana acum nu-mi facuse decat o parere buna ) mi-a provocat doar greata.

 

Nu am cum sa spun eu despre o persoana unde a lucrat si ce a facut ca nu e frumos si plus de asta as parea tendentios si as lansa o caruta de speculatii. Anyway ia-o ca atare cum am spus-o. Si cred ca procentul de 99% e mic. Nu ma refer la nr. de kilometrii sau astea. Neah.... la activitatile intreprinse cu motocicleta. La aia ma refeream. Si am inteles ca o viata de om numai asta a facut. Oricum e ironic rau....

 

Gata v-am lasat... inapoi la munca ca deh... iar am umplut curtea de motociclete :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus adevaratule si cinstitule la afirmatia ta ca TOTI mobristii pe care ii vezi tu din conserva TOTI MERG CRIZAT pe o roata, cu depasiri din scurt etc. la asta m-am luat de tine si am luat foc ca doar nu circuli doar prin ferentari ori poate confunzi scuterele cu mobrele.daca spun ca a avut si ghinion pe langa faptul ca a comis-o tu intelegi ca ii iau apararea?

stai ca se poate intampla s-o comiti nevinovat cum a patit un prieten de-al meu tot pe trecere, ala fiind de-a dreptul crizat cu pietonii. si nu l-a vazut pe feciorul negru care juca fotbal si alerga sa ia mingea de pe partea opusa a trotuarului. si l-a omorat. nu vrei sa stii ce circ, ce tigani au venit peste el, legea pana la urma l-a scos oarecum nevinovat pt ca omul avea martori ca pustiu a venit glont sub roata si el era la jumatea trecerii. deci se poate intampla si fara sa fi fumat, baut, etc. se cheama ghinion, vigilentule.

aici nu era cazul..deci exemplul e prost

 

si ai spus ghinon ca era fumat..uite te in spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu era cazul..deci exemplul e prost

 

si ai spus ghinon ca era fumat..uite te in spate

pai si e noroc ? da tu quote mirobolantule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gabi & grigu

Alo, ati cam luat-o pe aratura. Va calmati sau folosim metode de moderare?

eu l-am lasat de aseara dar daca vad ca la doua posturi da referiri la mine trebuie sa-i raspund, nu?

desi ai dreptate, doar incarc bateriile unui troll mic sa devina un troll mare.

im out

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si e noroc ? da tu quote mirobolantule.

CUM FRATE?? i-a cazut tigara in gura si a intrat tot fumul in plamani? Cum cacao poa sa fie vorba de noroc sau ghinion cand te droghezi?? Tu chiar nu iti dai seama ce spui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu l-am lasat de aseara dar daca vad ca la doua posturi da referiri la mine trebuie sa-i raspund, nu?

desi ai dreptate, doar incarc bateriile unui troll mic sa devina un troll mare.

im out

Off-topic: Ce vinzi tu, e tutun normal sau etnobotanic?

 

On-topic: Uite ca s-au mai umplut zece mii de pagini aiurea. Ce este cert, un om a decedat, unul a recunoscut ca era fumat la ghidon. Adevarul ar trebui sa iasa la lumina la finalul anchetei.

 

Off-topic, pentru Daci si pentru Deceneu: Imi pare rau, dar nu am nimic cu absolut nici unul dintre voi. Ceea ce am vrut sa subliniez pe un alt topic a fost ca Deceneu nu stie sa scrie corect si, in opinia mea, nu prea poti da doi bani pe o scriere analfabeta (cel putin, eu nu pot), chiar daca are sau nu are dreptate. Conteaza si "estetica" ambalajului, nu numai continutul, cel putin la prima vedere.

Dupa modul in care Deceneu mi-a umplut imediat p.m.-ul cu insulte, se pare ca prima mea impresie despre el a fost corecta.

Pentru celalalt membru Dac care mi-a trimis un p.m. decent, de bun gust, tin sa ma repet: Nu am nimic cu absolut niciunul dintre voi, asa ca nu prea s-ar justifica a-mi cere scuze.

Totusi, pentru a demonstra si a sustine cele spuse de mine si a nu genera un conflict aiurea, imi cer acum scuze, in mod oficial, fata de oricare membru DAC MOTORS care s-a simtit lezat de afirmatiile mele cu privire la Deceneu si rog un moderator sa-mi stearga posturile cu pricina, retragandu-mi, astfel, cuvintele.

 

Va multumesc,

 

Gabriel

Editat de tramkar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...