Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Vizitator corleone
Am intalnit destui de'alde tine prin orasul asta de tampiti, cred ca urmatoarea miscare dupa asigurare va fi o caramida in parbriz. Sa vezi atunci ce se opreste la trecere.

Este datoria ta de sofer sa TE ASIGURI repet SA TE ASIGURI ca poti opri la o trecere de pietoni in siguranta. Adica sa incetinesti si sa fii atent la ce "dobitoci" pot alerga inainte si inapoi pe trecere. Daca n-ai inteles macar atat din legislatia de examen restul e can can.

 

Mai Coco Giambo cel nervos, cand aveam 9 ani am fost lovit pe trecere de o masina, daca ma asiguram nu ma lovea. Noroc ca soferul mergea incet si impactul nu a fost puternic, m-a aruncat cativa metri si am avut doar niste dureri musculare cateva zile, am scapat ieftin. Soferul nu m-a vazut din cauza unei masini care era parcata exact inainte de trecere dar eu as fi putut sa ma asigur foarte usor. Nu am facut-o si am fost lovit de masina, cu ce ma incalzeste pe mine ca eram pe trecere?

Asa ca taci dreaq din gura, legislatia nu iti alina durerile si nu te scapa de moarte. Degeaba esti nevinovat daca stai prin spitale sau mori. Nu confunda trecerea de pietoni cu aleile din parcuri. Pe sosele circula tot felul de idioti, unii cu permise luate in Arges.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aviz intelepilor care confunda tastatura cu ocordeonul....e imposibil sa vezi trecerea aia noaptea cand vi lansat cu speranta sa prinzi verde iar in cativa metri dintr-o bezna totala apar dungile albe....cel putin asa arata locul in momentul accidentului....si acum imi aduc aminte cum cu 2 seri inainte radeam de scuza lui de toba stoc;poate daca avea si el toba ar fi fost auzit si nu s-ar mai fi intamplat tragedia.....

Editat de jhn05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aviz intelepilor care confunda tastatura cu ocordeonul....e imposibil sa vezi trecerea aia noaptea cand vi lansat cu speranta sa prinzi verde iar in cativa metri dintr-o bezna totala apar dungile albe....cel putin asa arata locul in momentul accidentului....si acum imi aduc aminte cum cu 2 seri inainte radeam de scuza lui de toba stoc;poate daca avea si el toba ar fi fost auzit si nu s-ar mai fi intamplat tragedia.....

Zona aceea este luminata ca in palma inca din Paleolitic, trecerea de pietoni era/este bine semnalizata. Atunci era cu semafor pe intermitent, acum este un semafor cu comanda manuala. Plus, ca , din cele scrise de-a lungul topicului, omul nu trecea pentru prima data pe acolo, daca asta ar putea fi o circumstanta atenuanta... Daca tie ti se pare ca astea sunt conditii "imposibile" de trafic, atunci poate ar fi mai bine pentru un oras cu trafic mai sigur, sa nu mai pui mana pe vreun vehicul cu roti si motor, si tu si cei care vad lucrurile la fel. No offence.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....e imposibil sa vezi trecerea aia noaptea cand vi lansat cu speranta sa prinzi verde iar in cativa metri dintr-o bezna totala apar dungile albe....poate daca avea si el toba ar fi fost auzit si nu s-ar mai fi intamplat tragedia.....

 

trecerea aia era semnalizata, eu stau chiar langa parc... nu ai cum sa o ratezi... vezi ca te contrazici un pic, omul stia de semafor deoarece vroia sa prinda verde...

 

pe mine era sa ma loveasca unu anu trecut pe trecerea de pieton la Chibrit, motociclistul a trecut pe a doua banda depasind masina care a oprit sa-mi acorde prioritate... daca eu nu ma opream pe trecere, facandu-i semn baiatului sa treaca prin fata mea, baiatu era dauna acum, intra in refugiu de tramvai incercand sa nu ma loveasca... apoi a oprit dupa trecere, si-a dat casca jos, mi-a multumit apoi si-a cerut scuze(abia mai putea sa mai vorbeasca, cred ca-si vazuse moartea cu ochii)

 

orasul nu este circuit... trebuie sa invatam sa mai respectam si legiile, nu sa mergem la intimidare ca daca am toba sport ala trebuie sa fuga de pe trecerea de pieton.

 

sanatate maxima :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Coco Giambo cel nervos, cand aveam 9 ani am fost lovit pe trecere de o masina, daca ma asiguram nu ma lovea. Noroc ca soferul mergea incet si impactul nu a fost puternic, m-a aruncat cativa metri si am avut doar niste dureri musculare cateva zile, am scapat ieftin. Soferul nu m-a vazut din cauza unei masini care era parcata exact inainte de trecere dar eu as fi putut sa ma asigur foarte usor. Nu am facut-o si am fost lovit de masina, cu ce ma incalzeste pe mine ca eram pe trecere?

Asa ca taci dreaq din gura, legislatia nu iti alina durerile si nu te scapa de moarte. Degeaba esti nevinovat daca stai prin spitale sau mori. Nu confunda trecerea de pietoni cu aleile din parcuri. Pe sosele circula tot felul de idioti, unii cu permise luate in Arges.

Banuiesc ca era bugetar soferul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul de fata, pe trecerea de pietoni de pe Turda se trece si pe culoarea rosie a semaforului electric. Deci nu s-a schimbat nimic. Posesorii de plastic roz care nu vor sa acorde prioritate nu tin cont de culoarea semaforului. Sanatos e sa te uiti in ambele parti cand traversezi pe acolo, ca dementi sunt multi.

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...