Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Din pacate au aparut din ce in ce mai multe CIORI OBOSITE si cocalari prosti pe motoare. Stati in plm in mercedesurile alea albe cu GUTZA la maxim si cu lantul ala de aur cu cruce la gat; nu mai incercati sporturi d-astea pe care nu le intelegeti. Abia stiu sa mearga in doua picioare de la masina la grataru cu mici si isi iau toti motoare ca e cool, poa sa ajunga mai repede la umflata lui paroasa care i a facut tocanita de cartofi.

 

Nu zic ca era cazul lui, dar sincer..cand sunt cu masina fix 99% din motoristi sunt total cretini si inconstienti. Omorati-va frate pe voi ca nu e nici o problema ..daca vreti sa fiti incostienti, dar duceti va fratilor pe camp, sau oriunde altundeva dar nu pe strada. Eu am permis si motor de 2 ani si merg zilinic, dar nu fac slalom printre masini la 80 la ora cum ii vad pe toti, nu depasesc coloana de masini pe o roata PE CONTRASENS (cum am vazut de multe ori) si alte acte d-aste de mari piloti. Daca nu vrei sa te bucuri si maine de sportul asta REPET ..du te frate pe camp pe circuit..unde vrei tu ..si da i 1000 la ora pe o roata.

 

AU PERFECTA DREPTATE TOTI CARE NE INJURA. NU MAI E CA INAINTE, MAJORITATE ISI IAU MOTOR CA DA BINE LA PITIPOANCE IEFTINE SI DE AICI PLEACA TOTUL. N are nici o importanta ca nu sunt toti asa, ca baiatul de la accidentul de fata n-are nici o leg cu ce am scris eu aici, ideea e ca suntem considerati periculosi, nebuni, teribilisti..etc PE BUNA DREPTATE, asta e adevarul. PUNCT

 

preasfantule ! adevaratule ! motociclistule ! da-mi voie sa te ating !

adica ai carnet si motor de 2 ani si zici ca "nu mai e ca inainte" ?

unii dintre noi am avut noroc ca am inceput pe mobre s50 apoi pe jawe ori hoinare, ca poate nu mai dadeam cu ripu' pe forum acum. am avut sansa ca nu ne-a sarit nimeni in fata ori am ajuns acasa rupti in gura da' fara incidente ca ne-a pazit careva acolo sus. si poate tu adevaratule si vigilentule, corectule si morlaistule o sa mergi cu viteza legala, ne baut si nemancat si-ti sare un pui de cioara in roti cand esti la jumatea trecerii de pietoni pe care ai scanat-o de 3 ori si nu era nimic. nu vei stii niciodata ce sau de ce te-a lovit... nu e S.F chiar cunosc un caz aseamanator, numai ca ala nu se batea cu caramida in piept ca el e the chosen one si restul niste teribilisti tampiti.

ghinionul mobristului - trebuie s-o traga acum daca a comis-o

rip femeii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca s-a pus massmedia cu tunurile pe "noi" . (a se citi sinteza zilei din seara asta)

Era de asteptat sa puna tunurile pe noi, toti, din vina unuia dintre noi. Problema e ca lumea ne considera niste drogati, betivi, roackeri satanisti , bla bla bla , toata lumea stie , partea proasta e ca sunt cativa care si dovedesc asta, nu ca ar vrea ci pentru ca gresesc, uneori grav. Acum mie imi suna in cap vorbele idiotului ala de militian care zicea sa ne interzica sa circulam, de tot, pentru multa lume suna al draq de bine: Ce bine ar fi sa scapam de ei. Am vazut ca au fost multi care au condamnat marsurile si genul de manifestatii facute de motociclisti pentru motociclisti si nu numai, sunt multi care spun ca a stirbit imaginea noastra. Avand in vedere ca nu il cunosc pe tip, il compatimesc ar in acelasi timp sper sa fie pedepsit pentru faptele sale, greselile se platesc. Si acum intrebarea: care imagine a stirbit-o? Nimeni nu a avut o parere buna despre noi, niciodata, nici macar cei apropiati mie si familia nu au o parere buna despre mine in prima faza, doar pentru ca am motocicleta, nu pentru ce fac sau ce sunt. Acum la asta s-a mai adaugat putina ura din partea celor celor ce oricum ne urau si nu cred ca ar trebui sa cedam, trebuie sa ne aparam cumva.

RIP pentru tarana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preasfantule ! adevaratule ! motociclistule ! da-mi voie sa te ating !

adica ai carnet si motor de 2 ani si zici ca "nu mai e ca inainte" ?

unii dintre noi am avut noroc ca am inceput pe mobre s50 apoi pe jawe ori hoinare, ca poate nu mai dadeam cu ripu' pe forum acum. am avut sansa ca nu ne-a sarit nimeni in fata ori am ajuns acasa rupti in gura da' fara incidente ca ne-a pazit careva acolo sus. si poate tu adevaratule si vigilentule, corectule si morlaistule o sa mergi cu viteza legala, ne baut si nemancat si-ti sare un pui de cioara in roti cand esti la jumatea trecerii de pietoni pe care ai scanat-o de 3 ori si nu era nimic. nu vei stii niciodata ce sau de ce te-a lovit... nu e S.F chiar cunosc un caz aseamanator, numai ca ala nu se batea cu caramida in piept ca el e the chosen one si restul niste teribilisti tampiti.

ghinionul mobristului - trebuie s-o traga acum daca a comis-o

rip femeii

ee hai ma de ce rip femeii ..e idioata ..ce cauta acolo, mai bine sa ne strangem toti sa l sustinem moral pe drogat. Oricum e clar ca n ai inteles nimic din ce am spus. Nu era vorba de mine aici

 

..daca tot ai inceput sa dai din taste aiurea, incearca si tu sa fi consecvent, explica ce anume am zis eu gresit, de ironii pe forum am vazut ca esti in stare, doar ca esti pe langa subiect

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ee hai ma de ce rip femeii ..e idioata ..ce cauta acolo, mai bine sa ne strangem toti sa l sustinem moral pe drogat. Oricum e clar ca n ai inteles nimic din ce am spus. Nu era vorba de mine aici

 

..daca tot ai inceput sa dai din taste aiurea, incearca si tu sa fi consecvent, explica ce anume am zis eu gresit, de ironii pe forum am vazut ca esti in stare, doar ca esti pe langa subiect

am zis in prima pagina ca mobristul e vinovat, ce n-ai inteles ?

in afara faptului ca e vinovat a avut si un mare GHINION.

sa te vad pe tine cand o s-o comiti nevinovat.

subiectul topicului era altul, tu ai inceput cu toti sunt cretini si teribilisti , fac depasiri cu 80 la ora, merg pe o roata pe contrasens, etc. ideea era, tu n-ai gresit niciodata preasfantule ? numai e ca "?nainte" ...inainte cand ? acum doi ani cand ti-ai luat tu mobra ? adica faci pe lupul moralist din carti ?

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

P.S. nu mai stiu in ce tara ( cred ca ucraina sau rusia) am auzit ca daca accidentezi un pieton pe trecerea de pietoni esti absolvit de vina deoarece legea te obliga pe tine ca sofer sa dai prioritate la trecerea de pietoni ( adica nu opresti ti se ia carnetu) iar pe tine ca pieton te obliga sa te angajezi in traversare dupa oprirea vehiculului ( daca te accidenteaza inseamna ca nu era oprit)

Sa te integrezi tu personal in Ucraina, noi ca natie (sau mai degraba ca turma) ne-am integrat cel putin teoretic in U.E. unde pietonul are prioritate pe trecere aproape indiferent de circumstante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s`o ierte pe femeie!

Nu le place cand le treziti copiii la 2 noaptea ca treceti ca Rossi pe bulevard si nici termopanele nu fac fata tobelor voastre.

prefer sa platesc orice amenzi si sa accept orice consecinte dar nu imi schimb toba ''galagioasa''....mi-a salvat viata de prea multe ori....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis in prima pagina ca mobristul e vinovat, ce n-ai inteles ?

in afara faptului ca e vinovat a avut si un mare GHINION.

sa te vad pe tine cand o s-o comiti nevinovat.

subiectul topicului era altul, tu ai inceput cu toti sunt cretini si teribilisti , fac depasiri cu 80 la ora, merg pe o roata pe contrasens, etc. ideea era, tu n-ai gresit niciodata preasfantule ? numai e ca "?nainte" ...inainte cand ? acum doi ani cand ti-ai luat tu mobra ? adica faci pe lupul moralist din carti ?

 

1. Sa zici ca a avut GHINION este mai mult decat aberant. Daca era sorta sau maicata nu cred ca mai gandeai la fel, probabil ca din ghinonist se transforma in criminal.

2. Este o MARE diferenta intre a fi imbecil - teribilist si a "gresii odata". Evident ca toata lumea greseste, toata lumea are momente cand trage mai tare de acceleratie, etc...dar la fel de evident e ca nu la asta ma refer, ci la aia care fac din "greselile" astea un still de "condus" si merg asa mereu. Nu mi dau seama cum ai reusit tu sa intelegi altceva.

3. Trebuie sa am permisul de 20 de ani ca sa vorbesc de cum era atunci? Era valabil daca as fi zis ceva aiurea. Dar ca sa vezi cat de penibil esti ..nici macar nu m-ai contrazis, deci probabil chiar imi dai dreptate ca inainte era altfel (mai ales ca tu ai permis dintotdeauna), dar ai simtit tu nevoie de o discutie in contradictoriu ...ca altfel nu imi explic comentariu ala cu lupu moralist din carti. Repet..daca ziceam vreo prostie si o sustineam vehement..era de inteles sa "iei foc" dar daca n-am zis nimic aiurea..mi se pare total aberant sa te legi de asta.

 

si sincer sa fiu ..sa ma droghez si apoi sa ma urc pe motor si sa dau blana pana omor un om pe trecerea de pietoni..imi place sa cred ca n-o s-o fac, dar cum zici tu ..nu poti sa stii niciodata!

 

Doamne Fereste!

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Sa zici ca a avut GHINION este mai mult decat aberant. Daca era sorta sau maicata nu cred ca mai gandeai la fel, probabil ca din ghinonist se transforma in criminal.

2. Este o MARE diferenta intre a fi imbecil - teribilist si a "gresii odata". Evident ca toata lumea greseste, toata lumea are momente cand trage mai tare de acceleratie, etc...dar la fel de evident e ca nu la asta ma refer, ci la aia care fac din "greselile" astea un still de "condus" si merg asa mereu. Nu mi dau seama cum ai reusit tu sa intelegi altceva.

3. Trebuie sa am permisul de 20 de ani ca sa vorbesc de cum era atunci? Era valabil daca as fi zis ceva aiurea. Dar ca sa vezi cat de penibil esti ..nici macar nu m-ai contrazis, deci probabil chiar imi dai dreptate ca inainte era altfel (mai ales ca tu ai permis dintotdeauna), dar ai simtit tu nevoie de o discutie in contradictoriu ...ca altfel nu imi explic comentariu ala cu lupu moralist din carti. Repet..daca ziceam vreo prostie si o sustineam vehement..era de inteles sa "iei foc" dar daca n-am zis nimic aiurea..mi se pare total aberant sa te legi de asta.

n-ai zis nimic aiurea doar ca vorbesti numai prostii si din carti, nu pe pielea ta. nu ma chinui sa-ti explic e clar ca n-ai cum sa pricepi. vinovat + ghinion . gibonule :love:

tro vine de la troll ?

hai sa ma chinui sa-ti explic pt neuronul atrofiat: ai facut o afirmatie, aia care dau mai tare in gaz, apoi ai modificat ca asa fac ei mereu. cei pe care ii observi tu din conserva. de unde stii ca asa fac mereu si ca nu e o greseala de moment? i-ai urmarit? perversa mica !

inainte era altfel, de ce? pt ca nu erau motoare puternice, alfel probabil ca ar fi fost identic. nu era traficul asta, nu erau rr-uri, hayabuse, etc. altfel aia batrani poate ar fi murit mai tineri. sa faci tu afirmatia ca inainte era altfel...de unde ? discovery ? ai vb la vreo intrunire cu vre-un batran si te-a convins? in concluzie ai spus numai prostii, 3 stai jos.

data viitoare sa vii cu mata la scoala !

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai zis nimic aiurea doar ca vorbesti numai prostii si din carti, nu pe pielea ta. nu ma chinui sa-ti explic e clar ca n-ai cum sa pricepi. vinovat + ghinion . gibonule :love:

tro vine de la troll ?

hai sa ma chinui sa-ti explic pt neuronul atrofiat: ai facut o afirmatie, aia care dau mai tare in gaz, apoi ai modificat ca asa fac ei mereu. cei pe care ii observi tu din conserva. de unde stii ca asa fac mereu si ca nu e o greseala de moment? i-ai urmarit? perversa mica !

inainte era altfel, de ce? pt ca nu erau motoare puternice, alfel probabil ca ar fi fost identic. nu era traficul asta, nu erau rr-uri, hayabuse, etc. altfel aia batrani poate ar fi murit mai tineri. sa faci tu afirmatia ca inainte era altfel...de unde ? discovery ? ai vb la vreo intrunire cu vre-un batran si te-a convins? in concluzie ai spus numai prostii, 3 stai jos.

data viitoare sa vii cu mata la scoala !

:laugh:)))) cea mai tare asta, te ai gandit mult? Deci toti cand trec pe langa mine fac greseli de moment nu? Le inspira ceva masina mea si o iau toti razna. S-ar putea sa ai dreptate..o sa rog pe cineva s o conduca si eu iau mobra si merg in spate..poate emite un fel de noxe care dauneaza intr-un fel sau altul, s-ar putea sa ai dreptate.

 

Du-te inapoi in pestera de unde ai venit si scrijeleste ceva pentru umanitate. Si daca vrei sa ne jignim ..cu mata cu astea ..trebuia sa spui de la inceput ca iti dadeam un mail, nr de telefon ceva..ca sa i privam pe oamenii de aici de frustrarile tale.

 

SFAT pt toti de pe forum: aveti grija ca mai devreme sau mai tarziu tot o sa trageti ceva pe nas, sau o sa bagati ceva in vena si o sa luati motoru noaptea incercand sa decolati, e doar o chestiune de timp. Mai ramane s o modificam p aia ..sunt 2 feluri de motociclisti: aia care s au drogat si aia care o sa se drogheze :lol:)

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai zis nimic aiurea doar ca vorbesti numai prostii si din carti, nu pe pielea ta. nu ma chinui sa-ti explic e clar ca n-ai cum sa pricepi. vinovat + ghinion . gibonule :love:

tro vine de la troll ?

hai sa ma chinui sa-ti explic pt neuronul atrofiat: ai facut o afirmatie, aia care dau mai tare in gaz, apoi ai modificat ca asa fac ei mereu. cei pe care ii observi tu din conserva. de unde stii ca asa fac mereu si ca nu e o greseala de moment? i-ai urmarit? perversa mica !

inainte era altfel, de ce? pt ca nu erau motoare puternice, alfel probabil ca ar fi fost identic. nu era traficul asta, nu erau rr-uri, hayabuse, etc. altfel aia batrani poate ar fi murit mai tineri. sa faci tu afirmatia ca inainte era altfel...de unde ? discovery ? ai vb la vreo intrunire cu vre-un batran si te-a convins? in concluzie ai spus numai prostii, 3 stai jos.

data viitoare sa vii cu mata la scoala !

Permite-mi sa te completez: citez "sa vicu mata - - tuns la scoala.

Cu specimene dastea ai mul de lucru pana le faci sa inteleaga, apoi daca nu inteleg iti sar la gat si/sau te jignesc.

Ce-mi iubesc comunitatea, e chiar fun sa sti cateodata pe cine saluti pe strazi sau macar sa deduci de pe forum din ce se discuta. Propun sa va luati nikurile la voi sa stiu sa ma feresc de voi, astia, irascibili, troli si alte aratari.

Succes la spumegat si scuze de off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu fim ipocriti, fiecare dintre noi are dreptul la putina intelegere. ok, nenorocitul era drogat, avea numarul ascuns, mergea tare, dar pe bune daca nu a avut si un ghinion imens. cati dintre noi nu merg cu ceva beri la bord (si aici nu va dati dupa cires, ca suntem destui), cati dintre noi nu au numar ascuns, cati sunt cei care nu merg tare, pe-o roata, trec pe rosu, etc, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love:)))) cea mai tare asta, te ai gandit mult? Deci toti cand trec pe langa mine fac greseli de moment nu? Le inspira ceva masina mea si o iau toti razna. S-ar putea sa ai dreptate..o sa rog pe cineva s o conduca si eu iau mobra si merg in spate..poate emite un fel de noxe care dauneaza intr-un fel sau altul, s-ar putea sa ai dreptate.

 

Du-te inapoi in pestera de unde ai venit si scrijeleste ceva pentru umanitate. Si daca vrei sa ne jignim ..cu mata cu astea ..trebuia sa spui de la inceput ca iti dadeam un mail, nr de telefon ceva..ca sa i privam pe oamenii de aici de frustrarile tale.

tu ai inceput cu mata si sorta tinere rahan. daca ai nelamuriri iti stau la dispozitie pt orice clarificari, in particular.

nu trebuie sa mai dovedesti nimic, ai dat tot ce ai tu mai bun, dormi linistit.

cand o s-o comiti, corectule, sa faci topic sa ne dam cu parerea, da ?

hai te pupa tata nebunatica mica si perversa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu fim ipocriti, fiecare dintre noi are dreptul la putina intelegere. ok, nenorocitul era drogat, avea numarul ascuns, mergea tare, dar pe bune daca nu a avut si un ghinion imens. cati dintre noi nu merg cu ceva beri la bord (si aici nu va dati dupa cires, ca suntem destui), cati dintre noi nu au numar ascuns, cati sunt cei care nu merg tare, pe-o roata, trec pe rosu, etc, etc...

bai imi pare rau..dar ar trebui sa fie extrem de putini spre deloc. Altfel de ce ne mai suparam ca suntem acuzati de toate cele? Aia cu berea sa zicem ca o inteleg, numarul ascuns personal consider ca nu e de bine, iar trecutul pe rosu e cea mai grava dintre toate. Nush de ce ar face cineva asta, ahhh decat sa fie vreo cinestie ce urgenta..dar nu cred ca de asta ziceai

Mesaj completat

tu ai inceput cu mata si sorta tinere rahan. daca ai nelamuriri iti stau la dispozitie pt orice clarificari, in particular.

nu trebuie sa mai dovedesti nimic, ai dat tot ce ai tu mai bun, dormi linistit.

cand o s-o comiti, corectule, sa faci topic sa ne dam cu parerea, da ?

hai te pupa tata nebunatica mica si perversa !

mai citeste odata ..am zis maicata nu mata ..mi se pare diferenta mare, daca tie nu ..inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu fim ipocriti, fiecare dintre noi are dreptul la putina intelegere. ok, nenorocitul era drogat, avea numarul ascuns, mergea tare, dar pe bune daca nu a avut si un ghinion imens. cati dintre noi nu merg cu ceva beri la bord (si aici nu va dati dupa cires, ca suntem destui), cati dintre noi nu au numar ascuns, cati sunt cei care nu merg tare, pe-o roata, trec pe rosu, etc, etc...

sa ma ascund dupa deget si sa tin steagul sus ca eu merg cu 50??? nu pot...mare dreptate are monsteristul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:)))) cea mai tare asta, te ai gandit mult? Deci toti cand trec pe langa mine fac greseli de moment nu? Le inspira ceva masina mea si o iau toti razna. S-ar putea sa ai dreptate..o sa rog pe cineva s o conduca si eu iau mobra si merg in spate..poate emite un fel de noxe care dauneaza intr-un fel sau altul, s-ar putea sa ai dreptate.

 

Du-te inapoi in pestera de unde ai venit si scrijeleste ceva pentru umanitate. Si daca vrei sa ne jignim ..cu mata cu astea ..trebuia sa spui de la inceput ca iti dadeam un mail, nr de telefon ceva..ca sa i privam pe oamenii de aici de frustrarile tale.

 

SFAT pt toti de pe forum: aveti grija ca mai devreme sau mai tarziu tot o sa trageti ceva pe nas, sau o sa bagati ceva in vena si o sa luati motoru noaptea incercand sa decolati, e doar o chestiune de timp. Mai ramane s o modificam p aia ..sunt 2 feluri de motociclisti: aia care s au drogat si aia care o sa se drogheze :lol:)

Pacat pentru femeie Dumnezeu s-o ierte :love: :laugh: . Chiar si pt motociclist pacat ( dar ce sa-i faci..... smecheria si prostia costa). Ps. BRAVO Gabi , ai scris cel mai mut la topic-ul asta . Parca nici nu mai conteaza ca ai scris mult si prost , multumim si pt sfat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge nimeni cu 50, lasa asta. dar sa validam ideea ca e ok sa mai treci din cand in cand pe rosu si sa bei o bere and so on..nu e ok. CHIAR DACA ..le mai facem toti din cand in cand (unii mai multe altii mai putine), nu trebuie sa incurajam asta si sa o dam la modu ..lasa ma ca e ok din cand in cand. Nu e ok si cand o faci ..o faci nu numai pe pielea ta din pacate ci si pe pielea altora care nu au nici o vina

Mesaj completat

Pacat pentru femeie Dumnezeu s-o ierte :love: :laugh: . Chiar si pt motociclist pacat ( dar ce sa-i faci..... smecheria si prostia costa). Ps. BRAVO Gabi , ai scris cel mai mut la topic-ul asta . Parca nici nu mai conteaza ca ai scris mult si prost , multumim si pt sfat .

sper ca ai inteles ca era la misto sfatul (cam asta era concluiza ..dusa la extrem evident, a celor spuse de partenerul meu de discutie ..mai experimentat si inteligent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am principiile mele si nu ma urc in masina, motiv pentru care nici nu am B-ul. Eu circul numai cu motocicleta si n-as vrea sa-mi fie ingradit acest drept din cauza teribilismului unora. Sunt sigur ca, daca se va pune problema sa nu mai circulam de la o anumita ora sau pe anumite artere, multi dintre pseudomotociclistii acestui Forum isi vor urca poponetele in masina si-si vor vedea de drum, uitand imediat ce "mari motociclisti" au fost aici.

Eu astept cu sufletul la gura toata iarna sa dispara zapada de pe strada, ca sa pot lasa RATB-ul si sa ma urc pe doua roti.

N-as vrea ca din cauza unor maimute, care au stat inchise in custile lor pe 4 roti toata iarna si s-au trezit primavara la viata de motociclist, sa nu mai pot circula linistit, ci cu restrictii si cu politie care sa ma opreasca la tot pasul.

Asa ca, daca aveti si B-ul, va rog frumos sa va urcati in masini, asa cum ati facut-o toata iarna si sa stati priponiti in trafic cu orele, asa cum v-ati obisnuit. Motocicletele sunt periculoase pentru voi, pentru ca, odata scapati din custile voastre metalice, sunteti precum cainii care rup lesa si musca din tot ce prind, mai ales din asfalt, turbarea fiind evidenta din felul in care circulati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu am carnet inca si abia sint la inceput de drum ca motociclist,cred ca totusi va certati prea mult intre voi,comunitatea motociclistilor din romania ar trebui sa fie mai unita si la bine si la rau.Zilele trecute unul a lovit frontal un motociclist care a murit,ieri un motociclist a omorit pe cineva,lucrurile astea se intimpla asa e viata.Ideea e ca puteti fi alaturi de cei care isi pierd viata ,ideea cu marcarea gropilor a fost foarte buna dar acum poate ca trebuie sprijit si omul acela care si-a pierdut fiica,poate ca ar trebui vorbit cu tatal ei si asa cum se string motociclistii cind dispare vreunul din ei, sa mearga mai multi si sa le arate respect si celor omoriti de motociclistul acela.Poate ca omul acela nu vrea sa mai auda in viata lui de motociclete dar in felul asta puteti arata si voi ca nu sinteti de acord cu alti motociclisti inconstienti care ucid oameni.Nu stiu ce se rezolva daca de fiecare data cind moare cite un motociclist injurati conservarii si conservarii va injura pe voi de cite ori loviti pe cineva cu sau fara vina voastra,lipsa de respect e reciproca si asta nu face bine nimanui.Poate ca o mica actiune de sprijin pentru familia tinerei ucise ar arata celorlati ca voua va pasa si ca nu sinteti de acord cu astfel de evenimente tragice produse de cei pe 2 roti.

Condoleante familiei !

:love:

 

Mda.......respectul tre' sa fie din ambele parti. RIP pentru victima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm...

eu consider ca ambii sunt vinovati pentru ca femeia trebuia sa se asigure (avand in vedere faptul ca semaforul nu functiona) inainte de a traversa chiar daca era trecere de pietoni, eu nu risc sa imi pierd viata in felul asta, a mai spus cineva ca ...si pietonii sunt de vina ca traverseaza in loc nepermis. Iar motociclistul.....nu cred ca ar trebui sa plateasca atat de dur, sa fie inchis chiar daca a omorat un suflet.... oricine putea fii in locul lui, are toata viatza inainte si nu stiu daca merita lucrul asta. Si repet parerea mea e ca trebuie sa ne asiguram inainte de a face o manevra indiferent ca suntem cu masina, motorul sau doar pietoni, ne asiguram sa nu fie vreun "neatent" caruia sa nu ii pese daca provoaca un accident. Scuze daca am deranjat pe cineva :laugh:

 

Condoleante familiei femeii :love:

si motociclistului multa sanatate si sa fie mai atent pe viitor :lol:

Editat de Gabytsa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sa ma ascund dupa deget si sa tin steagul sus ca eu merg cu 50??? nu pot...mare dreptate are monsteristul...

 

 

 

 

dreptate zici ?

ca mai bem cateva beri, ca mai fentam un rosu ?

incredibil !

se moare atat de usor incat nu vad cum poate cineva ignora macar aceste cateva reguli.

 

gropile ucid ?

iete ca nu numai ele .

cu astialaltii cum facem?

stati sa inceapa "intrunirile" , sa vedeti atunci haos .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, mi-am facut cont aici ca sa pot relata cam ce s-a intamplat aseara fiindca cei de la protv,antena si cine a mai fost acolo au luat interviuri la niste batrani care tot isi dadeau cu parerea despre ce si cum s-a intamplat.incerc sa fiu cat se poate de clara, am prieteni motociclisti, conduc masina si sunt si pieton.aseara la accident au fost 3 martori, niciunul nu am acceptat sa vorbim cu presa pt ca nu mi s-a parut deloc frumos ceea ce faceau ei sa il alerge pe tatal femeii sa il intrebe daca sufera sau daca ii pare rau ca i-a murit copilul?!??!etc. :love: in fine, femeia se afla pe trecerea de pietoni, traversase banda1 iar la mijlocul benzii 2 a fost lovita de moto, a fost tarata nu aruncata, 21m, dupa masuratori(femeia era destul de plinuta, cred ca avea cam 90-100kg).tipul de pe motor s-a lovit de gardurile de la tramvai si-a rupt casca in jurul gurii.motorul s-a oprit cam in dreptul femeii. au incercat sa o aduca la viata cam 30 de min, dar dupa parerea mea si au spus si cei de la smurd, ca a murit la impact.avea pielea de pe partea dreapta a fetei adusa pana pe gat.nu stiu cum s-a intamplat asta :lol: baiatul s-a ridicat dupa impact, a stat putin sprijinit pe gardurile de la tramvai dupa care s-a asezat pe trotuar la o scara de bloc.l-a luat si pe el smurd-ul l-au dus la elias iar mai departe cu drogurile nu stiu ce sa zic.imi pare rau si pt el, nu il cunosc, in schimb pe femeie o cunosteam ca fiind profesoara de chimie in iorga acum vreo 7 ani de zile.vina normal ii apartine tipului... dar in acelasi timp o spun si din punctul de vedere al unui sofer, frate, daca n-ai m-ai trecut prin zona aia in viata ta, nu vezi trecerea aia de pietoni decat cam in max 5-10m.acum nu stiu, stau si ma gandesc ca nu trebuie sa il mai judecam si noi ca oricum va fi judecat, desi la noi in tara legile sunt foaaarte blande si scapi f usor, dar cu povara asta ca a omorat un om va trai toata viata, din acest motiv o spun ca imi pare rau pt el...in rest, vina ii apartine.rip dnei prof. :laugh: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm...

eu consider ca ambii sunt vinovati pentru ca femeia trebuia sa se asigure (avand in vedere faptul ca semaforul nu functiona) inainte de a traversa chiar daca era trecere de pietoni, eu nu risc sa imi pierd viata in felul asta, a mai spus cineva ca ...si pietonii sunt de vina ca traverseaza in loc nepermis. Iar motociclistul.....nu cred ca ar trebui sa plateasca atat de dur, sa fie inchis chiar daca a omorat un suflet.... oricine putea fii in locul lui, are toata viatza inainte si nu stiu daca merita lucrul asta. Si repet parerea mea e ca trebuie sa ne asiguram inainte de a face o manevra indiferent ca suntem cu masina, motorul sau doar pietoni, ne asiguram sa nu fie vreun "neatent" caruia sa nu ii pese daca provoaca un accident. Scuze daca am deranjat pe cineva :laugh:

 

Condoleante familiei femeii :love:

si motociclistului multa sanatate si sa fie mai atent pe viitor :lol:

NU ERA LOC NEPERMIS, avea dreptate ala de mai devreme care zicea ca se confunda colutul strazii cu trecerile de pietoni. SI CE DACA NU MERGEA SEMAFORUL, teoretic poti sa treci si cu ochii inchisi pe trecerea de pietoni, AI PRIORITATE si toti trebuie sa opreasca. E partea a2a ca traim intr o tara de cacao si tre sa ne asiguram si sa fim cu ochii in 14 cand trecem chiar si pe verde, dar asta nu inseamna ca a fost vina ei ca nu a fost atenta cand a traversat pe trecere. SI inca ceva..daca drogatu a venit cu viteza mare, normal ca saraca n a apreciat corect viteza si a crezut ca are timp (unde mai pui ca ala oricum trebuia sa opreasca, ea fiind pe trecere).

Ironie (pt ala kre n a inteles mai devreme): trebuie sa faca toti pietonii un curs inainte sa iasa pe strada..unde sa invete sa calculeze viteza supersonica cu care se deplaseaza imbecilu..chiar si sa presupuna daca pilotul e drogat beat sau altceva si in felul asta sa evite accidentele in care saracii motociclisti sunt implicati din cauza GHINIONULUI si a pietonilor neinstruiti si uneori agresivi si prea zglobii (nu conteaza ca avea ea 100kg)

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...