Sari la conținut

Accident Bucuresti - Sos. Ferdinand - 13.04.2010


freeman
 Share

Postări Recomandate

in seara asta venind pe ferdinand dinspre mihai bravu, la intersectie cu ritmului la semafor..un accident cu moto si un cielo.

din cate am apreciat eu daunele...nu e prea grav.

din ce am vazut eu....vinovat motociclistul( spun asta din 2 motive, unul eu stau chiar acolo si stiu ritmul semafoarelor, 2 sunt motociclist vechi si mereu ma tenteaza sa fac ce a facut baiatul)

alta problema remarcata si de meditat. veneam acasa pe scuter(prefer scuterul in oras), si la semafor am oprit sa fac pozele chiar daca eu puteam trece, neavand nici o opreliste. dupa ce se pune in circulatie zona, opresc langa grupul de motociclisti, ascult ce vorbeau cu baietii de la rutiera(2 agenti care abia intrasera in paine...vb in cunostinta de cauza), intreb daca au cu ce sa ia motorul, iar un unul dintre ei imi spune ca vine o remorca (in sictir privindu-ma pe scuter) iar altul cu casca smechereste pe cap imi spune sa-mi vad de treaba ca poate e tarziu.

ce vreau sa spun.......nimic concludent, doar ca....meritati , multi dintre voi meritati, dar sa nu uitam ca unul care vine pe scuter e mai potent decat toti cei care sunt adunati, mai bun decat multe pansamente puse pe rana celui cazut, sau mai bun. nu dati cu parul...este parerea unui motociclist, mai in varsra si privit totusi cu o oarecare superioritate...nu e bine, chiar deloc daca tot vreti voi cei care rupeti gumele noaptea sa fie bine. noapte buna

post-3592-1271191020_thumb.jpg

post-3592-1271191052_thumb.jpg

post-3592-1271191062_thumb.jpg

Editat de freeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dezvolta ce motor era ala... am un vecin cu un Fireblade 954 ce sta doua statii mai sus de unde s-a intamplat accidentul.

acum m-am uitat eu la poze, si chiar eu am vazut ca era un 600rr sau 1000rr, nu m-am uitat la motor mai bine ca din instinct te uiti dupa victima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Freeman, acum vad si eu ca are toba sub sa. Pacat de motocicleta si sper ca riderul sa fi scapat teafar.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Freeman, acum vad si eu ca are toba sub sa. Pacat de motocicleta si sper ca riderul sa fi scapat teafar.

el e teafar...cu moralul...nu stiu cum sta

P.S. as vrea sa citesc ceva de cei dare au aparut acolo mai tarziu sau chiar au fost in grup cu mobristul, si sa nu uit ce este mai important.....stirile PROTV au fost acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ofensez pe careva, dar si eu sunt nemultumita de grandomanismul si "complexele" de superioritate ale romanilor.

 

Una din cele mai frecvente cauze ale accidentelor la noi in tara (masini, motoare orice pana la trotinete) este datun-n stamba, umflatul in pene...

 

Nu stiu exact cum e in multe tari dar eu am fost in doua si mi s-a povestit din altele, toti cei ce conduc doua roti se saluta intre ei: motociclist cu biciclist cu scuterist cu tooot ce are 2 roti!

 

Eu personal salut si scuteristi si biciclisti si soferii care ma feresc in trafic si pe cei care-mi fac loc. Vorba ceea, bine faci bine gasesti :)

 

Imi pare rau pentru cel ce a avut accidentul in seara aceasta, dar pot spune din proprie experienta ca atunci cand incepi sa te umfli si sa te spargi in figuri, motocicleta da cu tine de pamant, ori singura ori intr-un accident!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in seara asta venind pe ferdinand dinspre mihai bravu, la intersectie cu ritmului la semafor..un accident cu moto si un cielo.

din cate am apreciat eu daunele...nu e prea grav.

din ce am vazut eu....vinovat motociclistul( spun asta din 2 motive, unul eu stau chiar acolo si stiu ritmul semafoarelor, 2 sunt motociclist vechi si mereu ma tenteaza sa fac ce a facut baiatul)

alta problema remarcata si de meditat. veneam acasa pe scuter(prefer scuterul in oras), si la semafor am oprit sa fac pozele chiar daca eu puteam trece, neavand nici o opreliste. dupa ce se pune in circulatie zona, opresc langa grupul de motociclisti, ascult ce vorbeau cu baietii de la rutiera(2 agenti care abia intrasera in paine...vb in cunostinta de cauza), intreb daca au cu ce sa ia motorul, iar un unul dintre ei imi spune ca vine o remorca (in sictir privindu-ma pe scuter) iar altul cu casca smechereste pe cap imi spune sa-mi vad de treaba ca poate e tarziu.

ce vreau sa spun.......nimic concludent, doar ca....meritati , multi dintre voi meritati, dar sa nu uitam ca unul care vine pe scuter e mai potent decat toti cei care sunt adunati, mai bun decat multe pansamente puse pe rana celui cazut, sau mai bun. nu dati cu parul...este parerea unui motociclist, mai in varsra si privit totusi cu o oarecare superioritate...nu e bine, chiar deloc daca tot vreti voi cei care rupeti gumele noaptea sa fie bine. noapte buna

 

aerul de superioritate se invinge foarte usor:data viitoare te duci catinel spre casa fara a te uita la orice cacao care-si pune viatza la mezat pe strada,

Editat de Celanimoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru era un 1000 rr. pe motociclist l'a luat smurdul, l'a dus la floreasca. era o urma serioasa de sange pe jos, medicii de la ambulanta au spus ca i-a curs sange din nas. casca nu a sarit, a ramas pe cap. se pare ca a trecut pe rosu si a lovit o tanti cu cielo in portiera stanga spate. oricum, chiar in intersesctie este si o camera de filmat care va spune adevarul ( erau voci care spuneau ca femeia ar fi trecut pe rosu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
motoru era un 1000 rr. pe motociclist l'a luat smurdul, l'a dus la floreasca. era o urma serioasa de sange pe jos, medicii de la ambulanta au spus ca i-a curs sange din nas. casca nu a sarit, a ramas pe cap. se pare ca a trecut pe rosu si a lovit o tanti cu cielo in portiera stanga spate. oricum, chiar in intersesctie este si o camera de filmat care va spune adevarul ( erau voci care spuneau ca femeia ar fi trecut pe rosu)

orice e posibil. daca zici ca e camera, aia o sa spuna tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua motociclete si un scuter si abia azi ai constatat ca lumea te judeca dupa motorul pe care esti ? In mod special "motociclistii" care o forjeaza noaptea in Bucuresti, strict pe linie dreapta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru era un 1000 rr. pe motociclist l'a luat smurdul, l'a dus la floreasca. era o urma serioasa de sange pe jos, medicii de la ambulanta au spus ca i-a curs sange din nas. casca nu a sarit, a ramas pe cap. se pare ca a trecut pe rosu si a lovit o tanti cu cielo in portiera stanga spate. oricum, chiar in intersesctie este si o camera de filmat care va spune adevarul ( erau voci care spuneau ca femeia ar fi trecut pe rosu)

 

 

femeia a trecut pe verde sigur...doi prieteni de-ai mei erau si ei la acelasi semafor...sper sa se faca bine motociclistul, si bine ca nu a fost mai grav...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru era un 1000 rr. pe motociclist l'a luat smurdul, l'a dus la floreasca. era o urma serioasa de sange pe jos, medicii de la ambulanta au spus ca i-a curs sange din nas. casca nu a sarit, a ramas pe cap. se pare ca a trecut pe rosu si a lovit o tanti cu cielo in portiera stanga spate. oricum, chiar in intersesctie este si o camera de filmat care va spune adevarul ( erau voci care spuneau ca femeia ar fi trecut pe rosu)

 

Se face cip-tunning de la 600RR la 1000RR? Nu de alta da` data aviatoare sa schimbe si abtibildu de pe ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica biciclistului

 

cat despre salutat in trafic (scuter) nu ma baga nimeni in seama ridic mana degeaba .... asta este .... mai sunt si motociclisti care saluta scuteristii .... am si

 

eu bani de un gsxr din 1998 dar nu am bani sa l intretin ... prefer scuter :P

 

Ride Safe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Baga cu incredere cu scuterul ala,eu ii salut pe scuteristi daca au casca pe cap,pentru biciclisti am si mai mult respect pentru ca stiu ce-i aia ecologie si sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga cu incredere cu scuterul ala,eu ii salut pe scuteristi daca au casca pe cap,pentru biciclisti am si mai mult respect pentru ca stiu ce-i aia ecologie si sanatate.

exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Tocmai le-au dat la stiri pe PROST TV,comentarii negative rau,cum ca s-au inmultit motociclistii rai. Unul pe bd. Ferdinand trece pe rosu,altul sterge Roverul care semnaliza sa intre in curte iar in urma cu niste zile un drogat omoara o femeie pe trecerea de pietoni... nu prea e de iesit ca luam bataie in ritmul asta. Sper ca din cercetari sa se mai incline balanta in favoarea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seful meu era in taxi exact in spatele motorului. A plecat pe verde, odata cu taxiul. Tipa cu cielo a facut stanga fara sa astepte sa treaca motorul. nu a avut el nici o vina, dar daca se vede pe camere oricum o sa se lamureasca problema. Intrebarea e daca stie cineva ceva de starea lui pentru ca sefamiu zice ca ii curgea sange din nas rau si ca avea convulsii...

 

P.S. motocicleta era mai in dreapta decat apare in pozele alea din ce zice sefamiu. cica ar trebui sa fie o balta de benzina/ulei pe jos unde aterizase, nu unde au trasat ei dungile. motoreta pecase de pe loc, m-as mira sa fi dat burnout ca sa lase urme pe asfalt...

 

Sanatate multa si sa nu mai vedem d'astea

 

edit: motocicleta mersese in fata taxiului de cu 2 intersectii mai devreme cu aceiasi viteza ca un logan, deci sa nu sara lumea cu idei de genul "vitezomani nebuni" sau mai stiu eu ce. Daca il cunoaste cineva, rucsacul care l-a avut in spate i l-a pus sefamiu pe targa langa el cand l-au urcat in ambulanta smurd.

Editat de Mavy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) hai ma lasati-o pisici. din nou ? chiar zilnic ? aveti grija mare fratilor. 50 la ora pe ceas in oras ca sa va dati sansa de a va ridica si de a arde un sut in portiera.

sanatate multa omului. sange pe nas si convulsii... tu'i ghinionu dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai doua motociclete si un scuter si abia azi ai constatat ca lumea te judeca dupa motorul pe care esti ? In mod special "motociclistii" care o forjeaza noaptea in Bucuresti, strict pe linie dreapta ...

 

zircoane....azi am fost martor la accident, ca de judecat, sti si tu cum e

Seful meu era in taxi exact in spatele motorului. A plecat pe verde, odata cu taxiul. Tipa cu cielo a facut stanga fara sa astepte sa treaca motorul. nu a avut el nici o vina, dar daca se vede pe camere oricum o sa se lamureasca problema. Intrebarea e daca stie cineva ceva de starea lui pentru ca sefamiu zice ca ii curgea sange din nas rau si ca avea convulsii...

 

P.S. motocicleta era mai in dreapta decat apare in pozele alea din ce zice sefamiu. cica ar trebui sa fie o balta de benzina/ulei pe jos unde aterizase, nu unde au trasat ei dungile. motoreta pecase de pe loc, m-as mira sa fi dat burnout ca sa lase urme pe asfalt...

 

Sanatate multa si sa nu mai vedem d'astea

 

edit: motocicleta mersese in fata taxiului de cu 2 intersectii mai devreme cu aceiasi viteza ca un logan, deci sa nu sara lumea cu idei de genul "vitezomani nebuni" sau mai stiu eu ce. Daca il cunoaste cineva, rucsacul care l-a avut in spate i l-a pus sefamiu pe targa langa el cand l-au urcat in ambulanta smurd.

daca a plecat pe verde cum e posibil ca in 2 metri sa fie impactul ala, intreb si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma intreb si eu, dar ori nu a vazut sefamiu bine, ori aia minte. oricum femeia am inteles ca si-a mutat masina pana sa ajunga politia acolo, si la cum arata lovitura a fost aproape de stalpul central, intre usile masinii, nu inteleg cum a rasucit-o pe strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie facut un mars de protest. Ori cei cu motociclete galbene sa fie mai atenti sa nu ma mai sune ai mei sa vada daca nu sunt la terapie intensiva, ori televiziunile cand dau stirile sa spuna numele motociclistului. Politistu, cand i se ia interviu sa includa in limbajul de lemn si datele omului "motociclistul Racerica Daltonel (sau cum il cheama in functie de perceptia culorilor, de partea pe care depaseste, etc) nu a adaptat viteza la conditiile......bla bla" sa poate fi identificat. Banuiesc ca nu doar pe mine ma suna cand se ciocnesc motociclete galbene.

 

parerea mea. hac

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...