Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Uzura discului se masoara dupa grosime, nu dupa culoare de obicei. Daca nu sunt ondulate si mobra franeaza, lasa-le in pace ;)

 

In alta ordine de idei, azi mi-am luat una pereche de Michelin Power Pure ca sa schimb gumele pt ca le-a cam venit timpul. S-a mai dat careva cu ciungile astea ? Multa lume le lauda, sunt curios si eu, dupa ce mi-oi invinge lenea de a le schimba, cum se comporta ;)

 

 

nu s au ondulat . si franeaza normal . :D))) pentru baiatu care a intrebat daca am racit cu apa . fi sigur ca nu :D) . insa m a ingrijorat umpicut .

e ok . maine imi expira asigurarea si pe 17 luna viitoare itp `u . vroiam sa va intreb . itp`ul trebuie facut obligatoriu in judetul unde este inmatriculat motorul ? eu sunt pe caras severin

insa am la 45 de km severinu unde as mai putea face itp fata de 120 resita. severinu e in mehedinti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu s au ondulat . si franeaza normal . ;)))) pentru baiatu care a intrebat daca am racit cu apa . fi sigur ca nu ;)) . insa m a ingrijorat umpicut .

e ok . maine imi expira asigurarea si pe 17 luna viitoare itp `u . vroiam sa va intreb . itp`ul trebuie facut obligatoriu in judetul unde este inmatriculat motorul ? eu sunt pe caras severin

insa am la 45 de km severinu unde as mai putea face itp fata de 120 resita. severinu e in mehedinti.

 

 

Poti sa vii la Severin fara nici o problema.Din pacate aici nu face ITP-ul decit RAR-ul.Asa ca trebuie sa fii in regula cu toate,gume,frine,lumini,acte,serii.

In rest bani la tine si vie buna !

 

Respect si numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10x Otto & Di. Si inca ceva, unde as putea retapita o sa de SV si un pret, stiu ca era cineva prin Buc care se pricepea destul de bine la asa ceva. Are ceva urme de uzura si as reface-o. 10q

 

Hei salutare si la multi ani ca anul asta inca nu am dat pe aici.

 

M4v3rick, baiatul din Bucuresti la care cred ca te referi este darian. La el mi-am facut eu saua la SV. A lucrat bine dupa parerea mea. Acum am ceva mii de km mai mult si inca rezista bine. Cauta-l aici pe forum si sigur il gasesti.

 

In alta ordine de idei, as vrea sa va urez un an lipsit de incidente (automobilistice si de orice alt tip). Si sa aveti cat mai mult timp pentru voi si planurile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa vii la Severin fara nici o problema.Din pacate aici nu face ITP-ul decit RAR-ul.Asa ca trebuie sa fii in regula cu toate,gume,frine,lumini,acte,serii.

In rest bani la tine si vie buna !

 

Respect si numai de bine !

 

da . marti imi vine cauciuc pe fata . in rest am totul in regula frane lumini acte serii etc etc

se poate ca pe marti - vineri daca am grade plus si nu e umed sa vin in severin .sti cumva si un service unde pot regla carburatoarele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Uzura discului se masoara dupa grosime, nu dupa culoare de obicei. Daca nu sunt ondulate si mobra franeaza, lasa-le in pace ;)

 

In alta ordine de idei, azi mi-am luat una pereche de Michelin Power Pure ca sa schimb gumele pt ca le-a cam venit timpul. S-a mai dat careva cu ciungile astea ? Multa lume le lauda, sunt curios si eu, dupa ce mi-oi invinge lenea de a le schimba, cum se comporta ;)

 

 

sunt ok dar nu stralucite. chiar nu inteleg de ce lumea le tot lauda. cred ca din cauza reclamei. eu de exemplu le-am avut anul asta, a doua pereche de gume din acelasi an dupa ce in primavara am avut un set de qualifier simple, tot noi. qualifier se incalzesc mult mai repede, au aderenta mult mai buna si pe ud si pe uscat. acum mi-am luat q2. si cand spun ca-s mai bune sa ai in vedere faptul ca sunt genul de om care-si modifica setarile suspensiilor si trail-ul in functie de inaltimea gumelor, pe masurate. de exemplu un 120/70 qualifier are diametrul mai mic decat un 120/70 de la michelin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

M-am hotarat sa imi vand SV-ul.

 

Multi dintre voi il cunoasteti. Mi-ar placea sa il dau cuiva care sa aiba grija de el. Asa ca daca stiti pe cineva care este interesat de un

SV650 naked pointy dati de stire. Al meu este din 2008 cu ABS si "cateva" accesorii.

 

Povestea completa si amanuntele aici :

 

/index.php?showtopic=618884

 

In perioada asta nu stiu cate sanse am la vanzare dar sa vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok dar nu stralucite. chiar nu inteleg de ce lumea le tot lauda

Multam fain de feedback. Eu am cautat niste gume care sa ma tina macar 5-6000km , mers aproape zilnic la munca si inapoi, plus ture de weekend pe cate un drum mai virajat si aproape deloc circuit.

Pe mine m-a incantat la ele faptul ca sunt mai usoare cu vre-un kil decat concurenta si "dublu aliaj" (tare pe mijloc/moale pe margini). Acum sa le vad si la treaba cum or fi, dar tinand cont ca tu care zici ca esti genul care seteaza suspensia dupa inaltimea gumei si spui ca "sunt ok dar nu stralucite", pe mine s-ar putea sa ma multumeasca suficient ;)

 

M-am hotarat sa imi vand SV-ul.

Vezi sa nu faci ca mine - sa vinzi SV-ul in dorinta de ati lua altceva si sa te trezesti dupa indelungi cautari tot cu un SV la usa =))

Spor la vanzare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc CapOne. Bafta si tie la vanzare.

 

Partea nostima este ca s-ar putea sa ai dreptate. Daca reusesc sa o vand probabil ca o sa ma aleg cu un DL650 adica tot aceeasi Marie cu alta palarie.

 

Dar sa vedem daca pot sa o vand. Daca nu, la vara plec iarasi tot cu Matilda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari,

 

daca tot s-au scos la vanzare mobrele ma bag si eu in seama.

o dau pe a mea la 4000 in situatia in care accesorile valoreaza o caruta de bani, mobra iese aproape moca.

 

stiu si ce o sa imi iau...

1200 multistrada ;)

Mesaj completat

post-38514-1295277584_thumb.jpg

post-38514-1295277645_thumb.jpg

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc CapOne. Bafta si tie la vanzare.

 

Partea nostima este ca s-ar putea sa ai dreptate. Daca reusesc sa o vand probabil ca o sa ma aleg cu un DL650 adica tot aceeasi Marie cu alta palarie.

 

Dar sa vedem daca pot sa o vand. Daca nu, la vara plec iarasi tot cu Matilda.

Eh, sincer sa fiu, nici nu stiu daca vreau sau nu sa o vand. Am pus anunutul mai mult asa, sa fie acolo, pt ca exceptand consumul motiv sa o dau nu prea gasesc. Cand am luat-o, trecand de la 650 la 1000 m-a pus putin pe ganduri puterea si ce as putea face cu ea cand ma apuca pasarelele, dar mi-a trecut \"teama\". Si tare imi e ca daca o dau, dupa o vreme ma trezesc cu al treilea SV cumparat ;)

 

Cand am dat-o pe prima, vroiam si eu sa imi iau DL/VStrom 650/1000. Am zis eu ca puii mei, cam aceeasi mobra ca SVul dar cu ceva valente de offroad, mai inalta si pozitie ceva mai comoda, mai misto pt drumuri lungi etc. Dupa ce m-am dat cu vreo doua... m-am cam sucit. E foarte misto Vstromul pt cine vrea ceva polivalent, face de toate, dar nu e bun la nimic.

 

Asa ca am revenit la cautari - 4 in linie nu-mi place din cauza turelor si a sunetului, bmw cu al lui boxter nu din motive de bani multi si iar sunet ramolit, monocilindru e prea puturos, ducati nu multumesc, asa ca ce a mai ramas ? SV :D

 

Acum, cand l-am pus pe asta la vanzare, am zis sa explorez si ultima categorie ramasa dupa cele enumerate putin mai sus - un chopper. M-am dat si cu astea de mai multe ori. Mama cat pot sa-mi placa, le iubesc de cand ma stiu. Cum arata, cum suna, cum te simti pe ele la drum lung si feelingul general. DAR!!! Ca sa am macar 70-80 caluti sub poponeata trebuie sa iau o motorizare mareeeeee. Care, pe langa cost, in conditii de oras... ca esti cu masina sau cun motor de 1800 tot dracu ala e prin traficicul de bucale. Daca il bag pe Cheia, la prima curba am lasat cromul de pe scarite pe asfalt. Ca sa ai oleaca de protectie la vant trebuie sa pui un parbriz d\'ala care strica tot farmecul fierului. Si multe alte maruntisuri care ma lasa tot cu... SV :D

 

Asa ca...ce sa mai zic ? Cea mai grea parte nu e sa il vinzi, ci sa gasesti ceva in loc :D

 

 

o dau pe a mea la 4000 in situatia in care accesorile valoreaza o caruta de bani, mobra iese aproape moca.

 

stiu si ce o sa imi iau...

1200 multistrada

Mobra ta chiar merita banutii. Ti-am zis ca eram cat pe ce sa o iau dar... nu o fost sa fie

 

E adevarat ca motocicletele italienesti sunt prevazute cu loc de tinut extintorul ? :huh:

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
stiu si ce o sa imi iau...

1200 multistrada ;)

Mesaj completat

post-38514-1295277584_thumb.jpg

 

daca esti genul de om care vrea ca mobra sa aiba si suflet nu prea iti recomand multistrada. altfel e foarte fain motorul. uita-te la profil :huh:

 

E adevarat ca motocicletele italienesti sunt prevazute cu loc de tinut extintorul ? :D

 

 

nu, e doar un mit! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

M-am hotarat sa imi vand SV-ul.

 

Multi dintre voi il cunoasteti. Mi-ar placea sa il dau cuiva care sa aiba grija de el. Asa ca daca stiti pe cineva care este interesat de un

SV650 naked pointy dati de stire. Al meu este din 2008 cu ABS si "cateva" accesorii.

 

Povestea completa si amanuntele aici :

 

/index.php?showtopic=618884

 

In perioada asta nu stiu cate sanse am la vanzare dar sa vedem...

 

NUUUUUUUUUU........ ;)

 

Si eu vroiam sa trec la V-strom si m-am razgandit...pe motiv ca nu se prea merita si ca pot face multe alte chestii cu banii pe care tre sa-i pun de diferenta. Dar na, la tine nu prea ii cazul, ca motorul tau e mai nou si poti sa iei ceva mai mult pe el decat pot eu sa iau pe al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra ta chiar merita banutii. Ti-am zis ca eram cat pe ce sa o iau dar... nu o fost sa fie

 

multumesc, nu a fost sa fie.. si uite asa te-ai ales cel mai frumos S pe care l-am vazut.

 

 

E adevarat ca motocicletele italienesti sunt prevazute cu loc de tinut extintorul ? ;)

 

ti-a raspuns un cetatean mult mai avizat decat mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUUUUUUUUUU........ ;)

 

Si eu vroiam sa trec la V-strom si m-am razgandit...pe motiv ca nu se prea merita si ca pot face multe alte chestii cu banii pe care tre sa-i pun de diferenta. Dar na, la tine nu prea ii cazul, ca motorul tau e mai nou si poti sa iei ceva mai mult pe el decat pot eu sa iau pe al meu.

 

Chestia e ca sunt foarte putine lucruri care nu imi plac la SV ( si alea sunt asa... personale). Doar chiar mi-e mila de ea sa o bag pe unde ma gandesc sa ma duc. Asa ca incerc sa o vand.

 

Si ca sa fiu sincer... nu e numai pentru ca vreau sa trec la V-Strom. Este eterna problema a banilor. Daca o vand, chiar daca nu iau V-Strom sunt cateva lucruri pe care as vrea sa le fac cu banii.

 

Pe de alta parte si daca o vand si iau Vstrom si daca nu o vand, raman cu voi :D Cred ca si daca mi-as lua alt tip de motocicleta, tot pe aici cu voi mi-as face veacul daca ma primiti :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
te rog sa detaliezi, m-ai facut foarte curios.

 

adica e un motor care face de toate dar nu exceleaza la nimic (ma rog, pe partea sportiva se comporta cam ca un "hyper-supermoto" ;) ca sa spun asa dar nu are acel "je ne sais quois"... mai multe pe pm daca vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica e un motor care face de toate dar nu exceleaza la nimic (ma rog, pe partea sportiva se comporta cam ca un "hyper-supermoto" laugh.gif ca sa spun asa dar nu are acel "je ne sais quois"... mai multe pe pm daca vrei

 

1. Ai dreptate - ii lipseste ambreiajul uscat (motor Ducati 1200 cu ambreiaj in baie de ulei?!? Blasfemie!!) :D

2. "Je ne sais quoi" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
1. Ai dreptate - ii lipseste ambreiajul uscat (motor Ducati 1200 cu ambreiaj in baie de ulei?!? Blasfemie!!)

2. "Je ne sais quoi"

 

1. chestia asata tine mai mult de traditie decat de vreun avantaj tehnic , cred ca face parte din "je ne sais quoi" pana la urma :D

2. electronica e cam... se cam baga ca sa nu spunem prostii. doar abs-ul il poti dezactiva. sunt 8 setari pentru dtc dar si pe minim tot mi se pare ca se baga sau poate mi se pare mie asa pentru ca e primul motor cu electronica pe el in afara de aprindere ;)

3. pe off-road da, poti sa faci ce vezi in reclama dar e foarte chinuitor. sincer sa fiu mai multe si mai usor faci cu o pegaso 650 sau un bembeu 650 :huh:

4. pe "sport" e fain intr-adevar dar pozitia te dezavantajeaza. e un deliciu pe serpentinele tehnice in schimb. dar la fel, eu sunt obisnuit cu pozitia "de vitezana". cred ca e chestie de obisnuinta si cu 1200-le. n-am decat 3000 de km (nici aia completati, 2800 si ceva) cu el si ma plimb cu rsv-ul cel mai mult. nu stiu ce imi place la rsv asa de mult, in afara de suspensii/frane/ciclistica, cuplu, bla-bla, toti stiu ce are un rsv. in schimb are acel "je ne sais quoi"

5. cred ca din cauza obisnuintei cu motoarele de viteza nu gasesc utile decat 2 setari: sport si enduro. enduro pe drumuri forestiere, sa nu credeti ca m-am apucat sa fac "enduro" cu el. doar am gustat un pic, am vazut ca nu prea poate, m-am linistit. touring si urban mi se par de rahat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iata ca a revenit zapada dupa zilele mai calde. Macar cei care stiu sa schieze se bucura. Restul ne ascutim rabdarea pana la primavara.

 

Si o intrebare mai tehnica : voi ati schimbat vreo-data lichidul de racire? Daca da, cu ce? La mine au trecut 2 ani si ma gandesc sa il schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...