Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vand dragutul meu SV, este in stare buna, sunt primul proprietar in tara, are cam 28000 km, accesorii in valoare de peste 1000 Euro, cauciucuri bune. Bube-n cap: am tavalit-o pe partea stanga si are carena zgariata su crapata in rest e ok, a fost la viteza foarte mica.

 

Va salut!

 

Arata ca a mea plus carene :laugh: Bafta la vanzare, dar ai uitat sa mentionezi pretul cu care o vinzi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc!

 

Si mie imi place foarte mult, asta-i realitatea si desi suna urat asta-i criza. Eu m-am gandit la 2500 Euro, cred ca este rezonabil, ar ramane motorul fara accesorii in 1500 Euro, ma rog discutabil.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta-i partea naspa, ca niciodata nu iti mai scoti banii din accesorii. mai bine o lasi cheala si o dai la 2000. si cred ca gasesti mai repede un cumparator. accesoriile le dai separat. bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi ce ziceti merita un filtru k&n sau bmc+kit curatare=aprox 90 eu sau mai bine un filtru delo de 25 eu care tine lejer 10mii km cu o curatare la 5mii km....

 

la filtrele reutilizabile situatia e cu dus si intors,trebuie curatate practic tot la 5-6 mii km ca un filtru normal,numai ca operatia dureaza ceva mai mult si e mai costisitoare....

 

exista diferente de performante intre filtrele reutilizabile(bmc,k&n) si cele normale(champion,delo)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cu se curata petele acelea de oxid ce apar pe aluminiu? in special de jante vorbesc, si nu cele de SV, care sunt vopsite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai incercat cu WD 400??

 

Nu cred ca ies doar cu WD. Eu mi-am cumparat un set cu perii pentru slefuit si pasta aferenta, inca nu le-am incercat pentru ca nu am o bormasina capabila de turatii mari, imediat ce fac o proba si mai ales daca am rezultate va dau de stire.

 

P.S. Si eu am la SV jambele putin ciupite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de jantele astea vorbesc eu.

 

am incercat si eu kituri pt polish si nu iese . jantele sunt anodizate si dai degeaba cu polish. Am tot citit pe forumuri .com, si baietii de pe acolo zic ca se scoate cu ceva acid stratul de anod din cauza ca este foarte dur, dupa care o iei cu glass-papir si termini cu polish ca sa ai un final de ''oglinda'' ce aduce a crom.

 

in fine, ca sa faci asta e f mult de munca si eu sunt mai puturos din fire.....deci alte idei mai aveti? :crack: ceva de genul: plug & play

post-40807-1235149807_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti idee daca exista doferente intre evacuarile aftermarket pt intre modelele 99-02 si 2003+,(la prinderi mai ales).Am gasit pe ebay.co.uk o toba delkevic,si producatorul spune ca se potriveste pt modelele 99-2007,in timp ce toti ceilalti producatori au tobe separat pt 99-02 si 03+...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil are pentru ambele modele tu trebuie doar sa specifici ce an este a ta.

 

 

 

 

de jantele astea vorbesc eu.

 

am incercat si eu kituri pt polish si nu iese . jantele sunt anodizate si dai degeaba cu polish. Am tot citit pe forumuri .com, si baietii de pe acolo zic ca se scoate cu ceva acid stratul de anod din cauza ca este foarte dur, dupa care o iei cu glass-papir si termini cu polish ca sa ai un final de ''oglinda'' ce aduce a crom.

 

in fine, ca sa faci asta e f mult de munca si eu sunt mai puturos din fire.....deci alte idei mai aveti? :crack: ceva de genul: plug & play

 

intra la servicii sunt baieti care se ocupa cu asa ceva si o fac bine la un pret decent

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti idee daca exista doferente intre evacuarile aftermarket pt intre modelele 99-02 si 2003+,(la prinderi mai ales).Am gasit pe ebay.co.uk o toba delkevic,si producatorul spune ca se potriveste pt modelele 99-2007,in timp ce toti ceilalti producatori au tobe separat pt 99-02 si 03+...

 

filmuletul inainte si dupa filtrul k&n:

parca raspunde mai bine la acceleratie, dar la sunet nu am vazut nici o diferenta. Probabil ca il acopera zgomotul tobei :crack: .

Am si iesit vreo 20 km cu ea, diferenta de prformanta nu am simtit, cei drept ca m-am dus si f incet pt ca era f frig ... ( picaturile de apa de pe motor au inghetat...)

 

In legatura cu toba delkevic: si eu eram interesat de ele, dar am gasit leovince-ul la pret mai bun...

intre modelele 99 - 2003, 2003-2009 difera doar tzeava de legatura a tobei (link pipe-ul).

uite un filmulet cu un delkevic

si ai grija la toba delkevic titanium, am citit pe forumuri ca nu e din titaniu doar asa arata :crack:

Daca nu vrei neaparat toba noua, gasesti destule sh-uri pe ebay.it ebay.de ... la preturi f bune si in stare buna.

 

In legatura cu filtrele: diferenta mare de putere nu cred ca o sa ai doar de la orice filtru, eventual modificand si carburatoarele.

Daca iei k&n sau bmc "normal" nu e necesar schimbarea jigloarelor (gaura de admisie e doar 1 pic mai mare fata de filtrul stock) inschimb la bmc race acea gaura nu mai exista (snorkelul) aerul intra pe toata suprafata filtrului. Pentru aceasta cam e necesar schimbarea jigloarelor, pt ca altfel va functiona cu ameste sarac.

Cauta pe ebayul din anglia, s-ar putea sa gasesti mai ieftin, eu am luat iarna cand lira era scazuta cu ~35 lire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...