Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

100-110 in a 6a doar in afara orasului... sau in oras unde e loc muuult (da, sunt paranoic si giga-prudent (sau fricos, na!) in oras! ;) ); dar altfel 100 cred ca prind si in a 4a, pe zone scurte (in principiu ma indepartez cat de mult de masini, dupa coloana la semafor sau in mers).

 

 

100-110 la drum deschis. in localitate merg legal :D

 

@dihania, @valbi: incepem sa am emotii, vad ca mai toata lumea are cate un necaz in perioada asta :|. Succes la reparatii, recuperat bani si ce mai trebuie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar sunt curioasa cum platesc oamenii, tot la ei am si eu asigurare, nu ca ar avea vreo importanta pentru mine lucrul asta :D

 

multa bafta !!!

parerea mea: nu conteaza ce asigurator de RCA e, toti se scarpina si te amana cand e vorba de facut plata... ca e o hartie nu-stiu-cum, ca e in concediu seful care tb sa aprobe, ca e sarbatoare, ca una, ca alta... tre' sa tragi de ei cu tupeu, cu legea in fata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasi in Bucuresti becuri de semnalizare 12V 21W BAY9s ? Adica sa arate ca cel de aici:

http://www.consumabulbs.com/files/bdet.php?id=171 . Asta ca sa nu astept 1-2 sapt pt o comanda louis.de.

 

Cred ca la Alpadrino (parca asa se scrie :D ) e unu pe la Universitate , dar e cam scump , adica vrea 10 , 15 ron .

 

Cat e pe louis? Sau solutia de criza e sa cumperi unu normal (de Dacie cum se spune) si asta are "tamburusele la 45 grade si pilesti unul ca sa intre in soclu' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la Alpadrino (parca asa se scrie :D ) e unu pe la Universitate , dar e cam scump , adica vrea 10 , 15 ron .

 

Cat e pe louis? Sau solutia de criza e sa cumperi unu normal (de Dacie cum se spune) si asta are "tamburusele la 45 grade si pilesti unul ca sa intre in soclu' ;)

 

Merci, maine dimineata ma infiintez la ei, ca nu gasesc pe nicaieri. Daca pontul e bun raman dator de cinste :D .

Ps: Cand fac rost de marafeti trec pe LED!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, maine dimineata ma infiintez la ei, ca nu gasesc pe nicaieri. Daca pontul e bun raman dator de cinste :D .

Ps: Cand fac rost de marafeti trec pe LED!

eu am pretentia ca urmaresc topicul asta, dar habar nu am despre ce vorbiti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am descoperit pe unde imi curge ulei: simeringul de la pinion. stie cineva unde il pot gasi pt a-l inlocui?

 

Stai relax, nu curge ulei, isi marcheaza teritoriul :D

 

p.s. de becu de la semnalizare se vorbea mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la Alpadrino (parca asa se scrie :D ) e unu pe la Universitate , dar e cam scump , adica vrea 10 , 15 ron .

 

Cat e pe louis? Sau solutia de criza e sa cumperi unu normal (de Dacie cum se spune) si asta are "tamburusele la 45 grade si pilesti unul ca sa intre in soclu' :D

cel de dacie nu e o solutie,are 5 w si nu prea se vede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ptr posesorii de sv650s 03-07: cum se vede in oglinzile originale? Eu am unele after-market si nu vad nimic in ele si as vrea sa le schimb.

 

in cele originale se vede super bine. after market am si eu si mi-a luat ceva vreme sa ma invat cu ele pentru ca se vede deformat.. nu mult dar este sesizabil...dar vad . :D este o investitie buna in cele originale...parerea mea. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La astea trebuie sa ridic coatele si sa ma uit pe sub maini ceea ce e destul de periculos si incomod. Plus sunt si mici, parca-s oglinzi de femei(d-alea de farduri :D )

Stiti pe cineva care vinde oglinzi second ieftine?

 

daca tin bine minte Pogor avea de vanzare. redpik mai are si el dar doar una :D si nu mai stiu.

ale mele sunt exact la fel ca cele originale , ca si marime, dar oglinda propriu-zisa este de cacao.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nop, eu nu o mai am. Am trimis-o inapoi. Uite, oglinda originala de SV 03-07 a costa 130 RON .Cica era Sh, dar arata ca noua (poate chiar era :D ) O luasem de la Motorsmith.

Totusi, daca aveti oglinda stanga 99-02, eu sunt inca in cautari.

Astazi pe la 5.30 plec spre constanta-vama veche. Mai merge cineva ?

 

O zi frumoasa tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu mai am chitantele de la echipament, pot sa-l bag pe asigurare?

 

hai ca am intrebat eu la allianz tiriac pe cineva si mi-a zis ca nu e nici o problema daca nu mai ai bonuri, chitante, etc. tre sa te duci la departamentul de bunuri de la asigurari.... si o sa faca cei de acolo tot ce trebuie.

ar fi o idee sa ma interesez si eu de asta ...ca eu am casca putin julita pe o parte... daca rezolvi ceva zi-ne si noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica eu :D .fratele lui pogor :D

 

scuza-ma sefu' , nu mai fac! ;)

 

hai ca am intrebat eu la allianz tiriac pe cineva si mi-a zis ca nu e nici o problema daca nu mai ai bonuri, chitante, etc. tre sa te duci la departamentul de bunuri de la asigurari.... si o sa faca cei de acolo tot ce trebuie.

ar fi o idee sa ma interesez si eu de asta ...ca eu am casca putin julita pe o parte... daca rezolvi ceva zi-ne si noua.

 

trebuie sa vb cu agentul care se ocupa de dosarul tau , se face o anexa la dosar in care ceri sa fii despagubit si pentru echipament. intreaba-l pe agent ca trebuie sa stie!! cica nu trebuie neaparat sa cauti minunatul departament de bunuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ptr posesorii de sv650s 03-07: cum se vede in oglinzile originale? Eu am unele after-market si nu vad nimic in ele si as vrea sa le schimb.

 

Mie nu-mi place deloc cum se vede in ele.

Acum depinde de stilul tau de condus si ce asteptari ai in continuare.Pentru unii orice miscare in plus neesentiala ,cum ar fi ridicarea mainii sau miscarea capului si corpului ca sa poti sa vezi in oglinda deranjeaza mult si poate fi periculos in conditii stresante si la limita.

 

Daca esti o fire linistita si nu te intereseaza sa mergi la limita si franezi la cea mai mica intentie a celor din fata ta si ai tot timpul sa te asiguri in spate sunt bune si astea :D)

 

Oricum ar fi cred ca sunt mai bune altele , dar eu din lipsa de chef si avand multa lene stransa ( ;)) ) nu le-am schimbat si nu cred ca o sa le schimb , ma adaptez.

 

Cel mai important lucru in viata(implicit pentru motociclisti) este acela sa poti sa te adptezi la viata asta , cel mai bun supravietuieste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu mai am chitantele de la echipament, pot sa-l bag pe asigurare?

 

depinde unde e asigurarea.

 

la asirom de exemplu un amic poate baga doar casca si o bagi cu recuperare adica ramane la ei.

inteligentii aia spuneau ca pot doar casca ca e trecut in legislatie ca echipament obligatoriu.

 

la euroins de exemplu aia nu stiu pe ce lume traiesc imi spuneau sa bag echipamentul pe dosarul initial, dupa ce ca te ard la plata iti dau in banii aia si echipamentul, cu recuperare.

 

poate ne spune cineva care a trecut prin asta-eventual ce sistem de evaluare au/uzura etc...

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...