Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

De cat e rezistenta aia? Mi-am pus leduri pe spate si clipeste de zici ca face crize de epilepsie :moto:)

pe site-ul de la louis este asa ceva:

http://www.louis.de/_102b2fa764565374229b1...tungswiderstand

 

nu stiu deloc germana.........am gasit urmatoarele valori : 10 ohm/14,4w si 7.5 ohm/ 19.2 w..........cine stie mai multe despre asa ceva ne poate "lumina"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai uitat de Satu Mare :wacko: . Voi fi precis acolo :) . Si eu cred ca mai vin cu un prieten, ca sa nu car singur bagajele :moto:

Deci la 10 la sala sporturilor.... nu stiu pe unde se situeaza dar ma descurc eu ca nu o sa fiu singur.

Sa ne vedem cu bine :wacko:

 

 

intrebi 2-3 oameni si te indruma ei:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe site-ul de la louis este asa ceva:

http://www.louis.de/_102b2fa764565374229b1...tungswiderstand

 

nu stiu deloc germana.........am gasit urmatoarele valori : 10 ohm/14,4w si 7.5 ohm/ 19.2 w..........cine stie mai multe despre asa ceva ne poate "lumina"

 

 

Daca becul are 21-22W atunci un 7.5 ohm ar trebui sa isi faca treaba. daca becul e de putere mai mica atunci pui 10 ohmi. cam asta ar fi ideea :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cat e rezistenta aia? Mi-am pus leduri pe spate si clipeste de zici ca face crize de epilepsie :wacko:)

 

:moto: Sunt in aceiasi situatie, in curand voi merge la un electronist, poate ma(ne) lamureste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la cat de mare e Sighisoara sigur nu o vom rata. :moto:

Ultima oara prin Sighisoara am fost acum cativa ani. Dar stiu sigur unde e gara aia. Ne descurcam

Dupa cum am observat, Din Bucuresti se intra din est, probabil pe Mihai Viteazul, din Targu-mures pe Primaverii sau Libertatii. :wacko: Catedrala e pe malul nordic al raului Tarnava Mare (easy spot)

 

sighisoara-city-map.gif

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAlut,

 

Poate sa intre careva care stie unde este Catedrala Ortodoxa din Sighisoara, pe google earth si sa dea coordonatele gps!?

 

Merci

 

Cum vi dinspre Brasov, intri in Sighisoara si mergi spre Tg.Mures/Medias pe drumu principal, te tot duci, spre centru pe malu stang al unui rau (Tarnava parca), o sa ajungi la o intersectie, ceva mai mare, cu un pod (pe drepata), cand ai ajuns acolo deja se vede, cladire mare, alba pe dreapta.

O sa incerc sa bag si datele GPS :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catedrala e pe malul nordic al raului Tarnava Mare (easy spot)

 

bre geografie....cine ti-a zis tie ca un rau are mal nordic sau sudic sau eu mai stiu ce alt punct cardinal?? un rau are mal drept si mal stang. ai inteles? baga la cap ca nu o sa traiesc 100 de ani sa te invat... :moto:

 

scuzati off topic-ul , dar nu m-am putut abtine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tanti, nu ti supara pe mine acum. N-am stat sa corectez sau sa gandesc atunci cand am dat capy-paste !

"Catedrala Ortodoxa se afla pe malul nordic al Tarnavei Mari

. Cu hramul Sfanta Treime este construita intre anii 1934-1937, in timpul primarului Aurel Mosora de catre arhitectul Dumitru Petrescu Gopes. Pictura interioara se datoreaza pictorului A.Demian. "

NA !

Dar macar traiesti :moto:

 

Aaaaanyway, veniti azi la arc ? sa ne vedem o data inainte de plecare ? Ma gasiti acolo (dar nu stiu cat stau, daca sunt singur ma plictisesc )

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tanti, nu ti supara pe mine acum. N-am stat sa corectez sau sa gandesc atunci cand am dat capy-paste !

"Catedrala Ortodoxa se afla pe malul nordic al Tarnavei Mari

. Cu hramul Sfanta Treime este construita intre anii 1934-1937, in timpul primarului Aurel Mosora de catre arhitectul Dumitru Petrescu Gopes. Pictura interioara se datoreaza pictorului A.Demian. "

NA !

Dar macar traiesti :)

 

Aaaaanyway, veniti azi la arc ? sa ne vedem o data inainte de plecare ? Ma gasiti acolo (dar nu stiu cat stau, daca sunt singur ma plictisesc )

 

Zii pe la ce ora daca nu stai mult si te plictisesti :wacko:

 

Oricum dupa ora 17:00 , da? :moto: (mama lui de smiley , de ce nu merge ala cu OK :wacko: )

Editat de Paul_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18:15 -18:30 sunt acolo.

 

hai ca te iert de data asta ca te cunosc ! :wacko: mai eu nush daca reusesc sa ajung la arc pentrru ca dupa serviciu trebuie sa ma intalnesc cu cineva si nu suporta amanare. in alta ordine de idei m-am hotarat si merg la sighisoara. :moto: oricum , noi doi ne auzim la telefon sau pe mes sa stabilim detaliile.

 

p.s azi am primit confirmarea platii de la asigurari, maine am banii in cont, iar de saptamana viitoare ma pot apuca de reparatii. :wacko:

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la cat preconizati sa ajungeti in Sighisoara? Ca yo lucrez sambata si voi pleca abia dupa 13 o'clock.

Si inca ceva, ramane cort sau pensiune?

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi si io votez tot pt cort.sper sa tina si vremea cu noi

 

O prognoza meteo ar fi :

 

BucureÂşti

20°C

Curent: Senin

Vânt: S la 10 km/h

Umiditate: 52%

Mi

ÂŞanse de Ploaie

23° | 8°

J

În Mare Parte Însorit

24° | 8°

V

Senin

22° | 2°

S

Senin

25° | 9°

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valeu mamica, dar gratar de unde luam ? :moto:)) Niste pulpe de pui dezosate merg prea bine.... Una-alta, la arc am fost ceva sv-isti. Poate ne strangem mai multi decat ne-am fi asteptat . poate...

Aici a dat o scurta ploaie (tunete; fulgere), dar e ok acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa incercam ceva la protzap (parca asa se numeau 2 bete verticale, unu orizontal si cu animalu infipt in el :wacko:) sper sa nu ma insel.

Una peste alta vineri aduc motoreta in buc. sper sa prind un drum bun si sa ne vedem sambata :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valeu mamica, dar gratar de unde luam ? :moto:)) Niste pulpe de pui dezosate merg prea bine.... Una-alta, la arc am fost ceva sv-isti. Poate ne strangem mai multi decat ne-am fi asteptat . poate...

Aici a dat o scurta ploaie (tunete; fulgere), dar e ok acum

 

Mosu nu stiu ce ai facut tu , daca ai mai stat sau ai plecat imediat si tu , dar m-a prins ploaia de m-a rupt si pana acasa aveam apa si in ...

 

Am uitat si telefonul in buzunar la blugi si cand l-am scos acasa arata ca nou (sau scos din masina de spalat :wacko: ) bine ca mai merge :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...