Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

v-ati hotarat unde ne intalnim? Arc, Fantana Miorita ?

 

pai eu as propune sa ne vedem la arc incepand cu ora 9 ca pana la 9 jumate sa vina toata lumea, sa mai aranjam bagaje , treburi, socoteli si sa stabilim si traseul... sau e stabilit deja si sunt eu din alta retea?? :moto: in fine... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Oprim de mai multe ori pe drum . O sa mai alimentam in Brasov (pentru siguranta), restul pauze de tigara and stuff. :moto: . Recomandat e Bucuresti-Brasov-Sighisoara prin Cheia, pentru ca Dn1 ar fi foarte aglomerat. :wacko: daca mergem grup, incet si ordonat , iese frumos tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e ideea din start, ca doar de aia mergem grup. altfel mergea fiecare de capu lui si nu mai era vorba de incet si ordonat :moto:

Inseamna ca trebuie aparatul foto la indemana daca se fac pauze de tigara in locuri cu peisaje frumoase :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatu meu e sa va imbracati cat de cat, daca veniti pe Cheia, altfel riscati sa "clantzaniti" un pic pe sectoru ala. Cat despre benzen, un plin la Bucuresti va ajunge pana la Sighisoara (vreo 270km). Drum bun...

 

Yo am zis ca ajung, dar dupa amiaza si as vrea sa stiu pe unde va gasesc (votul fiind pentru cort), daca era vreo pensiune va gaseam, dar asa daca campati in the middle of nowhere e cam greu :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi fac majoratul.........inca nu am permis...........dar tata a zis, mai in gluma, ca daca sunt in jur de 20 de motoare vine el ...........il primiti ? .....na ii si mofturos :moto: ...........si numai de sambata dupa amiaza........lucreaza dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca prin telefon e cel mai simplu de transmis locul unde ne asezam :wacko:.

 

Okey, so... cine-i "capitanul" vostru? :moto: Sa stiu pe cine sun pentru directii/coordonate GPS.

 

p.s. Da-ti un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi fac majoratul.........inca nu am permis...........dar tata a zis, mai in gluma, ca daca sunt in jur de 20 de motoare vine el ...........il primiti ? .....na ii si mofturos :angry: ...........si numai de sambata dupa amiaza........lucreaza dimineata.

 

pai dc nu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

In primul rand sa ma prezint fiindca este primul meu post. Sunt Catalin si am 23 de ani. Urmaresc forumul de ceva timp si de ieri sunt si posesor al categoriei A.

Mi s-a pus pata pe un Suzuki SV650 S si am tot citit despre el pe net. Am avut ocazia sa merg pe unul de 1000 acum cativa ani, ca si pasager, si de atunci m-am cam indragostit. Imi place cum arata, imi place cum suna si desi am ceva ezitari fiindca mi se par multi cei 70 de cai si faptul ca e motor V (deci cuplu destul de maricel de la turatii joase) sunt cam hotarat sa imi achizitionez unul.

 

Asa ca daca vi se pare ca ma arunc la cam mult as dori sa imi spuneti (motivat bineinteles) . De doi ani merg zilnic prin bucuresti cu masina asa ca sunt destul de constient de gradul de nesimtire si retardare intalnit in trafic...

Si doi, daca aveti cunostinta de vreun SV650 S din 2003 sau mai nou de vanzare, la un pret decent si corect bineinteles, v-as ruga sa ma anuntati!

 

Multumesc anticipat!

 

 

P.S. Multumesc SV-istului de aseara de pe Kiseleff care a avut rabdarea sa raspunda foarte frumos soferului curios care a oprit langa el la stop intrebandu-l de motorul sau. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am 26 de ani si SV650 este prima mea motocicleta. Daca e prea mult pentru un incepator? asta depinde de incepator. Eu as spune si da si nu. Cu siguranta ca trebuie sa ai foarte mare grija cu ea. Dar asta e valabil cu orice motocicleta.

 

Imediat dupa primele iesiri i-am facut un mic review aici. (al 4lea sau al 5lea post de pe pagina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

In primul rand sa ma prezint fiindca este primul meu post. Sunt Catalin si am 23 de ani. Urmaresc forumul de ceva timp si de ieri sunt si posesor al categoriei A.

Mi s-a pus pata pe un Suzuki SV650 S si am tot citit despre el pe net. Am avut ocazia sa merg pe unul de 1000 acum cativa ani, ca si pasager, si de atunci m-am cam indragostit. Imi place cum arata, imi place cum suna si desi am ceva ezitari fiindca mi se par multi cei 70 de cai si faptul ca e motor V (deci cuplu destul de maricel de la turatii joase) sunt cam hotarat sa imi achizitionez unul.

 

Asa ca daca vi se pare ca ma arunc la cam mult as dori sa imi spuneti (motivat bineinteles) . De doi ani merg zilnic prin bucuresti cu masina asa ca sunt destul de constient de gradul de nesimtire si retardare intalnit in trafic...

Si doi, daca aveti cunostinta de vreun SV650 S din 2003 sau mai nou de vanzare, la un pret decent si corect bineinteles, v-as ruga sa ma anuntati!

 

Multumesc anticipat!

 

 

P.S. Multumesc SV-istului de aseara de pe Kiseleff care a avut rabdarea sa raspunda foarte frumos soferului curios care a oprit langa el la stop intrebandu-l de motorul sau. :blink:

Dupa felul cum scrii si te exprimi pari un om cu capul pe umeri... SV-ul are odata cu brutalitatea si beneficiile lui asupra unui incepator. E docil daca stii cum sa tragi de gaz, destul de iertator la greseli, trage bine din a 1-a pana in a 4-a la viteze de oras potrivite unui incepator, e usurel, pozitia e una sportiva, cel putin pe varianta S, iti permite sa te dai si tare odata ce prinzi ceva experienta... tre sa ma opresc din a-l lauda dar nu ma pot abtine :angry: . Mi se pare motorul unui incepator cu capul pe umeri si constient de traficul si gradul de nesimtire din rromania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza meteo :

 

Sambata, Mai 9 - Max:24˚C - Min:12˚C

 

ziua

mai mult insorit

Sanse de precipitatii:10%

Umiditate: 43%

Vant: 10 km/h din directia ENE

 

noaptea

partial innorat

Sanse de precipitatii:10%

Umiditate: 65%

Vant: 8 km/h din directia SSV

 

Duminica, Mai 10 - Max:26˚C - Min:11˚C

 

ziua

mai mult insorit

Sanse de precipitatii:10%

Umiditate: 43%

Vant: 11 km/h din directia SV

 

noaptea

partial innorat

Sanse de precipitatii:10%

Umiditate: 61%

Vant: 5 km/h din directia SSV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...