Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

ba, eu mai am unu... nu e perfect, dar merge trasnet. pardon, merge de parca e traznit :blink:. neah, e bun, dar e vechi. faza e ca daca nu schimbi si dopu de la rezervor si lacatu de la "portbagaj", umbli cu 2 chei dupa tine. daca nu te deranjeaza, lasa un mesaj...

orice iala se poate modifica ca sa poata fi deschisa de orice cheie, deci nu trebuie schimbate :P

 

Ce anume s-a stricat la contact de trebuie schimbat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

 

ma numesc Andrei, sunt nascut, crescut si educat in Sibiu de 25 de ani. In perioada ianuarie 2009-aprilie 2010 (adica 10.000 km) am fost posesor de Honda CB450S iar in aprilie 2010 m-am hotarat sa trec la o jucarie mai serioasa, adica un Suzuki SV650S (l-am cumparat de la papillion)

 

In principiu, daca nu am nimic mai bun de facut asi participa si eu la intrunire Sv, am si votat pe blog pentru hateg... torgu3? te bagi? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

ma numesc Andrei, sunt nascut, crescut si educat in Sibiu de 25 de ani. In perioada ianuarie 2009-aprilie 2010 (adica 10.000 km) am fost posesor de Honda CB450S iar in aprilie 2010 m-am hotarat sa trec la o jucarie mai serioasa, adica un Suzuki SV650S (l-am cumparat de la papillion)

 

In principiu, daca nu am nimic mai bun de facut asi participa si eu la intrunire Sv, am si votat pe blog pentru hateg... torgu3? te bagi? :)

 

bine ai venit . sigur ca ma bag .din sb am fi 3 cu tine 4. putem sa ne intalnim pana atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba la voi nu e criza(nici la mine nu e, adica e, intotdeauna a fost si asa m-am obisnuit, da mai inflacaram si yo spiritele ca astia de la TV :blink:) sau nu lucrati de vrei sa mergeti asa de nebuni prin tara sa va intalniti cu alti posesori de cea mai tare motoreta din lume :moto: [kidding, just kidding - vreau sa-mi iau BMW]

 

bun, deci mai explicati-mi odata cum e cu intalnirea asta, cand si cum e... pentru ca... luna asta Mai o sa imi termine iar bugetu si cred ca o sa declar faliment personal, nu de alta, dar am asa... sedinta Bucuresti, ministeru mediului 13-14 Mai, daca tot is acolo am zis sa fac o escala si la AC/DC ca am auzit ca au ceva concert pe duminca si o sa fie tambalau, apoi niste "nebuni" vor sa isi stranga armasarii la-o-lalta pe 22-23 undeva prin tara hategului sa faca baie in acid sulfuric sau ape sulfuroase, nu mai stiu exact cum e, da' am citit ceva pe aici (grija mare ca daca e H2SO4 se produce operatiunea "jos textila" si e nasol ptr. donsoarele posesoare de textila si SV650-miar [Didi no flame intended, tu esti cantitate neglijabila, ca esti de-a noastra :P ]; BTW mai exista posesoare de SV650 sau e doar "Gentlemen's club ONLY riding the best motorbike ever"?); apoi 27 Mai - Cluj - in drum spre Seth ON FIRE - vizitat foste repere geografice (mai exact Str. Piezisa si numeroasele ei baruri+baut "responsabil" :hug: cu fostii colegi de facultate), then 28-30 Mai - Seth ON Fire{ThunderStorm}... ptr. ca in final sa ajung acasa, viu, sper...

Deci, de unde dracu bani... (ca-s bugetar si astia vor sa imi mai ia iar, din salariu, 25la SUTA) si atata timp liber, alcool dehidrogenaza, voie buna si activitate...

 

Aaaaaaaaaaaaaaa, stiu... I'm a PROUD owner of the best mBIKE in the WORLD! :)

 

P.S. - sper sa imi si iasa, tot ce am descris mai sus.

 

p.s. B - scuze radu ca n-am raspuns pe mess, probabil eram KO dupa o zi de munca!

 

p.s. 3 - ....

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din voturi a iesit hategu. Eu am cautat pe net si am gasit zone de campare langa lacul cincis. deoarece 24 e liber (mai putin la mandrul dihaniei) am vrea sa o lungim 22-23-24 mai. Cam asta ar fi. Cei din bucuresti ar treui sa se intalneasca duminica sa mai discute ce si cum si sa mai vina cu propuneri.

 

Momentan ce e clar e asta: 22-23-24 mai in zona Hateg.

 

Daca zici ca vii la AC/DC poate ne vedem pe acolo.

 

So cam asta ar fi. nu stim cati suntem... din experienta anului trecut am vazut ca voteaza mai multi decat vin deci cum o fi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. IV - welcome 2 the club to all new owners of[probably] the BEST mBIKE in the world. !Atentie cum va purtati cu ea, mica bestie poate musca rau... si nici drumuri bune nu prea avem, deci grija MARE. Ride safe...

 

p.s.s. sper sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK...deci ati stabilit Hategu'...pai in cazul asta o sa ma gandesc ce trasee am putea face, ca eu is din zona si mai cunosc unele drumuri. O idee interesanta ar fi Valea Jiului si eventual Obarsia Lotrului (in functie de daca va bagati la off-road sau nu, lol), Rau Mare Retezat si mai cateva.

O singura observatie ar fi ca luni o sa plec la Paris, deci, tre s-o tai catre Timisoara.

A, BTW, dupa lupte "seculare" care au durat cateva luni bune e gata si motoru meu. I-am facut asa: ghidon superbike, sei modificate, crash bars, toba Vick exhaust "handmade" cu db-killer, priza 12V si mai cateva maruntisuri.

O sa pun si cateva poze ceva mai tarziu azi sau maine, in functie de cand reusesc sa le fac.

Editat de Tija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kidding, just kidding - vreau sa-mi iau BMW

Huaaaa, tradatorul ! :P

Mai, si eu ma tot uitam pe la bmw-uri pt ca prin toamna as vrea sa schimb putin pozitia pe mobra si sa-mi iau un enduro touring. Am cerut sfatul unui prieten endurist convins, (care stiam ca ma va ghida spre bmw :blink: ) si mi-a recomandat f800 GS. Ma apuc si sap dupa el, il vaz, ma indragostesc de cum arata si ce specificatii are dar fac greseala si intru pe yutub sa vad cum se aude.....

fassssssssssssssss.... se aud tachetii mai misto ca evacuarea :moto:

La mine sunetul si feelingul sunt 40% din placerea de a merge pe mobra. Asa ca urmatorul pas va fi fratiorul mai endurist al sv-ului, V-Strom-ul de 1000 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am de gand sa merg spre bmw (fara sa dau sv-ul sper). dar la bmw clar motorul boxer, chiar daca e mai greu si poate nu e la fel de capabil pe offroad :).

 

@ Tija: pai e super daca stii zona si ne poti fi ghid :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o intrebare , avetzi cumva idee unde pot gasii un manual de ultilizare pentru SV 650 s (2004) ? vreau sa ii schimb uleiu si nushtiu cat intra , si mai multe chestii . multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o intrebare , avetzi cumva idee unde pot gasii un manual de ultilizare pentru SV 650 s (2004) ? vreau sa ii schimb uleiu si nushtiu cat intra , si mai multe chestii . multumesc anticipat

 

2,3litri fara filtru si 2,7 litri cu filtru

 

manual sv650 >2003 http://dl.transfer.ro/Suzuki_SV650s_2003_S...8may-983d7d.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu o intrebare , avetzi cumva idee unde pot gasii un manual de ultilizare pentru SV 650 s (2004) ? vreau sa ii schimb uleiu si nushtiu cat intra , si mai multe chestii . multumesc anticipat

Te pot ajuta eu pe mess cu sfaturi etc tot

Ti-am dat add pe mess sa vb iacospy este id meu valabil si pt ceilalti.

 

 

CINE SE DUCE IN BIKERS MAINE DATI-MI SI MIE UN SEMN CA VREAU SA MERG SI EU CU VOI IN BIKERS PT PRIMA DATA SI NU POT MERGE ASA SINGUREL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit . sigur ca ma bag .din sb am fi 3 cu tine 4. putem sa ne intalnim pana atunci.

 

ar fii frumos sa ne intalnim pana atunci, poate ii convingem si pe ceilalti 2 sa vina :) ... stabilim si traseul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un singur lucru nu am luat in calcul pentru intalnire: daca e vreme urata ce facem? ;)

 

da stii ca ai dreptate....pai ce sa face,...stam acasa ca doar nu am inebunit de tot sa conducem 400 km pe ploaie ca sa ce? sa ne mai ploua 2 zile si sa mai conducem 400 km inapoi.

dar sa speram ca nu o sa fie dracul chiar atat de negru.

 

@ coprolith...esti fata???

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti (si fete) e groasa, nu cred ca mai apar - asta daca nu imi rezolv problema. Frana spate e cu probleme, unul dintre suruburile care prind etrierul de cadru s-a rupt ;) [e al 3lea surub care mi se rupe la SV, unu la radiator, al doilea la capacul ambreiajului(multumiri lu aoleks de cel trimis) si acum asta de la frana - nu stiu din ce mama naibii sunt facute, sau daca e doar uzura]. E bine totusi ca am reusit sa-l scot, dar momentan frana spate e ZERO; in acelasi timp bolturile care fixeaza placutele de frana au ruginit in locasurile lor si nu am reusit sa le scot nici cu matanii nici cu unelte... se pare ca fie v-a trebui sa le tai, fie sa incerc sa desfac etrierul si sa vad daca le pot extrage asa... ufff, ieri aratam de parca imi murise toata armata a 14a si intreaga flota era pe fundul oceanului si aveam si 3 tone de nori negrii deasupra capului...

 

a da, si melcu de viteza a murit, de tot de data asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...pentru spate....ai frana de motor ;)

Daca e vremea urata, tuna si fulgera, asta este... Despre locul de intalnire, in functie de unde vreti sa ajungem si din ce parte veniti, poate fi si in Hunedoara si in Hateg. Cazare, nu stiu ce sfaturi sa dau, parintii mei stau in zona (la vreo 20km de Deva) si prietena mea e din Orastie deci nu mi-am pus niciodata problema de campare sau pensiune/hotel. Daca e nevoie, infunctie de pretentii/posibilitati, as putea caza eventuali interesati in cele doua locatii. In functie de preferinte, poate tragem si un gratar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ce a patit contactul mai exact??

l-am dat jos si dus la reparat.. a fost decapsulat si verificat.. Surpriza a fost ca era intact in interior, doar ca mufa era putin cam prajita si contactii oxidati.. mai incerc o montare cu curatarea in prealabil a mufei de pe moto. Daca nu merge nici asa, incerc si schimbarea mufei inainte sa arunc contactul cu totul. Mi-au spus 2 oameni ca partea mecanica a contactului e foarte ok.

Sa speram, tineti-mi pumnii zilele astea ca mi s'a luat de cat am impins. :D

 

ba, eu mai am unu... nu e perfect, dar merge trasnet. pardon, merge de parca e traznit. neah, e bun, dar e vechi. faza e ca daca nu schimbi si dopu de la rezervor si lacatu de la "portbagaj", umbli cu 2 chei dupa tine. daca nu te deranjeaza, lasa un mesaj...

nu ma deranjeaza 2 chei, mai ales dupa ce am aflat cat costa un contact nou. :laugh:

In cazul in care raman fara optiuni cu mufa/fire/restul fii sigur ca te contactez, multam ;)

 

 

orice iala se poate modifica ca sa poata fi deschisa de orice cheie, deci nu trebuie schimbate

Ce anume s-a stricat la contact de trebuie schimbat?

Se pare ca e posibil sa scap fara sa-l schimb.. ramane de vazut, inca nu l-am montat/probat/injurat/pupat.

 

Pai din voturi a iesit hategu. Eu am cautat pe net si am gasit zone de campare langa lacul cincis. deoarece 24 e liber (mai putin la mandrul dihaniei) am vrea sa o lungim 22-23-24 mai. Cam asta ar fi. Cei din bucuresti ar treui sa se intalneasca duminica sa mai discute ce si cum si sa mai vina cu propuneri.

 

Momentan ce e clar e asta: 22-23-24 mai in zona Hateg.

 

Daca zici ca vii la AC/DC poate ne vedem pe acolo.

 

So cam asta ar fi. nu stim cati suntem... din experienta anului trecut am vazut ca voteaza mai multi decat vin deci cum o fi

Partea naspa e ca eu nu pot veni in weekendul ala pt ca merg la nunta unui bun prieten :agree:

Daca ramane timp/bani poate apar si eu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stii ca ai dreptate....pai ce sa face,...stam acasa ca doar nu am inebunit de tot sa conducem 400 km pe ploaie ca sa ce? sa ne mai ploua 2 zile si sa mai conducem 400 km inapoi.

dar sa speram ca nu o sa fie dracul chiar atat de negru.

 

@ coprolith...esti fata???

 

;)) nu, nu, sunt mascul... dar trebuie sa recunosc ca e foarte gay poza, o sa iau masuri pentru a evita confuziile pe viitor :agree:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...