Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Salutari.

Pai..........sa incepem cam asa.

Un amic a dat 550 lei pe mecanismul ce indica viteza( kilometrajul). Este vorba de acel cilindru conic spre capat si cu cele 4 aripioare de angrenare electromagnetului.

Asa ca am pus mana pe strung si freza si am construit unul.

Prin urmare cine este doritor de asa ceva si este dispus sa aloce suma de 200 lei este asteptat. Montajul este inclus in pretz.

 

este cumva vorba despre vestitul "melc" de la roata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Televizoare cu satelit sunt in fiecare camera si jos in sala de mese. E totusi trist sa meri la munte sa te uiti la TV....

 

Nu stiu ce programe se prind, eu sincer nu m-am uitat.

 

E pe PROTV,daca au televizor trebuie sa prinda.

Da , e trist ca mai avem atat de putini campioni,la care trebuie sa te uiti cand te duci la munte.Asta vroiai sa spui , nu ? :peace:

 

Sa inteleg ca totul e aranjat si trebuie doar sa mai stabilim ora si locul unde ne intalnim , nu ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu, da, totul e aranjat. De intalnit, cum preferati, ori undeva pe drum, ori direct la cabana. Daca se prefera direct la cabana, ziceti ca sunteti pe rezervarea lui Radu Oprean si cereti camera sau casuta. Pentru cort nici nu cred ca se plateste ceva, eventual e o suma formala gen 5-10 lei. Mai trebuie sa sun sa ma asigur de gratar - mea culpa, am uitat sa intreb cand am facut rezervarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. ala este . Modelul care l-am luat ca matritza este unul de sv 650 din 2001

 

 

file_126408_phpuGGj1y.jpg

 

mersi !

al meu mai are 2 "dinti" si isi da duhul. e bine de stiut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cu parare de rau va anunt ca vreau sa parasesc grupul SV-istilor si imi ofer mobra la schimb pe un CBR 954 k2,k3 sau GSX-R k4,k5; motorul meu este naked, din 2007, l-am luat cu 2000km, i-am facut 2 revizii la 2500 si la 7000 (ulei, filtru ulei, filtru aer de la Suzuki si placute frana aftermarket la 7000); acum are 9000 si urmatoarele imbunatatiri: toba carbon Micron, crash-pad-uri Puig, gume sh Michelin Pilot Road 2 70%; prezinta 2 lovituri pe rezervor si aripa fata zgariata (asa l-am luat). Cine este interesat va rog PM.

 

P.S. Imi e foarte drag motorul (primul pentru mine), il schimb doar ca vreau SS. Am postat aici pentru ca as vrea ca SV-ul meu sa ajunga la un proprietar pasionat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca leg incarcatorul de tel la baterie ar trebui sa incarce, nu?Ar putea sa apara ceva probleme :D Nu mai apuc sa cumpar o bricheta asa ca...:D

 

 

Nu, nu trebuie sa mearga. Merge daca ai un transformator de la 12 VDC la cat trebuie pentru telefon. Cel pe care il bagi in priza e de la 220 VAC la cat o fi acolo. deci nu, acela nu va merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate se referea omul la incarcator auto? Pentru incarcator normal este curent la priza.

 

Prieteni, se pare ca avem noroc deocamdata de prognoza meteo favorabila! Momentan se anunta cald si soare pe weekend atat la Sibiu, cat si la Petrosani. Obarsia fiind pe undeva pe la mijloc sper sa avem vreme frumoasa si acolo.

 

Despre gratare, azi o sa sun sa confirm ca putem folosi gratarul si o sa va rog intre timp sa facem o lista cu preferinte, de ex. :

-eu vreu frigarui de pui/porc

-eu vreau mici

-eu vreau gratar

-eu vreau carnati de Plescoi, etc, etc.

O sa intre si de varianta vasole + ciolan sau gulas la ceaun (eu personal as vrea si asa ceva, dar tre sa vad intai daca este unde/cu ce sa facem).

 

Keep in touch!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cred ca micii si carnatii sunt cei mai indicati ca nu cred ca sta nici .... sa faca frigarui. important este sa avem de unde sa le luam. :)

si ce ziceai de gulas-ul ala? ca de cand ma tin sa mananc si tot am ramas cu gandul!

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mancare sa fie, noi mancam :)

Bautura sa fie, noi bem :cheers:

 

In alta ordine de idei, pt cei care pleaca din Bucuresti, ne organizam in vreun fel? O ora, un loc de intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, eu care sunt mai aproape si am si genti pot sa iau carne/mici/carnati/etc si sa car eu. Sa imi spuneti doar ce vreti, ca eu diseara merg la real sa cumpar chestii. Banii ii impartim la fata locului.

Despre facut mancare, daca nu se baga nimeni nici macar la facut frigarui, e putin probabil sa se bage la facut gulas. Eu unul as face, dar nu stiu. Pentru mine contati doar pentru mici, gratare, frigarui si mujdei.

 

Am sunat din nou si la cabana. O sa avem gratar, dar cu camera va trebui din pacate (sau din fericire) sa stam la comun. Cabana are contract cu ceva firma din zona sa cazeze angajati si se pare ca nu se vor elibera pe weekend. Ce-i drept, am fost avertizat de la inceput ca s-ar putea sa nu avem camerele, dar, na, am fost optimist - my bad. Partea buna e ca va fi mai ieftin - 150 pe camera de 5-6 persoane. Sper sa nu fie cu suparare!

Daca vreti, mai pot cere 1-2 casute in plus (acces la una dintre bai este si de la casute).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, eu care sunt mai aproape si am si genti pot sa iau carne/mici/carnati/etc si sa car eu. Sa imi spuneti doar ce vreti, ca eu diseara merg la real sa cumpar chestii. Banii ii impartim la fata locului.

Despre facut mancare, daca nu se baga nimeni nici macar la facut frigarui, e putin probabil sa se bage la facut gulas. Eu unul as face, dar nu stiu. Pentru mine contati doar pentru mici, gratare, frigarui si mujdei.

 

Am sunat din nou si la cabana. O sa avem gratar, dar cu camera va trebui din pacate (sau din fericire) sa stam la comun. Cabana are contract cu ceva firma din zona sa cazeze angajati si se pare ca nu se vor elibera pe weekend. Ce-i drept, am fost avertizat de la inceput ca s-ar putea sa nu avem camerele, dar, na, am fost optimist - my bad. Partea buna e ca va fi mai ieftin - 150 pe camera de 5-6 persoane. Sper sa nu fie cu suparare!

Daca vreti, mai pot cere 1-2 casute in plus (acces la una dintre bai este si de la casute).

 

eu credeam ca gasim la cabana gulas, nu sa ne apucam sa gatim. in cazul asta este o idee buna sa iei mici si carnati si poate si niste cotlete ca nu se stie si ne impartim, normal. sa nu uiti de paine si mustar. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mancare este si la cabana, dar, na, cum vreti...eu am inteles ca musai se vrea sa facem gratarele noastre.

 

Faza cu impartitul camerei e ok cu toata lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gratarul e sfant! Macar unul, de gust, sa facem.

 

Asa presupun ca au si bere la bar, dar nu strica sa luam si ceva la noi.

 

Noi suntem OK cu impartitul camerei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucurestiul, propun vineri sa ne intalnim la PetromV sau OMV (nu mai stiu exact ce era) la iesirea pe autostrada. Ora.. sa zicem 7 sau e prea tarziu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cap0ne, ziceai ceva pe alt topic despre becurile Motor Vision de la Philips...de unde le-ai luat?

 

De pe Louis. . Sunt mai scumpe ca un H4 din Carrefour, dar chiar am fost multumit de rezultat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora.. sa zicem 7 sau e prea tarziu?

 

Nu-i cam prea matinal? Nici pt birou nu ma trezesc la ora asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ii schimb si filtrele. Se merita filtrele de aer lavabile gen K&N? (Am auzit zvonuri ca lasand sa treaca mai mult aer ar trece si mai mult praf)

 

cum iti spuneam uite un filtru de 1500 de kilometri inainte si dupa curatare:

 

post-38514-0-07553600-1309987902_thumb.jpg post-38514-0-14635900-1309987955_thumb.jpg

 

 

mie unul imi pare foarte murdar pt 1500 km in bucuresti, ce e drept sunt genul care schimba uleiul sub 2000 de km asa ca nu vad o problema sa curat filtrul la 1500 :)

 

maine am plecat, ne vedem sambata la gratar nu ma luati in calcul cu mancare & bautura.

 

situatia la zi de pe Transalpina :

 

La sfarsitul lunii Iunie 2011 Transalpina era asfaltata dupa cum urmeaza:

Novaci - Ranca : 18 Km - integral asfaltat

Ranca - Pasul Urdele : 10 Km - integral asfaltat

Pasul Urdele - pod peste Lotru : asfaltati 16 din 16 km

Pod peste Lotru - Obarsia Lotrului : asfaltati 3,5 din 4,5 Km (-1)

Obarsia Lotrului - Dobra : asfaltati 58 din 60 Km (-2)

Dobra - Jina : asfaltati 2 din 7 Km (-5)

Sugag - Sebes : asfaltati integral 25 Km

Asadar la sfarsitul lunii iunie 2011 asfaltarea pe Soseaua Transalpina era realizata aproximativ

pe 113 din cei 120 de km dintre Novaci si Jina.

 

 

Semnal GSM la telefon pe Transalpina nu mai este incepand cu urcusul de la Dobra - Sugag

pana la Obarsia Lotrului unde Orange are din nou ceva acoperire.Vodafone insa nu.

Intre Obarsia Lotrului si Ranca semnal GSM mai este pe Varful Muntinu, tot Orange, si dupa

Pasul Urdele in apropiere de Varful Papusa, cand Orange si Vodafone au din nou acoperire.

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i cam prea matinal? Nici pt birou nu ma trezesc la ora asta :)

 

Atunci baga alta ora ca nu e nici o problema, si ne vedem atunci. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai puturosilor, aici ma refer la ochitu si paul, se anunta 35 de grade la umbra, chiar vreti sa mergem 300 de km cu soarele in cap? eu una o sa tin minte toata viata experienta hateg , cand la intoarcere curgeau apele dupa mine ca era o canicula de te asfixiai in casca. asa ca la ora 7 suntem in petromul, parca petrom era, de la intrarea de pe autostrada.

radu...daca tot nu ai somn, care este traseul ca eu sunt total pe dinafara. pana la valcea am inteles dar mai departe....:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...