Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a pus cineva pompa radiala R6/R1? e bolt-on sau trebuiesc schimbate banjo-uri/furtune? Contact pt stop?

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A montat cineva indicator trepte de viteza? Am comandat unul in China, a ajuns acum sa vedem cum il montez. Zgatciti au mai fost piticii astia la capitolul cablu-are aprox 30cm...

» Post actualizat in 29 Jan 2015 16:30

Banuiesc ca se monteaza la fel pe tlr ca si pe sv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici scrie ca e special conceput pentru motociclete V2 in 4 timpi:

 

http://www.uleiurimotociclete.com/ro/ulei-moto/176-bel-ray-v-twin-motor-oil-20w-50.html

Asta e pentru V2 obosit racit pe aer cum e virago.

Baga linistit 7100 si nu vei avea probleme.

Eu asta bagam in TL si mergea perfect,fara sa clantane cutia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fostul proprietar baga doar Motul 5100. Eu nu m-as zgarci la ulei deoarece cred ca e un lucru foarte important si cred ca-l voi schimba doar o data pe an. Daca bine stiu, Motul 5100 e semi-sintetic, Motul 7100 e full-sintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fostul proprietar baga doar Motul 5100. Eu nu m-as zgarci la ulei deoarece cred ca e un lucru foarte important si cred ca-l voi schimba doar o data pe an. Daca bine stiu, Motul 5100 e semi-sintetic, Motul 7100 e full-sintetic.

 

Depinde de km, nu neaparat de timp. Daca faci >6-7000km/an in regim normal/touring merge 5100 sau 4000-5000 km dar mers sportiv, merge 7100. Eu am mers calm (alt timp de motor, dar tot sport, 4L) si nu mi-a convenit 10w40 7100 in mijlocul verii asa ca am trecut pe 15w50 5100. Un ulei bun, cutia nu se auzea, nu se incalzea excesiv, se auzea ok si motorul.

 

subscriu - motul 5100 10w40 - de-o suta de mii de kilometrii tot d'asta bag in ea si n-are nici pe dracu...

 

p.s. the white shit is trying to comeback :(

attachicon.gif WP_20150206_18_16_03_Raw__highres.jpg

Igh... toba de la vick. Eu am dat-o cu TDM-ul, Se aude bine, dar nu ai inca probleme cu auzul? :D
Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta, eu folosesc 7100, 300v nu recomand deoarece il haleste. Ca e 10w 40 sau 15w 50 asta e doar plaja de temperature si oricare ar fi alegerea nu e gresita.

Eu merg foarte sportiv cu ea, merg cu ea si pe Amkart asa ca 7100 pentru mine e cea mai buna variant. Bell Rey nu am incercat asa ca nu imi dau cu parerea dar in general orice ulei e bun atat timp cat il schimbi la timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi intreba tot despre ulei. Unii imi spun sa pun full sintetic ca deja motorul are o varsta... altii imi spun sa pun 15w-50 tot din cauza asta... care ar fi totusi alegerea cea mai potrivita? Un comerciant mi-a zis ca Motul deja e ulei demodat, sa pun Putoline...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu pui ce scrie in carte? Baga un 10w40 (motul ca parca ziceai ca asta baga fostu prop) faci un test de 4-5000Km, apoi daca nu esti multumit de ceva, schimbi cu o alta marca/categorie de ulei. pot sa iti garantez ca daca bagi ce zice producatorul nu pateste absolut nimic.\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, comerciantul aduce Putoline direct din Olanda :lool: Nu cred ca am nevoie de 4 litri. Voi cumpara doar 3 litri ca daca bine stiu intra vreo 2,5 litri de ulei in ea. De bani nu m-as zgarci ca la cat voi merge eu cu ea voi schimba uleiul o data pe an. Si voi avea drumuri si prin oras... deci sa aleg 15w-50?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...