Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salut, cel din primele doua poze(negru lucios)) costa 180 lei , urmatoarea (negru urat , nu e vopsit asa iese din fabricatie) dar pot sa-l vopsesc lucios , costa 200 lei , ultima e pt CBR. Cel lucios merge pe cele din 1998-2002 , iar celalalt merge din 1998-2005, poate si 2006-07.

 

Toate cele bune.

 

M-ar interesa pt un hornet ce preturi au aparatoarele (daca se potrivesc amandoaua la hornet cu atat mai bine) ....

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi am avut parte de doua "iesiri":

prima , de o ora pe drumul vechi spre pitesti - unde am vazut cam pentru prima oara de fapt cam ce stie viespea daca are loc....( m-a cam zapacit... chit ca n-am trecut de 8000 ture ca era vant).

si a doua; un scurta de 10 minute pe un chopperel de 250 al cuiva.......si se pare ca se contureaza urmatoarea situatie:

/index.php?showtopic=339947

 

daca aveti vreo idee constructiva; este binevenita !

o seara placuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

O pereche de oglinzi de Hornet pe unde se pot gasi in Bucuresti? :rolleyes:

Nu as vrea oglinzi originale, ci ceva de genul acesta, sau ceva asemanator.

 

Multumesc!

 

vrei musai din bucuresti?:Pde ce nu le iei alea de pe louis ca doar sunt si pe la voi acolo care aduc de pe louis fara comisionae si alte magarii.la paulas-bikershop parca,nu?numa griji cu oglinzile de pe louis,ca sunt mai mici decat par si nu prea vezi in ele..;)...eu am luat tot de la ei,arata suuuper pe mobra,dar nu vad chiar tot...> :laugh:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi pe alea de pe Louis le-as vrea.... acum exact acel model il am pe motor si sunt foarte multumit. Unghiul de vizibilitate este foarte larg, si arata ok.

Partea proasta este ca am avut husa pe motor, si un caine s-a pus sa-mi sfasie husa, punand presiune pe oglinda din dreapta... si s-a crapat plasticul chiar in zona de prindere, oarecum sta sa cada. Deci aceste oglinzi stau prost la capitolul rezistenta, plasticul fiind foarte nasol.

 

Nu prea stiu cine sa aduca produse de pe Louis si rapid, si la un comision decent, si din Bucuresti.

Aveti vreo experienta placuta cu un astfel de intermediar?

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi pe alea de pe Louis le-as vrea.... acum exact acel model il am pe motor si sunt foarte multumit. Unghiul de vizibilitate este foarte larg, si arata ok.

Partea proasta este ca am avut husa pe motor, si un caine s-a pus sa-mi sfasie husa, punand presiune pe oglinda din dreapta... si s-a crapat plasticul chiar in zona de prindere, oarecum sta sa cada. Deci aceste oglinzi stau prost la capitolul rezistenta, plasticul fiind foarte nasol.

 

Nu prea stiu cine sa aduca produse de pe Louis si rapid, si la un comision decent, si din Bucuresti.

Aveti vreo experienta placuta cu un astfel de intermediar?

 

Merci.

@romi3, fara nici un comision. aduce foarte repede(de ex am dat comanda joi si deja ieri mi-a pus coletul la posta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi pe alea de pe Louis le-as vrea.... acum exact acel model il am pe motor si sunt foarte multumit. Unghiul de vizibilitate este foarte larg, si arata ok.

Partea proasta este ca am avut husa pe motor, si un caine s-a pus sa-mi sfasie husa, punand presiune pe oglinda din dreapta... si s-a crapat plasticul chiar in zona de prindere, oarecum sta sa cada. Deci aceste oglinzi stau prost la capitolul rezistenta, plasticul fiind foarte nasol.

 

Nu prea stiu cine sa aduca produse de pe Louis si rapid, si la un comision decent, si din Bucuresti.

Aveti vreo experienta placuta cu un astfel de intermediar?

 

Merci.

De acord cu Pogor, de pe Louis, prin Romi3, de pe forum, e un tip super de treaba si foarte prompt.

Aici in topicul urmator, poti vorbi cu el si comanda cu incredere: /index.php?...&start=3080

Numai bine :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Pogor, de pe Louis, prin Romi3, de pe forum, e un tip super de treaba si foarte prompt.

Aici in topicul urmator, poti vorbi cu el si comanda cu incredere: /index.php?...&start=3080

Numai bine :rolleyes:

 

si mie tot romi3 imi aduce de pe louis.acuma sunt pe rol niste slidere si inca una alta.eu nu am zis de el ca ma gandeam ca vrei sa iti ajunga produsele direct in bucuresti si atunci am zis de paulas-bikershop.acolo se aduce de pe louis la pret de catalog si fara comision.dar romi3 e nota 10 baiatu.recomand... :laugh:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi pe alea de pe Louis le-as vrea.... acum exact acel model il am pe motor si sunt foarte multumit. Unghiul de vizibilitate este foarte larg, si arata ok.

Partea proasta este ca am avut husa pe motor, si un caine s-a pus sa-mi sfasie husa, punand presiune pe oglinda din dreapta... si s-a crapat plasticul chiar in zona de prindere, oarecum sta sa cada. Deci aceste oglinzi stau prost la capitolul rezistenta, plasticul fiind foarte nasol.

 

Nu prea stiu cine sa aduca produse de pe Louis si rapid, si la un comision decent, si din Bucuresti.

Aveti vreo experienta placuta cu un astfel de intermediar?

 

Merci.

 

 

si eu comand tot la romi..daca e cand mai fac comanda imi zici si fac si pentru oglinzi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ce ati spune despre o iesire cu viespile intr-un weekend, in mod organizat? Ori sa plecam sambata, dormim pe undeva, si revenim duminica, ori plecam dimineata si revenim seara.

 

Ati fi dispusi sa participati la o astfel de iesire? Ceva idei legate de traseu / locatie?

 

Bafta!

 

P.S.: Va multumesc pentru informatii. Am luat legatura cu Romi3 pentru comanda :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad bine in oglinda din stanga. In cea din dreapta se vede acceptabil insa in cea din stanga nu vad de cot.Aveti solutii ? Sunt oglinzile originale Hornet, acelea negre, frumoase nu as vrea sa le schimb. Ma gandeam sa-i sudez o bucata sa o scot in exterior cativa cm.

post-39353-1239224880_thumb.jpg

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad bine in oglinda din stanga. In cea din dreapta se vede acceptabil insa in cea din stanga nu vad de cot.Aveti solutii ? Sunt oglinzile originale Hornet, acelea negre, frumoase nu as vrea sa le schimb. Ma gandeam sa-i sudez o bucata sa o scot in exterior cativa cm.

post-39353-1239224880_thumb.jpg

Problema ta clar tine de reglajul oglinzii. Nu este nevoie sa le schimbi.

Am mers pe Hornet 2007 si nu am avut nimic de reprosat oglinziilor.

 

Sfatul meu este sa incerci sa gasesti unghiul potrivit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am un hornet din 2000 si vreau sa-i schimb placutele de frana cauciucu fata si kitu de lant.

cam ce firma de placute (ferodo,sbs.....) si model mi-ati recomanda sa pun, ca prin ce magazin intru imi zic ca alea sunt mai bune care le au ei la vanzare ferodo sbs si tot asa, voi ce folositi.

cauciucu pe fata il am de 130/70 zr16 61w -ce sa-mi iau sa nu mearga mai mult de 400 ron

kitu de lant din cate am inteles DID e cel mai bun X ring sau O ring? pinionu si foaia sunt tot DID .

ce recomadari imi dati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am un hornet din 2000 si vreau sa-i schimb placutele de frana cauciucu fata si kitu de lant.

cam ce firma de placute (ferodo,sbs.....) si model mi-ati recomanda sa pun, ca prin ce magazin intru imi zic ca alea sunt mai bune care le au ei la vanzare ferodo sbs si tot asa, voi ce folositi.

cauciucu pe fata il am de 130/70 zr16 61w -ce sa-mi iau sa nu mearga mai mult de 400 ron

kitu de lant din cate am inteles DID e cel mai bun X ring sau O ring? pinionu si foaia sunt tot DID .

ce recomadari imi dati.

 

Lantul DID e foarte bun, multi zic ca e cel mai bun. "O ring" are 2 puncte de etansare, dar "X ring" are 4, asa ca iti dai seama ca X ring e mai bun. Cand cumperi lantu cumpara cu pinioane cu tot si schimba-le si alea ca nu is scumpe.

 

De placutele Ferodo (italiene) nu am auzit nici de bine nici de rau (ma gandesc ca is medii ca performanta), dar de SBS (scandinave) am auzit de bine pe cateva forumuri de dincolo si sunt implicati in tot felul de competitii de moto si masini. Nu peste mult timp si eu o sa imi iau SBS sinter, cica ar fi foarte bune. Cele mai bune ar fi si cele mai scumpe: EBC, Brembo, Braking, SBS. Eu acum pe motor am Nissin, is aproape gata, dar s-au comportat super.

 

De 400 de lei aproape ca iti poti lua guma noua pe fatza. Vezi si tu marcile mai cunoscute: Michelin, Bridgestone, Pirelli, Continental, Metzler, Dunlop. Fiecare din ele are gume touring (cu viata mai lunga si aderenta medie) si sport (cu durata de viata mai mica dar super aderenta). Vezi tu de care iei. :rolleyes:

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut tuturor viespilor!:huh:

sunt nou pe forumul asta si de fix o saptamana am un hornet din 2001 f bine intretinut zic eu

am si cateva intrebari...

ce ar trebui sa stiu despre ea

eu ma acup cu tuning auto( chiptuning,exterior,aduc si frane EBC momentam doar auto dar poate aduc si moto)

si ma pricep la mecanica

moto are 50 de mii km,rev facuta acum 300 km mai trebuie schimbat filtrul de aer si ma gandeam la acesta de la k&n

http://www.autozr1.net/index.php?act=viewP...p;productId=310

in rest nu stiu mai nimic de ea

ma gandeam ca ar fi utila o aripa spate si un far model nou de la baracuda moto

astept sfaturi de la cunoscatori

si mai intreb daca exista vreo intalnire a viespilor

post-46682-1239282958_thumb.jpg

Editat de spankyro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si bine ai venit!

din cate vad in poza, lantul hornetului tau este prea lasat. ori e dus, ori nu e intins destul, verifica-l.

cat despre o intalnire a hornetistilor nu stiu sa fie vreuna in bucuresti. poate punem de o intalnire cat de curand si ramane batuta in cuie saptamana de saptamana.

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi fi scurt si la obiect.trag de gaz,merge motoru bine.e drept ca la relanti cam joaca acu(problema cred din sincronizare).dar problema care nu o inteleg e urmatoare:daca tin motoru constant peste 160,la un moment dat "pica in nas",adica nu mai am gaz.ca si cum as ramane fara benzina brusc.las gazu un pic,apoi merge din nou.dar nu urca mai sus de 200.inainte,sezonul trecut,trecea lejer de 220.ma ajuta si pe mine careva?

 

va multumesc anticipat celor care ma pot ajuta

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai caut unghiuri desi nu prea vad cum: bratele lor sunt deja perpendiculare pe axa de mers. Am si facut schimb cu niste prieteni cu Hornet 2004, ZZR400, CB500, BMW ST650,Suzy la toate se vede mai bine in oglinzi. Si ei au observat ca nu vad in ale mele, sunt mai jos si mai in interior.

Comparativ priviti moto din posturile anterioare ale lui Spankyro si MetalWarrior si veti vedea ca Horneta le are mult mai sus iar cealalta mai spre exterior.

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat,tot ce se poate ! Nu am condus modelul care-l ai tu dar mi se pare ciudat ca o oglinda sa fie ok si cealalta sa iti fie acoperita de cot !

Ma gandeam ca esti incepator si incepatorii au oricum tendita sa scoata coatele spre exterior dar probabil ca aici m-am inselat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutor ajutor ajutor !!!!nimeni nimic la postul meu de mai sus legat de mica mea problema?...ca maine as vrea sa scot motoreta sa vad ce are si pe unde sa caut.asta in ideea in care vine lumea cu niste pareri.ca pe weekend e de iesit cu motoru si iar imi pica in nas..:huh:

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutor ajutor ajutor !!!!nimeni nimic la postul meu de mai sus legat de mica mea problema?...ca maine as vrea sa scot motoreta sa vad ce are si pe unde sa caut.asta in ideea in care vine lumea cu niste pareri.ca pe weekend e de iesit cu motoru si iar imi pica in nas..:P

 

sanatate

 

Am un prieten, cu un SUZUKI GS 500, care dupa 20 km de mers ii merge intr-o bujie, si asta din primavara asta.

A fost si la reprezentanta SUZUKI si nu i-a dat de cap.... oricum, la tine nu cred ca e asa grav...

Poate alti baieti se pricep :huh:

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...