Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-au venit oglinzile si azi le-am montat.

Sunt mult mai late si in primul rand nu mai imi vad bratele in ele, ies mai mult in lateral.

N-o fost cine stie ce greu de pus, iar ledurile sunt bune, lumineaza puternic.

 

Eu as zice sa demontezi semnalizarile de pe fata, ca si cu ele si cu cele din oglinzi arata ca un brad de craciun. Daca aveai probleme de vizibilitate cu cele originale, cea mai buna solutie e un ghidon mai lat - recomand tot otel, nu aluminiu, din mai multe motive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva despre cine e vorba? /index.php?...=605898&hl=

Este un prieten de al meu, si accidentul a fost cu un Suzuki SV650S. Confuzia a venit probabil de la faptul ca am ajuns eu cu hornetul la vreo 10 minute dupa accident.

Mai multe detalii pe topicul respectiv.

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am făcut astăzi consumul. 8,3% mers în oraÂş (cam 80km), preponderent pe la 5000 de ture cu ceva accese de furie :) să nu se afume bujiile Âşi înafară (undeva la vreo 20km) mers 120-160. Eu zic că e destul de bine.

 

 

 

 

eu zic ca destul de mult bro'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand pentru Hornet: toba Arrow cu adaptare facuta - 150 Euro, bugspoiler - 120 Euro, parbriz - 30 Euro.

 

mi s- blocat forumul si nu stiu daca ti-am trimis PM dar incerc si aici ca ma intereseaza parbrizul. ce firma e si daca ai niste poze cu el. ms

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-mi confirme vreunul dintre voi ca Hornetul lui/ei are in burta un motor PC25 ?

Am senzatia ca acest motor n-a fost niciodata instalat de fabrica decat pe CBR.

Multumesc

Pai cu PC25 incepe seria la motor la subsemnatul. Am Hornet S(2000).

sunt 3 variante:

1. Ai date gresite

2. Motorul meu a fost instalat in afara fabricii

3. Am un CBR undercover

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca destul de mult bro'

Mult sau puțin, o să îi mai fac încă odată consumul, mers mai normal.

 

Am Âşi eu parbriz, dar nu Âştiu cum să îi pun alea două bucăți de tablă. Oricum le-am montat eu, când îl puneam pe poziție rămânea un spațiu de vreo 2cm între parbriz Âşi far, plus că stă parcă prea dat în față .

post-29418-1290536960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult sau puțin, o să îi mai fac încă odată consumul, mers mai normal.

 

Am Âşi eu parbriz, dar nu Âştiu cum să îi pun alea două bucăți de tablă. Oricum le-am montat eu, când îl puneam pe poziție rămânea un spațiu de vreo 2cm între parbriz Âşi far, plus că stă parcă prea dat în față .

 

 

Pai cam asa sta si la mine, am alt tip de parbriz dar nu sta lipit pe far. Exact cum e la tine il am, doar putin mai pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cu PC25 incepe seria la motor la subsemnatul. Am Hornet S(2000).

sunt 3 variante:

1. Ai date gresite

2. Motorul meu a fost instalat in afara fabricii

3. Am un CBR undercover

 

din cate stiu eu horneturile de 600 pana in 2006 (inclusiv) au pe ele motoarele de pe CBR F4, cu rapoartele schimbate in cutie si notate:

 

- hornetul pana in 2002 - PC25,

- Hornetul pana in 2006 - PC34.

stiu ca modelele oficiale pe care le gasim pe site-uri sunt notate altfel (98-02 PC34; 03-06 PC36), dar eu am vazut pe toate horneturile pe care le-am "admirat" live notatia pe care am expus-o!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu horneturile de 600 pana in 2006 (inclusiv) au pe ele motoarele de pe CBR F4, cu rapoartele schimbate in cutie si notate:

 

- hornetul pana in 2002 - PC25,

- Hornetul pana in 2006 - PC34.

stiu ca modelele oficiale pe care le gasim pe site-uri sunt notate altfel (98-02 PC34; 03-06 PC36), dar eu am vazut pe toate horneturile pe care le-am "admirat" live notatia pe care am expus-o!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-mi confirme vreunul dintre voi ca Hornetul lui/ei are in burta un motor PC25 ?

Am senzatia ca acest motor n-a fost niciodata instalat de fabrica decat pe CBR.

Multumesc

pana in 2002 motorul de pe viespe e PC25..apoi e PC34..si asa mai departe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu horneturile de 600 pana in 2006 (inclusiv) au pe ele motoarele de pe CBR F4, cu rapoartele schimbate in cutie si notate:

 

- hornetul pana in 2002 - PC25,

- Hornetul pana in 2006 - PC34.

stiu ca modelele oficiale pe care le gasim pe site-uri sunt notate altfel (98-02 PC34; 03-06 PC36), dar eu am vazut pe toate horneturile pe care le-am "admirat" live notatia pe care am expus-o!

Bine ar fi fost dacă aveam motor de f4 pe hornet, dar nu, e de f3 tătă ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar "PC"-ul ce se gaseste in seria motocicletei ce reprezinta, tipul motorului sau modelul motocicletei? Seria mea e cu PC36, desi e din 2002 (adica ar trebui sa fie PC34 :) )

post-5880-1290592616_thumb.jpg

Exista 2 serii:

1. seria sasiului (practic a modelului) care este pc34 (98-2002) pc36(2002-2007) pc41(2007-prezent) (cum e la BMW E46,E60, etc)

2. seria motorului, si din cate stiu motorul e de pe F3 si la modele de dupa 2002, pentu ca la motorizare nu s-a facut schimbare (ce naiba, sunt identice!). Motorul a fost schimbat abia in 2007 si este cel de pe RR, cu o alta harta de admisie (posibil sa fie si alte injectoare si diametrul admisiei) si alte rapoarte in cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...