Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

azi imi curat si eu filtrul de aer si schimb buretele de la aerisirea filtrului ( cel de pe partea dreapta a motorului ) ca aseara imi mirosea a benzina ..... sper sa se rezolve doar cu atat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merge careva de pe aici la intalnirea de la arcu de triumf din seara asta? sau are careva idee unde e un topic dedicat acestei intalniri ca eu nu am gasit....

 

ok, dubios, nici un raspuns pt miercuri ! ... dar diseara ne vedem cu viespiile ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a-ti mai tinut intanlirea sa inteleg ?!

 

aseara am fost prin Constitutiei cu niste treaba , erau cativa motociclisti cu vitezane si binenteles nelipsitele masini de driftuiala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vi sa mai infundat la careva scurgerea aia din jurul capacului de la rezervor? stiti careva cat de lunga e acea scurgere?

Nu s-a infundat, dar nu e mare chestie sa o cureti, vine jos de tot, tre sa fie in manual la "hose routing" sau ceva de genul. stai sa vad.

 

in manulaul din '98 pe pagina 33, (sau sectiunea 1-29), se cheama "fuel tank air vent tube".

Spor!

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a infundat, dar nu e mare chestie sa o cureti, vine jos de tot, tre sa fie in manual la "hose routing" sau ceva de genul. stai sa vad.

 

in manulaul din '98 pe pagina 33, (sau sectiunea 1-29), se cheama "fuel tank air vent tube".

Spor!

 

mersi. am rezolvat deja. era furtunul de vina... acea conducta iese in partea dreapta pe la mijlocul rezervorului, e deajuns sa ridici putin de rezervor si poti scoate deja furtunul de pe rez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor! am ajuns iarasi sa am un pic de probleme cu trotineta....si prin umare vreau sa va intreb daca stie cineva un service autorizat in Bucuresti unde pot sa merg cu horneta. am o cb 600s Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. sper sa nu supar pe cineva daca postez si aici. poate sunt persoane care cauta asa ceva si nu urmaresc ''bursele''. vand un echipament de protectii gen plasa (numai bune pt vara) pt moto. detalii in link. multumesc :)

 

/index.php?/topic/209570-protectii-armura-corp-hard-si-soft-plasa-pantaloni-cu-protectii/page__st__40__p__3159194#entry3159194

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor! am ajuns iarasi sa am un pic de probleme cu trotineta....si prin umare vreau sa va intreb daca stie cineva un service autorizat in Bucuresti unde pot sa merg cu horneta. am o cb 600s Multumesc anticipat!

chiar , sunt un pic dezorientat pentru ca eu imi fac intretinerea motorului singurel si nu cunosc service-uri moto dar zilele astea m-a lovit o problema : la cine imi fac si eu carburatia si cat costa ( estimativ ) !? nu am timpul si rabdarea ca sa ma apuc eu de treaba ( si nici ceasurile vacumatice )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti incerca aici

Curatat+reglaj carburatoare (baterie de 4)= 150lei

mersi man ! sa iau salariul si ma duc sa fac treaba , este si aproape de mine si m-i se pare si o suma decenta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vin catre voi cu o mica dilema..din cauza unu sofer "prietenos" care a parcat in fata curtii unde imi tin moto :finger: m-am ales cu niste zgarieturi pe semicarena fata (CB600S) pe care vreau sa le retusez.Problema este insa ca nu stiu codul culorii si nici cei de la magazin nu cred ca au cum sa afle tinand cont de urmatorul aspect:nu stiu exact din ce an e viespea :rusinica: asta pt ca are cadrul schimbat in 2005 si ca an de fabricatie in CIV asta apare.

 

Si acum intrebarea..stie cineva ce cod de culoare are un Hornet S Albastru? Eu din cate stiu modelul asta s-a produs doar intre 2000(1)-2003 deci e ceva in zona aia.Multam anticipat pt raspunsuri :cheers:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta-l pe userul @cappac si roaga-l sa se uite la codul sau de culoare (are Hornet albastru carenat), daca nu reusesti sa gasesti pe net informatia legata de codul culorii. Ai mai putea sa dai un telefon la vreo reprezentanta Honda si sa le ceri lor informatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Am nevoie de ajutor poate a mai patit cineva la motocicleta lui ca mine. Am o Honda hornet din 98 si mergea foarte bine pana cand m-am gândit sa îmi modific toba sa scot din ea filtrele si sa o scurtez. Am făcut așa si a doua zi am observat ca nu se accelereaza bine pana in 5000 rpm ( merge sacadat/in suturi si da rateuri) dupa 5000 se accelereaza brusc si foarte brusc cred ca mai tare ca înainte . Nu știu daca este din cauza tobei sau este pur coincidenta . A mai patit cineva ceva asemanator ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Am nevoie de ajutor poate a mai patit cineva la motocicleta lui ca mine. Am o Honda hornet din 98 si mergea foarte bine pana cand m-am gândit sa îmi modific toba sa scot din ea filtrele si sa o scurtez. Am făcut așa si a doua zi am observat ca nu se accelereaza bine pana in 5000 rpm ( merge sacadat/in suturi si da rateuri) dupa 5000 se accelereaza brusc si foarte brusc cred ca mai tare ca înainte . Nu știu daca este din cauza tobei sau este pur coincidenta . A mai patit cineva ceva asemanator ?

un prieten cu cbr600 , Andrei111 vorbeste cu el ! e de la evacuare :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca a modificat evacuarea cred ca e nevoie si de filtru sport si carburatie facuta pe cerintele la noua configuratie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...