Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt din alea cu sticla alba gen glont? Eu mi-am luat cu led si nu pot zice ca sunt sls

sunt cu sticla portocalie si cu bec normal, nu ma pricep prea mult arata ca un bec de pozitie la auto

 

asa arata semnalizarile,daca stiti de unde pot sa iau becuri mai tari?

post-70928-0-28134800-1369511203_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la orice magazin auto cu beculetele tale in mana si cumpara unele LED cu acelasi soclu. Fereste-te pe cat posibil de cele chinezesti. Sau vezi daca gasesti niste becuri cu ceva mai multi watts. La cat de rar folosesti semnalul nu cred ca vei suprasolicita instalatia. Conform japonezului pentru semnale ai nevoie de 12V 21W x 4 buc. (Vezi manualul de service sectiunea 19-2.)

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

I-am intrebat deja pe cei de la MotorTeam si mi-au zis ca, citez, sunt foarte asemanatoare cu cel original.

Eu caut ceva mai lung si mai coborat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

I-am intrebat deja pe cei de la MotorTeam si mi-au zis ca, citez, sunt foarte asemanatoare cu cel original.

Eu caut ceva mai lung si mai coborat.

Cele WRP de 22mm de la ei (din acela am avut si eu pe Hornet) este FIX mai lung si mai coborat fata de original. Cel mai simplu e sa dai o fuga pana pe bd. Timisoara si sa il vezi "live". Asa stii exact ce cumperi si cum arata.

My 2 cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ghdion poti sa te mai uiti si la bardak, au/aveau acossato si preturile sunt mai mici decat la WRP, al meu de la ei este luat. e cam cu 4 cm mai lat si cu 1-2cm mai jos. cifrele "pe hartie" nu par impresionante, dar in realitate se simt destul de mult, mai ales latimea. brachezi putin mai usor pe loc sau la viteze f mici, iar in mers simti putin mai mult incheieturile fata de ala stoc, pana te obisnuiesti cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele WRP de 22mm de la ei (din acela am avut si eu pe Hornet) este FIX mai lung si mai coborat fata de original. Cel mai simplu e sa dai o fuga pana pe bd. Timisoara si sa il vezi "live". Asa stii exact ce cumperi si cum arata.

My 2 cents.

 

Te cred, dar:

 

Buna ziua ,

 

Mai jos si mai larg nu avrm , doar asemanator cu originalul.

 

Poate nu le place emailul meu, oricum, nu oblig pe nimeni sa imi vanda :)

E ok daca problemele apar la drum lung, pe mine ma intereseaza mai mult pentru circuit. Ce am facut acum a fost sa modific unghiul celui stoc si m-am ales cu dureri puternice de incheietura chiar si dupa 20 min de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Vreau sa va întreb ce ulei de motor ați folosit sezonul acesta si cum vi se pare pana in prezent.Ma interesează si vascozitatea aleasa.Eu Intentionam sa achizitionez Bel Ray 10w40,insa nu am găsit pe nicăieri varianta sintetica,cii doar mineral sau semisintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Vreau sa va întreb ce ulei de motor ați folosit sezonul acesta si cum vi se pare pana in prezent.Ma interesează si vascozitatea aleasa.Eu Intentionam sa achizitionez Bel Ray 10w40,insa nu am găsit pe nicăieri varianta sintetica,cii doar mineral sau semisintetic.

 

 

Merge f bine cu Motul5100..si nu e regula sa bagi full sintetic..e bun si semisintetic...cu Motul imi schimba f usor treptele de viteza si e ok pret calitate..cat despre vascozitate tot 10w40 am bagat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono:

 

De ce ai spune asta J ?

 

Nu am fost atent din ce an e hornetul lui,dar de pilda al meu din"99..in anii aia nu cred ca era full sintetic,se mergea pe mineral,etc...nu zic ca tuseste cu full sintetic..la primul meu schimb de ulei am bagat 300w...a fost ok,dar nu am vazut vreo diferenta cand am bagat 5100...nu inseamna ca daca e mai scump si full sintetic trebuie sa-i si placa motorului..spre exemplu la bmw,gs-ul din 2012 merge pe mineral..ma rog alta mancare de peste,monocilindru etc,dar un neavizat baga stiu eu ce sintetic de ultima generatie si hopa,parca nu e ok...singura problema am avut-o cu vascozitatea..avand in vedere uzura motorului am bagat odata 15w50..si nu i-a placut..nu gaseam neutralul daca o lasam in viteza,trosnea rau cand schimba...am bagat iar 10w40 si e ceas...iar daca nu ma insel nu exista nici o recomandare a constructorului in privinta uleiului in afara de vascozitate si normele jaso/ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Vreau sa va întreb ce ulei de motor ați folosit sezonul acesta si cum vi se pare pana in prezent.Ma interesează si vascozitatea aleasa.Eu Intentionam sa achizitionez Bel Ray 10w40,insa nu am găsit pe nicăieri varianta sintetica,cii doar mineral sau semisintetic.

 

Salut eu mi-am pus semisintetic Belray 10W40 si mi se pare mai ok decat 5100 pe care l-am folosit in ultimii 3 ani.

L-am luat de la motodiscount.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti (magazine offline si stoc) : Kronau, ScorpioAZ, Mymoto, Bepagrup,etc.etc. si toate reprezentantele moto (Bardak, Motorteam,etc.etc,etc.). Sau alege oricare din zecile de magazine online. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...