Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

pentru cine vrea casti ieftine, la lidl sunt casti flip-up cu 290 RON. sunt ok construite, cu ochelari de soare, interior detasabil, chin-guard, 2 viziere si inca niste briz-briz-uri pentru izolatie fonica. link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poti sa incerci pe Calea Bucuresti la Olmedo - 0268 - 318.795

De cate ori am avut nevoie de ceva de la ei, mi-au adus cel mai tarziu in ziua urmatoare (daca nu era weekend)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator versatil

Va salut. Repet rugamintea colegei GRU, de acum 2 pagini: are cineva din Brasov sau imprejurimi un Versys de 650 care sa fie dispus pentru un mic test? Dau o bere!

Editat de versatil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ai mari sanse la una prin apropiere, vazusem una de vanzare in Bucuresti, pot sa-ti recomand ca varianta mai joasa,mai usoara,mai ieftina si cu mai putine pistoane (1 in loc de 2) motorul pe care-l am eu la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator versatil

Nu cred ca ai mari sanse la una prin apropiere, vazusem una de vanzare in Bucuresti, pot sa-ti recomand ca varianta mai joasa,mai usoara,mai ieftina si cu mai putine pistoane (1 in loc de 2) motorul pe care-l am eu la vanzare.

Iti multumesc pentru oferta, dar am posibilitatea sa ma dau cu un Dakar si nu ma coafeaza prea tare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai pentru ce, tocmai de aia iti recomandasem motorul meu pentru ca e ca Versys-ul, un fel de strutzo-camila,nici foarte de strada si nici de off-road.

 

P.S. nu te lasa pacalit de nume, a mea nu e ca Dakar-ul, e varianta de strada a F650GS: transmisie pe curea,rezervorul sub şa, scobitura in locul rezervorului (in care iti poti pune casca), dar intr-adevar,daca ai mers pe monocilindru si nu ti-a placut atunci cauta altceva. Spor :peace: si daca iei Versys-ul sau mergi sa-l vezi, sa o contactezi si pe GRU ca vrea si ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator versatil

N-ai pentru ce, tocmai de aia iti recomandasem motorul meu pentru ca e ca Versys-ul, un fel de strutzo-camila,nici foarte de strada si nici de off-road.

 

P.S. nu te lasa pacalit de nume, a mea nu e ca Dakar-ul, e varianta de strada a F650GS: transmisie pe curea,rezervorul sub şa, scobitura in locul rezervorului (in care iti poti pune casca), dar intr-adevar,daca ai mers pe monocilindru si nu ti-a placut atunci cauta altceva. Spor :peace: si daca iei Versys-ul sau mergi sa-l vezi, sa o contactezi si pe GRU ca vrea si ea

Nu era vorba de felul cum arata, cum se misca sau cum e construita, ci asa cum ai spus pe final, evorba de monocilindru. Versys-ul este o struto-camila dar mai mult strut decat camila, pe cand F 650 GS e mai mult camila. Colega GRU a fost prima pe care am contactat-o ca sa-mi comunice niscaiva pareri vis-a-vis de Versys, dar n-a fost de gasit. Toate cele bune si tie! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: AL MEU E CS NU GS

In fine,iti inteleg alegerea, intr-adevar, mono cam vibreaza si in afara orasului nu e placut de la 120 in sus. Bafta in gasirea unuia calumea si da un semn dupa ce ti-l iei ca si eu sunt curios. Colega GRU stiu ca e un pic ocupata momentan, dar nici ea nu a gasit unul pentru proba (Versys)



ON ; am cautat sa-mi tapitez saua la "drujba" si am gasit intelegere aici : http://www.tocmai.ro/brasov-retapitari-pat-masaj-si-cosmetica-scaune-coafor-10240768.html ! deci daca doriti reparatii piele , recomand !

Salut, baga un ochi aici, eu nu am avut treaba cu el, dar din ce am citit foloseste material special pentru retapitare /index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/page-18

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi,

In Sibiu e aproape imposibil sa gasesti ceva echipament moto asa ca ma intrebam daca voi stati mai bine. Are rost sa dau o fuga pana la voi ca sa cumpar ghete, o geaca, manusi si altele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator keenon

salut,

viitor motociclist m-am apucat sa ma pregatesc din timp si ma intereseaza unde voi putea face in Brasov urmatoarele operatii la proaspata achizitie:

- schimb anvelope + echilibrare

- schimb lichid de frana

- verificat / schimbat filtru de aer (daca e cazul)

- schimb kit lant

- (si probabil) schimb ulei motor si antigel; desi astea cred ca le pot schimba (si debarasa cat se poate de ecologic) singur

 

multam

Editat de keenon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- schimb anvelope + echilibrare - pe vidin - http://goo.gl/maps/2VGVP

- schimb lichid de frana - mymoto - http://goo.gl/maps/MsehL

- verificat / schimbat filtru de aer (daca e cazul) - mymoto - http://goo.gl/maps/MsehL

- schimb kit lant - mymoto - http://goo.gl/maps/MsehL

- (si probabil) schimb ulei motor si antigel; desi astea cred ca le pot schimba (si debarasa cat se poate de ecologic) singur - tot mymoto, daca te razgandesti - http://goo.gl/maps/MsehL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sudura in aluminiu unde se mai face in afara de Rebel Grup?

am luat o maneta reglabila dar vreau sa modific maneta veche ca sa fie mai aproape

de indoit cred ca nu prea merge si ma gindeam la taiat/sudat

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge: decalesti, indoi, calesti. teoretic e simplu: dai cu sapun pe maneta ( unde vrei sa indoiesti ) dai cu flacara pana se inegreste sapunul ( aia e temperatura la care se prelucreaza usor) , indoi si lasi sa se raceasca la temperatura camerei. nu racesti fortat ca se decaleste ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge: decalesti, indoi, calesti. teoretic e simplu: dai cu sapun pe maneta ( unde vrei sa indoiesti ) dai cu flacara pana se inegreste sapunul ( aia e temperatura la care se prelucreaza usor) , indoi si lasi sa se raceasca la temperatura camerei. nu racesti fortat ca se decaleste ...

aha, dar in alt loc scria ca indoi la rece DUPA care incalzesti :what:

si ca nu se recomanda sa faci procesul de mai multe ori

mersi

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Vidin am patit si eu sa fiu sictirit si mi s-a ras in fata: am fost,aveam ditai cuiul in roata spate si fasaia calumea; m-am dus la ei SA-I INTREB daca au cum sa imi faca si mie pentru ca am bascula monobrat, s-au uitat toti la mine de parca eram de pe alta planeta,le-am explicat ce-i aia si nimic: "suntem ocupati acum,reveniti alta data", mai revine naiba ... erau acri tare (intr-adevar era aglomerat,dar macar puteau raspunde frumos,eu numai am cerut niste informatii, nu vroiam sa-mi faca atunci urgent). Recomand si eu vulcanizarea de pe Pictor Luchian; Radu (este brunet si mai scund) e priceput, atata tot ca trebui sa vorbesti cu el in prealabil daca ai de facu schimb la moto pentru ca stiu ca avea sculele personale pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...