Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

Pe str Vidin intr-o curte(de obicei ocupati si sictiriti in sezon,acum nu stiu; la girator la sergiana din directa gara mare mergi inainte si prima str la dreapta),in spate la salsa lap dance(din aceeasi directie gara mare,faci stg la girator la faget-primul rond- si a 3a str la dreapta,vulcanizarea tot intr-o curte pe partea dreapta) si daca nu ma insel mai au cei de la Moto bartolomeu.Cam atat stiu.Daca nu te descurci,ai nr meu mai jos in semnatura si te ajut cu mare placere.Toata stima

Salut si multumesc pt. raspuns!

Din pacate nefiind din Brasov nu prea cunosc zonele si mi-ar fi de mare ajutor numele firmelor respective (asa le pot gasi mai usor pe net si pot suna inainte).

Totusi nu exista reprezentante/service moto (indiferent de marca) care sa faca montare + echilibrare gume noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Salut colegi din BV.

Saptamana asta ma innoiesc cu o YAMAHA XT 1200 Z Super Tenere noua, 0 km, din Germania. Are garantie EU 2 ani. O optiune ar fi sa asigur service-ul in garantie la motto.ro BV, fiind dealeri autorizati Yamaha.

Aveti cateva sfaturi / opinii vis a vis de motto.ro BV ?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Caut o vulcanizare moto sa-mi schimb guma spate la un Virago 535...am inteles ca cei de pe vidin sunt cam singurii si umpic cam 'ciudati' din fire ( un prieten si-a schimbat acolo si nu a fost foarte incantat de comportamentul lor). A mai fost cineva de curand pe la ei? Alta vulcanizare a mai aparut?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exceleaza la capitolul "people skills", mai ales daca au ceva de lucru,risti sa te faca pachet de nervi. La Virago nu ai camera? Pune mana pe 2 leviere, pune-o pe butuci si apuca-te de desfacut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles. o sa dau o fuga pana la ei sa vad ce si cum. mai auzisem de ei, dar toata lumea ma trimitea pe vidin si traiam cu impresia ca nu mai sunt cei de pe pictor luchian. merci!



Salut, stiti cumva unde pot face sincronizarea carburatoarelor? La mymoto sunt cam ocupati baietii.

ia legatura cu Tavi_cc, a scris mai sus si are si nr de telefon afisat.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Stie cineva pe cineva cumva care se ocupa cu reparatii/reconditionari amortizoare moto? Am niste Bitubo din care s-a cum scurs mare parte din ulei si nu mai au rebound mai deloc. Noi sunt vreo 350 euro/buc fara transport si ar insemna sa dublez valoarea mobrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut! Stie cineva unde pot merge sa imi imbrace complet cu piele sau ceva musama mai de calitate spatarul de la pasager? E materialul imbatranit si a inceput sa fie tare si se crapa unde se cuteaza....

post-75095-0-51531600-1398704776_thumb.jpg

Editat de bucsaadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

1618671_10151853843111455_694255502_n.jp

 

Ne face o deosebita placere sa va anuntam ca, in perioada 29 mai – 01 iunie 2014, la (International Trade Center Brasov) ITC Brasov, va avea loc prima editie a evenimentului FUN & SPORTS DAYS, un eveniment dedicat tuturor pasionatilor de miscare, a unui stil de viata sanatos/activ.

Domenii:


- Echipamente sportive;
- Auto/ATV/Moto;
- Scoli karting/pilotaj;
- Biciclete;
- Food & Drinks;
- Copii: jocuri educative, scoli înnot, tabere sportive, parcuri aventuri, etc.;
- Sali fitness;
- Îmbracaminte/Încaltaminte/Accesorii;
- Sporturi moderne: dans sportiv, kangoo jumps, etc.;
- Articole pescuit/vanatoare (hobby);
- Team building;
- Scoli de ski;
- Sporturi extreme: parasutism, parapanta, etc.;
- Echitatie.

 

Printre numeroasele atractii expuse, puteti admira si 2 motociclete de epoca (1961) dar si monopostul cu care Romania participa, anual, pe marile circuite de Formula 1, in competitii dedicate studentilor!

 

Program: Joi, sambata, duminica - 10:00 - 19:00 / Vineri: 10:00 - 21:00

 

Completeaza biletul de intrare (PRET: 2 LEI) si fii cel care castiga un weekend pentru doua persoane, cazare si mic dejun, la alegere in perioada 1 Septembrie – 31 Noiembrie 2014.


* Duminica, 1 iunie, ora 16:00, extragerea castigatorului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare, maine intetionez sa ajung in Brasov dupa pranz.

Intrebarea e unde pot sa intind lantul avand in vedere ca plec prea de dimineata.

Dureaza 5 minute, oare la reprezentanta Honda ma primesc?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...