Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

GoodKat : Ideea e ca aud un sunet venind din zona motorului si nu stiu sigur de unde vine, am pus moto pe stander si nu se aude cand o accelerez cat e pe stander .

Se aude doar in mers in treapa a2-a si a 3-a, lantul este intretinut si etc adica nu se aude din zona lantului, mi-a zis ca nu am problema cu lantul, nu cred ca incearca sa ma ia de prost caci nu s-a oferit sa mi vanda nimic, doar mi-a spus ca e posibil sa fie de acolo .(l-am intrebat la telefon si i-am spus sa se aude un zgomot din zona motorului care initial mi s-a parut fiind de la placutele de frana caci erau super tocite si am pus unele noi si apoi sunetul a disparut vreo 2 zile acum iar il aud sau sunt eu foarte paranoic ) .

Am tot kit-ul de lant si etc dar el mi-a spus ca nu e cazul sa schimb lantul caci e ok, pinionul arata bine si nu necesita schimbat, lantul nu e larg insa cand am pus moto pe stander o bucata de la lant e mai intinsa ca celelalte asta dupa ce am tot invartit de roata ca sa verific daca s-a blocat vreo za sau ceva de genu` (Yamaha FZ6 2004 .)

 

Multumesc tuturor de raspunsuri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

GoodKat : Ideea e ca aud un sunet venind din zona motorului si nu stiu sigur de unde vine, am pus moto pe stander si nu se aude cand o accelerez cat e pe stander .

Se aude doar in mers in treapa a2-a si a 3-a, lantul este intretinut si etc adica nu se aude din zona lantului, mi-a zis ca nu am problema cu lantul, nu cred ca incearca sa ma ia de prost caci nu s-a oferit sa mi vanda nimic, doar mi-a spus ca e posibil sa fie de acolo .

E vorba de lantul de distributie din motor, nu de lantul de transmisie finala care ajunge la roata din spate. Lantul de distributie se schimba pe la 50.000 si poate si mai devreme, distributia e altceva si nu se schimba decat spre 100.000 sau mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

La asta m-am referit si eu dar se pare că nu am fost foarte explicit sau nu am ştiut să explic .

 

Scuze de mega postul de mai sus ,pe mobil merge mai nasol si uote asa vad de 7 ori acelasi rand :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E careva pe aici care si-a schimbat farurile de pe fazer, cu unele pe lupa(xenon)?????..l-am vazut in oglinzi si arata destul de bine, dar as vrea sa vad o poza mai amanuntita :-)

Editat de SharaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E careva pe aici care si-a schimbat farurile de pe fazer, cu unele pe lupa(xenon)?????..l-am vazut in oglinzi si arata destul de bine, dar as vrea sa vad o poza mai amanuntita :-)

Pe mine m-a cam interesat ideea, dar nu am gasit decat cu Angel Eyes, care mi se par o mare tampenie, si am renuntat. Am pus doua becuri pe scurta si imi e suficient, desi as pune bi-xenon daca as avea de unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a cam interesat ideea, dar nu am gasit decat cu Angel Eyes, care mi se par o mare tampenie, si am renuntat. Am pus doua becuri pe scurta si imi e suficient, desi as pune bi-xenon daca as avea de unde.

Farurile pe care le-am vazut eu, semanau foarte bine cu cele de pe R1..aratau foarte frumos..cred ca am vazut-o miercuri la billa dr taberei, dar era cu spatele..Mai mult ca sigur, e vecin de cartier si sigur o sa-l mai vad..o sa-i fac o poza si o postez pe forum, in caz ca v-am starnit curiozitatea :)

 

In ultimele doua saptamani am vazut foarte multe Fazer-e, zici ca s-a spart conducta..inclusiv azi in peco, o doamna pe fazer..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta am observat si eu,au aparut foarte multe fazere pe strazi,ceea ce ma bucura pe mine unul,inseamna ca a inceput si lumea sa mai cumpere motociclete practice,de asemenea am vazut din ce in ce mai mult nakeduri pe strazi,er6f,hornet etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend am reusit sa scot si eu consum sub 5 a doua oara de cand am motocicleta. 4.6 din Bucuresti, plimbat la munte (Paraul Rece-Bran si retur) cu ploaie vineri noapte la dus si ceva enduro azi la intors. In rest in Bucuresti doar peste 5.5 :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi poate spune cineva dacă fz6n 2008 cel negru tot, intre motor si cele 3 prinderi de pe cadru există distanțiere ? E vorba de prinderile din față, 2 pe partea stângă și una pe dreapta. Dacă sunt distanțiere acolo aș fi recunoscător dacă mi-ați putea da câteva poze cu ele.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a montat careva singur suport de topcase de la givi? Vad ca trebuie sa dezbrac toata partea din spate de plastice pentru a monta suportul si as vrea sa nu stau sa bajbai dupa suruburi. Deci daca are careva un manual folositor in acest sens: pls share. Eu am cautat si nu am gasit, iar in cel de service nu spune cum se dau jos plasticele laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Azi mi-am facut de lucru la mobra, am incercat sa remediez problema cu ABS-ul la roata fata, dar am esuat..

-Daca tot eram cu ea dezmembrata, am zis sa-mi montez inapoi Xenon-ul si sa schimb becurile de pozitie..

INAINTE

post-56201-0-10321500-1374763563_thumb.jpg

DUPA

post-56201-0-66359700-1374763597_thumb.jpg



Cumpar FZ6N !!! /index.php?/topic/700434-cumpar-fz6/

Editat de SharaK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt in cautarea unei motociclete si dupa anumite cercetari am ajuns la concluzia ca fazerul ar putea sa-mi ofere ceea ce caut mai nou pe 2 roti. Acum as dori sa aud si niste pareri obiective despre motorul in sine. Cum se comporta in oras ? Fiabilitatea este ok ? ce consum mediu are ? In mare, daca ma voi orienta spre acest model de motocicleta, aceasta va fi folosita in mare parte a timpului in oras deci consum este un aspect important. Probleme/parti negative ? Mentionez ca am in vedere modelul mai vechi (cel pana in 2004).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand tobele sport la fz6,cine e interesat sa dea pm,ii pot arata si un video cum se aud sau poate venii sa le vada(recomand),mi-am facut damblaua vara asta cu ele,vreau sa imi iau un parbriz double buble

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai vrea lumea tobe sport,acum aprox 2 luni ma zapaceau vreo 2 persoane daca le vand pe ale mele sa ii anunt :) acum nema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...