Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cauta la dezmembrari gogo,wai ce plictiseala e fara moto,parca lipseste o parte din mine cand vine perioada asta,ceva reduceri la accesorii/echipamente de black friday ?

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare sint noul posesor al unui Fz6 necarenat .

Belea de motoreta eu sint mai inalt 1,87 si imi place mai mult decit hornetul care l-am avut stau mai bine

Ce ulei sa folosesc la furca ?

Si daca stiti ceva de semeringurile de la furca . cred ca le gasesc pe louis .

acum scuze de deranj

Eu merg pe trotineta pina este pole pe asfalt nu conteaza temperatura de afara

Asa este si in ocident merg cit ii lasa soseaua(fara polei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motul am folosit si pentru furca si pentru motor,nu cumpar piese de la louis pentru ca sunt scumpe fata de unde cumpar de obicei,daca esti interesat iti las pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut Asigurare pe 1 an si am dat 412 lei noi. la astra . la carpatica erea cu 20-30 lei mai putin.Dar nu sint seriosi si poti avea probleme daca partea vatamata nu ii comvine suma te poate da in judecata .ori cum ala este arestat sau a fost .

Eu merg tot timpu daca nu este polei pe asfalt.

Si in ocident este la fel merg si iarna cu motoretele si bicicletele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm da dar mersul in oras pe frig nu e tocmai sigur,te omoara astia in trafic,eu unu cum nu merg cu moto decat 10% in oras nu am de ce sa mai circul cu ea pe vremea asta,in occident ai alte drumuri,alta lume mult mai civilizata,acolo as merge si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut Asigurare pe 1 an si am dat 412 lei noi. la astra . la carpatica erea cu 20-30 lei mai putin.Dar nu sint seriosi si poti avea probleme daca partea vatamata nu ii comvine suma te poate da in judecata .ori cum ala este arestat sau a fost .

Eu merg tot timpu daca nu este polei pe asfalt.

Si in ocident este la fel merg si iarna cu motoretele si bicicletele.

 

Astra nu sunt cu absolut nimic mai breji, sunt niste escroci ordinari care ar face orice sa nu despagubeasca si sa tergiverseze la infinit. Asa ca nu stiu ce afacere ai facut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI VB PROSTII!!!!!!!!!!

Daca tu nu ai facut ceva care sa nu fie asigurat de RCA prin lege (bautura, nu ai acte in regula, ITP expirat) nu exista nici o sansa ca pagubitul sa se indrepte impotriva asiguratului.

Asa ca unde e mai ieftin acolo trebuie facut RCA-ul.

Mare grija pt cei care calatoresc. Unii asiguratori au excluse anumite tari. Am alergat sezonul trecut sa fac o extindere de carte verde de mi-au sarit ochii. Asta pt ca aveam RCA la Carpatica (270/an) daca aveam la Astra (~300/an) aveam inclusa Bosnia-Herzegovina si nu mai plateam 10Eur/luna pe extindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

din vara anului trecut sunt fericitul posesor al unui fz6n din 2004. E primul meu motor asa ca le invat pe toate pe rand. Anul acesta as vrea sa fac cateva ture ceva mai lungi. Asa am ajuns la problema bagajelor. Oferta e foarte variata, asadar alegerea e dificila. Nu imi plac topcaseurile, strica aspetul mobrei,dupa parerea mea. Nu am nevoie tot timpul sa car ceva asa ca am ajuns la cele textile. Acum problema arfi legata de montaj. Cum tobele sunt sub sa, si partial vizibile pe laterale,acele genti laterale ar veni in contact...

 

Voi ce fel de bagaje aveti pe fz6?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca drumurile sunt mai mari de 2-3 zile uita de textile. Eu pt 2-3 zile am un Tankbag pe care il prind cu plasa pe locul pasagerului.

Textilul este un compromis pt cei care nu au sau nu vor sa dea bani pe top si side case.

Daca vrei sa te bucuri de calatorie fugi de textile. Seara ma chinuiam sa le dau jos, dimineata sa le pun la loc.

In una din zile nu le-am prins bine si mi-au atins de roata spate. Am reusit sa fac o gaura de toata frumusetea in ele.

Daca te prinde ploaia degeaba pui tu protectiile ca tot nu scapi.

Asa ceva aveau 2 baieti din grup si s-au descurcat decent cu ele. Dar tot nu scapi de leaga si desleaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut genti textile, le-am dat si folosesc topcase plus o geanta impermeabila pe locul pasagerului (lipita de topcase). Pentru drumuri de pana in 2 saptamani a fost suficient si am avut parte de destul de multa ploaie, continutul a ramas uscat. E si mai usor de umblat la continut si mult mai simplu de pus si dat jos, asa ca sunt de acord cu Victor: uita de textile.

 

Chiar si faptul ca e un N e o problema: chiar si cu S iei vant si muste in piept, pe N nu as pleca la o tura care sa necesite mai mult de 2-3 ore de mers pe zi. Cu S am facut drumuri gen Bucuresti-Satu Mare, Praga-Villach (Austria) sau Mostar (Bosnia)-Craiova intr-o zi si nu a fost prea placut, fara parbriz e jale - am venit din Macedonia cu un coleg pe un naked si la intoarcere era atat de obositor ca ajunsesem sa ne oprim din ora in ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce pui in genti le bagi in pungi separate .Sau totul in alta punga asa nu ai probleme cu ploaia (daca intra in geanta ceva apa )

Acum fiecare cu parerea lui.

Cele de plastic sint aerodinamice ..textilul te poate incurca la viteze mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI VB PROSTII!!!!!!!!!!

Daca tu nu ai facut ceva care sa nu fie asigurat de RCA prin lege (bautura, nu ai acte in regula, ITP expirat) nu exista nici o sansa ca pagubitul sa se indrepte impotriva asiguratului.

Asa ca unde e mai ieftin acolo trebuie facut RCA-ul.

Mare grija pt cei care calatoresc. Unii asiguratori au excluse anumite tari. Am alergat sezonul trecut sa fac o extindere de carte verde de mi-au sarit ochii. Asta pt ca aveam RCA la Carpatica (270/an) daca aveam la Astra (~300/an) aveam inclusa Bosnia-Herzegovina si nu mai plateam 10Eur/luna pe extindere.

 

Colegule, fiecare are dreptul la o opinie. Ex: mi-a lovit cineva masina, dauna destul de mare. Asiguratorul, Omniasig, mi-a dat aprox 40% din suma reparatiilor pt ca toti au valori de catalog la toate masinile in care se tine cont de vechime( avea peste 10 ani), dotari, motorizare bla bla - au o gramada de motive sa nu te despagubeasca si le afli abia dupa ce ai un eveniment si mergi la asigurator. Prin urmare l-am dat in judecata pe cel ce m-a lovit si am recuperat restul, cheltuielile cu avocatul plus dobanda pt durata procesului(1.5 ani). El probabil a dat asiguratorul in judecata dupa... I don't care.

Deci mai cauta inainte sa scrii cu LITERE MARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam treaba asta dar uni nu inteleg ce este prea (eftin) nu este bun inclusiv curvele.

O curva curata ingrijita este mai scumpa decit una neingrijita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...