Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Eu am varianta lunga a lor pusa pe a mea de vreo 2 ani luate cred de la userul Garcya. N-am cazut cu ele pana acum. Sunt foarte confortabile, reglajul e foarte usor, s-au potrivit din start in locul celor vechi.

Singurul punct negativ pe care am sa-l dau e faptul ca dupa vreun an vopseaua de pe ele a inceput sa se duca si din albastre incep sa devina incet-incet argintii in zonele afectate de uzura de la manusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari posesori de FZ6! Eu sunt incepator in ale motociclismului si pe forum si detin mobra de la profil. Am facut cu ea vreo 3000 km de cand o am si am observat de curand o problema cu scurgerea de ulei de la un buson de sub motor.

mentionez ca o tin in garaj si pana acum nu am observat nicio scurgere de fluide.

Ar trebui sa imi fac griji? ce ar trebui sa fac sa rezolv problema?

Multumesc anticipat celor care ma vor lumina!

 

post-95297-0-78237900-1496758485_thumb.jpg

post-95297-0-61956800-1496758500_thumb.jpg

Editat de Spielhur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe jos vaselina de lant ar arata altfel. Cine stie daca s-a inlocuit garnitura de la busonul de golire a uleiului la ultimele n schimburi. Macar busonul arata in mintile lui, al meu ziceai ca a fost manipulat cu un mops ciung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare a fi ulei motor.

Dar daca asa arata uleiul schimba-l urgent.

Gasesti joja pe partea dreapta.

Ai facut schimbul de ulei dupa ce ai cumparat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari colegi, imi puteti spune ce capete de ghidon aveti (sau se potrivesc pe ghidonul original de fz6 s2 2007).

Am avut de la barracuda universale, insa era guma prea groasa (nu intra pe ghidon) si le-am adaptat/cioplit cu un cutter si bagat cu forta insa de la vibratii astazi am pierdut unul din ele.

De aceea as vrea sa achizitionez unele dedicate daca exista :).

 

Salut!

 

Cred ca-ti pot oferi eu unele dedicate, ne intalnim si te uiti la ele, sunt nemtesti si tot asa cu bucsa de cauciuc, nu s-au potrivit la Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care are fazer 8,pozitia e putin mai sport decat la fazer 6,adica stai putin de tot mai aplecat,e o pozitie mai de atack a virajelor,despre fiabilitate,ce pot sa iti zic ,e o yamaha :D,o are de 2 ani si nu a avut probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti pe careva care are un FZ8 Fazer, ma intereseaza pareri despre pozitie la drum lung si fiabilitate.

 

De fiabilitate e greu de spus ceva pentru ca s-a fabricat o perioada scurta de timp si nici nu au apucat sa mearga suficient incat sa se strice destule ca sa iti dea cineva cifre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozitia e destul de ok pentru plimbari stai linistit,nu stai aplecat ca la vfr,pacat ca nu se mai fabrica nici un model fazer,erau si inca sunt bune toate indiferent de cilindree

Editat de Robert Rmh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

800le are 106 cp si 82 nm,si trebuie avut grija cu ea daca esti incepator pentru ca moto trage destul de tare pe turatii medii,m-am documentat o vreme despre model,daca nu mergi cu pasager + bagaje nu se merita miuta,consuma destul de mult si se incinge destul de rau,yamaha a zis ca putea sa aduca fazer 8 la 120-125 cp dar ar fi compromis cuplul la turatii mici/medii,ceva de genul,vezi ca e destul de scump fazer 8 fiind si cel mai echilibrat dintre fazere,ti-as recomanda fz6 fazer s2,nu e diferenta mare intre ele,darve msi ieftina si mai ok pentru incepator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai acum am Bandit gsf de 650 si 78hp. Nu se merita schimbarea. Vreau ala de 800 ca Bandit-ul nu prea mai trage cand is cu pasager si 3 case-uri.

 

Fz8 e pe injectie? Asta e un motiv pentru care as trece pe alt model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru un 600 fz6 are destul cuplu,trage mai de jos decat hornetul,care trage mai tare sus,nu citisem eu corect,credeam ca e prima motocicleta,ia linistit fazer 8,o sa iti placa,ca design mi-a placut mai mult fazer 8 pentru ca au pastrat fata de fz6 si spatele cva de genu fz1,dar la mn nu se merita sa trec de la 600 la 800,oricum fz6 consuma exagerat de putin daca sti sa mergi cu ea,fiabilitatea si consumul mi-au placut cel mai mult,zic ca fz8 nu ar trebuii sa faca rabat de la chestiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...