Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva cum se poate rezolva problema evacuarilor. In sensul ca tot la doua luni tre sa dau cu pasta pe evacuari sa le fac sa arate nichelate. Exista varianta de cromare sau asa ceva? sau nici aia nu va avea efect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare.

 

Multumita Andreei (stie ea care Andreea), proiectul meu cu toba de esapament stock (pe care trebuia sa o killer-esc si sa scot din ea tot ce se poate scoate, pentru a face mai mult zgomot) a cazut iremediabil. Asa ca am de vanzare o toba stock, are cam 800-1000km de utilizare, arata extraordinar de bine, am toate suruburile necesare pentru montare si in plus MASCA de plastic care ascunde toba... Pretul este unul asa, intre FZ-isti si se discuta cu cine e interesat.

 

In plus de asta, am un rezervor de FZ6 S2 negru de vanzare. Se poate monta pe orice FZ6 din 2004 pana in prezent, insa pe el este inscriptionata emblema S2, iar emblemele Yamaha stanga-dreapta sunt adezive si in relief, nu vopsite ca la modelul din 2004-2006. Are tankpad Yamaha FZ6 original.

 

Pozele sunt unele sugestive, cu toate ca ma indoiesc ca ar fi cineva pe acest forum care nu stie cum arata componentele pe care vreau sa le vand :angry:)

 

Va doresc o iarna cat mai scurta, ca am innebunit de cand motoreta mea se uita si ma sfideaza de sub husa.

Mesaj completat

Salutare... cred ca cele mai bune consumabile sunt cele recomandate de producator (sau o fi doar pt marketing pt a-si finde ei genuine parts) in atasament ai manualul de intretinere si cel de service arunca si tu o privire.

Mesaj completat

 

 

Nu reusesc sa atasez doc, cred ca e prea mare scrie-mi in PM adresa de mail si ti-l trimit pe mail doc sau mai vb pe mes...

Toate bune

 

@Emy... tu ai pe spate anvelopa 190??? Care credeti ca ar fi problema sa pun pe janta stock de 180 o anvelopa de 190??? In afara de efectul vizual (care mie-mi place mult) si faptul ca anvelopa se va toci mai repede pe centrul caii de rulare?

post-52166-1265812511_thumb.jpg

post-52166-1265812574_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor

 

de ceva zile citesc pe forum dar nu gasesc ceea ce caut. am achizitionat de cateva saptamani un fazer fzs 600 din '99 cod motor : RJ02 si am nevoie pt el in primul rand de un radiator de apa.am tot incercat eu pe la diferite magazine de piese de prin oradea si am primit doar oferte exagerate ca pret din punctul meu de vedre .La fel am cautat si pe unele site-uri dar ceva convenabil nu am gasit.

daca ma poate ajuta cineva cu niste oferte si preturi as fi recunoscator.

 

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor

 

de ceva zile citesc pe forum dar nu gasesc ceea ce caut. am achizitionat de cateva saptamani un fazer fzs 600 din '99 cod motor : RJ02 si am nevoie pt el in primul rand de un radiator de apa.am tot incercat eu pe la diferite magazine de piese de prin oradea si am primit doar oferte exagerate ca pret din punctul meu de vedre .La fel am cautat si pe unele site-uri dar ceva convenabil nu am gasit.

daca ma poate ajuta cineva cu niste oferte si preturi as fi recunoscator.

 

va multumesc

transmite un email cu seria de sasiu la george@motociclete.com.ro

tks,

ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pun si eu o intrebare... Pedala de frana, schimbatorul de viteza ca si ghidonul vin intr-o pozitie din fabrica. Si-a modificat cineva pozitia la vreunul dintre aceste 3 elemente? Eu venind de pe o pozitie putin mai aplecata, cum e ce de pe RF, pozitia de pe FZ mi se pare putin prea sus si as fi vrut sa stiu daca poti fi miscate cele trei elemente despre care vorbeam mai devreme astfel incat pozitia sa fie o idee mai aplecata. Pot sa fac chestia asta sau s-o las asa si sa ma invat cu ea?

 

Nu dati cu pietre... e o intrebare...

 

Multumesc anticipat

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pun si eu o intrebare... Pedala de frana, schimbatorul de viteza ca si ghidonul vin intr-o pozitie din fabrica. Si-a modificat cineva pozitia la vreunul dintre aceste 3 elemente? Eu venind de pe o pozitie putin mai aplecata, cum e ce de pe RF, pozitia de pe FZ mi se pare putin prea sus si as fi vrut sa stiu daca poti fi miscate cele trei elemente despre care vorbeam mai devreme astfel incat pozitia sa fie o idee mai aplecata. Pot sa fac chestia asta sau s-o las asa si sa ma invat cu ea?

 

Nu dati cu pietre... e o intrebare...

 

Multumesc anticipat

 

Numai bine

 

Salutare

 

Eu mi-am modificat pozitia la toate trei intr-o pozitie care mi-a convenit cel mai bine, e ca la masina unde iti reglezi scaunul, oglinzile, volanul dupa inaltimea pe care o ai, dupa cum vrei sa stai in scaun, dupa vizibilitatea pe care o doresti, dupa controlul comenzilor etc. Pe FZ nu poti avea o pozitie prea aplecata( ca pe o sportiva), ea a fost facuta pentru oras in mod special, pentru turing dar avand totusi si ceva valente sportive.

Eu am facut modificarile pentru a sta intr-o pozitie mai dreapta(probleme cu mijlocul), am mai ridicat putin ghidonul dupa care am reglat pedala de frana si schimbatorul de viteze.

 

Daca vrei sa lasi ghidonul mai jos fata de pozitia care vine din fabrica sa stii ca nu merge decat foarte putin pentru ca la bracare o sa lovesti cu mainile in rezervor,............ cred ca poate singura solutie ar fi sa schimbi ghidonul cu unul ceva mai drept si care nu ar avea inaltarea celui original( s-ar putea sa fie ceva mai obositor la condus), dupa care poti regla schimbatorul de viteze si pedala de frana pe care nu le poti muta mai in spate doar ca poti regla inaltimea pedalelor.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor

 

de ceva zile citesc pe forum dar nu gasesc ceea ce caut. am achizitionat de cateva saptamani un fazer fzs 600 din '99 cod motor : RJ02 si am nevoie pt el in primul rand de un radiator de apa.am tot incercat eu pe la diferite magazine de piese de prin oradea si am primit doar oferte exagerate ca pret din punctul meu de vedre .La fel am cautat si pe unele site-uri dar ceva convenabil nu am gasit.

daca ma poate ajuta cineva cu niste oferte si preturi as fi recunoscator.

 

va multumesc

 

Salut... nu vreau sa fiu eu cel care-ti da vestea proasta dar n-am ce face: piese sh de FZS600 Fazer nu prea ai sa gasesti la noi, decat daca ai noroc. Vezi ca e Fazer prin Dr. Turnu Severin care se dezmembreaza, nu mai stiu daca e valabil anuntul, si mai e unul in Bucuresti, vinde tot motorul cu 500 E plus alte cateva nimicuri, ambele anunturi le gasesti pe bikeshop. O alta sugestie: vezi ca cei de la Tomina (www.tomina.ro) aveau niste Fazere de vanzare dar lasate-n paragina. Da-le un mail/telefon si intreaba-i daca vor sa le dezmembreze si sa-ti trimita ce ai nevoie. Daca nici asa nu merge, atunci uite pe ebay.co.uk (LINK) cateva radiatoare functie de buget. Eu tot ce mi-am luat pentru a mea, am luat de pe e-bayul englezesc si niciodata nu am avut probleme. Daca nu te descurci cu comandatul, roaga-l pe Florin V. sa te ajute. :angry:

 

Ce piese ai mai avea nevoie la motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... nu vreau sa fiu eu cel care-ti da vestea proasta dar n-am ce face: piese sh de FZS600 Fazer nu prea ai sa gasesti la noi, decat daca ai noroc. Vezi ca e Fazer prin Dr. Turnu Severin care se dezmembreaza, nu mai stiu daca e valabil anuntul, si mai e unul in Bucuresti, vinde tot motorul cu 500 E plus alte cateva nimicuri, ambele anunturi le gasesti pe bikeshop. O alta sugestie: vezi ca cei de la Tomina (www.tomina.ro) aveau niste Fazere de vanzare dar lasate-n paragina. Da-le un mail/telefon si intreaba-i daca vor sa le dezmembreze si sa-ti trimita ce ai nevoie. Daca nici asa nu merge, atunci uite pe ebay.co.uk (LINK) cateva radiatoare functie de buget. Eu tot ce mi-am luat pentru a mea, am luat de pe e-bayul englezesc si niciodata nu am avut probleme. Daca nu te descurci cu comandatul, roaga-l pe Florin V. sa te ajute. :angry:

 

Ce piese ai mai avea nevoie la motor?

 

 

salutari

 

multumesc pt raspunsuri si pt link-uri....astept un raspuns de la cel ce dezmembreaza FZS-ul din Buc.Alte piese deocamdata nu am nevoie.

 

multumesc inca odata

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

@SDS... merci. Pozitia pe RF e putin mai aplecata dar nu cu mult, fiind totusi o motocicleta de touring, nu e un SS, pozitia fiind mai jos putin pe RF pentru ca are semighidoane, nu "coarne de bou" cum are FZ-ul. O sa incerc sa am joc putin cu pedalele si cu ghidonul sa vad cat pot modifica.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

eu am ghidonul ceva mai jos la a mea insa exact cu spunea si SDS la bracare maxima imi prind degetele intre ghidon si rezrvor

daca iti doresti neaparat sa le lasi mai jos poti sa-ti faci un set de inaltatoare la un strungar bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa iti aduc asa ceva. banuiesc ca stii care sunt preturile pentru aceste accesorii.

am unele cu un design mult mai bun. daca esti interesat :id mess: piticu_terorist :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare : Stie cineva unde gasesc sa cumpar mini carene si scut pt Fz6n??? Adaug o poza sa va dati seama despre ce este vb mai exact!!!... Ms

 

KRAX MOTO

dai enter, YAMAHA, mobra din stg.=fz6, POLYS, ..........ca sa-ti mai faci o idee

 

 

belly pan-ul( scutul) il gasesti si la reprezentanta YAMAHA, peste 200euro

 

eu am luat belly pan-ul (facut din fibra de sticla , nevopsit si fara sistemul de prindere = 50 euro)de pe e-bay cu ajutorul lui Florin_v

 

Numai bine

Mesaj completat

post-40304-1266085585_thumb.jpgpost-40304-1266085645_thumb.jpg

Mesaj completat

sau...................http://www.barracudamoto.ro/accesorii-moto-model.php?model_id=12&tip=Yamaha

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare : Stie cineva unde gasesc sa cumpar mini carene si scut pt Fz6n??? Adaug o poza sa va dati seama despre ce este vb mai exact!!!... Ms

 

Iaca link

 

Laura, ceva modele si preturi pentru FZS600?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Arata foarte bine farul ala pe spate cu "blinkerele" integrate. Foarte fain. Cat te-a costat? Ca de instalat presupun ca l-ai instalat tu. Inca o intrebare. Are cineva un set de tobe mai zgomotoase pentru FZ, si cam la ce pret? Ca motorul asta nu face zgomot deloc. Si desi nu sunt adeptul loud pipes..., totusi, ajuta in trafic sa te faci putin auzit o toba mai zgomotoasa.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Statea cuminte? Ca eu nu am apucat sa-l mai vad de ceva vreme si astept sa ma duc sa-l gadil cand o da putin soarele. E buna investitia in farul ala, si mai ales in tobe, dar acu' ca mi-a cazut copacu' pe masina, si dupa ce am realizat ca nu ma va despagubi nici dracu, nu voi baga bani in accesorii se pare, ci sa-mi fac masina. Tara de doi bani.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In primul rand salutari comunitatii posesorilor de Fazer!!!

 

 

De curand sunt si eu posesorul unei FZS 600 din 2003 foxeyes si am facut pana acum 5000 de km cu mobra!

Deocamdata nu am nimik de comentat la adresa ei ... decat ca toba ar merge sa urle mai tare :wacko:, in rest functioneaza f bine !

 

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutari comunitatii posesorilor de Fazer!!!

 

 

De curand sunt si eu posesorul unei FZS 600 din 2003 foxeyes si am facut pana acum 5000 de km cu mobra!

Deocamdata nu am nimik de comentat la adresa ei ... decat ca toba ar merge sa urle mai tare :wacko:, in rest functioneaza f bine !

 

Numai bine si asfalt uscat!

 

 

O alegere perfecta, bine ai venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko:

Mesaj completat

si capacul de la pompa de frana

 

 

garaj026.jpg

Mesaj completat

Si busonul de la rezervor

 

 

garaj029.jpg

 

tot urata e :)

Mesaj completat

In primul rand salutari comunitatii posesorilor de Fazer!!!

 

 

De curand sunt si eu posesorul unei FZS 600 din 2003 foxeyes si am facut pana acum 5000 de km cu mobra!

Deocamdata nu am nimik de comentat la adresa ei ... decat ca toba ar merge sa urle mai tare :), in rest functioneaza f bine !

 

Numai bine si asfalt uscat!

 

sa o stapanesti sanatos si fara evenimente ;)

Mesaj completat

cine are ciocul / semicarena / belly pan original de Yamaha?, ...........vreu sa vad si eu sistemul de prindere al acestuia pe motor

Mesaj completat

adica astapost-40304-1268582945_thumb.jpg

Mesaj completat

adica asta

Mesaj completat

scuze, am incurcat poza, astapost-40304-1268583116_thumb.jpg

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...