Sari la conținut

Accident Dej, 14 Iulie


bocosb
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce spuneau medicii dimineata:

"ca are sanse sa`shi revina

da azi de dimineatza o facut febra

shi ca asta n`o fost semn bun

i`o facut tomografie

creieru` era ok

pur shi simplu nu o mai rezistat organismu`"

 

dar, nu a fost sa fie ...

 

ce spuneau medicii dimineata:

"ca are sanse sa`shi revina

da azi de dimineatza o facut febra

shi ca asta n`o fost semn bun

i`o facut tomografie

creieru` era ok

pur shi simplu nu o mai rezistat organismu`"

 

dar, nu a fost sa fie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact doar ca are vreme sa se gandeasca ca a omorat un om din prostie ...ma indoiesc ca ii este indiferent!

 

Eu totusi nu cred ca mu.ista dracu are remuscari :smoke:

 

 

:laugh: RIP si putere parintilor.

Cat despre femeie....hmmmm legea talionului ar fi buna in cazuri de astea.

 

Sunt intru totul de acord. Mai ales ca muista e avocata si presimt ca va scapa super usor :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuia sa-i dai motorul si atat. Il salvai de spital.

 

 

Omu nu era incepator,putea sa se intample cu oricare alt motor.Dupa logica ta nu ar trebui sa mai mearga nimeni cu motoru...si eventual nici cu masina. Daca stia ca o sa se intample asa ceva nu i-l dadea sa fi sigur de asta.

Insanatosire grabnica baiatului.

 

Acum am citit tot :banana: . Sa-i fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica baiatului.

 

Omule, eu acuma scriu ca maine ii inmormantarea si tu ii urezi insanatosire grabnica?.. ce glume bolnave mai is si astea? :banana:

 

 

Acum am citit tot :smoke: . Sa-i fie tarana usoara.

 

Edit: Scuze, nu stau f bine cu starea de spirit.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu maine am examenul pt A si B ,sper sa scap pana pe la 2-3 si sa apuc.daca e cineva din cluj care merge incolo si are un loc,sa lase un mesaj pana maine dimineata pe la 6 sau eventual un PM cu un nr de tel.multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca .

 

 

 

 

Nu stiu dc dar acest caz m-a intristat cel mai rau desi nu il cunosteam pe baiat .Poate pt ca am sperat prea mult ca totul va fi ok . Asa a fost sa fie ...

 

 

 

 

Sincere condoleante familiei ... mare tragedie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va scapa, forumul asta va semna zeci de petitii daca nu e urmata calea justitiei, nu am dreptate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va scapa, forumul asta va semna zeci de petitii daca nu e urmata calea justitiei, nu am dreptate?

 

..sti bine ca in tara asta de nesimtiti nu au nici o valoare petitiile...s-a rezolvat ceva in cazul Alex? cred ca singura cale de a ne lua in seama ar fi un comando de pedepsire....poate pare"pioniereasca"sugestia mea,dar,zau,doar spaima de motociclisti ar putea sa-i faca p'astias a se uite mai bine cind se apropie o motocicleta...spaima de rautatea si violenta motociclistilor(a grupului,a gasti,a bandei...cum se vrea spus)in cazul in care unul d'al lor e dat pe jos cu atita nonsalanta,nesimtire si cu asa grave urmari...am trecut prin justitie in calitate de reclamant,cu dreptatea 100% de partea mea(proces verbal al politiei in care se constata ca singurul vinovat e proasta care m-a lovit din spate, fara nici un fel de asigurare,dar cu pile in "justitie"- de aici similitudinea cu cea care l-a omorit pe acest baiat) si vreau sa va spun ca datorita pileleor partii adverse procesul a taraganat vreun an,ca pe avocata mea nu o lasa sa rosteasca 2 vorbe iar a ei plictisea cu lucruri care nici nu prea aveau legatura cu ce s-a intimplat,ca pe expertul auto pt.stabilirea cuamtumului daunelor numit de tribunal judecatoarea l-a avertizat sa se lege doar de daunele din procesul verbal,de parca politistul care l-a intocmit ar fi fost mecanic sa si dea seama de complexitatea avariilor...am cistigat pina la urma..era de Academia Catavencu sa fie altfel,dar asta nu e o solutie,mai ales acolo unde e vorba de viata unui om. ..oare nu s-au facut petitii atunci cind nevasta senatorului Paunescu a omorit atitia oameni nevinovatii? e libera si bine mersii.....eu cred ca cea enuntata de mine ramine deocamdata SINGURA solutie in tara asta de hoti! Dumnezeu sa-l odihneasca pe acest biet copil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..sti bine ca in tara asta de nesimtiti nu au nici o valoare petitiile...s-a rezolvat ceva in cazul Alex? cred ca singura cale de a ne lua in seama ar fi un comando de pedepsire....poate pare"pioniereasca"sugestia mea,dar,zau,doar spaima de motociclisti ar putea sa-i faca p'astias a se uite mai bine cind se apropie o motocicleta...spaima de rautatea si violenta motociclistilor(a grupului,a gasti,a bandei...cum se vrea spus)in cazul in care unul d'al lor e dat pe jos cu atita nonsalanta,nesimtire si cu asa grave urmari...am trecut prin justitie in calitate de reclamant,cu dreptatea 100% de partea mea(proces verbal al politiei in care se constata ca singurul vinovat e proasta care m-a lovit din spate, fara nici un fel de asigurare,dar cu pile in "justitie"- de aici similitudinea cu cea care l-a omorit pe acest baiat) si vreau sa va spun ca datorita pileleor partii adverse procesul a taraganat vreun an,ca pe avocata mea nu o lasa sa rosteasca 2 vorbe iar a ei plictisea cu lucruri care nici nu prea aveau legatura cu ce s-a intimplat,ca pe expertul auto pt.stabilirea cuamtumului daunelor numit de tribunal judecatoarea l-a avertizat sa se lege doar de daunele din procesul verbal,de parca politistul care l-a intocmit ar fi fost mecanic sa si dea seama de complexitatea avariilor...am cistigat pina la urma..era de Academia Catavencu sa fie altfel,dar asta nu e o solutie,mai ales acolo unde e vorba de viata unui om. ..oare nu s-au facut petitii atunci cind nevasta senatorului Paunescu a omorit atitia oameni nevinovatii? e libera si bine mersii.....eu cred ca cea enuntata de mine ramine deocamdata SINGURA solutie in tara asta de hoti! Dumnezeu sa-l odihneasca pe acest biet copil!

 

 

Din pacate trebuie sa iti dau drepatate...nu cred nici un pic in justitia care se face in Rom.

Precis o sa se scoata cu " circumstante atenuante"

Dar oricat de atenuante ar fi , baiatul e mort...A OMORAT UN OM !!!

 

Si se zice ca motocicleta e periculoasa, dar totusi se pare ca 80 % din accidentele grave pe motor sunt produse din vina conservarilor.

Si atunci cine e mai periculos? Un conservar, sau un motociclist...? Ca sa nu mai zic ca tot ei sunt cei ce omoara si pietoni pe trecere, sau cateodata si pe trotuar...

 

Oricum, daca sunt realist nu cred ca motociclistii vor pune umar la umar si ii vor face de hac tarfei avocat (pe cale legala sau ochi pt ochi).

Asa ca ne uzam tastatura degeaba!!!

 

R.I.P.

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

..sti bine ca in tara asta de nesimtiti nu au nici o valoare petitiile...s-a rezolvat ceva in cazul Alex? cred ca singura cale de a ne lua in seama ar fi un comando de pedepsire....poate pare"pioniereasca"sugestia mea,dar,zau,doar spaima de motociclisti ar putea sa-i faca p'astias a se uite mai bine cind se apropie o motocicleta...spaima de rautatea si violenta motociclistilor(a grupului,a gasti,a bandei...cum se vrea spus)in cazul in care unul d'al lor e dat pe jos cu atita nonsalanta,nesimtire si cu asa grave urmari...am trecut prin justitie in calitate de reclamant,cu dreptatea 100% de partea mea(proces verbal al politiei in care se constata ca singurul vinovat e proasta care m-a lovit din spate, fara nici un fel de asigurare,dar cu pile in "justitie"- de aici similitudinea cu cea care l-a omorit pe acest baiat) si vreau sa va spun ca datorita pileleor partii adverse procesul a taraganat vreun an,ca pe avocata mea nu o lasa sa rosteasca 2 vorbe iar a ei plictisea cu lucruri care nici nu prea aveau legatura cu ce s-a intimplat,ca pe expertul auto pt.stabilirea cuamtumului daunelor numit de tribunal judecatoarea l-a avertizat sa se lege doar de daunele din procesul verbal,de parca politistul care l-a intocmit ar fi fost mecanic sa si dea seama de complexitatea avariilor...am cistigat pina la urma..era de Academia Catavencu sa fie altfel,dar asta nu e o solutie,mai ales acolo unde e vorba de viata unui om. ..oare nu s-au facut petitii atunci cind nevasta senatorului Paunescu a omorit atitia oameni nevinovatii? e libera si bine mersii.....eu cred ca cea enuntata de mine ramine deocamdata SINGURA solutie in tara asta de hoti! Dumnezeu sa-l odihneasca pe acest biet copil!

 

Sunt de acord ca justitia este greoaie si deseori injusta, dar in momentul cand vom crea ceva valva prin marsuri de protest si alte actiuni putem pune un pic de presiune.

 

 

 

Oricum, daca sunt realist nu cred ca motociclistii vor pune umar la umar si ii vor face de hac tarfei avocat (pe cale legala sau ochi pt ochi).

Asa ca ne uzam tastatura degeaba!!!

 

R.I.P.

Dumnezeu sa-l ierte.

 

Eu cred ca initiatorul topicului ne va tine la curent cu evolutia cazului si mai cred ca motociclistii vor face ce se poate pentru a se asigura ca acea tarfa imputita va ajunge unde ii este locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...