Sari la conținut

Propuneri Si Invitatii Pentru Trasee


Postări Recomandate

salutare tuturor!......observind lipsa de informare intre enduristi.....m am gandit ca ar fi bine sa existe un topic prin care sa reusim sa ne informam mai bine vizavi de traseele propuse de fiecare atit pentru week end cat si pentru restul saptamanii...

 

in ce constau informatiile ?

 

de exemplu : salut ! ...sint "x" ulescu' .....as vrea ca simbata sa incerc sa ajung pe TRANSALPINA.....daca este cineva interesat ma gasiti la: 07xxxxxx63... sau .....@yahoo.com

 

 

 

 

cred ca ar fi o treaba destul de interesanta pentru toti....... nu de alta dar in general am observat ca este foooaaarte greu sa ti gasesti parteneri de drum si de endureala .......si decit sa stai in week end sa te uiti pe pereti si sa incerci din rasputeri sa gasesti pe cineva cu "chef" de un traseu....mai bine intri pe un topic unde poti vedea propunerile si forte simplu ai poti contacta pe cei ce au "propus un traseu"

 

 

........... sper si cred ca multi sint de acord cu mine ...... NUMAI BINE!! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,

la enduro nu prea te ia nimeni daca nu te cunoaste. La enduro e bine ca toti participantii sa aiba motociclete si skilluri apropiate. Altfel unii vor fi distrusi, altii frustrati ... si nu se distreaza nimeni.

Incearca sa-i cunosti personal pe cei cu care crezi ca ai putea sa mergi

Bafta :banana:

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='ionut73'

 

 

man,

la enduro nu prea te ia nimeni daca nu te cunoaste. La enduro e bine ca toti participantii sa aiba motociclete si skilluri apropiate. Altfel unii vor fi distrusi, altii frustrati ... si nu se distreaza nimeni.

Incearca sa-i cunosti personal pe cei cu care crezi ca ai putea sa mergi

Bafta :smoke:

Ionut

 

 

 

Daca nu ai cu cine sa te dai, o solutie ar fi sa mergi singur? care ar fi avantajele si dezavantajele?... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avantaju e ca nu te f... nimeni la icre.

 

dezavantaju e ca daca ramai infipt... nu se stie cum iesi de acolo :banana:

 

ca sa nu mai spun daca iti rupi cate ceva, incearca sa ai mobilu incarcat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avantaju e ca nu te f... nimeni la icre.

 

dezavantaju e ca daca ramai infipt... nu se stie cum iesi de acolo :banana:

 

ca sa nu mai spun daca iti rupi cate ceva, incearca sa ai mobilu incarcat ..

 

nu trebuie mers singur sub nici o forma!

Gasesti pana la urma cu cine sa iesi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai spun daca iti rupi cate ceva, incearca sa ai mobilu incarcat ..

Degeaba-l ai incarcat daca n-ai semnal prin cine stie ce padure :banana:

 

Asta e, e cam nasol daca n-ai cu cine sa te dai (si eu sunt in ac. situatie)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba-l ai incarcat daca n-ai semnal prin cine stie ce padure :banana:

 

Asta e, e cam nasol daca n-ai cu cine sa te dai (si eu sunt in ac. situatie)...

 

Salutare

 

Tocmai m-am inregistrat si eu pe forum.

Caut si eu riding buddies.

Am vazut ca la locatie la tine scrie Timisoara,Orsova si ai si un LC4 Adventure.

Eu am un LC4 Enduro. Daca esti interesat de facut trasee poate ar trebui sa ne

intalnim. Eu sunt din Timisoara dar motorul il tin mai mult in Caransebes.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Tocmai m-am inregistrat si eu pe forum.

Caut si eu riding buddies.

Am vazut ca la locatie la tine scrie Timisoara,Orsova si ai si un LC4 Adventure.

Eu am un LC4 Enduro. Daca esti interesat de facut trasee poate ar trebui sa ne

intalnim. Eu sunt din Timisoara dar motorul il tin mai mult in Caransebes.

 

Numai bine.

 

Salut, si eu sunt din Timisoara si motorul il am la Poiana Marului(aproape de Caransebes), daca ai chef de ture prin zona Muntele Mic-Tarcu si imprejurimi da-mi un mail simici_sasa@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man,

la enduro nu prea te ia nimeni daca nu te cunoaste. La enduro e bine ca toti participantii sa aiba motociclete si skilluri apropiate. Altfel unii vor fi distrusi, altii frustrati ... si nu se distreaza nimeni.

Incearca sa-i cunosti personal pe cei cu care crezi ca ai putea sa mergi

Bafta :banana:

Ionut

 

 

AMIN !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@oMeGAS & Sasa25:

Salut si multzam de invitatii.

 

Eu am motorul in Timisoara (din Orsova sunt si mai ajung pe acolo doar din cand in cand).

Putem lua legatura prin mail (adresa mea e alexpanek@yahoo.com) sau prin PM.

Din pacate, in perioada urmatoare nu prea sunt liber in weekend-uri :smoke: - da' poate va dati

voi doi ca aveti motoarele (cam) in aceeasi zona :banana:

 

PS: Si pe Orsova/Herculane/Clisura sunt o gramada de trasee faine - am putea face o iesire

si pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda....interesant ....se pare ca "treaba" cu endureala e mai complicata decit codul lui davinci........

deci sa inteleg ca oricum o dai sau nu o dai tot nu ai cu cine iesi si cu cine pune la cale niste trasee si iesiri ..... AMI PLACE !!...... NE CUMPARAM MOTOARE PT A IESI SINGURI DE NEBUNI.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda....interesant ....se pare ca "treaba" cu endureala e mai complicata decit codul lui davinci........

deci sa inteleg ca oricum o dai sau nu o dai tot nu ai cu cine iesi si cu cine pune la cale niste trasee si iesiri ..... AMI PLACE !!...... NE CUMPARAM MOTOARE PT A IESI SINGURI DE NEBUNI.... :banana:

 

Ori te faci ca nu-ntelegi ori nu te duce capu' - toti iti spun ca trebuie sa-ti faci niste prieteni care au motoare similare si viseaza la acelasi tip de aventuri ca si tine.

Eu cand mi-am luat carnet acum 4 ani nu cunosteam nici un motociclist.

Ai rabdare, urmareste topicurile, vino pe la arc si o sa gasesti cu cine sa iesi.

 

Cu toate ca pana itii iei carnet, nu stiu cine ar pleca la drum cu un om pasibil in orice moment de dosar penal.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :crack: nu vreau nimic vreau doar sa ma laud...de fapt daca este careva dispus maine la o tura enduro prin padurea de la pasarea ....sau poate la cernica....

:D :burnout: :burnout: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda....interesant ....se pare ca "treaba" cu endureala e mai complicata decit codul lui davinci........

deci sa inteleg ca oricum o dai sau nu o dai tot nu ai cu cine iesi si cu cine pune la cale niste trasee si iesiri ..... AMI PLACE !!...... NE CUMPARAM MOTOARE PT A IESI SINGURI DE NEBUNI.... :cheers:

 

 

cand doresti si am si eu timp iesim la munte...numai sa te tii de treaba si sa fii atent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :crack: nu vreau nimic vreau doar sa ma laud...de fapt daca este careva dispus maine la o tura enduro prin padurea de la pasarea ....sau poate la cernica....

:D :burnout: :burnout: :cheers:

Mai bine la Pasarea ca la Cernica sunt numai sleauri ramase de la ploile de sapt trecuta si de la rotile de tracator ,cel putin pina intri mai in interior te rupe ca tre sa mergi pe margine si te lovesti de crengi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda....interesant ....se pare ca "treaba" cu endureala e mai complicata decit codul lui davinci........

deci sa inteleg ca oricum o dai sau nu o dai tot nu ai cu cine iesi si cu cine pune la cale niste trasee si iesiri ..... AMI PLACE !!...... NE CUMPARAM MOTOARE PT A IESI SINGURI DE NEBUNI.... :cheers:

 

 

dap,asa e...cam complicat.Asta e.In ziua de azi e foarte greu sa te sincronizezi cu timpul liber,banii,cheful...De ex. cand ai fost tu la Babele, as fi mers si eu dar femeia a muncit in w/e acela si n-am putut.Repet e nasol cu sincronizarea,iar ca sa mergi singur nu prea e recomandat la enduro.Oricum e bun topicul.Cine vrea sa plece pe undeva anunta si daca sunt amatori se baga si ei.

 

Eu as vrea sa fac un tur Babele-Pestera in w/e 12-13 august si am fi ceva gasca,dar sa speram ca nu intervine ceva si ne mentinem in formatie.Nu in ultimul rand va conta si vremea,Many@ are GPZ, este el mai hotarat decat multi asa zisi enduristi posesori de capre tinute numai pt asfalt, dar totusi mobra lui e gandita pt sosea asa ca va fi o tura ultrasoftenduro.In concluzie, daca vrea cineva sa se bage -> PM

 

PS.Pt. "Omul cu imaginea video" vezi ca-ti pune Viorel la dispozitie ochelari marca "Polizor" pt. casca aia a ta hard-enduro. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt interesat de turu asta babele, chiar as merge, mai ales k este soft enduro k eu sunt mai incepator pe teren accidentat si vreau sa o iau mai usurel, dak e pune si u ceva mai multe detalii, unde campam peste noapte?

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt interesat de turu asta babele, chiar as merge, mai ales k este soft enduro k eu sunt mai incepator pe teren accidentat si vreau sa o iau mai usurel, dak e pune si u ceva mai multe detalii, unde campam peste noapte?

Bafta

 

 

Vorbim maine la Arc. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator minidivix

ia sa mai reinviem un pic topicul....

 

vineri 13 , poate plecam pe undeva....am vb la arc unde ....nu spunem pe aici traseul pt ca s-ar putea sa apara sabotori si nu vrem...

 

aveam o poza cu mine cu o casca de neamt in cap si cu ochelari de sudura dar nu o mai gasesc....este pe hartie poza....dar cum o gasesc o bag aici... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...