Sari la conținut

A2 Km. 46


Ikarus
 Share

Postări Recomandate

Ma gandeam ca va posta cineva inainte, care stie mai multe ca mine.

 

Aseara ma intorceam cu conserva din Vama si am vazut din trecere pe autostrada locul unui accident inprejmuit cu popice din alea alb cu rosu pe banda 2, masini de politie si motoare pe dreapta (am identificat un chopper si un KTM supermoto, dar mai erau si altele) si era si o duba galbena cu autocolante de echipament moto. Nu vazusem nici un motor vizibil accidentat, dar era intuneric si nu puteam opri ca mergeam in coloana.

 

Azi dimineata mi-a spus un amic ca secretara de la firma lor era pasagera pe motorul implicat. Au fost agatati de o dacie si au cazut. Corina a ramas agatata de motor si tarata vreo 40m. Nu are nimic rupt dar nu avea decat casca si are ceva leziuni care vor necesita chirurgie plastica. Azi va fi externata. Despre pilot nu stiu nimic, nici cine era, nici cum se simte.

 

Mai faceti lumina, daca stiti mai multe amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut si eu aseara scena - in jur de 22.15. Ce mi s-a parut ciudat e ca s-a intamplat intr-un loc care era luminat (unul dintre putinele de pe a2 luminate). Erau mai multe masini oprite, locul nesemnalizat (cand am trecut eu), fara politie, salvare. Ce servicii de tot ra..tul avem....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

la 22.15 intram pe A2 la rondul de la fetesti.. cand am trecut eu pe la km 46, probabil in jur de 23 nu am remarcat nimic deosebit.. :smoke:

nasol, ce pot sa spun??

si pe mine m'a surprins unul cu o octavia 2, care mergea numai pe banda 2 cu 160 si in momentul cand depasea se apropia de masinile depasite si trecea razant. si pe langa mine a trecut la fel.. multa :banana: respectivului

 

ps: insanatosire grabnica celor implicati in accidentul de aseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda .. astia din masini is chiori rau unii .. si pe mine m-a agatat Sambata seara m-a depasit un tampit cand aveam 120 la ora ... numai am apucat sa ii vad botul masinii langa piciorul meu si am virat usor spre dreapta ca sa evit un impact mai serios.. dar tot mi-a frecat scaritele de mi-a tremurat putin moto... am restabilit controlul ( bine ca n-a intrat mai tare .. ca mai era un post aici ) i-am aratat niste degete.. si am mers injurand mai departe.

 

Sunt unii chiar tampiti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun eu ce s`a intamplat:

 

3 motoare: o yamaha tt supermoto (eu), un virago 750 si un ktm lc4...exact in aceasta ordine.

 

deci....eu trec de parcarea luminata si imediat in spatele meu Emi (cel cu chopperul) a blocat frana fata. motivul....probabil s`a speriat unul care vroia sa iasa din parcare, nu intelegeti gresit, doar vroia si avea semnal in schim nu schitase nici un alt gest.

 

sunt amandoi intregi, Emi are mana julita destul de urat, iar Corina o entorsa la genunchi.

partea prosta in toata povestea este ca aveau un ghiozdan prins de motocicleta care era in acelasi timp prins si de Corina, in concluzie nu a putut sa zboare dupa motocicleta.

 

dubita de acolo era a lui trancanici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea prosta in toata povestea este ca aveau un ghiozdan prins de motocicleta care era in acelasi timp prins si de Corina, in concluzie nu a putut sa zboare dupa motocicleta.

dumb ass.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumb ass.

 

fiecare greseste la un moment dat...asta e, se mai intampla, bine ca e doar atat.

 

in alta ordine de idei, imi pare rau ca e hotarat sa isi vanda motorul....pacat.

 

PS: motorul e ok...doar scarita si coburul putin zgariat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingenioasa treaba aia cu ghiozdanul legat de fata si de motocicleta !

Banuiesc ca amicului motociclist nu i-a trecut prin cap varianta ca totusi cu motorul se poate si cadea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingenioasa treaba aia cu ghiozdanul legat de fata si de motocicleta !

Banuiesc ca amicului motociclist nu i-a trecut prin cap varianta ca totusi cu motorul se poate si cadea...

Sa stii ca la prima 'gindire' nu-ti trece prin cap, mai ales daca esti incepator. Mie-mi venise ideea 'geniala' de centura de siguranta pentru pasagerii care adorm, dar am avut norocul sa o exprim in public si mi s-a pus in vedere ca in caz de cazatura pasagerul nu are cum sa zboare si va ramine legat de motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

' date='Jul 17 2006, 02:55 PM' post='448486']

 

fiecare greseste la un moment dat...asta e, se mai intampla, bine ca e doar atat.

 

in alta ordine de idei, imi pare rau ca e hotarat sa isi vanda motorul....pacat.

 

PS: motorul e ok...doar scarita si coburul putin zgariat

 

S-ar putea sa fie alegerea cea mai buna. Daca zici ca s-a speriat de masina de pe margine, poate motociclismul nu e cel mai potrivit hobby pt el. Mai ales ca are si victime colaterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

S-ar putea sa fie alegerea cea mai buna. Daca zici ca s-a speriat de masina de pe margine, poate motociclismul nu e cel mai potrivit hobby pt el. Mai ales ca are si victime colaterale.

 

Ce esti mai asa de rau :banana: Tu nu te-ai speriat niciodata??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Emi cel cu accidentul.Sa va spun cum a fost de fapt ca vad ca cel care stie tot este de fapt vinovatul.Erau trei motoare eu stateam primul kamikaze al doilea ( pt ca el nu avea nici o lumina si nici stop pe frana) si inca unu care statea in spatele lui pt a-l proteja.La un moment dat kamikaze m-a depasit (nu stiu de ce pt ca el este "kamikaze") s-a bagat in fata mea a mers putin si a franat.Neavand stop nu mi-am dat seama decat foarte tarziu si asta e fost cauza franarii mele bruste si de aici tot accidentul.Probabil ca a spus toate astea pt a nu scadea in ochii vostri.

 

Va salut Emi

asfalt uscat!!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si yo am auzit de accident cum am intrat in bucuresti (toti cu care am vb au zis k e accident si sunt 2 morti) si nu mia venit sa cred.....trebuia sa veniti cu mine atunci cand vam zis sub pod ....ca si yo am avut pana si daia ma prins ploaia pe autostrada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Emi cel cu accidentul.Sa va spun cum a fost de fapt ca vad ca cel care stie tot este de fapt vinovatul.Erau trei motoare eu stateam primul kamikaze al doilea ( pt ca el nu avea nici o lumina si nici stop pe frana) si inca unu care statea in spatele lui pt a-l proteja.La un moment dat kamikaze m-a depasit (nu stiu de ce pt ca el este "kamikaze") s-a bagat in fata mea a mers putin si a franat.Neavand stop nu mi-am dat seama decat foarte tarziu si asta e fost cauza franarii mele bruste si de aici tot accidentul.Probabil ca a spus toate astea pt a nu scadea in ochii vostri.

 

Va salut Emi

asfalt uscat!!! :banana:

 

 

sunt perfect de acord cu tot ce spui, mai putin la treaba cu franatul....

 

sincer, nu stiu ce m`a apucat sa te depasesc acolo, era o zona bine luminata (o parcare mai exact) iar la un moment dat un tip a vrut sa iasa din parcare si m`am bagat in fata ta, dar NU AM FRANAT (tipul nu iesea, avea doar semnalul pus, nu aveam motiv sa franez), mai mult...acceleram, pt depasire.

 

iar referitor la lumini...pentru cei care nu stiu care a fost treaba, mi`a luat foc instalatia electrica si nu am mai avut lumini.

 

oricum, imi cer inca o data scuze ca am contribuit intr`un mod sau altul la ceea ce s`a intamplat.

 

insanatosire grabnica si tie si Corinei.

 

 

 

si yo am auzit de accident cum am intrat in bucuresti (toti cu care am vb au zis k e accident si sunt 2 morti) si nu mia venit sa cred.....trebuia sa veniti cu mine atunci cand vam zis sub pod ....ca si yo am avut pana si daia ma prins ploaia pe autostrada

 

sa stii ca bine faceam daca veneam cu voi atunci, poate nu se mai intampla nimic, acum oricum e prea tarziu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

:lol: :banana:

 

Gigi, cand ai o asemenea defectiune nu ai ce cauta afara din incinta ! :smoke: :laugh: !

Oricum, tu sa fii sanatos !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korekt. Sa mergi noaptea pe o motoreta fara electrica nu ie cusher!

Insa cum naiba s-a intamplat? Ca asemenea nasulenii apar de obicei in cazul italienelor vechi de cca 30 de ani (oricum, alea au circumstante atenuante), nu la moto (cat de cat) noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Korekt. Sa mergi noaptea pe o motoreta fara electrica nu ie cusher!

Insa cum naiba s-a intamplat? Ca asemenea nasulenii apar de obicei in cazul italienelor vechi de cca 30 de ani (oricum, alea au circumstante atenuante), nu la moto (cat de cat) noi.

 

s`a intamplat cand eram la mare...initial mi`a pocnit bateria, nu stiu de ce. am schimbat`o si dupa ceva timp de mers a luat foc instalatia, nu stiu de ce, nu aveam ce sa ii fac acolo, trebuia sa vin cu ea in bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul din spate intotdeauna il fereste pe cel din fata. Mergeti toti si aprindeti cate o lumanare spuneti o rugacine si bine ca nu a fost mai rau. In momentul in care mergi cu motociclisti lipsiti de experienta astfel de lucruri se pot intampla. Daca tipul cu choperul sa speriat si a blocat fata sa zica mersii ca lipsa lui de experinta nu ia adus o victima pe constiinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se respecta regula mersului in grup, nu se ajungea aici !

Cand sunteti mai multi, mergeti fratilor intercalati ! Unul pe dreapta, unul pe stanga benzii, pentru a putea evita intrarea in cel din fata cand acesta franeaza brusc...

 

Dar lasa ca asa invata omul, din greseli, nu din carti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se respecta regula mersului in grup, nu se ajungea aici !

Cand sunteti mai multi, mergeti fratilor intercalati ! Unul pe dreapta, unul pe stanga benzii, pentru a putea evita intrarea in cel din fata cand acesta franeaza brusc...

 

Dar lasa ca asa invata omul, din greseli, nu din carti !

 

 

:smoke: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

eu ii cunosc pe toti trei, am vorbit cu toti si am auzit toate variantele.

m-am saturat de acest pusti teribilist care are in cap numai basini de mare motociclist, nu isi plateste datoriile si poseda un tupeu incredibil.

nu este prima oara cand pune in pericol viata colegilor de trafic

nu o data l-am vazut mergand pe o roata printre masinile oprite la semafor si nu o data mi-a vajait roata lui de fata pe langa casca{ prietenul nostru comun Papay a facut cunostinta chiar cu frumoasa senzatie de a te trezi cu roata in cap in timp ce mergi}

daca tu esti kamikaze asta nu inseamna ca trebuie sa impartasim cu totii aceiasi ,, filozofie de viata,, noi vrem sa traim amice nu sa dam coltul din cauza unui pusti tembel.

cum poti prietene sa bagi doi oameni in spital si sa imi spui la telefon"sa zica mersi Emi ca nu a fost mai rau"

ti-am spus ca pui viata altora in pericol inca de anul trecut cand ne plimbam prin bucuresti si tu taiai benzile fara sa te asiguri.

circul se face in arena prietene nu pe strada si daca vrei sa te dai in spectacol dute pe circuit...

motivul pt care ai depasit PE DREAPTA a fost o demonstratie de"forta" pt a o impresiona pe Corina care din cate am inteles eu ti-a cam dat cu flit in acel weekend.

emi s-a trezit cu tine in fata desi mergea cu 90-100, tu ca sa il depasesti a trebuit sa ajungi la cel putin 130, cum iti explici ca la cateva secunde dupa depasire viteza ta a scazut mult sub viteza lui? pt ca din spusele lui Zdrobi{moto ktm care rula in spate si care cu greu a reusit sa-l evite pe Emi} emi a RUPT FRANELE ca sa nu se suie pe tine si a redus viteza pana la 40-50 inainte sa cada.

iti spun eu prietene, AI PUS FRANA dar iti e rusine sa iti recunosti gresala asa ca mai bine ai nascocit o baliverna,, s-a speriat de o masina".

care masina prietene ca n-au vazut masina aia nici emi nici zdrobi?

 

ce l-a durut cel mai tare pe kamikaze? ''emi, corina sunteti OK? '' nu fratilor-''auzi emi, vezi si tu ce declari la politie ''

 

eu unul m-am saturat de tine si am scris cele de mai sus pe un site public pt ca daca am fi purtat discutia asta in particular s-ar fi intamplat ca si in datile trecute, adica te-ar fi durut in SPATE.

POATE ACUM ITI V-A PASA DAR NU CRED.

 

DACA VREODATA MA VOI SIMTI AMENINTAT DE TINE IN TRAFIC(DESI MERG DESTUL DE RAR PRIN ORAS) NU VOI EZITA SA TE ''BAG IN GARD"

 

 

 

 

PS: este adevarat ca spatele fereste fata dar din cate stiu eu treaba asta e valabila in competitii, pe strada se schimba calimera.

 

imi cer scuze pt tonul acuzativ folosit dar nu m-am putut aptine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...