Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

Hop si eu :cheers: Foarte multumit.. a avut el ceva de munca la discul de frana plin de unsoare si desigur furca sangeranda :rolleyes: dar a iesit brici.

Salutari din partea mea si mersi de operatiune ! Apropo.. am reparat semnalizatorul :bounce:

 

Sa stii ca lucrurile pe care mi le-ai povestit despre cum ti-a fost servisata suspensia, m-au pus foarte tare pe ganduri..

Exista greseli.

Exista erori mai mici sau mai mari.

Exista lipsuri de cunostinte, etc.

Dar cea mai periculoasa este tigania si hoteala care duc la punerea in pericol a motociclistului. Aceasta costa de fiecare data mai mult decat lucrul facut ca la carte. Verificat si testat de multe multe ori.

Numai bine iti urez si bafta in trafic!

 

Am deschis in weekend noul atelier pe strada Ing. Pascal Cristian nr.4. Este foarte foarte aproape de Maternitatea Giulesti.

 

Începând de sâmbătă sunt plecat în vacanță două săptămâni. Pt service sunați la Bogdan - numărul îl găsiți în primul post.

post-14189-0-16147900-1309076797_thumb.jpg

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 935
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vin si eu cu o intrebare intrebatoare am o janta care eu zic ca e facuta praf ma refer la butuc rulmentul si-a facut joc dupa care a inceput sa imi sparga rulmentul in partea cu pricina asta de 2 ori acum a 3 a oara am vazut ca rulmentul are o gaura in el :)) cine a facut treaba la butuc a fost cu intentie buna (cred) dar nu si cu directie credeti ca as mai avea o sansa cu geanta aceasta? deja sa alezat acolo destul de mult am un "inel" acolo de circa 2-4 mm si janta nu am gasit :( Derbi senda janta 3.50x17 momentan intreb ca sunteti in apropiere daca ma hotarasc dau o fuga mai stau asa poate o rasari o janta sh pe undeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu o intrebare intrebatoare am o janta care eu zic ca e facuta praf ma refer la butuc rulmentul si-a facut joc dupa care a inceput sa imi sparga rulmentul in partea cu pricina asta de 2 ori acum a 3 a oara am vazut ca rulmentul are o gaura in el :)) cine a facut treaba la butuc a fost cu intentie buna (cred) dar nu si cu directie credeti ca as mai avea o sansa cu geanta aceasta? deja sa alezat acolo destul de mult am un "inel" acolo de circa 2-4 mm si janta nu am gasit :( Derbi senda janta 3.50x17 momentan intreb ca sunteti in apropiere daca ma hotarasc dau o fuga mai stau asa poate o rasari o janta sh pe undeva

 

Treci pe la mine sa vad despre ce e vorba.

 

cezar , e vreo sansa sa te gasesc saptamana asta ? , sau esti in concediu ?

m-ar interesa niste produse :D

 

Azi noapte am ajuns acasa.... sweet fochin romania.... sa-mi bag picioarele.....

Da, sunt de luni la atelier. Ti-am raspuns la PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate am renuntat sa mai cred ca ar merita janta asta cum am mai facut un topic si am intrebat si nimeni nu a raspuns te intreb pe tine si daca e ok maine seara sunt acolo deci un prieten are tot o derbi senda cross janta e pe 18 nu 17 si axul am vazut e o idee mai mare si nu imi intra la bascula crezi ca se poate rezolva cu janta asta de 18 ? nu de alta dar la cealalta nu am destula incredere dupa ce m-a lasat de atatea ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou qqwef!

Posibilitati pot fi mai multe. Trebuie sa verific personal ca sa vad daca reusim ceva cu janta ta sau daca putem sa potrivim alta janta.

Te astept pe la noi. Maine ma gasesti dupa ora 17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult mai am de asteptat la o licitatie pe ebay fix 1 zi si ceva ore daca am castigat vin direct la voi sa schimb cauciuc si janta

sper sa castig :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cesar, azi daca esti pe la service cred ca o sa-ti fac si eu o noua vizita cu vulcanul.

da te sun inainte.

deocamdata cred ca vor fi doar niste intrebari, ca nu reusesc sub nici o forma sa gasesc raspunsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da, faci misto, da stii ce linistit is acuma pe drum? :moto:

ii drept ca ma mai uit cu jind dupa motoare cu ture multe, da per ansamblu sunt multumit de decizie

in fine, gata cu offtopicul, te sun sa ma ghidezi, ca stii ca inca stau prost cu orientarea prin Bucuresti :unsure:

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ma bag si eu la treaba cu ghidatul :)

 

vreau sa vin si eu la o intindere de lant ( nu ca imi e lene sau altceva dar nu am scule )

 

am laut lant nou , am facut vreo 1000 si ceva si trebuie intins ca cica e cam moale :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa buna intrebare ....

 

d-ala cu zale :))

 

cezar sa dea dracu daca stiu , nu stiu ce marca e. am cautat pe net dupa kit lant , sa vad daca imi aduc aminte brandul cred ca era ceva ceva cu " k " s-ar putea sa fie rk . am luat exact 525 cum am vorbit noi atunci la telefon , exact pentru suzuki k2 , nu m-am aruncat la alte improvizatii

 

 

sa inteleg ca te-ai mutat de acolo dinspre militari ( parca ) mai aproape de centru , gen giulesti ? acolo unde este harta ?

 

trebuie sa ies in weekendul 24 - 25 si cred ca saptamana viitoare o sa ne auzim , ca saptamana asta nici o sansa , am programul incarcat rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana aseara credeam ca am avut placute bune, ele nu au fost chiar rele, dar de ieri sunt posesorul placutelor Carbon Lorraine SBK5, montate de guru' Cesar, ACUM MOTORETA MEA CHIAR ARE FRANE! :banana:

 

Nu credeam ca se poate ajunge la asa o diferenta doar din placute, deja cautam alta pompa de frana. Acum cred ca nu mai e nevoie, chiar am frane!

 

Mersi, Cesar! :cheers:

 

Eu zic ca cine a ajuns la schimbul de placute ar trebui sa incerce acest model, eu unul sunt surprins de rezultat!

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am o "mega afacere" tot pt tine Nico. Desi pare anti-intuitiv, nu este. Schimb de arcuri bi-liniare cu arcuri liniare si mai tari, pe greutatea ta, fac mai confortabile drumurile lungi. Ti-am zis dupa ultima tura pe Siriu-Cheia ca pe mine nu ma mai dor deloc mainile. Plus o pereche de grip-uri de rezervor si nu vei mai vrea sa vinzi motocicleta in urmatorii 10 ani :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,asta sa mai traim si-om vedea, nu ma dor mainile incat sa ma deranjeze, iar suspensiile sunt destul de tari dar totusi confortabile.

Nu ma tine inca 10 ani ca uite dupa 5 ani s-a dus cutia, cred ca nici asta transplantata de pe alt motor nu ma tine prea multi ani.

Despre chestiile alea de rezervor vorbim cand ne vedem. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cezar,

As vrea sa vin si eu pentru o expertiza completa la un Kawasaki El 250 si reparatiile de rigoare. Si am nevoie si de un sfat. Sunt incepator si nu stiu cum sa fac s-o aduc la service in conditiile in care astazi m-a lasat sistemul de racire si a-nceput sa iasa ceva fum :angryfire:. Ce nu inteleg insa este de ce nu mi s-a aprins becul rosu care ar fi trebuit sa-mi semnalizeze (conform manualului) probleme de natura asta. Cred ca e si ceva la partea electrica. Intrebarea este, deci, daca sa vin asa cu ea si sa fac mai multe opriri pana la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...