Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 935
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, am si eu o intrebare, deocamdata fara legatura cu manoperele propriu-zise si imi cer scuze daca sar cumva calul. Lucrezi sau ai lucrat la service-ul la care e linkul cu "carenele"? Baiatul de la care am cumparat eu GSR-ul mi-a recomandat foarte calduros service-ul respectiv(ce-i drept a recunoscut ca sunt un fel de prieteni, deci putin subiectiv) si ma gandeam sa renunt la service-ul importatorilor. Scuze inca o data daca sunt nepoliticos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Adrian.

Servisul de carene este al unor prieteni foarte buni de-ai mei cunoscuti si sub nickname-ul "Pic si Poc". Nu am lucrat acolo, am fost la un moment dat colegi in Baneassa in 2006. Eu lucrez aviatie, sevisarea la momentul asta este pt mine hobby pt ca inca imi place sa ma murdaresc pe maini. Daca ai nevoie de reparat/construit carene sau orice fel de vopsitorie si colante, mergi cu incredere fata de calitatea lucrarilor. Nu stiu sa-ti zic preturi pentru ca nu e servisul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recomand cu caldura! Preturi foarte bune pentru piese (baterie, placute frana, cauciucuri etc). De fapt cele mai bune preturi pe care le-am gasit. Preturi intr-adevar omenesti la manopera. Si lucrul cel mai important:seriozitatea si calitatea umana. Apelati cu incredere la Cesar, nu veti fi dezamagiti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare,

astazi scot motoru de la iernat si vreau:

 

- schimbat ulei + filtru (am si uleiul si filtrul);

- schimbat lichid de frana fata + spate (am lichidul);

- curatat radiator si schimbat lichid racire ( nu am lichidul);

- montat leviere (frana + ambreiaj) scurte;

- schimbat cauciuce;

- verificat o problema ce o am la instalatia electrica (cand merg cu faza lunga aprinsa imi concuma bateria - probabil vreun releu ars).

 

motoreta este un hornet 2007.

 

imi poti spune un pret? merci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

astazi scot motoru de la iernat si vreau:

 

- schimbat ulei + filtru (am si uleiul si filtrul);

- schimbat lichid de frana fata + spate (am lichidul);

- curatat radiator si schimbat lichid racire ( nu am lichidul);

- montat leviere (frana + ambreiaj) scurte;

- schimbat cauciuce;

- verificat o problema ce o am la instalatia electrica (cand merg cu faza lunga aprinsa imi concuma bateria - probabil vreun releu ars).

 

motoreta este un hornet 2007.

 

imi poti spune un pret? merci :)

 

Se rezolva tot. Da-mi telefon - 0722 620 397

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tre sa schimb semeringurile si uleiul de furca la o Aprilia Pegaso 1996. Mentionez ca nu am nici una nici alta. Imi dai si mie un pret estimativ pentru manopera si pentru ele te rog? Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut , dupa ce am citit 100000000 mii de threaduri si parerile oamenilor vin cu o intrebare

 

vreau sa schimb ulei + filtru ( cel de la care am luat motoreta punea un ulei luat de la un baiat de aici de pe forum , promit sa aflu marca )

spalat , tuns si frezat lantul

intins daca este cazul , plus un ochi aruncat al unui cunoscator / avizat

 

imi poti spune timp de lucru si costul unei asemenea operatiuni

 

nu vin cu nimic , decat cu motorul si bani :(

 

un numar de telefon si o locatie ( dar cred ca le gasesc la inceputul thread-ului )

 

Multumesc ,

 

Catalin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Catalin!

0722 620 397 - Militari, lanaga Metrou Pacii.

Ce motoreta ai? Tre' sa verifica daca am filtru tau de ulei pe stoc, ulei este. Da-mi un telefon ca sa imi zici.

Maximum o ora toate operatiunile, cu tot cu lasat motoreta sa se raceasca, demontat/montat carene (daca e cazul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un k2 , si uleiul care il baga propietarul inainte era bardhal ( parca asa se scrie ) , nu tin sa il pun tot pe ala , dar ceva calitativ, si un pret estimativ al operatiunii m-ar interesa de asemenea te rog .

 

am citit thread-ul cap coada si am identificat unde este situata locatia , problema ramane sa ne auzim la un telefon , in una din zilele cand sunt liber ( intre ce ore pot veni si in ce zile ) , pentru ca am un program ciudat :( la fabrica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

 

saptamana asta ne auzim la un telefon , te sun cu o zi inainte , ca am vreo 2 zile libere si fac un drum la tine , inainte de a pleca acasa ( adica de 1 mai la mare :P )

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ma intereseaza, probabil pe saptamana viitoare, un schimb de ulei de furca (am si uleiul si semeringurile de praf; sper sa nu fie nevoie si de celalalt semering, metalic, ca pe ala nu-l am) si pinionul de atac (are un dinte in plus) pt o Honda Transalp din '91.

Poti sa-mi faci un pret aproximativ?

Merci,

Vicentiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

 

saptamana asta ne auzim la un telefon , te sun cu o zi inainte , ca am vreo 2 zile libere si fac un drum la tine , inainte de a pleca acasa ( adica de 1 mai la mare :P )

 

multam

 

te astept maine dupa 17, asa cum am vorbit la telefon.

Mesaj completat

Salut.M-ar interesa un schimb de rulmenti la jug la un cbr 600 rr 2005.Ce pret au si ce manopera,pe privat?o zi buna!

Manopera e 100 de lei la schimbul rulmentilor de jug. Am si rulmenti de jug conici, pe stoc, 155 lei.

Mesaj completat

Salut,

Ma intereseaza, probabil pe saptamana viitoare, un schimb de ulei de furca (am si uleiul si semeringurile de praf; sper sa nu fie nevoie si de celalalt semering, metalic, ca pe ala nu-l am) si pinionul de atac (are un dinte in plus) pt o Honda Transalp din '91.

Poti sa-mi faci un pret aproximativ?

Merci,

Vicentiu.

 

Vrei sa schimbi doar uleiul? Treaba temeinica se face cu schimbul de ulei si al semeringurilor. La motoreta ta, marginea semeringurilor de praf e din aluminiu. Daca ailea sunt in stare buna, nu ai nevoie sa le schimbi. Probabil tu la alea te referi. La semeringurile de ulei, marginea metalica e complet imbracata in polimer. Suna-ma si discutam. Servisarea completa a furcii costa 100 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa schimbi doar uleiul? Treaba temeinica se face cu schimbul de ulei si al semeringurilor. La motoreta ta, marginea semeringurilor de praf e din aluminiu. Daca ailea sunt in stare buna, nu ai nevoie sa le schimbi. Probabil tu la alea te referi. La semeringurile de ulei, marginea metalica e complet imbracata in polimer. Suna-ma si discutam. Servisarea completa a furcii costa 100 de lei.

 

OK, te sun pe saptamana viitoare. Da, la o servisare completa a furcii ma refeream, ca am motorul de ~ 5 ani si nu s-a mai umblat pe acolo si da semne ca ar trebui.

O zi buna,

Vice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot te calc odată cu Vulkanul...când te gândeÂşti că nici acum nu am montat iridiumurile, să moară bibi, mi le-a ascuns nevastă-mea că nu le mai găsesc neam.

 

A mai trecut unul pe la mine in Saptamana Patimilor. Cred ca m-am obisnuit deja :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fusei azi , schimbai " the juice " reglat suspensie , curatat si frezat lant , etc ....

 

+ omul munceste de parca e a lui

+ mi-a inlocuit un surub de la carena

+ preturi decente si munca , si sfaturi bune

 

- are un caine care are fetish-uri cu picioare

- lipsa toaletei si faptul ca nu curgea apa la baie dupa ce am facut pipi :P

 

cam atat ... in rest numai de bine , si ne mai vedem :P

 

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fusei azi , schimbai " the juice " reglat suspensie , curatat si frezat lant , etc ....

 

+ omul munceste de parca e a lui

+ mi-a inlocuit un surub de la carena

+ preturi decente si munca , si sfaturi bune

 

- are un caine care are fetish-uri cu picioare

- lipsa toaletei si faptul ca nu curgea apa la baie dupa ce am facut pipi :P

 

cam atat ... in rest numai de bine , si ne mai vedem :P

 

 

Mersi

 

Toaleta are program de lucru 8 ore, nu ca mine, 12 :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi Cesar, dupa ce am fost cu vulcanul, o venit si Catalin cu fostul meu GSX-R

acum vrea si Mihai cu vulcanul :blbl: iti port noroc, mai ales cand nu-s de fata

treaba buna faci acolo, chiar foarte buna as zice

dupa ce ma intorc de la cluj facem o programare si la servisat furca, eu am schimbat rulmentii da tot trage putin dreapta

erau mai mult decat praf ambii rulmenti, ma mir ca nu s-au gripat...

sporuri mari in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...