Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

Pregatire ca la carte a motocicletei pentru iernat este cum am facut eu la motoretele "mele" si anume:
1. Schimb de ulei;
2. Curatat si uns lant;
3. Umplut rezervolrul si adaugat stabilizator in benzina;
4. Drenat carburatoarele;
5. Scos bujiile si adaugat ulei 2T in cilindri;
6. Demontat bateria, completat cu apa distilata si pus pe redresor;
7. Umflat rotile;
8. Schimbat antigelul si curatat vasul de expansiune;
9. Pus husa;
10. Pus lacat si lant mare pe garaj :P
11.Angajat paznic de noapte.

Premiul nu ma intereseaza, sa il ia cine are nevoie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 935
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

io mi-am facut aseara furca la Cesar, asa, ca pentru iarna :D

lucru curat, rapid, profi, scule bune si destule, consumabile la fel (de la solutii de curatat, la hartie absorbanta, carpe - care in general lipsesc din service-uri-, ulei pe stoc), ce mai, de la gandul ca ma duc sa i le las cateva zile si stau doar la o poveste, in 1 ora am plecat cu ele facute.

 

post-43929-0-19567000-1357718519_thumb.jpg

post-43929-0-93403000-1357718538_thumb.jpg

post-43929-0-28269800-1357718561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pregatire ca la carte a motocicletei pentru iernat este cum am facut eu la motoretele "mele" si anume:

1. Schimb de ulei;

2. Curatat si uns lant;

3. Umplut rezervolrul si adaugat stabilizator in benzina;

4. Drenat carburatoarele;

5. Scos bujiile si adaugat ulei 2T in cilindri;

6. Demontat bateria, completat cu apa distilata si pus pe redresor;

7. Umflat rotile;

8. Schimbat antigelul si curatat vasul de expansiune;

9. Pus husa;

10. Pus lacat si lant mare pe garaj :P

11.Angajat paznic de noapte.

Premiul nu ma intereseaza, sa il ia cine are nevoie :D

 

Bravo, foarte detaliat! Scrie si pe FB, uite aici link-ul: http://www.facebook.com/events/196890480449930/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ansamblul janta+anvelopa pot fi ne-echilibrate. Asta ar fi problema cea mai simpla. Da, poti gasi la noi foarte multe anvelope pe dimensiunea asta, noi. Am si cateva SH-uri dar nu-ti recomand decat in caz de maxima urgenta.

Mai poate fi descentrata roata. Pot fi si rulmentii de roata stricati.

Putem sa rezolvam urgent daca vii cu roata la mine (nu-ti recomand sa vii pe motocicleta pe caldura asta :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ansamblul janta+anvelopa pot fi ne-echilibrate. Asta ar fi problema cea mai simpla. Da, poti gasi la noi foarte multe anvelope pe dimensiunea asta, noi. Am si cateva SH-uri dar nu-ti recomand decat in caz de maxima urgenta.

Mai poate fi descentrata roata. Pot fi si rulmentii de roata stricati.

Putem sa rezolvam urgent daca vii cu roata la mine (nu-ti recomand sa vii pe motocicleta pe caldura asta :D)

iti multumesc pt raspuns cesar..cam pe la ce ora deschideti voi atelierul dimineata ca as trece joi dimineata cu roata pe acolo..[cu roata caci cu cercul m-am plimbat cand eram copil :crack: ]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Momentan, sezonul fiind aproape de zero, ne gasesti dupa amiaza. Putem sa rezolvam si dimineata ca sa te scap de problema. Da-mi un telefon si stabilim: 0722 620 397



Pe stoc bujii NGK Iridium si Laser-Iridium, probabil la cel mai bun pret din Romania, pentru foarte multe modele de motociclete:

 

HondaCBR 600F4i

CBR 954

Suzuki GSXR 600-750-1000

Kawa ZX6R, ZX636R, ZZR

Yamaha R6, R1, etc

post-14189-0-54778800-1359623997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servicii de calitate..oameni de calitate superioara :P cunosti persoane pe care numai in vis e le-ai mai intalnit :)) intr-un cuvant.. merita !

 

Vise... erotice? :crack:

 

Nu m-am putut abtine, lauda ca asta n-am mai auzit la adresa unui service... Or fi meseriasi rau baietii de au ajuns sa fie mecanicii din vis. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan se referea la un prieten de-al meu, personaj notoriu in lumea moto (cunoscut si sub numele de GumeGuru :D). Razvan e proprietarul unei motociclete care a apartinut acestei "celebritati", de unde si entuziasmul sau greu de controlat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Hardknot!

2 seturi de XBK5 costa 350 de lei. Montajul asigurat la noi si o curatare de etrieri bonus.

Mai ai posibilitatea sa pui A3+, tot sinterizate, mai durabile (si nici astea nu zgarie discul), la 295 de lei doua seturi.

 

Tokiko, adica echiparea OEM costa (daca nu ma insel) 62 Euro un set - 124 euro doua discuri, si nu sunt la fel de performante ca XBK5.

 

Iti garantez insa, cu SBK5 vei fi uimit de performantele (feel si stopping power) pe care le poate dezvolta sistemul de franare stoc ai motocicletei tale.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Permite-mi să încep :

post-53801-0-86518300-1360270490_thumb.jpgpost-53801-0-03571100-1360270493_thumb.jpgpost-53801-0-22129600-1360270495_thumb.jpgpost-53801-0-53550400-1360270497_thumb.jpgpost-53801-0-74780600-1360270499_thumb.jpg

Boacana asta am făcut-o acum 2 weekenduri în garaj, nu mai contează cum, am făcut-o. După cum vezi, e doar spartă într-un loc unde a mai fost anterior lovită și reparată. Mai e puțin zgâriată și pe codiță tot în aceeași parte, însă nu am luat-o și p-aia acasă.

Și dacă tot e să o vopsesc, vreau să-mi repar și boacăna de anul trecut :
post-53801-0-09665600-1360270489_thumb.jpgpost-53801-0-33181800-1360270488_thumb.jpg

Puțin ciobită și crăpată, mai prezintă câteva zgârieturi tot pe carenă și încă câteva pe codită.


Per total, ambele carene, codița și partea aia mică ciobită din bot.

Acum dilema e că asta nu e culoarea ei naturală (deși e mai frumoasă), iar eu să-mi bag picioarele de-i știu codul sau orice referință care să ne aducă mai aproape de ea. Crezi că s-ar mai putea reproduce astfel încât să nu fiu nevoit să o vopsesc pe toată? Dacă nu, nu-i bai, măcar să o refacem complet și poate îl găsesc din nou pe cel care a făcut-o așa.

Aștept un preț ca să știu cam cât m-ar costa boacănele. Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Cesar. Vreau si eu crash pad-uri pe un 919 din '99. Am intrebat in cateva locuri si "nu se mai fabrica". Asa, si daca nu se mai fabrica, nu mai exista deloc pe Pamant? Crezi ca se poate rezolva? Un pret estimativ. Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...