Sari la conținut

Bucuresti - Gara Obor - GRANT RACING GARAGE - service general


Cesar
 Share

Postări Recomandate

aha bun, o sa trec intr-o zi sa iau placutele :D

 

Masterul il schimb pe fata, as prefera sa pastrez furtunul stock pt anul asta ca ma arunc in cheltuieli prea mari... eventual daca exista vreun banjo adaptor in cazul in care nu se mai pupa unghiul la trecerea de pe non-radiala pe radiala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 938
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A, scuze, credeam ca te referi la pompa de frana spate.

Depinde ce pompa vrei sa cumperi. Pana in 2003 nu au pompe radiale si n-ar trebui sa fie o mare problema montajul furtunului.

Incepand cu 2004 sunt pompe radiale si e posibil sa fie mai dificil. Nu mai stiu exact daca si banjo-bolt-ul are filet pe acelasi pas la pompa fata cu ceea ce ai tu la SV.

Dar toate piesele se gasesc de cumparat deci nu ramai fara solutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, atunci nu-mi mai fac griji.. in cazul asta cand trec dupa placute iau si pompa cu mine sa cautam un banjo in unghi ca sa fiu sigur....mobra nu e in oras si as vrea sa plec cu franele facute. Pompa e radiala, R1 04+/R6 06+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Montajul lantului si al pinioanelor costa 100 de lei iar schimbul anvelopei cu echilibrare este 50 de lei.

Operatiunea o poti urmari pe viu ca sa te convingi ca se desfasoara ca la carte, conform tutorialului :)


» Post actualizat in 10 Mar 2015 09:14

Au ajuns uleiurile Silkolene pe stoc.

 

post-14189-0-70405900-1425978847_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare Cesar,

 

Vroiam si eu sa te intreb daca in 2015 se mentine programul de anul trecut (timpul saptamanii dupa 17, sambata dupa 11)? Am si eu o "batranica" (Yamaha Thundercat '98 - carburatie) cu diverse "cosmetizari" de facut la inceput de sezon dar programul de munca nu-mi permite sa ajung la voi decat dupa 6 seara sau in weekend.

 

Prima data ma gandeam sa dau o fuga pentru un shimb de manete, pedala de frana, intins lant si niste bujii. Pentru astea ar fi nevoie de vreo programare in prealabil?

 

Cand incepe efectiv sezonul ma asteapta o curatare/sincronizare carburatoare/ schimbat guma pe spate/ schimb antigel si eventual o verificare la distributie (deh, baba are peste 60.000 km si am impresia ca a inceput sa "zangane" lantul) dar p-astea cred ca le las pe inceput de Aprilie.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am pastrat acelasi program. Deschidem la ora 15.30 si terminam lucrul uneori si la ora 24 :) In weekend este deschis intre orele 11 si 19.

Te asteptam cand doresti sa vii. Eventual imi poti da un telefon daca sunt piese de comandat si nu le am pe stoc la service.

0722 620 397

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am pastrat acelasi program. Deschidem la ora 15.30 si terminam lucrul uneori si la ora 24 :) In weekend este deschis intre orele 11 si 19.

Te asteptam cand doresti sa vii. Eventual imi poti da un telefon daca sunt piese de comandat si nu le am pe stoc la service.

0722 620 397

 

Perfect, o sa trec pe la voi ori intr-o seara ori in weekend, sa vad cum ma dezmortesc intai. Piesele pentru inceput le am, deh, a fost o iarna lunga si am avut timp sa le tot stang. Pentru alte interventii vorbim din timp, stiu ca nu prea se gasesc piese de Thundercat pe stock :)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe stoc la GRG, importator Fuchs Silkolene in Romania:

RACE Ultimate - Silkolene Pro 4 Plus 10W-50 - Fully Synthetic Ester Engine Oil. Bidon de 4 litri - 290 de lei.

post-14189-0-47230900-1426664987_thumb.jpg

 

RACE - Silkolene Pro 4 15W-50 - Fully Synthetic Ester Engine Oil. Bidon de 4 litri - 220 de lei.

post-14189-0-13802600-1426665591_thumb.jpg

 

RIDE - Silkolene Comp 4 15W-50 - Synthetic Ester Based Engine Oil. Bidon de 4 litri - 190 de lei.

post-14189-0-72262700-1426665994_thumb.jpg

 

Chain Care - Silkolene TITANIUM Dri Gel - PTFE boosted Chain Lubricant. Flacon de 500 ml - 69 de lei.

post-14189-0-75721400-1426666282_thumb.jpg

 

In curand vor fi pe stoc gama de fluide pentru suspensii Pro RSF Racing, uleiurile de motor cu vascozitate 10W-40 atat la ambalaje de patru litri cat si de un litru, Silkolene V-Twin si lubrifiantul pentru lanturi Pro Chain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru feedback!

 

Reviziile de inceput de sezon continua si lista pentru inscrierea in concursul Dunlop este in continuare deschisa pe pagina de Facebook.

In aceasta primavara avem promotie la anvelopele Dunlop de curse, sport si de strada.

dunlop-sportmax-d212-gp-pro.jpgsenza-titolo-156.jpg

dunlop-qualifier-2-2645-p.jpgthump_565_1382523663291_Sportsmart2_Pack

d_d__vyr_304roadsmart2.jpgSportmax_Qualifier_tcm982-52678.jpg

 

Manopera este in continuare zero la schimbul de ulei si filtru Silkolene si Bel Ray.

Kiturle de lant EK si DID + pinioanele JT se monteaza gratuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut C,

 

Poti te rog sa imi spui cat costa si cat dureaza revizia furca fata pentru VFR 750 RC36 II '94 (ulei 15w,simeringuri - la recomandarea ta)? Furca nu da semne de oboseala dar perioada de service e la final. Dupa revizie as vrea si o reglare suspensii pentru greutatea si stilul personal.

 

Spor!

 

Sorin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Folosim in special NOK (simeringuri OEM) si Athena. Ariete mai rar. Nici importatorul nu prea are toate dimensiunile pe stoc.

Daca preferi Ariete, ma pot interesa daca sunt disponibile si iti comunic.


» Post actualizat in 08 Apr 2015 07:28

In perioada urmatoare, service-ul va fi inchis in zilele de Sambata, Duminica si Luni (11, 12 si 13 Aprilie).

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de curand sa schimb placutele la trocarici si mi-a placut, ce mi-a placut? pai in primul rand seriozitatea si faptul ca omu' chiar stie meserie nu numai el ci si baietii de p-acolo(am mai fost si pe alte service-uri si nu se compara), preturi ok, si cel mai tare lucru posibil este programul.. nu stiu unde mai gasesti deschis pana la 10 seara si in weekend, fapt pentru care voi reveni si pe viitor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru aprecieri! Daca imi aduc aminte bine, sigur ai avut ceva gripat sau blocat la etrierul spate, altfel ar fi fost o operatiune uzuala :)

 

Re-amintesc ca, in perioada urmatoare, service-ul va fi inchis in perioada 11-13 Aprilie. Revenim la munca Marti, 14 Aprilie.

 

Sarbatori vesele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa trăiești Cesar...mulțam' ptr.lucrarea la V-strom....merge ceas. Intr-o luna te vizitez din nou ptr schimbul de plăcute, alea care îți plac ție :) Multă lumină și ușor cu vinu' Recomand service-ul, băieți serioși

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...