Sari la conținut

Accident mortal in Maramures - 12.06.2010


speedygonzales
 Share

Postări Recomandate

mi-e groaza ca trebe sa deschid un nou topic cu deces ...

acuma citeam pe emaramures.ro

 

http://www.emm.ro/Stiri/34725/ACCIDENT-CU-...atii-Harnicesti

 

nu sunt inca poze si nici video.

 

RIP. :ok:

sincere condoleante familiei si celor apropiati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost directorul RDS-ului Din Tg-Mures Calin nu stiu si numele de familie nu lam cunoscut personal 

 

mergea la parinti lui in Maramures 

 

RIP sincere condoleante familiei si celor apropiati :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca acum au editat articolul si nu mai scrie ca a pierdut controlul "volanului" ci controlul "autovehiculului" . In fine, asta e cel mai putin important in aceasta situatie. O viata e pierduta, ceea ce trebuie sa invatam e ca riscul de a face accident creste proportional cu viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu iti iei scuter daca nu mergi cu viteza?

 

Pai si motocicleta tot de la 0 km/h pleaca de pe loc, deci pot merge chiar si mai incet decat un scuter daca vreau, deci nu imi trebuie neaparat unul :cheers:

 

Am zis doar "mare grija la viteza" nu am zis "nu mergeti cu viteza" . Din partea mea fiecare poate sa mearga cum vrea, dar trebuie sa stie cand e momentul sa mearga tare si cand sa se abtina. Nu de alta, dar nu imi place deloc cand vad accidente intamplate la viteza mare, si cred ca nimanui nu-i place, cu toti stim care este rezultatul viteza mare + accident.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am sa inteleg niciodata de ce isi iau unii motocicleta "speed" daca nu-s in stare sa o stapaneasca... si sa se stapaneasca.

 

Dumnezeu sa-l ierte! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am sa inteleg niciodata de ce isi iau unii motocicleta "speed" daca nu-s in stare sa o stapaneasca... si sa se stapaneasca.

 

Dumnezeu sa-l ierte! :cheers:

nenea,nu cred ca cineva vreodata se gandeste ca va scapa motorul de sub control,cu atat mai mult nu vrea sa moara,deci nu cred ca ar trebui sa punem problema asa.ci poate in vreun moment din viata mai vine cate o nebuneala si uiti pe ce fel de drum mergi,uiti ca esti pe strada si devi dintr-o data rossi,fie numai si in gandul tau timp de o secunda,suficient cat sa pierzi traiectoria aleasa pentru a aborda virajul,si devi ingeras in cateva secunde mai tarziu.cam asa e treaba.am trecut prin asa ceva,spre norocul meu inca sant printre cei vii.Dumnezeu sa il odihneasca in pace....

Sa nu uitam ce fel de drumuri avem,si ca santem pe doua roti,dar si la faptul ca lasam indurerati pe cei de acasa,si poate devenim mai prudenti,mai grijulii pentru vietile noastre.Sincere condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte!!

 

``Mamitu meu, sunt sigura ca acolo in cer poti vedea cata lume te-a iubit, citesc si plang, chiar te-au iubit dragul meu sot. De ce? spune-mi de ce trebuie sa fiu singura pe 18 iunie, cand implineam 5 ani de casnicie, sau pe 29 septembrie,cand speram sa organizam o petrecere mare. Nu pot intelege, mi-am tot spus ca sunt semne de la Dumnezeu, daca mai exista, pt ca eu una nu mai cred in el.....era placerea ta, stiu, si mai stiu ca puteai sa stapanesti motorul, nu faceai imprudenta de a te accidenta. Ai facut drumul Tg.Mures-Sighet si Sighet -Tg.mures si nu s-a intamplat nimic...iar acum cand ai mers doar la o scurta plimbare, mi te-a luat moartea.Am zis ca nu am puterea sa merg sa vad motorul, dar ceva m-a indemna, la fel cum am mers si la locul accidentului. Iubire, nu cred varianta politistilor, nu e adevarat ca ai derapat, nu sunt urme, nu se vad nici urme de franare.De ce stimati politisti?L-ati incadrat la ucidere din culpa, e foarte usor nu? asa se claseaza dosarul mai repede, si dupa cum am vazut in dosarul de la parchet, pe 30.07 se va solutiona, si pe tine te vor scoate vinovat. Stimabililor, de ce nu ati fost capabili sa realizati o expertiza adevarata, daca ar fi derapat ar fii urme pe partea stanga a motorului, fiind curba spre stanga, dar motorul e intact, nu are nici o zgarietura. Urmele exista pe partea dreapta, e ilogic sa mergi intr-o curba la stanga si sa nu te apleci, Cali, imi povesteai ce frumos stiai sa iei curbele, cum te aplecai si cum te proteja costumul. Daca ai fii derapat, ar exista urme pe motor si costum, dar acestea sunt inexistente. Ceva s-a intamplat.Initial am crezut ca poate ti-a aparut ceva in cale si ai vrut sa eviti, dar nu s-a confirmat varianta, am vorbit cu doamna care a vazut accidentul, si mi-a zis ca drumul era liber. Ca ai venit cu viteza si nu ai mai luat curba, erai aplecat, lipit de motor si ai tait curba, fara sa pui frana. Uite care e varianta mea si a familiei noastre, eu cred ca ti s-a facut rau, ai facut infarct sau ceva, pt ca doar asa se explica aceasta lipsa de constienta, nu erai tu nebun.....tot timpul anticipai ce se intampla, de aceea imi vine greu sa cred ca nu puneai frana, sau nu te aruncai de pe motor .Erai prea bun, Daniel colegul tau, iti spunea profesore...Ma rog lui Dumnezeu sa-mi lumineze visele, si sa-mi dai un semn, iubi meu. Eu stiu ca te-ai fii salvat. Ceva s-a intamplat, nu e vina ta dragul meu, ti s-a facut rau, ei ramas aplecat, si cu mana pe acceleratie, ceea ce explica si viteza. Nu ma las, nici eu nici Alex pana nu dovedim. Pt Medicul legis a fost usor sa constate decesul, contuzii craniene, dar oare nu trebuiau luate in calcul si alte ipoteze? E usor sa raspanditi zvonuri. Va inselati, Cali nu era un inconstient, era stapan pe el si pe motor, altceva a intervenit. O doamna mi-a zis sa nu mai plang, pt ca acolo te-a asteptat moartea, de aceea se explica intoarcerea ta pe acelasi drum, de ce, iubi meu? era un drum atat de prost, ce te-a determinat sa te reintorci? Chiar te astepta moartea? vai iubi, dau si eu in mintea babelor, si mi-au mai zis sa nu mai plang, pentru ca tu nu-ti vei gasi linistea.Dar te-am iubit, si acum realizez cat imi lipsesti. Initial am zis ca nu ma mai reintorc in apartamentul nostru, muzeu cum zice Anca, dar stiu ca tu vrei sa ma vezi in casuta facuta de mana ta. Pot sa-ti jur, ca voi avea grija de ea, cum voi avea grija si de ai tai, ei nu si-ai pierdut unicul fiu, ma au pe mine, nu am sa te dezamagesc. TE IUBESC SI TE VOI IUBI MEREU, sunt constienta ca nu voi mai avea sansa sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca si sa ma venereze asa cum o faceai tu dragul meu. Dar, la fel de constienta sunt ca acesta este destinul meu si ma resemnez, am avut 10 ani frumosi, toata tineretea mea am petrecut-o impreuna. Iti promit ca te vei mandri cu mine, stiai de proiectul meu, nu ma las pana nu-l realizez. Dumnezeu sa te ierte dragoste, si sa-ti gasesti linistea acolo unde esti, pentru ca o meriti. Nu te voi uita, vei ramane vesnic in sufletul meu, mamitu.Noapte Buna, poate ne vom revedea....``

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

infiorator. poate o necropsie o sa arate daca a fost sau nu asa ceva pentru a linisti familia.

nu va faceti iluzii,nu intereseaza pe nimeni cauzele reale care au dus la deces iar necropsiile sunt o formalitate.Dumnezeu sa-i fie alaturi iar familiei ii doresc sa aiba putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte!!

 

...Cali, imi povesteai ce frumos stiai sa iei curbele, cum te aplecai si cum te proteja costumul.

...am vorbit cu doamna care a vazut accidentul, si mi-a zis ca... ai venit cu viteza si nu ai mai luat curba, erai aplecat, lipit de motor si ai tait curba, fara sa pui frana.

...Erai prea bun, Daniel colegul tau, iti spunea profesore...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-l odihneasca!

 

in respectiva zona,sunt linii drepte de fff mare viteza,curbe destul de largi(unele)........si pliiiiiin de balega,copii care se plimba aproape de mijlocul benzii de mers,mult pietris...etc etc.....toate magariile posibile din cauza carora(si nu numai) se pot petrece accidente(nu doar moto)....fac drumul ala foarte des,il cunosc extrem de bine si pot sa zic doar atat:doamne fereste de cel care crede ca nu se poate intampla nimic rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...