Sari la conținut

Accident Bucuresti 19.06.2010 - Plevnei-StirbeiVoda


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Una bucata masina galbena care venea pe Stirbei inspre directia Eroilor, vroia sa faca probabil (mai mult ca sigur) stanga catre Tribunalul sector 6, motoclistul venea din directia Eroilor catre Stirbei Voda.

 

Neacordare de prioritate din partea daciei, din cate am vazut. Motocicleta era suita peste capota masinii, din cate am auzit de la martori e vorba despre un baiat numit Romeo, se pare ca e doar taiat la una din maini .

 

Multa bafta si insanatosire grabnica !

post-12743-1276958136_thumb.jpg

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defapt cred ca a intrat cu roata fata in partea lui drepata, s-a dat motoreta peste cap si a ramas acolo.. CRED

 

Oricum, dupa cum era motoreta pusa m-am dus cu frisoane la politist sa-l intreb ce si cum ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaiii sa imi bag %#&@ .... Cea mai plauzibila explicatie ar fi cea a lui IceCube. Din cate vad, a lovit Dacia chiar in coltul din dreapta, si s-a dat peste cap ramanand in pozitia asta. Sper ca au scapat cu bine si motociclistul si soferul daciei fiindca putea foarte usor sa muste din motocicleta in pozitia aia! Nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 30 de mintue am vazut poze la un amic cu accidentul de acolo (nu ma intrebati daca a stat acolo sau nu)

era ambulanta, baiatul era pe targa cu piciorul stang bandajat si plin de sange, si nu era chiar intr-o pozite corecta (arata totusi ciudat din genunchi)

 

masina era lovita in partea dreapta inaintea rotii - oarecum frontal - cum a ajuns acolo pe capota e greu de spus din poze

 

motociclistul era constient si statea in capul oaselor pe targa in timp ce primea ingrijiri medicale - se pare ca nu avea echipament (exceptand casca)

 

(daca cel accidentat mai vrea poze de la accident pt dosar - te rog sa ma contactezi sa te pun in legatura cu detinatorul pozelor )

 

Multa sanatate

 

si

 

Asfalt Uscat - fara incidente!

Mesaj completat

din declaratiile unor martori - se pare ca masina stationa si asteapta sa faca stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sper sa n-aiba fracturi, cu toate ca zburand 10m e cam putin probabil. Am fost din intamplare acolo dupa vreo 3 minute, el era constient si avea o plaga pana la os la incheietura pe care am reusit sa o pansez cat sa-i mai opresc sangerarea. La ganba avea o contuzie dar nu sangera extern.Ambulanta a venit greu (10-15min),dar la punerea pe targa era la fel de constient si vioi. In rest SANATATE.

Nu stiu cum se face dar soferii de rable sunt ucigasi inconstienti. Mai rau e faptul ca atunci cand esti accidentat esti cam singur pe strada caci nimeni nu se baga. daca ai ceva grav poti sa mori linistit pana vine smurd-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" din declaratiile unor martori - se pare ca masina stationa si asteapta sa faca stanga "

 

 

Masina era pe sensul invers de mers intre banda 2-3 (adica pus pe benzile 2-3 in directia care era motociclistul) .. acolo te opresti ca sa te bagi ?

 

Nasol oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec aproape zilnic prin intersectia respectiva si NU ESTE DATA (va jur) cand sa vin din aceeasi directie cu motociclistul din discutie, sa am verde plin si sa nu vad in fata cum cel putin o masina forteaza si se arunca la mare risc in a face stanga, ca si masina asta galbena. De multe ori nici nu au vizibilitate idiotii, pt. ca au opturata vederea catre banda 1 si 2 de catre cei ce trec pe banda 3. Eu unul mereu incetinesc brusc acolo si trec intersectia pe langa bordura semaforului, chiar daca am tot verdele din lume.....grabitii de bucuresteni retarzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. acolo te opresti ca sa te bagi ?

Acolo se opresc toti cei care vor sa schimbe directia spre stanga, indiferent de unde vin. Ca sa nu mai vorbim ca unii mai si "dubleaza" si de cele mai multe ori iese un ghemotoc frumos in intersectia aia.

Este lipsit de precautie sa o traversezi pe banda doi cu motorul, oricand se gaseste un retard care sa forteze plecarea.

Cred ca sunt zeci de accidente pe an in intersectia aia.

Poate omul nu stia "schema" locului... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din declaratiile unor martori - se pare ca masina stationa si asteapta sa faca stanga

 

Eeee, acum inteleg ce este si cu evitarea aia de jalon la examen.

Este grav, daca unii nu sunt capabili sa evite un obstacol.

Daca era acolo o gura de canal sau o lucrare? Aaaa, stai, atunci erau de vina aia de la drumuri, pentru ca nu le-au semnalizat. Mereu vom gasi vinovati... altii decat noi.

...

O fi crezut omul ca daca are masina galbena este si vizibil in trafic. S-a inselat...

Consider ca trebuie facuta o campanie: SOFERII EXISTA IN TRAFIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie inca mi se pare incredibil ca accidentul a fost in mijlocul intersectiei si el era undeva pe trecerea de pe stirbei..e o distanta apreciabila.

Mesaj completat

Eeee, acum inteleg ce este si cu evitarea aia de jalon la examen.

Este grav, daca unii nu sunt capabili sa evite un obstacol.

Daca era acolo o gura de canal sau o lucrare? Aaaa, stai, atunci erau de vina aia de la drumuri, pentru ca nu le-au semnalizat. Mereu vom gasi vinovati... altii decat noi.

...

O fi crezut omul ca daca are masina galbena este si vizibil in trafic. S-a inselat...

Consider ca trebuie facuta o campanie: SOFERII EXISTA IN TRAFIC!

 

eu zic sa nu comentezi aiurea. mai bine vezi-ti de mersul tau caci atunci knd iti iese unu-n fata poti doar sa strangi din buci. Mama franelor si a manevrabilitatii n-o sa te ajute sa eviti o masina in 2-3m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie inca mi se pare incredibil ca accidentul a fost in mijlocul intersectiei si el era undeva pe trecerea de pe stirbei..e o distanta apreciabila.

Mesaj completat

 

 

eu zic sa nu comentezi aiurea. mai bine vezi-ti de mersul tau caci atunci knd iti iese unu-n fata poti doar sa strangi din buci. Mama franelor si a manevrabilitatii n-o sa te ajute sa eviti o masina in 2-3m

Tu ai vazut ce a scris delu?

"din declaratiile unor martori - se pare ca masina stationa si asteapta sa faca stanga"

Deci nu i-a iesit nimeni in fata.

...

Dar probabil ca a avut viteza:

"mie inca mi se pare incredibil ca accidentul a fost in mijlocul intersectiei si el era undeva pe trecerea de pe stirbei..e o distanta apreciabila"

...

Asa ca eu nu scriu airea, ci in functie de ce scrieti voi sau altii care au bantuit pe la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dracu' satanistii astia care vaneaza masini nevinovate!

 

Nu mai bine statea el cuminte ca HD sa-l depaseasca bebelusii cu premergatoare? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai vazut ce a scris delu?

"din declaratiile unor martori - se pare ca masina stationa si asteapta sa faca stanga"

Deci nu i-a iesit nimeni in fata.

...

Dar probabil ca a avut viteza:

"mie inca mi se pare incredibil ca accidentul a fost in mijlocul intersectiei si el era undeva pe trecerea de pe stirbei..e o distanta apreciabila"

...

Asa ca eu nu scriu airea, ci in functie de ce scrieti voi sau altii care au bantuit pe la locul accidentului.

Offtopic: Ce urmeaza dupa un asemena dialog, va provocati la liniute prin parcare la Ikea sau asa ceva ca sa se vada cine are mai multe koae sau asa ceva? Ontopic: Mie mi se se pare mai mult de cat clar ca motociclistul incerca sa sa se inscrie pe orbita pentru Marte sau Venus sau asa ceva, a dat peste o solnita care se ocupa de starpit gandaci si s-a urcat accidental pe ea dat fiind ca nu a vazut-o la timp. Cand margi tare mai apuci sa-i vezi pe astia care se ocupa de starpit gandaci? Sau macar pe aialalti? Si sa fie clar: aici pe mine ma doare in basca de cine are prioritate. Eu cred ca intr-o intersectie dubioasa intrii exact cu viteza la care daca un prost nu o stie tu scapi tot cu partea cu guma in jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...de fapt omu asta e un kamikaze caruia-i place sa mai intre in cate-o masina din cnd in cnd...mai ales in alea care stau ca-s mai usor de nimerit

De fapt soferul este un sinucigas care incearca sa se omoare punanandu-se in fata motocicletelor, mai ales in fata celor care se deplaseaza cu viteza, pentru ca alea sigur nu-l vor rata.

...

Dar ma bucur macar ca ai renuntat la ideea ca i-a aparut masina in fata:

"...sa mai intre in cate-o masina... mai ales in alea care stau"

Mesaj completat

Ai dracu' satanistii astia care vaneaza masini nevinovate!

 

Nu mai bine statea el cuminte ca HD sa-l depaseasca bebelusii cu premergatoare? :P

Care este viteza legala in Bucuresti?! ;)

70km/h, ne raspunde X-eL!!!

post-54267-1276981047_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Ce urmeaza dupa un asemena dialog, va provocati la liniute prin parcare la Ikea sau asa ceva ca sa se vada cine are mai multe koae sau asa ceva?

Man, mersul cu motocicleta in Bucuresti e o provocare (iar in ultimul timp si sa fii pieton sau sofer auto, tot provocare se numeste), dar castigator e cel care nu apare la rubrica asta ;) .

 

ON TOPIC

Sunt curios ce o sa zica cei de la RCA-ul Daciei cand o sa vina motociclistul cu devizul de la Dageco :P

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca baiatul a scapat destul de usor, pacat de motocicleta totusi, este o bijuterie tehnolocica ..era adica. MV Augusta produce modele care sunt un pic exclusive ca si pret/performante, este foarte apreciata aici in Italia si nu numai. Insanatosire grabnica motociclistului, si nu va mai incordati mai fratilor ... asa va place sa va contaziceti si sa va certati sub adapostul anonimatului. Daca aveti divergente, intalniti-va in vreo parcare prin Bucuresti si rezolvati-le, lasati forumul pentru lucruri mai creative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este viteza legala in Bucuresti?! ;)

70km/h, ne raspunde X-eL!!!

 

 

Ce-mi place ca de fiecare data cand ii rapunzi lui x-el ii pui citatul cand a zis ca viteza legala e 70 de km :P))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD asta este o bizarerie a naturii. El evita tot ca merge extraordinar de legal, ba mai da si sfaturi.... poate o comiti la semafor mah, cand astepti la verde. Dar probabil stii cum se face, te uiti preventiv in oglinzi si cand se apropie unul periculos, demarezi, dar nu cumva mai tare de 49,99 kmh, right? Wanker...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce o sa zica cei de la RCA-ul Daciei cand o sa vina motociclistul cu devizul de la Dageco ;)

 

Dauna totala. Am trecut prin asta si motocicleta mea arata mai bine in urma accidentului.

Mesaj completat

MV Augusta produce modele care sunt un pic exclusive

 

MV AGUSTA!!! AGUSTA!!! AGUSTA!!! :P

 

 

HD, nu crezi ca viata ta ar fi mai palpitanta daca in loc sa stai si sa pandesti accidentele pe forum ai sta de panda la usa unui cabinet de dermato-venerice si sa te iei de fiecare pacient care iese pe usa aia "vezi, ba??? daca foloseai tu prezervativul..."

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...