Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

Calin Popescu Motocicleanu :burnout:) .. ce caterinca aseara pe unele posturi. assholes :D

despre MirceaBadea, hmmm ... omu e bestial, adanc respect, seinfeld e baiat de mingii pe langa omu nostru !! trebuie sa revedeti emisiunea ca sigur ati inteles gresit ! pur si simplu are dreptate: daca nemotociclistii din romania ne percep ca pe niste fitzosi, inconstienti in trafic si teribilisti, este pt ca ... ooops ... multi dintre "noi" egzact asa sunt. sorry, nici mie nu-mi place asta, dar cand te dai pe o roata pe magheru si te vad 1000 de oameni, nu trebuie sa te astepti la emisiuni despre motociclisti pe canalul religios ci pe OTV !

si culmea este ca 1000 de fapte bune sunt mai invizibile decat una singura rea ! daca 1000 de motociclisti merg la plimbari cu viteza legala si se concentreaza pe placerea excursiei in sine .. raman invizibili ! insa daca doar unu trece cu 220 prin piata victoriei plecand de pe loc pe o roata de la arc, fara silencer in toba, apoi aia 1000 puteau sa fie sfinti parinti, calugari, tariceni, ca dejaba, imaginea motociclistilor nu e una pasnica ! Mircea Badea nu e motociclist (nimeni nu e perfect :cheers: ), dar percepe fenomenul moto exact asa cum e, nici mai rau, nici mai bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Calin Popescu Motocicleanu :burnout:) .. ce caterinca aseara pe unele posturi. assholes :D

despre MirceaBadea, hmmm ... omu e bestial, adanc respect, seinfeld e baiat de mingii pe langa omu nostru !! trebuie sa revedeti emisiunea ca sigur ati inteles gresit ! pur si simplu are dreptate: daca nemotociclistii din romania ne percep ca pe niste fitzosi, inconstienti in trafic si teribilisti, este pt ca ... ooops ... multi dintre "noi" egzact asa sunt. sorry, nici mie nu-mi place asta, dar cand te dai pe o roata pe magheru si te vad 1000 de oameni, nu trebuie sa te astepti la emisiuni despre motociclisti pe canalul religios ci pe OTV !

si culmea este ca 1000 de fapte bune sunt mai invizibile decat una singura rea ! daca 1000 de motociclisti merg la plimbari cu viteza legala si se concentreaza pe placerea excursiei in sine .. raman invizibili ! insa daca doar unu trece cu 220 prin piata victoriei plecand de pe loc pe o roata de la arc, fara silencer in toba, apoi aia 1000 puteau sa fie sfinti parinti, calugari, tariceni, ca dejaba, imaginea motociclistilor nu e una pasnica ! Mircea Badea nu e motociclist (nimeni nu e perfect :cheers: ), dar percepe fenomenul moto exact asa cum e, nici mai rau, nici mai bun !

 

Subscriu 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucur bun a iesit si de aici, mai vede Gigi tractoristul ca motociclistii nu sunt roackeri nespălați, violatori de babe, ci sunt oameni ca Âşi restul, doar ca folosesc alt mijloc de transport. Unii(unu) pot fi chiar Âşi miniÂştrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, stiu ca suna cinic, dar ce mai e naspa la accidentul asta, pe langa faptul ca s-a lovit omu', e ca a fost el de vina. Daca era soferul poate se gandea PM-ul mai serios la niste initiative prin care sa ii faca pe soferi

ceva mai constienti de prezenta motoristilor.

 

Treaba cu florile mi se pare frumoasa. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na, stiu ca suna cinic, dar ce mai e naspa la accidentul asta, pe langa faptul ca s-a lovit omu', e ca a fost el de vina. Daca era soferul poate se gandea PM-ul mai serios la niste initiative prin care sa ii faca pe soferi

ceva mai constienti de prezenta motoristilor.

 

Treaba cu florile mi se pare frumoasa. :cheers:

 

Pai acum poate o sa se gandeasca la initiative despre cum sa ii faca pe motociclisti mai constienti ca nu sunt invicibili. Ce zici? Vezi? Generalizarile functioneaza both ways.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai acum poate o sa se gandeasca la initiative despre cum sa ii faca pe motociclisti mai constienti ca nu sunt invicibili. Ce zici? Vezi? Generalizarile functioneaza both ways.

 

La cate accidente se intampla, nu cred ca mai are nevoie cineva de exemple in sensul asta. Si apoi nu cred ca toate accidentele cu motoristi se intampla pentru ca ei se cred invincibili.

 

De partea cealalta insa cred ca ar fi nevoie ca soferii sa constientizeze ca motocicletele au aceleasi drepturi pe strada ca si ei. (Da, stiu ca in cazul asta o motoreta a intrat intr-o masina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari celor care au fost la Elias!

 

Totusi, dupa cat de botit e Fordul ala impactul a fost destul de mare iar soferul motocicletei a scap doar cu o luxatie de genunchi? Inseamna ca a sarit de pe ea inainte de impact (presupun).

Ar fi o chestie interesanta sa povesteasca conducatorul motocicletei ce s-a intamplat.

Se pare ca Harley Electra-Glide UltraClassic e o motocicleta sigura!

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca a fost vina lui :D si ii doresc multa sanatate si dorinta de schimbare in bine a tarii!

 

Eu ma bucur ca avem niste conducatori mai... umani, care se duc la bere si care se plimba cu motocicleta. Ca ar trebui sa faca mai multe pentru amarati asta e alta poveste, trista si adevarata din pacate.

 

FELICITARI CELOR CARE S-AU DUS LA SPITAL! Daca stiam aseara mergeam si eu. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAH FRATIE!

CA TOT SAU SCRIS 19 PAGINI!

A CAZUT UNU CU MOTORU SI GATA!

DE ERA ORICARE DINTRE NOI NU SE UZA TASTATURA ATATA!

NOROC A AVUT CEL DIN FORD CA ALTFEL IESEA RAU DE TOT CA NICI HASSAN AL A NOST CEL FUGAR ORI ALA CE A IMPUSCAT IN CAP UN OM NEVINOVAT NU VEDEA ASA FU_TAI DE LA TARA SI INCONFUNDABILA JUSTITIE CE INTOTDEAUNA IMPARTE DOAR DREPTATE (PENTRU CINE OARE????)

AR FI SUNAT IN PRESA CA UN FEL DE ATENTAT CONTRA BUNULUI MERS AL TARIIORI CINE STIE CE FEL DE MAGARII AR FI NASCOCIT CURVA ASTA DE PRESA!

ORICUM SANATATE DEPLINA SI SA MAI INCERCE CA DOAR E PRIM SA MAI TAIE DIN CHESTIILE ALEA CE NE IMPIEDICA SA NE ADUCEM MOTOARE DE AFARA DUPA CE O IESI DIN SPITAL

MOTORU NU L-ATI VAZUT CA AU AVUT GRIJA CEI DE LA SPP SA-L SUIE IN DUBA SI SA-L CARE DE ACOLO CA DOAR DE CE-S PLATITI! (SURSA IMAGINI TV !}

SANATATE MULTA DOMN MINISTRU CA ASTEA AU FOST BLESTEMELE MOTOCICLISTILOR LA AUZUL NOILOR TAXE VAMALE, DOAR ATAT!!! :cheers: :D :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca a fost vina lui :D si ii doresc multa sanatate si dorinta de schimbare in bine a tarii!

 

Eu ma bucur ca avem niste conducatori mai... umani, care se duc la bere si care se plimba cu motocicleta. Ca ar trebui sa faca mai multe pentru amarati asta e alta poveste, trista si adevarata din pacate.

 

FELICITARI CELOR CARE S-AU DUS LA SPITAL! Daca stiam aseara mergeam si eu. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e zi de arc asa-i?

 

Hai sa-i facem cu totii o vizita motociclistului Tariceanu, nu pentru publicitate ci pentru solitaritate de grup/ tagma... Omul a facut o manevra gresita iar acum sufera.. Toti gresim mai devreme sau mai tarziu.. Si ne place sa fim ajutati in acele momente, chiar si cu o vb buna, sau o floare, sau o punga de ser, sau banuti de o tija, ori D-ne fereste cu o lumanare.. Eu zic sa dea cu piatra primul cel ce-si poate demonstra puritatea din parerile celorlalti.

 

Sper pentru noi toti ca acea expresie de "conducere preventiva" pe care o foloseau vechile decrete de circulatie sa reinceapa sa insemne ceva... Sper sa se reinfiinteze acele filtre comune ale RAR & MI in mijlocul strazii care saltau taloane si permise pentru defectiunile constatate in trafic la vehicule... Recunoaste ca 3 din 5 vehicule de-ti vin din sens opus numai cu "luminile de intalnire" nu te intampina, ba chiar au si proiectoarele de ceatza aprinse (fiinca nu stiu care e rolul lor).. Recunoaste ca o catzaharla de dacie cu un tataie de abia mai aude, basca sa mai si vada, nu are prezenta de spirit sa a evita un motociclist.. Sper ca nu o sa mai vedem in trafic vehicule cu marfa neasigurata conf. normativelor (ex. cu fiare atarnand peste obloane) si sticle de plastic rostogolindu-se in vant pe mijlocul carosabilului in urma gunoierelor si nu numai; apa din Dambovita cu broscutze cu tot pe asfactul capitalei, deja plin de nisipul lucrarilor eterne in carosabil; sau criblura aruncata in bataie de joc fara semnalizare corespunzatoare (v. Valea Oltului). Nu spun ca e de vina sistemul, fiinca nu-s in masura sa-l judec eu... Spun doar ca ma oftic sa platesc taxe exorbitante si sa primesc inapoi bataia de joc a unor.. nepotriviti in fotoliul pe care cu onoare-l ocupa.. Si cred ca nu gandesc numai eu asa din pacate..

 

Haideti sa trecem in grup pe la el, sa aflam cum sa simte si sa rugam pe cei ce-l protejeaza (fiinca asta li-i jobu') sa-i transmita ca suntem alaturi de el. La naiba cu parerile celor neavizati de prin televiziuni famande de rating.

 

Scuze de am fost necuviincios cu cineva sau ceva in ceea ce am spus. E doar o parere a unuia.. Dar ca el este multi.. :burnout:

 

:crack: :burnout: :crack:

 

:cheers: :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Un grup de aproximativ 10 motociclisti a venit, marti seara, la Spitalul Elias pentru a-i oferi un buchet de flori "colegului lor motociclistul Calin Popescu Tariceanu", in semn de solidaritate cu suferinta acestuia care, cu cateva ore in urmã, a suferit o entorsa in urma unui accident de motocicleta.

"E un gest normal, nu e prima data cand il facem. E un gest pe care il facem de fiecare data când unul dintre noi sufera un accident. Ii dorim motociclistului Tariceanu sa revina in sa cat mai repede", a declarat, pentru MEDIAFAX, unul dintre motociclistii veniti la spital. Solidaritatea comunitatii de motociclisti este faimoasa, de fiecare data cand un motociclist are un accident, toti ceilalti care trec prin zona se opresc si fac tot posibilul pentru a-l ajuta.

Reprezentantii grupului de motociclisti nu au putut intra la premier, insa au lasat buchetul de flori la poarta.

Purtatorul de cuvânt al Guvernului a declarat, dupa plecarea motociclistilor, ca premierul Tariceanu nu stie de gestul lor, dar a asigurat ca il va informa".

 

...

 

Starea generala a premierului este buna si astazi va conduce sedinta de Guvern.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa vad poze de la lokul faptei..

 

Daca nu a fost el pe moto? si totul e o mare katerinka? publicitate, scandal, ziare vandute, audientza...sume mari in joc..!

 

cine stie.. o fii cazut motorul pe el in parcare, o fii cazut pe scari..etc..si acum, mare accident...!

 

ne au prostit astia k revolutzia, cu Fni, cu banci, cu mineriade..etc..

 

Eu nu mai cred nimik..inscenari se fac in tzara asta non stop..Tinu Dumitru? Erbasu?....??

 

Eu nu vreau sa cad...in oala cu prosti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din niste surse... ca sa zic asa, "de la interior", va pot anunta ca Premierul a primit florile, si ca s-a bucurat foarte mult. Si multumeste. Cam asta am inteles. Si nu, nu sunt vreunu' sub acoperire. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto daca un grup de la Arc i-ar face o vizita, greu de ignorat vreo 30 de motoare. Superb gestul Kaly, respect tie si celorlalti. Din pacate am ajuns prea tarziu si nu v-am mai prins acolo, indesasem in gentutze un iaurt si un suc de pere, ca de, dupa soc organismul trebuie hidratat. La faza cu cazatura, parerea mea, omul e tatic, in sensul ca dupa ce si-a dat seama de greseala a reactionat foarte rapid ca sa-si salveze viata "catapultandu-se" de pe motor. Daca un Harley iti prinde piciorul sub el cat timp e cazut nu cred ca se poate vorbi doar de o entorsa & stuff, mai ales la un impact frontal nu stiu nici un supravietuitor. Sanatate brusca !

 

P.S. E de tot cacatu ca sunt unii dintre noi care-si rad in barba de tranta luata de om.

cacao si cu otv-ul masii si cu limbikstu de mircea badea.adevarat tv cioban,isi merita numele de badea.adk oricum ciobanii nu au treaba cu motoretele,haha.ei de abi poate descopera bicicleta tohan.tara merge bine,si (cuvant jignitor) dupa ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io unu zic ca vina nu-i de fapt a lui, ci a motocicletei. Toata lumea stie ca low riderele au cea mai de _cacat raza de virare. Pe langa faptul ca au garda la sol mica, mai au si feroneria/metalocasnica aia pe laturi. Atunci cand iei un viraj mai strans cu un low rider, n-ai incotro, tre sa te risti la un pic de contrasens. De data asta, omu n-a avut bĂźlan.

 

Aiurea, afirmatiile tale sunt false. Adica toti low rideri, n-au incotro si merg pe contrasens? In alta ordine de idei ai mers tu pe un FLH ?. Dupa mintea ta, FLHT-ul e low rider?. Daca nu stii, invata, pararea ta e nula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica motociclistului. Restul este poleminca inutila.

 

Dar oricum s-au gasit unii sa-mi ureze sa intru in pom asa ca nu ma mai mira deloc veninul pe care il dejecteaza unii.

 

Despre Mircea Badea (cah) intotdeauna mi s-a parut un frustrat de doi bani.

 

OTV??? Cine se uita frate la OTV, de ce v-ar interesa ca niste papagali, niste romania mare a televiziunii spun ce spun despre noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a spus ca strada aia este plina de gropi si se lucreaza in zona la case (pamant si alte mizerii pe sosea).Parerea mea este ca a vrut sa ocoleasca o groapa ceva.Se poate numi si gresala.Gropile sunt capcane reale pentru motociclsti.Cu ochii la gropi uiti de traficul strazii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol moment...

era oare cu motorul pozat de mine anul trecut?

 

 

eram atat de absorbit de fier, incat nu am recunoscut driverul :cheers:

Editat de wrongname
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io unu zic ca vina nu-i de fapt a lui, ci a motocicletei. Toata lumea stie ca low riderele au cea mai de _cacat raza de virare. Pe langa faptul ca au garda la sol mica, mai au si feroneria/metalocasnica aia pe laturi. Atunci cand iei un viraj mai strans cu un low rider, n-ai incotro, tre sa te risti la un pic de contrasens. De data asta, omu n-a avut bĂźlan.

 

 

@snapshot...chiar incepi sa ma enervezi...ia-ti frate motoreta si da-te putin cu ea ca sa incepi sa faci diferentele ''pe bune'' intre motociclete! Zici ca esti o mica enciclopedie! M-am saturat sa tot dai sfaturi de C A C A T! Pe unde intru pe forumul asta dau de ''sfaturile'' tale luate cel mai probabil de pe net! Las-o draku de bicicleta nene...ca aia nu e motor!

 

Hai PA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...