Sari la conținut

Accident Bucuresti - Intersectia Budapesta


QuietKey
 Share

Postări Recomandate

Fratilor eu unul nu stiu ce sa mai cred.

Accidente peste accidente, morti cat cuprinde, pietoni inconstienti, conservari (multi dintre noi facem parte si dintre acestia), caini .........

In ritmul asta vom fi nevoiti sa mergem numai pe circuit ( daca am avea unul ) sau sa ne luam enduro si sa ne jucam pe forestiere.

Sincer imi pare rau pentru copil, parinti si motociclist.

Oricat de zmeu ai fi nu poti ramane indiferent unui asemenea incident.

Observ ca din ce in ce mai multi MOTOCICLISTI nu mai inteleg sensul acestui cuvant.

Doresc insanatosire grabnica tuturor iar celorlalti multa atentie, drumuri fara pericole si km fara numar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) ;)

 

Copilul nu are NICI O VINA.

Nimeni nu are nici o vina, nu? Chiar daca e in spital sau mort, nimeni nu e vinovat. Regulile de circulatie au exceptii pentru copii, batrani, betivi, pensionari, smecheri, scuteristi, biciclisti, conservari, pietoni, tractoristi, carutasi, cine le mai respecta e fraier. O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vina si responsabilitatea sunt lucruri diferite. Intr-adevar, copilul nu este responsabil. Dar vinovat este.

Si daca tot vreti sa cautati responsabilitatea legala... parintii copilului o poarta.

 

Ma bucur ca urmarile nu au fost mai grave, pentru ca oricine ar fi vinovat, nu cred ca motociclistului i-ar fi fost usor sa aiba un copil pe constiinta.

Editat de Tzache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii nu fac diferenta intre copil si pui de tigan ;)

 

Colegu', sa-ti spun un secret: cand vine vorba de tigani, sunt rasist pana-n maduva oaselor.

 

Cu toate astea, am ramas uimit cand am auzit un copil, tigan, vorbind. Educat, manierat, curat, desi face parte dintr-o familie destul de greu incercata. Si inca ceva: din zona mea am vazut tigani saltati si bagati la racoare de multe ori in ultimii ani, numai ca exista si unele familii care nu au nicio treaba. Sunt oameni muncitori, corecti si respectuosi.

 

Si crede-ma ca ce am spus mai sus, vine din parte unuia care le-ar da foc fara sa clipeasca (alora care merita).

 

Copilu' e copil, cum il educi asa il ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil motociclistul avea viteza si era incepator. Si , probabil , foarte tinar. Combinat cu motorul de viteza , uitati rezultat. Se vede ca era incepator , ar fi putut evita accidentul , dar nu a stiut cum s-o faca.

Mergeti mai usor , ca sa puteti evita accidentele , nu are nimeni grija de voi , daca nu aveti singuri.

Insanatosire grabnica motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai injura unul p'acilea isi ia warn sau disable; daca deviezi de la subiect pe un topic ti se spune ca faci chat sau mai stiu eu ce; dar la abjectii de tip rasist moderatorii se fac ca ploua; felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in clipa in care noi romanii am ingrozit europa cu furturi si violuri, expresia "ciocu' mic" e tare potrivita
poate vrei sa spui cetatenii romani de etnie roma!

asta ca sa nu se nasca confuzii! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil motociclistul avea viteza si era incepator. Si , probabil , foarte tinar [...]

Uite, aici, ai fost ok cu 'probabil' asta, ca asa ramane la stadiul de parere, presupunere...

Se vede ca era incepator , ar fi putut evita accidentul , dar nu a stiut cum s-o faca [...]

...Aici, insa, nu stiu ce-ti veni...

Mesajul cu mergeti mai usor va fi valabil intotdeauna dar...

probabil ca nu e incepator, desi pe 2 roti e foarte subiectiv momentul cand se termina stadiul asta...

probabil ca nu toate R6 'zboara', ba poate chiar acolo era pe deccelerare catre stop...

probabil ca nu e tanar, o avea familie, copii, mai stii? :P

probabil ca exista coliziuni care nu pot fi evitate nicicum???? ;)

 

Altfel tu in general le zici bine. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceam s-o dau si invers , ca probabil i-am stresat destul pe alde neamu' lu' Prevazatoru'. Aia de evita ei toate accidentele , merg permanent legal , da' au sportive , poarta echipament full la patruj' de grade la umbra , vad dupa colt si in general le bubuie capu' de intelepciune motociclistica.

Era s-o patesc la fel , pieton sarit in fata dintre masini , mai ceva ca un ninja. Am vrut sa-i dau una in capatina DAR :era femeie , era cu copilul de mina si m-a calmat tovarasul meu , care m-a atins usor in roata spate cu roata lui fata , nu se astepta sa las mobra pe cric si sa devin cocalar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de ce o aburim asa...toti stim ca atunci cand spunem tigani ne referim la cei care au aceasta educatie si acest comportament, indiferent ca e roman, bulgar, englez, etc...

Nu e vorba de rasism ci pur si simplu este vorba de o realitate cu care ne confruntam zi de zi in toate domeniile...

Sincer, m-am saturat de tiganisme (la modul la care l-am explicat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate vrei sa spui cetatenii romani de etnie roma!

asta ca sa nu se nasca confuzii! ;)

 

 

Amice nu te cunosc si nu ma cunosti,am impresia ca ti-am vazut ceva postari pe forum si pari un tip ok,insa de data asta nu ai nimerit-o deloc ...nu rromii ne-au facut/ne fac de cacao in Europa...ci romanii nostri de culoare alba !!! Capisci?Suntem experti in arta sabotajului...de la politicieni pana la cetateanul de rand ;)

 

Nu ma crezi?

 

Uite Aici Dovada

 

Asta e doar din Italia.So your point is?Ceea ce combina tiganii prin UE e nesemnificativ in comparatie cu faradelegile facute de romani

 

@all

 

Btw suntem cam offtopic nu credeti?

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil motociclistul avea viteza si era incepator. Si , probabil , foarte tinar. Combinat cu motorul de viteza , uitati rezultat. Se vede ca era incepator , ar fi putut evita accidentul , dar nu a stiut cum s-o faca.

Mergeti mai usor , ca sa puteti evita accidentele , nu are nimeni grija de voi , daca nu aveti singuri.

Insanatosire grabnica motociclistului.

 

Se vede ca era incepator?

Ar fi putut evita accidentul?

Nu a stiut cum sa o faca?

 

Daca te as cunoaste mi as permite sa te injur Asa doar iti spun ca HABAR NU AI CE SPUI.

Zici ca ai filmarea accidentului acasa luata din 5 unghiuri si ai studiat cazul toata ziua.

 

Eu am fost acolo la cateva secunde dupa accident si din ce am vazut as putea sa imi dau cu parerea despre CUM CRED EU ca s a intamplat:

 

moto venea de la Sincai si vroia sa faca stanga la Budapesta era pe banda 4 (parca sunt 4 acolo) se apropia de semafor avea verde, in dreapta lui erau 3 benzi pline de masini toate stand la stop. La un moment dat din dreapta ii sare, pur si simplu, un copil in fata care traversa invizibil ( nu cred ca era Mai inalt ca un auto) printre masini.

 

Ia zi, ar fi putut sa evite accidentul? Cum? Tu in locul lui ce faceai? Cu ce viteza mergeai?

 

P.s. Ce am spus e doar parerea mea nu stiu daca exact Asa a fost.

P.s.s. Prin ce am scris nu am vrut sa te atac sau sa te jignesc, pur si simplu e replica mea cand vad ca vorbesti, sa zicem, aiurea. Sper sa nu ai pArte de o astfel de situatie sa ai ocazia sa ne demonstrezi tuturor cum reusesti tu sa eviti accidentul. Multa sanatate si asfalt uscat.

 

 

Scz pt scris si greseli amraspuns de pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@QuietKey , daca m-ai cunoaste , ti-ai permite sa ma injuri. Da' sa vezi cum mi-asi permite eu , dupa aia sa te intind pe jos. Daca tot esti marele critic , citeste mai atent si nu mai da din clanta. Ia vezi smardoiule , ce am scris putin mai sus de saracia ta de post. Cind nu cunosti pe cineva de pe forum , da' vrei totusi sa te dai inteligent , te uiti ce a mai scris omu' respectiv. Si dupa aia , il injuri si el iti sparge fata. Ce zici , am dreptate ? Hai , pace , ca m-ai enervat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce mai plangeti voi pe puradeii de TIGANI, da` cand masa aia cu fuste multe arunca cu puradelul in tine cine e vinovat?

 

 

eu nici nu opream... mai are 10 acasa si 10 neplanificati

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tiganii sunt de multe categorii,exista si oameni corecti si cinstiti printre ei . Eu din pacate am avut ocazia sa intalnesc din aceia care iti arunca puradelul sub roata ca sa te jupoaie de bani,am avut mare noroc ca nu l-am calcat.

Mai stie cineva de starea fetei? Ganditi-va ca e doar un biet copil fara vina,poate obligat de parinti sa cerseasca la semafor.

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice nu te cunosc si nu ma cunosti,am impresia ca ti-am vazut ceva postari pe forum si pari un tip ok,insa de data asta nu ai nimerit-o deloc ...nu rromii ne-au facut/ne fac de cacao in Europa...ci romanii nostri de culoare alba !!! Capisci?Suntem experti in arta sabotajului...de la politicieni pana la cetateanul de rand ;)

 

Nu ma crezi?

 

Uite Aici Dovada

 

Asta e doar din Italia.So your point is?Ceea ce combina tiganii prin UE e nesemnificativ in comparatie cu faradelegile facute de romani

 

@all

 

Btw suntem cam offtopic nu credeti?

Omule, nu o mai ,aburi' .Eu personal nu am vazut romanca sa omoare italianca cu umbrela infipta in ochi. Nu am vazut inca, haite de romani pe la spitale pe strazi cu sabii si ciomege si poate au si aia ceva de zis impotriva sistemului sanitar, dar nu asa. Bande de talhari, talharind tiruri, intepand roti la semafoare sau bande organizate de distributie droguri, camatari romani, hoti de genti si lanturi, cercei din urechile fetitelor, criminali care sa omoare un copil, respectiv fetita omorata in scara blocului pentru un rahat de telefon, proxeneti. Mai vrei exemple ? Toti astia erau tigani !Sa nu ne mai caca pe noi, ca adevarul asta este si sunt protejati de cei ca ei, ajunsi in diverse functii, in institutiile acestei tari. Nu zic ca toti tiganii sunt anormali, dar unii chiar sunt. Stiu, sunt off, dar nu m-am putut abtine.

 

 

Mesaj completat

La Budapesta in acea intersectie sunt 3 benzi, din care cea din stanga are semafor separat, care iti permite viraj stanga. Cand vad pietonii ca cei de pe banda 1 si 2 opresc, se arunca pe trecere, DAR...tocmai atunci, banda 3 are verde ! Unii observa, altii nu si merg mai departe. Fetita o fi vazut ca aia de pe 1 si 2 au oprit si a continuat sa inainteze pe 3 printre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori trol-ii ma distreaza ... sau cel putin agitatia ce o lasa in jur. In cazul asta cred ca trol-ii s-au transformat in forme de viata instinctuale.

Daca accidentul s-a intamplat asa cum a fost mentionat copiul este de vina. Dar este infiorator sa gandesti (si mai rau sa scrii) despre un copil asa cum scrieti voi dar presupun mintea va joaca feste si nu aprofundati ce ati scris. Duceti-va in sectiile oncopediatrie ale spitalelor si atunci vedeti ce insemnatare incredibila are o clipa in plus din viata unui copil pentru parinti chiar daca aceea clipa este una de chin pentru copil si implicit pentru parinti.

Ma cutremura cat de usor condamnati copii, faceti glume pe seama persoanelor cu handicap sau radeti in general de necazurile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
@QuietKey , daca m-ai cunoaste , ti-ai permite sa ma injuri. Da' sa vezi cum mi-asi permite eu , dupa aia sa te intind pe jos. Daca tot esti marele critic , citeste mai atent si nu mai da din clanta. Ia vezi smardoiule , ce am scris putin mai sus de saracia ta de post. Cind nu cunosti pe cineva de pe forum , da' vrei totusi sa te dai inteligent , te uiti ce a mai scris omu' respectiv. Si dupa aia , il injuri si el iti sparge fata. Ce zici , am dreptate ? Hai , pace , ca m-ai enervat. :)

 

 

Am si specificat zic eu destul de clar: "P.s.s. Prin ce am scris nu am vrut sa te atac sau sa te jignesc, pur si simplu e replica mea cand vad ca vorbesti, sa zicem, aiurea" - Al doilea post nu l am vazut, am intrat de pe telefon si cand am vazut ce ai scris am dat direct reply. Vina mea. scuze. Multa sanatate, mai mult calm si mai putina violenta, mai ales pe forum :laugh: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...