Sari la conținut

Excursie Pe Transfagarasanu Sambata Viitoare


tro5
 Share

Postări Recomandate

Sambata 5 august vreau sa merg pe trasfagarasanu si caut pasager si numai pasager, exclus fetele.

Traseul este pentru o singura zi cu plecare dis de dimineata si intoarcere seara tarziu.

Caut doritor de excursie pe 2 roti pe urmatorul traseu :

 

Bucuresti>>>>>Pitesti>>>>Curtea de Arges>>>>Vidraru>>>>Balea >>>>>Cartisoara>>>si intoarcere ori pe valea Oltului ori prin Predeal.

 

 

Asigur 1 loc pe sea confortabila, casa marimea M, cagula, manusi, geaca cu protectii, genunchiere.

 

 

se cere pasager care a mai fost la drumuri lungi si dispus sa imparta benzina motorul consuma max 4,4% la drum lung. Sunt in total 550km.

 

550 km cu consum 4,5% = 25 l de benzina

25 / 2 = 13l benzina

13l x 36600 = 46 roni.

 

 

Mancarea se asigura din traista.

 

Pt mai multe info 0722617249.

 

 

Ps...asta e motorul:

 

PS. Pauzele de pipi, poze sunt luate in calcul.

post-794-1154325811_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 5 august vreau sa merg pe trasfagarasanu si caut pasager.

Traseul este pentru o singura zi cu plecare dis de dimineata si intoarcere seara tarziu.

Caut doritor de excursie pe 2 roti pe urmatorul traseu :

 

Bucuresti>>>>>Pitesti>>>>Curtea de Arges>>>>Vidraru>>>>Balea >>>>>Cartisoara>>>si intoarcere ori pe valea Oltului ori prin Predeal.

Asigur 1 loc pe sea confortabila, casa marimea M, cagula, manusi, geaca cu protectii, genunchiere.

se cere pasager care a mai fost la drumuri lungi si dispus sa imparta benzina motorul consuma max 4,4% la drum lung. Sunt in total 550km.

 

550 km cu consum 4,5% = 25 l de benzina

25 / 2 = 13l benzina

13l x 36600 = 46 roni.

Mancarea se asigura din traista.

 

Pt mai multe info 0722617249.

Ps...asta e motorul:

 

PS. Pauzele de pipi, poze sunt luate in calcul.

 

:cheers: :D :burnout:

"pauzele de pipi"

 

 

Ai grija ce pasager iti iei ca multi nu stiu cum sa stea in sa atunci cand sunt pasageri si tinand cont ca e totusi un traseu destul de dificil.....

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :burnout: :burnout:

"pauzele de pipi"

Ai grija ce pasager iti iei ca multi nu stiu cum sa stea in sa atunci cand sunt pasageri si tinand cont ca e totusi un traseu destul de dificil.....

 

 

Multumesc pt grija.

 

Am avut tot soiul de pasageri tineri, batrani, incepatori, avansati, grase, slabe, inalte, blode, brunete.....etc.

Toti au spus la final : "conduci ca un bosorog, incet si sigur" :cheers: .... am avut si pasageri care au adormit.

 

Banuiesc ca stiu cum se educa un pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata o tai la Craiova,nu stiu traseul,dar cred ca o bucata de drum o putem parcurge impreuna.La ce ora pleci?

 

P.S.:daca mergi incet nu te astept

 

Cat mai de dimineata 7:30 maxim sa am timp de pauze de pipi, poze etc.

 

interesant, daca venim de valea oltului cred ca ma anturez si eu :D

 

Sa inteleg ca vrei pasager pe BMW :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu' a deprins - arta mersului incet - . Bravo !

 

Da asa e am deprins mersu incet.

 

 

Sa ma laud cu cateva recorduri:

 

- acum 2 ani mers la intrunirea de la Mizil, mers in grup 100km in 8 ore. :burnout:

- mers la mare anul asta de 1 mai tot in grup 13 ore. :crack:

 

mai sunt dar nu-mi aduc aminte :cheers: :D :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100km in 8 ore.....asta chiar nu inteleg....cum?

s-au organizat concursuri de mers incet ,pe drum.....sau fiecare motor din grup a facut pana?

 

ps:nici eu nu alerg tare...safe it's better!

 

 

Dintr-un grup de 70 de motoare fiecare motociclist a avut parte de pauze de pipi, fiecare pe rand :D + o pana pe spate. :cheers: si uite asa adunate au iesit 8 ore pt 100 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa gata,stiu.Chiar v-ati dat seama ca de atata timp v-au dus calare motocicletele peste tot in tara si ca sa aratati putin respect fata de motociclete si le-ati carat voi in spate. :cheers: :burnout: :D :burnout:

Asa imi explic 100km in 8 ore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar vreau sa fac traseul acesta!

Am un zx9 dar promit sa-mi rup spatele conshtiincios cu tine shi cu BD-ul ! daca suntetzi oameni serioshi shi de cuvant! (BD-ul shtiu ca este! - Wizzie nu a fcut XX-ul? poate se incumeta shi el!)

Tro5 , shtiu ca ai mai vrut sa pleci odata shi a mers parteneru de trafic singur! dar relatarea lui mi-a placut!

Deci vreau sa merg!

0721 211 788 !oricand cu placere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar vreau sa fac traseul acesta!

Am un zx9 dar promit sa-mi rup spatele conshtiincios cu tine shi cu BD-ul ! daca suntetzi oameni serioshi shi de cuvant! (BD-ul shtiu ca este! - Wizzie nu a fcut XX-ul? poate se incumeta shi el!)

Tro5 , shtiu ca ai mai vrut sa pleci odata shi a mers parteneru de trafic singur! dar relatarea lui mi-a placut!

Deci vreau sa merg!

0721 211 788 !oricand cu placere !

 

De data asta nu mai am scapare si merg sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi ca un bosorog. stiu eu ca am stat in spatele motocicletei tale in drumul spre mare. pune in status si "bosorog" linga ".......buburuza galbena"

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu vine nimeni pe trasfagarasanu????

 

m-ar tenta pe mine inca o data transfagarasanul dar cum cauti numa baieti :crack: nu te pot ajuta ....asa ca drum bun si sper sa prinzi vreme buna :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar face mare placere sa merg si eu... Mai ales daca se merge incet (sunt incepator).. Problema e ca sunt din Ploiesti si nu cunosc deloc drumurile tarii ca sa ne putem intalnii undeva.. Daca mai este vreun concetatean doritor, sa ma agate si pe mine de motorul lui :crack: ; Cum stati pana acum? Cati sunteti? De la ce ora se pleaca, si traseul este tot prin Pitesti? Oricum, daca nu o sa ajung.. DISTRACTIE PLACUTA :crack: si aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare se face la ora 7:00~7:15 de la benzinaria petrom de langa Metro si Mcdonalds din militari.

Pana acum suntem 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uf aveam super nervi pt k am vazut tarziu topicul, dar acum ma bucur pt mine k nu am mers si sper sa fiti ok si totul bine la ce furtuna e afara, sper sa nu va fi prins.

asteptam reply la intoarcere pentru confirmarea k sunteti intregi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...