Sari la conținut

Accident Nantes (Franta) - 25 aprilie 2010


pinionunebun
 Share

Postări Recomandate

Bikereeee, a fost o gluma ce-am scris eu acolo! Faceam misto de scorelly...Aight?! Am pus acolo semne de afectiune! Pe alea nu le vazusi? :D ;)

 

 

vezi mate ce inseamna sa citesti in graba?

tu sa fii sanatos si s-o arzi cum se cuvine, :D

 

sorry for that dude

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu vreau sa mai lungesc discutia asta ca vad ca pe aici se intampla lucruri chiar grave ci doar sa multumesc celor ce mi-au scris (inafara de ‘’ limbisti’’) si sa va zic ca le-am povestit si celor de pe forumul francez ce mi s-a intamplat.

http://forum.airhuile.com/viewtopic.php?f=...p;sk=t&sd=a

 

Drum bun la toti.

post-12422-1279439572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa mai lungesc discutia asta ca vad ca pe aici se intampla lucruri chiar grave ci doar sa multumesc celor ce mi-au scris (inafara de ‘’ limbisti’’) si sa va zic ca le-am povestit si celor de pe forumul francez ce mi s-a intamplat.

http://forum.airhuile.com/viewtopic.php?f=...p;sk=t&sd=a

 

Drum bun la toti.

 

pinioane, am tot respectul pentru tine ca dupa cum ai aratat, asa ca la puppets (apropo, vad ca te pansasera si la "vanataie"), tot nu te lasi si mai ai si un optimism in tine demn de invidiat.

 

ia zi, inainte sa te trezesti la spital, nu vazusi asa o lumina albastra? o poarta ceva? ;)

jesus christ, lucky bastard!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia zi, inainte sa te trezesti la spital, nu vazusi asa o lumina albastra? o poarta ceva? ;)

jesus christ, lucky bastard!

 

Nu, n-am vazut decat stele. Da' pana vine ambulanta ai timp sa te gandesti la toate.. ca dupa aia s-a rupt filmul ca la betie.

Editat de pinionunebun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica

bine ca n-ai culcat motru ca daca te opreai de la viteza aia in masina.....poate era cu un post mai putin aici

vezi ce-i aia fixation point...si antreneaza-te la asta ca scapai

la viteza aia forta giroscopica a rotilor nu prea te mai lasa sa faci manevre...

mai mult conteaza talentul decat numarul de km care oricum in cazul tau nu-s asa multi....nu exista o regula dupa xxxxx km deja sunt expert.

daca iti place viteza ia-ti ceva care nu o prinde ;)

bafta!

 

Mesaj completat

 

insanatosire grabnica

bine ca n-ai culcat motru ca daca te opreai de la viteza aia in masina.....poate era cu un post mai putin aici

vezi ce-i aia fixation point...si antreneaza-te la asta ca scapai

la viteza aia forta giroscopica a rotilor nu prea te mai lasa sa faci manevre...

mai mult conteaza talentul decat numarul de km care oricum in cazul tau nu-s asa multi....nu exista o regula dupa xxxxx km deja sunt expert.

daca iti place viteza ia-ti ceva care nu o prinde :D

bafta!

 

ca tot veni vorba de gramatici...am invatat in liceu in clasa a IX-a parca despre formarea limbii romane si imi mai amintesc ca scria acolo ca este intr-o continua schimbare. schimbarea asta se face din 2 motive zic eu 1 pt simplificare 2 pt ca e complicata si majoritatea nu o cunosc perect.

de ce toata lumea prefera engleza? pt ca e simpla si nepretentioasa? pt ca nu tre' sa faci 8000 de acorduri ca sa zici ceva? pt ca n-are 18 cuvinte care sa zica acelasi lucru deci nu te duce in eroare daca tu cunosti doar 17...sunt atat de multe lucruri de invatat pt ca s-au descoperit atatea incat numai sa inveti chineza nu-ti mai arde. de obicei tarile dezvoltate au si cei mai multi agramati...lor nu le e foame noua da concluzia.... asa o fi bine mai putine acorduri cratime timpi si alte nebunii, mai multe rezultate materiale.

 

oricum se va ajunge sa fie acceptate cacofoniile, dezacordurile,lipsa cratimelor si multe altele. in practica nu prea-s necesare de exemplu, 3000 de acorduri ca sa intelegi. e doar o chestie de ureche fina si printzipii.

 

si pe mine ma enerveaza cand vad unde s-a ajuns da parca e mai comod de exemplu cand incep o noua propozitie cu minuscula ce pana mea punctul nu-i de ajuns?

 

fa-te bine si ai grija de familie ca daca scrii corect nu faci mai multi bani ca gigi_cuvant_urat

 

Mesaj completat

 

 

insanatosire grabnica

bine ca n-ai culcat motru ca daca te opreai de la viteza aia in masina.....poate era cu un post mai putin aici

vezi ce-i aia fixation point...si antreneaza-te la asta ca scapai

la viteza aia forta giroscopica a rotilor nu prea te mai lasa sa faci manevre...

mai mult conteaza talentul decat numarul de km care oricum in cazul tau nu-s asa multi....nu exista o regula dupa xxxxx km deja sunt expert.

daca iti place viteza ia-ti ceva care nu o prinde :D

bafta!

 

ca tot veni vorba de gramatici...am invatat in liceu in clasa a IX-a parca despre formarea limbii romane si imi mai amintesc ca scria acolo ca este intr-o continua schimbare. schimbarea asta se face din 2 motive zic eu 1 pt simplificare 2 pt ca e complicata si majoritatea nu o cunosc perect.

de ce toata lumea prefera engleza? pt ca e simpla si nepretentioasa? pt ca nu tre' sa faci 8000 de acorduri ca sa zici ceva? pt ca n-are 18 cuvinte care sa zica acelasi lucru deci nu te duce in eroare daca tu cunosti doar 17...sunt atat de multe lucruri de invatat pt ca s-au descoperit atatea incat numai sa inveti chineza nu-ti mai arde. de obicei tarile dezvoltate au si cei mai multi agramati...lor nu le e foame noua da concluzia.... asa o fi bine mai putine acorduri cratime timpi si alte nebunii, mai multe rezultate materiale.

 

oricum se va ajunge sa fie acceptate cacofoniile, dezacordurile,lipsa cratimelor si multe altele. in practica nu prea-s necesare de exemplu, 3000 de acorduri ca sa intelegi. e doar o chestie de ureche fina si printzipii.

 

si pe mine ma enerveaza cand vad unde s-a ajuns da parca e mai comod de exemplu cand incep o noua propozitie cu minuscula ce pana mea punctul nu-i de ajuns?

 

fa-te bine si ai grija de familie ca daca scrii corect nu faci mai multi bani ca gigi_cuvant_urat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea aia a limbii nu se face in cativa ani si nu pentru ca unii nu stiu sa acorde subiectul cu predicatul.

In nici un caz nu o ajungem sa scriem: ce mai fci fraere k eu deja am evolvat si nu mai am nvoie d pct virgula semn si majuscule ce pana mea as e mai simpl da din pacat nu ma intelg cu nimeni.. :(

Si iti promit eu, ca atat timp cat o sa existe oameni cu creier romani nu o sa "evolueze" asa.

 

Nu e deloc mai simpla engleza, e mai simpla pasareasco engleza pe care o vorbim noi toti..

Si crede-ma, de analfabeti se rade in orice tara/limba.. :D

Mesaj completat

P.s. Cand o sa ai primul copil sa-l inveti direct engleza ... ce PLT atata romaneste. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit astea 11 pagini ...

As fi vrut sa dau quote la cateva posturi si sa-mi bag plua in stanga si in dreapta ... in lupii astia moralisti, dar n-are rost ... as fi ipocrit.

 

On: ... Imi pare rau pentru tine, ce s-a intamplat e deja intamplat si orice as scrie n-are rost, pentru ca nu schimba cu nimic rezultatul.

Stiu ce inseamna sa lucrezi zeci-sute de ore la un lucru la care ti. Si eu am facut acelasi lucru cu un J (GSX-R - '88), in schimb tind sa cred ca am mai mult spirit conservator decat tine si trauma pe care ai avut-o ma va ajuta pe mine mai mult ... din pacate nu si pe academicienii astia ... carora sper ca li se va scrie corect pe cruce cand le-o veni timpul ... ma tem ca nu e forum pe lumea ailalata sa-si dea cu parerea ...

 

Mult succes in continuare, iar sa te dai batut, nu e o solutie ... pune mana si ia-ti altul la fel - ca-i model de suflet, aranjeaza-ti-l, suie-te pe el si fi mai conservator ...

Bafta!

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea aia a limbii nu se face in cativa ani si nu pentru ca unii nu stiu sa acorde subiectul cu predicatul.

In nici un caz nu o ajungem sa scriem: ce mai fci fraere k eu deja am evolvat si nu mai am nvoie d pct virgula semn si majuscule ce pana mea as e mai simpl da din pacat nu ma intelg cu nimeni.. :(

Si iti promit eu, ca atat timp cat o sa existe oameni cu creier romani nu o sa "evolueze" asa.

 

Nu e deloc mai simpla engleza, e mai simpla pasareasco engleza pe care o vorbim noi toti..

Si crede-ma, de analfabeti se rade in orice tara/limba.. :D

Mesaj completat

P.s. Cand o sa ai primul copil sa-l inveti direct engleza ... ce PLT atata romaneste. :P

 

Domnu' belbody .... ma abtin.

Mesaj completat

Am citit astea 11 pagini ...

As fi vrut sa dau quote la cateva posturi si sa-mi bag plua in stanga si in dreapta ... in lupii astia moralisti, dar n-are rost ... as fi ipocrit.

 

On: ... Imi pare rau pentru tine, ce s-a intamplat e deja intamplat si orice as scrie n-are rost, pentru ca nu schimba cu nimic rezultatul.

Stiu ce inseamna sa lucrezi zeci-sute de ore la un lucru la care ti. Si eu am facut acelasi lucru cu un J (GSX-R - '88), in schimb tind sa cred ca am mai mult spirit conservator decat tine si trauma pe care ai avut-o ma va ajuta pe mine mai mult ... din pacate nu si pe academicienii astia ... carora sper ca li se va scrie corect pe cruce cand le-o veni timpul ... ma tem ca nu e forum pe lumea ailalata sa-si dea cu parerea ...

 

Mult succes in continuare, iar sa te dai batut, nu e o solutie ... pune mana si ia-ti altul la fel - ca-i model de suflet, aranjeaza-ti-l, suie-te pe el si fi mai conservator ...

Bafta!

 

11R forever! :ico_yeah4:

Daca sti franceza uite un forum cere i-ti poate fi de folos airhuile.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea aia a limbii nu se face in cativa ani si nu pentru ca unii nu stiu sa acorde subiectul cu predicatul.

In nici un caz nu o ajungem sa scriem: ce mai fci fraere k eu deja am evolvat si nu mai am nvoie d pct virgula semn si majuscule ce pana mea as e mai simpl da din pacat nu ma intelg cu nimeni.. :(

Si iti promit eu, ca atat timp cat o sa existe oameni cu creier romani nu o sa "evolueze" asa.

 

Nu e deloc mai simpla engleza, e mai simpla pasareasco engleza pe care o vorbim noi toti..

Si crede-ma, de analfabeti se rade in orice tara/limba.. :D

Mesaj completat

P.s. Cand o sa ai primul copil sa-l inveti direct engleza ... ce PLT atata romaneste. :P

 

wotchasay dude?

se vorbeste romana corect in cehia?

eu stiu ca patriotismul se face ori in romania libera ori in exil, dar in iegzil nu mai ie cazul, asa ca ce faci mata p-acolo? educatie patriotica? cui?

celor care au intins-o? dar tu ce faci pentru tara? ai votat cel putin? din ce an? de ce?

nu prea (te) inteleg (in loc sa scriu i don't get it, ca asa-mi venea)

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit tot topicul... am citit si topicul de pe forumul din franta... se spune ca nu e nimeni mai nationalist ca frantuzul insa nu te-a criticat nimeni acolo ca le stalcesti limba! citeam mai demult pe un alt topic cum sunt motociclistii in franta... ce campanii fac... cum lupta ei cu soferii si le rup oglinzile, cat sunt de uniti... da, uniti doar de pasiunea lor comuna pentru doua roti! si pe noi ne uneste aceasta pasiune, pacat ca ne dezbina lipsa cunostintelor de gramatica si alte "tampenii" de gen. sanatate multa iti doresc si sa te bucuri din nou de mersul pe doua roti! :(

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wotchasay dude?

se vorbeste romana corect in cehia?

eu stiu ca patriotismul se face ori in romania libera ori in exil, dar in iegzil nu mai ie cazul, asa ca ce faci mata p-acolo? educatie patriotica? cui?

celor care au intins-o? dar tu ce faci pentru tara? ai votat cel putin? din ce an? de ce?

nu prea (te) inteleg (in loc sa scriu i don't get it, ca asa-mi venea)

 

 

unii e mai destepti si trebuie sa ne arate si noua ca ei are valoare ... daca in liceu ii bateam in fiecare pauza acum s-au facut mari si se ascund in spatele calculatoarelor si dau lectii de gramatica pe forum cu profil moto :( mf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce-mi place mie pe forumuri?

 

Ca e ca si telefonul fara fir.. oamenii citesc 2-3 prostii in final .. a ramas ca Belbody are ceva cu analfabetii...

 

Draga @pinionnebun, eu ti-am zis de la inceput ca iti urez toate cele bune, ti-am explicat ca nu e cazul sa vii cu frantuzisme si ca e de inteles daca tu acolo vorbesti numai in franceza, mai ales ca sotia ta e frantuzoiaca (dovada ca am citit si am priceput, ok??). Sunt care au plecat de muuuulti ani si nu au uitat limba romana.

 

Apoi m-am luat de altii, de cei care zic ca nu conteaza gramatica pe un forum. Asta ziceam, cu tine am incheiat de atunci, am profitat de acest topic ca sa rabufnesc si eu... caci m-am saturat sa citesc texte scrise ca la usa cortului pe acest forum sau de persoane care par ca abia au terminat 6 clase. (cu chiu cu vai)

 

Tsunami, my dear, aici pe forum, in spatiul virtual sunt pe "taram romanesc" si ma astept sa se scrie corect romaneste, ok?

Nu ma bat cu pumnul in piept de patriotism, dar deocamdata e un forum cu sufix .ro, deci virtual ne aflam in Romania. Pot sa fiu si pe luna conectat la net, cand citesc aici prefer sa citesc limba romana si nu bengaleza.

Ok, my friend?

 

(nu inteleg de ce sar de kur cei care scriu corect, daca nu va simtiti atunci criticile mele nu se refera la voi)

(va rog continuati la subiect si lasati limba romana, nu-mi mai raspundeti!!!, injurati-ma in gand, va rooog!) (desteptul cedeaza primul, fiti voi destepti si cedati, ok?) (multumesc mult)

Mesaj completat

unii e mai destepti si trebuie sa ne arate si noua ca ei are valoare ... daca in liceu ii bateam in fiecare pauza acum s-au facut mari si se ascund in spatele calculatoarelor si dau lectii de gramatica pe forum cu profil moto :( mf

 

Unii aia nu vor sa asocieze lumea ideea de motociclist = analfabet, data tie iti place atunci asta e.

Mai citesc si nemotociclisti pe forumul asta si in plus, repet, limba romana se invata la scoala primara nu la master.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii aia nu vor sa asocieze lumea ideea de motociclist = analfabet, data tie iti place atunci asta e.

NU, insa ceea ce incerci tu sa faci ca si multi altii de pe forumul asta este doar sa ne aratati cat de destepti sunteti voi si nimic mai mult, daca nu realizezi ceea ce vreau sa spun probabil ca e din cauza grandomaniei :( - insa iti garantez ca vei depasi perioada asta si vei realiza cat de jenant este comportamentul asta.

 

PS. Am impresia ca daca nu esti "nerd" jobul de moderator nu ti se potriveste, ultimul care mi-a dat ban a fost tot din cauza unor "copilarii" - probabil ca trebuie sa fie foarte grea viata unui nerd si cand are ocazia incearca sa se razbune. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit tot topicul... am citit si topicul de pe forumul din franta... se spune ca nu e nimeni mai nationalist ca frantuzul insa nu te-a criticat nimeni acolo ca le stalcesti limba! citeam mai demult pe un alt topic cum sunt motociclistii in franta... ce campanii fac... cum lupta ei cu soferii si le rup oglinzile, cat sunt de uniti... da, uniti doar de pasiunea lor comuna pentru doua roti! si pe noi ne uneste aceasta pasiune, pacat ca ne dezbina lipsa cunostintelor de gramatica si alte "tampenii" de gen. sanatate multa iti doresc si sa te bucuri din nou de mersul pe doua roti! :(

 

 

Mersi zar916 pt efortul de a citi cele daua topicuri.

In timp ce eu caut pe net despre protezele de sold alti i-mi cauta greseli de limba. O sa-mi zice-ti ca asa e in Ro - io va zic doar ca totul depinde din ce banda de motociclisti faci parte. In Ro mai trebuie niste ani buni ca sa se aseze treburile cu motociclistii. Multi i-si cumpara un motor cum si-ar lua un tricou - e fain vara. Cond o sa se puna politia pe motociclisti, cand examenul de permis o sa fie serios si scump, cand asigurarile o sa fie scumpe si in functie de putere si accidente, cand n-o sa mai fie puncte pe permis si cand spaga nu o sa mai mearga o sa vedem atunci care motociclisti au sa mai ramana(ca sa vina pe forumuri).

 

 

Iara tu Belbody esti mai idiot ca frate' t'u Scorelly.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, my dear, aici pe forum, in spatiul virtual sunt pe "taram romanesc" si ma astept sa se scrie corect romaneste, ok?

Nu ma bat cu pumnul in piept de patriotism, dar deocamdata e un forum cu sufix .ro, deci virtual ne aflam in Romania. Pot sa fiu si pe luna conectat la net, cand citesc aici prefer sa citesc limba romana si nu bengaleza.

Ok, my friend?

 

ca te astepti sa citesti o romaneasca curata e una si ca faci observatie din strainatate vaicarandu-te ca se duce dracului limba romana e cu totul altceva.

 

prinzi posturile romanesi de stiri?

ia-te acolo de ei, aia e rusinea.

 

te doare de limba romana?

hai 'napoi.

 

tu de legi de un pinion nebun care e plecat de multi ani care in casa vorbeste in alta limba.

pe mine nu ma deranjeaza. importante aici sunt ideile. tu acum ce te-ai astepta sa faca astia mai analfabeti asa cum le zici tu? sa se duca la scoala sa scrie frumos pe forum? sa nu mai scrie? sa fie de rasul tau?

CARE E SCOPUL?

 

pe bune acuma, tu de ce nu te intorci? e nevoie de tine aici.

tu ai motive sa nu te intorci?

tu nu ai lipsit in scoala generala la lectiile de patriotism?

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iara tu Belbody esti mai idiot ca frate' t'u Scorelly.

LOL. (cu exceptia catorva cratime puse acolo unde nu e cazul, eu zic ca e un progres in scrisul tau, adica scrii 99% corect) (deja simt ca am realizat ceva bun, chit ca mi-am luat oua si rosii imputite in cap. :( )

 

@Tsunami... nu vreau sa nu scrie corect 100% dar macar sa se straduiasca sa scrie. Cum zice profesorul.. sa vad putina bunavointa. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tsunami... nu vreau sa nu scrie corect 100% dar macar sa se straduiasca sa scrie. Cum zice profesorul.. sa vad putina bunavointa. :(

 

e uite eu vreau sa te vad in romania, vii?

Nu?

de ce?

 

daca nu vii da-te jos de la catedra. altfel se numeste ipocrizie si e cea mai imputita situatie, e chiar nesimtire.

hai ca treci orice limita de bun simt

 

[...]chit ca mi-am luat oua si rosii imputite in cap.

rosiile nu erau imputite cand au fost aruncate, s-au imputit dupa ...

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi inca odata ce am scris aici:

/index.php?...t&p=2515137

Apoi gandeste cu creierul din dotare.

Apoi au inceput anti-academicienii sa zica ca nu conteaza gramatica.

Imediat a avut loc acel declic la mine in creier si am inceput sa scriu fara legatura cu Pinion.

Ca se simte el lezat in discutie... e partea a II-a, eu deja de jumatate de topic nu mai vorbesc despre el ci despre limba romana si ca ar fi frumos sa o folosim corect. El scrie corect de cand a inceput discutia cu limba, deci a dovedit ca poate.

Asta e tot, nu inteleg de ce ti s-a umflat tie vena asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e rusine ... Cu totii ne intersectam pe alte topicuri... Si deja ne stim ce putem...

Pana nu umpleti unii din voi cu muci topicurile, ideile si povestirile unor oameni, pana nu degenerati ideea de baza ... Nu va lasati :(

Care e scopu' frate?

Eu nu inteleg ...

 

Pinioane tata, sa revenim la subiect ca sunt plictisit de biciclisti de uichend, ai de gand sa repari coaja aia de W?

Vad ca motorul nu pare afectat, iar un cadru bun gasesti pe acolo.

Cat mai stai prin spital? Cum e mancarea acolo? :D

 

@belbody & tzunamy ... Nu mai bine va gasiti un server de counterstrike si va headshot-uiti?

Si chiar asa belbody ... Idei moto-sociale constructive de pe meleagurile ale nu ne spui si noua? Sau nu stii limba lor ?

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pinioane tata, sa revenim la subiect ca sunt plictisit de biciclisti de uichend, ai de gand sa repari coaja aia de W?

Vad ca motorul nu pare afectat, iar un cadru bun gasesti pe acolo.

Cat mai stai prin spital? Cum e mancarea acolo? :(

 

Poi mai am inca o motocicleta la fel acasa, insa demontata. Daca as fi in forma dupa o zi de lucru ar circula. Insa eu am sa le pun pe amandoua intr-o remorca si am sa le duc la un prieten ca sa nu ma ispiteasca. O sa vedem mai tarziu. Acum invat sa merg si apoi ma ocup de familie, iar apoi tre' sa reiau lucrul. Insa ce as face o tura! Acceleratiile alea..

Azi ma simpt foarte bine. Nu mai am dureri aproape de loc, ma misc mai bine in pat si ma pun pe scaun usor. Am sa pun niste poze mai de doamne ajuta in curand. In spital mai stau in functie de recuperare. Inca cel putin cateva saptamani, dar in week end o sa merg acasa!

Mancarea - cum am mai zis - e nasoala. E ca aia congelata. I-mi aduc de acasa sau cumparata. M-am cantarit: 60 de kg fata de 74 inainte de accident pt 1metru' 80.

 

Va multumesc pt incurajari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi zar916 pt efortul de a citi cele daua topicuri.

In timp ce eu caut pe net despre protezele de sold alti i-mi cauta greseli de limba. O sa-mi zice-ti ca asa e in Ro - io va zic doar ca totul depinde din ce banda de motociclisti faci parte. In Ro mai trebuie niste ani buni ca sa se aseze treburile cu motociclistii. Multi i-si cumpara un motor cum si-ar lua un tricou - e fain vara. Cond o sa se puna politia pe motociclisti, cand examenul de permis o sa fie serios si scump, cand asigurarile o sa fie scumpe si in functie de putere si accidente, cand n-o sa mai fie puncte pe permis si cand spaga nu o sa mai mearga o sa vedem atunci care motociclisti au sa mai ramana(ca sa vina pe forumuri).

 

 

Iara tu Belbody esti mai idiot ca frate' t'u Scorelly.

marea majoritate a persoanelor cu capul pe umeri apreciaza esenta unui text, facand abstractie de greselile de ortografie. ceea ce ai scris aici m-a uns la suflet. cu ceea ce ai scris in incheiere nu sunt de acord. propun sa ignoram specimenele de gen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei oamenii tin la lucrurile pe care le-au dobandit cu greu....normal ca daca am muncit pe branci ca sa nu rada luea de mine cand scriu, sa mi se para o mare realizare....la altii asta vine dintr-o anumita lociga deci natural si c-o oleaca de imaginatie se reuseste sa se vada mai departe. orice porst poate invata o limba dar nu orice prost poate exprima idei de valoare.

prefer un sentiment sau o idee prost scrisa dar interesanta, decat o insiruire fara valoare dar perfecta d.p.d.v. ortografic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei oamenii tin la lucrurile pe care le-au dobandit cu greu....normal ca daca am muncit pe branci ca sa nu rada luea de mine cand scriu, sa mi se para o mare realizare....la altii asta vine dintr-o anumita lociga deci natural si c-o oleaca de imaginatie se reuseste sa se vada mai departe. orice porst poate invata o limba dar nu orice prost poate exprima idei de valoare.

prefer un sentiment sau o idee prost scrisa dar interesanta, decat o insiruire fara valoare dar perfecta d.p.d.v. ortografic.

frumos spus, respect! pinioane, ai din ce in ce mai multi sustinatori! :( sa te faci bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi mai am inca o motocicleta la fel acasa, insa demontata. Daca as fi in forma dupa o zi de lucru ar circula. Insa eu am sa le pun pe amandoua intr-o remorca si am sa le duc la un prieten ca sa nu ma ispiteasca. O sa vedem mai tarziu. Acum invat sa merg si apoi ma ocup de familie, iar apoi tre' sa reiau lucrul. Insa ce as face o tura! Acceleratiile alea..

Azi ma simpt foarte bine. Nu mai am dureri aproape de loc, ma misc mai bine in pat si ma pun pe scaun usor. Am sa pun niste poze mai de doamne ajuta in curand. In spital mai stau in functie de recuperare. Inca cel putin cateva saptamani, dar in week end o sa merg acasa!

Mancarea - cum am mai zis - e nasoala. E ca aia congelata. I-mi aduc de acasa sau cumparata. M-am cantarit: 60 de kg fata de 74 inainte de accident pt 1metru' 80.

 

Va multumesc pt incurajari.

 

Pinioane, pe mine m-a invatat, o legenda a motociclismului, ca mersul pe doua roti NU e pentru oricine. Daca tu stabilesti (familia a facut-o deja) ca e mai bine in conserva, eu voi respecta optiunea ta.

Daca vrei sa te dai pe motor eu iti pot asigura cateva plimbari pe "la noi" in regim SAFE !

Auch ce tare doare recuperarea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pinioane, pe mine m-a invatat, o legenda a motociclismului, ca mersul pe doua roti NU e pentru oricine. Daca tu stabilesti (familia a facut-o deja) ca e mai bine in conserva, eu voi respecta optiunea ta.

Daca vrei sa te dai pe motor eu iti pot asigura cateva plimbari pe "la noi" in regim SAFE !

Auch ce tare doare recuperarea ...

A, eu nu zic ca nu o sa mai urc pe motor ci ca nu deocamdata. Ma gandesc sa o repar pt circuit.

In plus o sa fie o procedura judiciara cu asigurarile in cazul meu ce o sa dureze poate ani.

Recuperaea e lejera deocamdata, is chiar nerabdator. Totul depinde de cum am sa ma simpt odata pe picioare.

Va tin la 220..

Editat de pinionunebun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...