Sari la conținut

Honda CBR600 F3


b-xx-nox
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fara suparare, dar a avut dreptate tipul.

Sunt curios insa cum va arata cand termini de lucrat la ea.

Bafta ;)

 

Nici o problema... sunt constient de tigania facuta insa incerc pe cat posibil sa repar in situatia in care nu prea o duce nimeni cu banii pe praful asta....unde sunt si eu inclus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o oaie in blana de lup ;) . E defapt un F2 din nu stiu ce tara, modificat in asa fel incat sa arate ca un Fireblade.

si e supertare facut. chiar am si salvat pozele alea

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca-s de pe la bulgari, tinand cont de numarul masinii care se vede in poza. Aia au "talentul" le a mascari motocicletele in halul asta. Oricum, o furca up side down cu juguri, semighidoane, etrieri, discuri, eventual si janta, s-ar putea sa te coste cam jumatate din cat ai dat tu pe motor. Carene, replici interesante, se gasesc pe ebay, sunt chinezeti si ieftine, dar costa destul de mult transportul, practic ajungi cu un set de carene pe la vreo 17-20 mil.... Oricum, si eu sunt de parere ca mai bine puneai un set original de carene si arata mult mai bine.

LINK CARENE CBR F2 Repsol Replica

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

habar nu am de unde e motoreta aia.... am luat pozele de pe cbrforum :) cat despre alte carene... nici nu ma gandesc... nu m-am pagubit de 200 euro cu cele de RR doar de dragul de a le lua... le voi monta , am vorbit si cu un user de aici de pe forum care a spus ca ar fi bucuros sa ma ajute... voi vedea in acest weekend daca se potriveste... cum... etc... apropo daca vrea cineva carenele actuale kre sunt montate pe motocicleta.... pretul este de 5 milioane !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
habar nu am de unde e motoreta aia.... am luat pozele de pe cbrforum :P cat despre alte carene... nici nu ma gandesc... nu m-am pagubit de 200 euro cu cele de RR doar de dragul de a le lua... le voi monta , am vorbit si cu un user de aici de pe forum care a spus ca ar fi bucuros sa ma ajute... voi vedea in acest weekend daca se potriveste... cum... etc... apropo daca vrea cineva carenele actuale kre sunt montate pe motocicleta.... pretul este de 5 milioane !

 

 

 

Salut! Am vazut pozele cum arata motoreta la inceput cand ai luato. destul de rau :) .. Oricum ce zici ai facuto ? pune si tu niste poze sa vede cum arta acum. uite ce am gasit pe net http://www.resincorse.ro/carene-honda.html aici fac carene pt orice motocicleta. eu iam intrebat daca poate sami faca pentru un kawasaki zx6r an 2000 carene dupa modelu 2009 au zis ca nui nici o problema dar tre sa merg acolo ca sami faca prinderile. 300 euro toate carenele. te salut. si sper sa nai probleme cu motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
WRONG!!! 97-98 s-a fabricat ultima generatie de F3, aia cu codita mai frumoasa, mai rotunjita. F3-ul s-a fabricat inca din '95.

95-96 stiam ca este un F 2 imbunatatit pentru ca are motor tot pc 25 si adevarata schimbare a fost in 97-98 cu motor pc 31 si un design imbunatatit al carenelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
CBR F3 are PC31. Am unul din 1996 si nu e PC25. E diferenta si la design putin fata de F2.

 

 

e diferenta si la cutia de viteze , si la distributie si la carburatoare si la carene / far la frane , bord ...etc ..etc ( diferente intre f2/ f3 )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferente intre cbr f2 si f3 sunt destule: far, carena fata, parbriz, etrieri, discuri frana,radiator, carenele laterale mici si bord. oricum, e mai aspectuos f3-ul.

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...