Sari la conținut

Africa Twin RD04 - reducerea consumului


Postări Recomandate

Ieri era disputa mare bmw vs. Honda, azi planuim iesire la bere. Maine? XTZ 1200 vs 1200 GS/A? :D

 

Io zic sa facem intrunirea disputacilor la Cluj. In semn de solidaritate cu drumu care il faceti voi, o sa fac cateva sute de km in juru clujului ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bah, Munchen e prea departe... ii crapa lu uzunu curelele pana ajunge acolo ^_^

Io zic ca se baga daca e vorba sa dea in gura la ST pe autobahn. Da' io ziceam Stuttgart mai degraba :D Ca sa vedem consumul (la africana).

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa facem intrunirea disputacilor la Cluj. In semn de solidaritate cu drumu care il faceti voi, o sa fac cateva sute de km in juru clujului ^_^

Mi-ai furat ideea.. ! :D

Eu voiam sa propun organizarea intrunirii disputacilor la Brno - camping ofer la mine in curte :)

Cu ocazia asta demonstrez cum consumul la transalp e 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, Munchen e prea departe... ii crapa lu uzunu curelele pana ajunge acolo :)

Ha. Ha. Ai grija tu cu cureaua de la alternator ca am schimbat-o atunci cand am luat-o si se cam apropie de sfarsitul vietii :D

 

Sa isi puna puscã si cureaua de distributie mai lata

:D Daca se mai rup si astea, o sa folosesc pusca...

 

Io zic ca se baga daca e vorba sa dea in gura la ST pe autobahn. Da' io ziceam Stuttgart mai degraba. Ca sa vedem consumul (la africana).

O sa ma bag in octombrie la tura mult amanata pana la Paris.

 

Mi-ai furat ideea.. ! ^_^

Eu voiam sa propun organizarea intrunirii disputacilor la Brno - camping ofer la mine in curte

Cu ocazia asta demonstrez cum consumul la transalp e 0.

Asta am putea-o discuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma bag in octombrie la tura mult amanata pana la Paris.

 

Prepar stocul de bere belgiana.Vezi sa vii in uichend.De la mine mai ai 500 km pana pe periferique. Adeca o pauza de o tigara si un refill.

Mesaj completat

Da, dar trebuie sa ai 2metri si 10 ca sa ajungi jos la el, aspectul e de strutzocamilo bondaromusca (ca orice GS) iar pretul este nesimtit de mare. Nu, merci. ^_^

Uite ca uitasem sa te intreb (plm,ma bat astia la cap cu prostii,chestii de munca) : cati bani ai da tu pe o motoreta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este ca cu 8000 aici iti iei un F800GS de plangi,rodat si cu optiuni pe el. In Germania cred ca pretul e mai mic. Eu am dat 1150GSA cu 7000, daca mai asteptam cateva luni il dadeam poate la 7500-7800. Pai nu merita un F800GS la banii astia? Io zic ca da. Din fericire/pacate eu m-am cam acrit de off pe ditamai balaurul. Am descoperit WR450. Iar pentru asfalt .... iuhuuuuu. Fuck the GS!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca uitasem sa te intreb (plm,ma bat astia la cap cu prostii,chestii de munca) : cati bani ai da tu pe o motoreta?

Maxim 8000 euro. Am vazut ca un f800gs nou costa in jur de 11000.. chel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat eu azi c-o Africana, bine, in jurul blocului asa. Ce pot spune, mi se pare mult mai usoara ca a mea si mai manevrabila, toate comenzile merg usor, parca e masina... insa foarte diferit, mi se pare comportamentul motorului. E foarte brutal fata de Supertenere, trebuie turat ca un monocilindru. Altfel, numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxim 8000 euro. Am vazut ca un f800gs nou costa in jur de 11000.. chel.

Un F800GS "chel" are ABS, manere incalzite, cric central si semnale clare. Si e 11200 in Munchen si 11600 in Romania. All inclusive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maxim 8000 euro. Am vazut ca un f800gs nou costa in jur de 11000.. chel.

De ce sa iei o mobra/masina noua? In momentul in care ai iesit de la dealer valoarea e mai mica cu 20% in cel mai bun caz. Cu 8000 euro iei un F800GS de sta mata-n coada. Iar la chestia cu inaltimea oricum nu ai scuza, pune saua mai jos ca doar se poate. Haida,sa te vad pe un F800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neeeh.. mai stau la transalpica deocamdata. Oricum.. nici pe cei 8000 nu-i am deocamdata, urmatoarea motorisca va fi in cativa ani si inca nu m-am hotarat ce. Oricum, voi pastra linia, pana atunci oricum se mai ieftinesc toate. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neeeh.. mai stau la transalpica deocamdata. Oricum.. nici pe cei 8000 nu-i am deocamdata, urmatoarea motorisca va fi in cativa ani si inca nu m-am hotarat ce. Oricum, voi pastra linia, pana atunci oricum se mai ieftinesc toate. :laugh:

stai linistit, un transalp cu km putini ,un supertenere din ultimii ani de fabricatie sau o africana bine intretinuta de 650 in opinia mea , reprezinta motocicleta adevarata , nu semimanelismele astea noi , auzi , motoreta noua.......plastic si electronica ....motoretele noi nu au suflet , nu au nici o poveste de spus.....parerea mea.

Editat de jenifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit, un transalp cu km putini ,un supertenere din ultimii ani de fabricatie sau o africana bine intretinuta de 650 in opinia mea , reprezinta motocicleta adevarata , nu semimanelismele astea noi , auzi , motoreta noua.......plastic si electronica ....motoretele noi nu au suflet , nu au nici o poveste de spus.....parerea mea.

Esti patetic si fara indoiala ti-ar place orice plastic dar n-ajungi la el.De ce nu o bicicleta? N-are electronica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti patetic si fara indoiala ti-ar place orice plastic dar n-ajungi la el.De ce nu o bicicleta? N-are electronica.

Da' poti sa-i pui. Vitezometru :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' poti sa-i pui. Vitezometru :laugh:

 

Sau scandalul Fabian Cancellara din Paris-Roubaix si Turul Flandrei: biciclete cu motoras electric

 

http://bikehugger.com/2010/06/cancellara-c...cy-doubter.html

 

Problema e ca o bicicleta din circuitul profesionist se apropie ca pret de un F800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...