Sari la conținut

Accident Eforie Nord-sud


sauron
 Share

Postări Recomandate

De obicei cele care cauta sa fie plimbate nu au deloc experienta si nici echipament. Retea ideala pentru dezastru.

Pacat de oameni ...

 

 

Da ... din pacate ai dreptate ... dar in cazul ei, tot ce stiu este ca a avut un prieten care a murit acum 3 luni tot intr-un accident de motor, deci putem spune ca avea ceva experienta in calitate de pasager.. ce sa mai vorbim ... asta este ... fiecare stie sau ar trebui sa stie ce risca in momentul in care se urca pe motor fie ca este pasager, fie ca este singur ...

e pacat ca sunt atat de multi care au ghinion ...

Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti si sa ne ocroteasca pe noi cei ce am ramas ...

ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

R.I.P.

\si nu se vor termina. asta e tzara in care conservarii nu realizeaza inca faptul k in oglinda trebe sa te utiti expre duap un motor sa il vezi si pt asta tre sa fi cosntient ca POATE exista unul acolo..

noi astia pe 2 roti suntem prea tembeli si teribilisti uneori.. se ajunge aici din vina coroborata a partilor..ei chiori si indolenti, nesimtiti si prosti, Noi fortandu-ne norocul prea mult, riscand stupid, mergand mai departe chiar de vigilenta celui mai precaut sofer.. of.. si afara e la fel..dar acolo se moare mia mult din cauza motoristilor, la noi inca procentul de conservari care is si ei de vina alaturi de motorist e mai mare.

 

Dumenzeu sa ne dea minte si mai ales mult bulan.

 

 

De mult ma gandeam cand vedeam toate pustoaicele si nu numai cum cautau pe la intruniri sa fie plimbate pe motor, cat de inconstiente sunt.

Sa te urci pe motor cu un strain, fara sa sti cat de bine stie el sa mearga pe motor este sinucidere curata mai ales ca majoritatea cand iau o pustoaica, o fata pe motor, merg tare sa para macho in fata lor. Si cum majoritatea accidentelor grave au loc si din cauza vitezei mult prea mari a motocicletei implicate in accident ajungem la ce am spus mai sus.

FETELOR NU VA MAI URCATI CU ORICINE PE MOTOR ! ! !

:crack: Adevarat grait!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

joi am vazut un gs500 accidentat si un transalp oprit pe partea opusa a drumului. eu mergeam la mare cu masina si conducea prietana. intre eforii sau in tuzla, nu mai tin minte din cauza imaginilor, am vazut un gs accidentat, un motor lovit si o masina avariata pe partea stanga, masina albastra (cred).

 

era politie, lume si nu se putea opri. unui motorist i se acordau ingrijiri si cred ca un politist lua o declaratie iar celalalt motociclist era intins jos, intr-o pozitie care era mai mult ghemuita si in jurul lui era trasat un contur alb, cu creta si nu i se mai acordau ingijiri medicale. nu pot sa spun cine ar fi vinovat si nu vreau sa ma gandesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

r.i.p.!! saraca..era atat de tinara..atat de frumoasa.iy urez motociclistului insanatosire grabnica.cred ca a avut loc la curba aia nasoala in eforie sud in centru..acolo multi ies in contrasens pentru ca nu si adapteaza viteza.condoleante familiei si prietenilor.nici un parinte nu ar trebui sa cunoasca durerea pricinuita de moartea copilului sau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP [asagerei si motociclistului insanatosire grabnica

eu am fost la mare in costinesti sapt trecuta si am vazut o groaza de motociclisti care se dadeau pe acolo fara echipament ceea ce mi sa parut un lucru rau dar asta este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ala cu gs-ul de 500 din eforie nord. am iesit azi din spitalul floreasca si am ajuns la bacau. am dubla fractura de humerus la mana stanga si julituri. prietena mea nu e moarta, numai ca atunci n-am lasat-o sa miste. are piciorul drept fracturat si ceva leziuni la coloana. ce am patit? un nemernic de turc mi-a intors masina in fata din 6 metri cred, n-am putut sa-l evit. clasic, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ala cu gs-ul de 500 din eforie nord. am iesit azi din spitalul floreasca si am ajuns la bacau. am dubla fractura de humerus la mana stanga si julituri. prietena mea nu e moarta, numai ca atunci n-am lasat-o sa miste. are piciorul drept fracturat si ceva leziuni la coloana. ce am patit? un nemernic de turc mi-a intors masina in fata din 6 metri cred, n-am putut sa-l evit. clasic, nu?

 

Pe bucatica pe care ai patit-o este mai mult decat clasic .... Multa sanatate ...

 

Anul viitor o sa fac o harta a pericolelor din Constanta pana in Vama .... si a radarelor ... acum din pacate este un pic prea tarziu ... se termina vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ala cu gs-ul de 500 din eforie nord. am iesit azi din spitalul floreasca si am ajuns la bacau. am dubla fractura de humerus la mana stanga si julituri. prietena mea nu e moarta, numai ca atunci n-am lasat-o sa miste. are piciorul drept fracturat si ceva leziuni la coloana. ce am patit? un nemernic de turc mi-a intors masina in fata din 6 metri cred, n-am putut sa-l evit. clasic, nu?

 

 

multa sanatate tie si prietenei tale!

FRATILOR....MOTORUL NU ESTE AUTOMOBIL SI SAUA NU ESTE LOCUL DIN DREAPTA! DACA IN MASINA MAI AI NISTE TABLA SI AIRBAG-URI PE MOTOR ESTI IN AER! PASAGER(E)I PURTATI SI VOI PROTECTII !! NU VA INCREDINTATI VIATA IN MAINILE UNOR STRAINI !!!

MULTA SANATATE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate se intampla credeti-ma ca de multe ori imi vine sa ma las de motociclism...am vazut accidente in fata mea shi chiar nu mi-au placut urmarile..bine ca nu au fost accidente grave...shi eu am avut accident din fericire nu am avut nici o zgarietura...asta e... o pasiune fara limite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ala cu gs-ul de 500 din eforie nord. am iesit azi din spitalul floreasca si am ajuns la bacau. am dubla fractura de humerus la mana stanga si julituri. prietena mea nu e moarta, numai ca atunci n-am lasat-o sa miste. are piciorul drept fracturat si ceva leziuni la coloana. ce am patit? un nemernic de turc mi-a intors masina in fata din 6 metri cred, n-am putut sa-l evit. clasic, nu?

 

Ma bucur pentru voi ! Aratai groggy la 1-2 min dupa accident iar prietena ta acolo jos arata inspaimantator asa nemiscata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pt urari. la coloana e doar ceva trecator, din fericire. cred si eu ca aratam naspa, eram nervos,ametit, nu-mi venea sa cred ca am patit-o si eu, aveam niste dureri groaznice in brat... bine ca nu a fost mai rau. asfalt uscat si drumuri libere de prosti va urez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine frate ca esti intreg , dar ia explica pe indelete cum a fost treaba eu am oprit acolo la aproximativ 5-10 min de la accident si motorul tau era lovit in spate nu avea nimic in fata cel putin asa se parea opelul ala era sifonat pe partea stinga fata si se parea ca el a vrut sa depaseasca o masina tu erai pe banda a 2 a si ca te-a luat din spate . iar politia care era acolo cind am intrebat daca esti ok a dat din cap a negatie + ca pe jos era o vizeta de la o integrala . cit despre intorceri zona aia zici ca are voodu magic in ea intorce lumea una doua pe acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ala cu gs-ul de 500 din eforie nord. am iesit azi din spitalul floreasca si am ajuns la bacau. am dubla fractura de humerus la mana stanga si julituri. prietena mea nu e moarta, numai ca atunci n-am lasat-o sa miste. are piciorul drept fracturat si ceva leziuni la coloana. ce am patit? un nemernic de turc mi-a intors masina in fata din 6 metri cred, n-am putut sa-l evit. clasic, nu?

 

Insanatosire grabnica si deplina amandurora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine frate ca esti intreg , dar ia explica pe indelete cum a fost treaba eu am oprit acolo la aproximativ 5-10 min de la accident si motorul tau era lovit in spate nu avea nimic in fata cel putin asa se parea opelul ala era sifonat pe partea stinga fata si se parea ca el a vrut sa depaseasca o masina tu erai pe banda a 2 a si ca te-a luat din spate . iar politia care era acolo cind am intrebat daca esti ok a dat din cap a negatie + ca pe jos era o vizeta de la o integrala . cit despre intorceri zona aia zici ca are voodu magic in ea intorce lumea una doua pe acolo .

 

 

Mai pune si tu virgula, ca zici ca esti Dan Diaconescu. :crack:

 

Felicitari ca nu ti-ai lasat prietena sa se miste. Extrem de inteligent. Ar fi trebuit si tu sa faci la fel. Cel putin pana venea salvarea. Cand o iei pe carca nu stii niciodata la ce sa te astepti.... :D

Multa sanatate! :lol:

Editat de The Duck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am deskis topicul si sunt mai mult decat bucuros ca nu a decedat nimeni, dar cum skimb acum subtitlul? "pasagera decedata" nu a existat, si de ce trageau contururi cu creta politistii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rectific: lumea zicea ca trageau contur presupusei victime acoperite ... ce ti-e si cu lumea asta, au vazut prea multe filme cu van damme :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cum a fost:mergeam pe banda 2 cand l-am vazut pe ala cu masina iesind din dr pe banda 1. am redus viteza sa vad ce face. cand am vazut ca merge pe banda lui am dat sa trec,dar cand am ajuns in dreptul lui a virat brusc stanga. am franat inutil. nush cum ai vazut tu motorul lovit in spate,impactul a fost frontal. nu stiu cum arata,nu l-am mai vazut de atunci. ala cu masina e vinovat cat incape.

 

nu stiu de ce a trasat ala contururi pe asfalt. stia ca nu e moarta, ci doar nu misca. poate asa se face. vb cu mine si-mi desena pozitia, desi nu era cea initiala. ar fi tb sa nu ma misc nici eu,dar am sarit in picioare fara sa gandesc. viziera nu stiu cum mi-a sarit, am observat abia la spital...sa vad cum recuperez de acum daunele, dupa ce ne vom putea deplasa.

 

nu stiu de ce a trasat ala contururi pe asfalt. stia ca nu e moarta, ci doar nu misca. poate asa se face. vb cu mine si-mi desena pozitia, desi nu era cea initiala. ar fi tb sa nu ma misc nici eu,dar am sarit in picioare fara sa gandesc. viziera nu stiu cum mi-a sarit, am observat abia la spital...sa vad cum recuperez de acum daunele, dupa ce ne vom putea deplasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...