Sari la conținut

Intalnire de forumisti


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Saptamana trecuta am primit cu placere vizita colegului forumist, Lucian a.k.a. @Lucianggg...

Impreuna am sarbatorit intalnirea savurand cateva tipuri de bere ceheasca si un gratar tipic romanesc - cinste facuta de Lucian!! (multumesc pe aceasta cale).. apoi a doua zi am mers si am vizitat alt forumist, pe Vlad.. a.k.a. @khk

 

Desi am mai fost la Viena ... am fost degeaba pentru ca atunci cand ai un ghid ca Vlad totul devine mult mai frumos.

Nu degeaba excursiile sale sunt asa reusite, este chiar... bun!

Multumim Vlad pentru o zi deosebita la Viena!

 

Cateva poze.. sa nu zica lumea ca stam numai la calculator :laugh:

 

100_2931.JPG

 

100_2947.JPG

 

100_2972.JPG

 

100_3052.JPG

Toate pozele aici - copyright Lucianggg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Logic! ;)

 

Eram sigur, nu sunteti decat niste betivi :baldy: . Am fost si eu acum doua saptamani in Viena dar nu am stat decat trei ore ca eram in drum spre Nisa, m-am plimbat un pic si am savurat un snitel vienez, foarte bun, recomand.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, hai sa vad daca mai stiu ceva... de la stanga la dreapta in prima poza:

 

Starbrno doza, Budvar doza, Bernard, Starobrno sticla, Gambrinus sticla, Budvar sticla, Krusovice, Lobkowicz, Pilsner Urquell sticla, Cerna Hora, Radegast, Pilsner Urquell doza, Gambrinus

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in plimbarile facute de mine, rar mi-a fost dat sa cunosc oameni care te ajuta neconditionat.

Multumesc Bogdan, Vlad, Zoli. La voi acasa, m-am simtit ca la mine acasa.... Multumesc!

Sunteti niste motociclisti de tastatura de exceptie.....

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuuu, Belbody pune mana pe un BMW. Nu te-a traznit? :baldy:

 

Foarte misto. Va invidiez pe amandoi, macar asa, putin ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuuu, Belbody pune mana pe un BMW. Nu te-a traznit? :D

 

Foarte misto. Va invidiez pe amandoi, macar asa, putin :P

NU! Chiar am dat o plimbare scurta cu Fulga.. si impresia a fost placuta! ;) Pacat ca n-am avut unde sa o .. ard un pic. :P

Mesaj completat

in plimbarile facute de mine, rar mi-a fost dat sa cunosc oameni care te ajuta neconditionat.

Multumesc Bogdan, Vlad, Zoli. La voi acasa, m-am simtit ca la mine acasa.... Multumesc!

Sunteti niste motociclisti de tastatura de exceptie.....

 

Cu placere man, anytime! Bine ai revenit pe meleaguri virtuale, chiar eram ingrijorat. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta am primit cu placere vizita colegului forumist, Lucian a.k.a. @Lucianggg...

Impreuna am sarbatorit intalnirea savurand cateva tipuri de bere ceheasca si un gratar tipic romanesc - cinste facuta de Lucian!! (multumesc pe aceasta cale)

 

100_2931.JPG

 

Ce mai e de zis? Niste betzivi... ;)

Atentie! Nu-l lasati niciodata pe Lucian sa-si parcheze autobuzul langa mobra voastra. Cand e mahmur are tendinte distructive. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al dreaqu betivan, ai terminat bautura de pe la noi si te-ai dus sa faci paguba in tari straine...

Baieti, mare dreptate are Doftoru Xulescu, niciodata parcare mai aproape de 10 m fata de "sifonierul albastru". Daca nu credeti va aranjez o intalnire la niste beri cu carena mea dezvirginata violent de coarnele "vacii nebune"...

 

Respecte si din partea mea baietilor care l-au ajutat pe Lucica de-a lungul interesante-i lui calatorii europene solitare!!! Jos palaria!

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe scurt, asta a fost plimbarea mea ( noastra )

 

 

uite cum se repara la transalp si bembe-ul n'are nici pe dreq! (poza 11)

 

glumesc!

:P

 

frumoasa tura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo lu' transalp ii legam firele prizei de bricheta la baterie ca sa pot pune gps-ul, pentru ca priza pe care o am nu e complet rezistenta la apa si motocicleta mai sta si in ploaie prefer sa nu o tin conectata tot timpul mai ales ca GPS folosesc de obicei doar in calatorii mai lungi sau in calatorii de genul "where no man has gone before!" :P

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo lu' transalp ii legam firele prizei de bricheta la baterie ca sa pot pune gps-ul, pentru ca priza pe care o am nu e complet rezistenta la apa si motocicleta mai sta si in ploaie prefer sa nu o tin conectata tot timpul mai ales ca GPS folosesc de obicei doar in calatorii mai lungi sau in calatorii de genul "where no man has gone before!" :P

:P

Era cat pe ce sa o luam la goana spre Cehia, dar am avut doua impedimente unul ar fi ceva de genul finantelor si al doilea vremea care pana acum ne-a cam phutut planurile. Daca ai timp liber vino la o aruncatura de bat pana la Gyor, eu fac trei ore pana acolo. Adu si 2 Grolsch ca ungurii au cea mai proasta bere posibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cat pe ce sa o luam la goana spre Cehia, dar am avut doua impedimente unul ar fi ceva de genul finantelor si al doilea vremea care pana acum ne-a cam phutut planurile. Daca ai timp liber vino la o aruncatura de bat pana la Gyor, eu fac trei ore pana acolo. Adu si 2 Grolsch ca ungurii au cea mai proasta bere posibila.

Hi hi.. la ce vreme se preconizeaza in urmatoarele saptamani cred ca leg motociclismul de gard pentru o vreme.

Azi dimineata erau aici 12 grade si ploua hotarat.. acum sunt 15 grade si ploua..

Multumesc de invitatie oricum, nu stiu cand o sa ajung pe la Gyor.. oricum anul asta nu mai plec nicaieri, decat prin imprejurimi.

:P

Mesaj completat

Sa ne revedem sanatosi! :P

Multumesc Lucian si ma bucur mult ca ne-am cunoscut si am putut vorbi si fara sa ne mai batem tastele atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi hi.. la ce vreme se preconizeaza in urmatoarele saptamani cred ca leg motociclismul de gard pentru o vreme.

Azi dimineata erau aici 12 grade si ploua hotarat.. acum sunt 15 grade si ploua..

Multumesc de invitatie oricum, nu stiu cand o sa ajung pe la Gyor.. oricum anul asta nu mai plec nicaieri, decat prin imprejurimi.

:P

Mesaj completat

 

Tu ai avea pana in 200 de km, iar eu ceva mai putin. Vara viitoare insa sigur ma dezvirginez cu Cehia, ca n-am fost niciodata si are nevasta o prietena pe acolo, undeva la munte, insa nu stiu numele orasului. Sper sa nu mai tina mult asa ca joi plec spre Romania, plus cum spuneam ne-a phutut planurile rau vremea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze.. sa nu zica lumea ca stam numai la calculator :P

100_2931.JPG

 

aici se vede valoarea oricarui roman - fie el peste hotare sau nu

cocalarismul - iese la iveala

 

adunam multe sticle (goale) cu etichete colorate (dar sa fie diferite, sa arate ca are bani si are valoare si ca incearca tot ce e pe acolo, inaccesibil muritorilor din romanica) - scrise in alta limba - facem poza cu dej'tele in V, V mare de la Victorie, scoatem steagul RRumanesc, in semn de am cucerit si am invadat si tara asta cu manele "coj" de seminte.

 

tipic romanesc - si demn de cocalari.ro; sau cocalari fara hotare

 

LE - ma suprinde faptul ca poza asta este mult apreciata de restul de cocalari; inteleg ca pentru asta a fost facuta; sa moare dusmanii (din tara)

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@delu,

 

:P

E o tara liber si un forum liber, fiecare are dreptul sa-si exprime o parere. Multumesc pentru aprecieri! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...