Sari la conținut

Back in black


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De ceva timp cutreier orasul si nu numai la ghidonul noii mele "budget bike" , un VFR 750 RC36.

 

bravo mai omule s-o calaresti cu placere !

vad ca a venit echipata cu burlan, sa inteleg ca il vinzi pe burlanu' MIVV ? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo mai omule s-o calaresti cu placere !

vad ca a venit echipata cu burlan, sa inteleg ca il vinzi pe burlanu' MIVV ?

 

Burlanul ramane inca la mine pt ca am planuri de schimbare al actualului "burlan", vreau sa pun monobratul in valoare :D Totusi, fa o oferta si mai vb ;)

 

Motorul se comporta bine, ciclistica e minunata desi kg sunt destule, are o raza de bracaj decenta dar consumul ma nemultumeste, poate si pt ca TA-ul consuma 5 in oras iar VFR-ul consuma 9-10 :baldy:

 

Maine o iau la o tura pana la mare sa vad cum se comporta la un drum mediu si mai vedem dupa.

 

Cert e ca sunetul este absolul demential iar elasticitatea de care dau dovada motorul si cutia este spectaculoasa,mai ales daca luam in calcul anul de fabricatie si anume era NKOTB :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burlanul ramane inca la mine pt ca am planuri de schimbare al actualului "burlan", vreau sa pun monobratul in valoare :P Totusi, fa o oferta si mai vb :D

 

Motorul se comporta bine, ciclistica e minunata desi kg sunt destule, are o raza de bracaj decenta dar consumul ma nemultumeste, poate si pt ca TA-ul consuma 5 in oras iar VFR-ul consuma 9-10 :baldy:

 

Maine o iau la o tura pana la mare sa vad cum se comporta la un drum mediu si mai vedem dupa.

 

Cert e ca sunetul este absolul demential iar elasticitatea de care dau dovada motorul si cutia este spectaculoasa,mai ales daca luam in calcul anul de fabricatie si anume era NKOTB :P

man ti-as face si 2 oferte dar stau foarte prost cu finantele in perioada asta ;)

modelul asta nu era cel cu doua faruri ? sau ma rog cu un despartitor pe mijloc ?

adica asa : post-41938-1282380146_thumb.jpg

acu vad ca a ta e cu toba pe dreapta, e mai noua un pic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos, bre!! Monobratele rupe tot. Si parca ai mai intinerit cu cativa ani, trecand de la Transalp la asta :D

 

Ah, da, si lasa semnatura asa, ca sta bine acolo. Daca tot le schimbi asa des, poate ajungi iar in curte la noi ^_^

 

Distractii si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ti-as face si 2 oferte dar stau foarte prost cu finantele in perioada asta :D

modelul asta nu era cel cu doua faruri ? sau ma rog cu un despartitor pe mijloc ?

adica asa : post-41938-1282380146_thumb.jpg

acu vad ca a ta e cu toba pe dreapta, e mai noua un pic ?

 

Cea din poza ta e un pic "lucrata", are cateva artificii specificei perioadei din care face parte...

 

Mesaj completat

Sa te bucuri de ea Gixule!

 

Si eu mi-am luat burlan nou... si am sa imi montez pe cel nou astfel incit sa se lege de scarita pilotului. Asa vrei sa faci si tu?

 

Nu chiar. vreau sa o montez mai sus, pe langa codita!

Mesaj completat

misto, nu stiam ca honda fac si motociclete....

 

Ohoo, si inca ce motociclete ! :)

Mesaj completat

S-o stapanesti sanatos, bre!! Monobratele rupe tot. Si parca ai mai intinerit cu cativa ani, trecand de la Transalp la asta :D

 

Ah, da, si lasa semnatura asa, ca sta bine acolo. Daca tot le schimbi asa des, poate ajungi iar in curte la noi ^_^

 

Distractii si drum uscat!

 

Multzam fain! In ceea ce priveste o posibila revenire la italience...Pana n-o sa mi-o permit cu adevarat n-o sa mai imi iau Ducati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite-l, ma! Sangele apa nu se face. :D O noua 'onda! :laugh:

 

S-o stapanesti sanatosi, Gixule! ;)

 

Multzam Nicu, nu se face apa din fericire. In we am scos-o la o tura pana in Vama si ce i-a mai plecut :lol:

 

1500 km and counting

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o poza din Vama... Sunt topit dupa felul in care arata monobratu' :lol:

din poze s-ar zice ca esti topit dupa felul in care nu arata...

daca iti place asa mult pune si niste poze cu el sa-l vada si altii.... monobratul adica... :laugh: :D

 

oricum, frumos bike-ul.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi.... da' nu ezista reiscu sa sara roata? Sau... nu flambeaza monobratul ala la drum denivelat? :)

 

Daca ii pui si o totba de aia de 20cm chiar ca arata beton :) .

 

Sta ca o locomotiva, nu vobleaza , nu fandeaza :P Mivv-U' e inca pe balcon, asteapta un aparat de sudura si o zi cu soare

Mesaj completat

asta e toba de transalp?

 

 

bravo mah, sa aveti grija unu de altul

 

E toba cu care a venit de acasa, toba de pe Transalp e la "iernat" :P

 

Multzam bre

Mesaj completat

bah ceom, schimba mobrele ca pe ciorapi, asta e samsar :D

 

De mic mi-am dorit , imi place nespus fonetica cuvantului SAMSAR

 

Disclaimer : daca n-am bani sa mi le iau pe toate o data :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Sta ca o locomotiva, nu vobleaza , nu fandeaza :P Mivv-U' e inca pe balcon, asteapta un aparat de sudura si o zi cu soare

Mesaj completat

 

 

E toba cu care a venit de acasa, toba de pe Transalp e la "iernat" :hurt:

 

Multzam bre

Mesaj completat

 

 

De mic mi-am dorit , imi place nespus fonetica cuvantului SAMSAR

 

Disclaimer : daca n-am bani sa mi le iau pe toate o data :lol:

 

 

SAMSAR de honde in V

 

up :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos.

 

Si mie imi plac mult VFR-urile astea de generatie veche, dar mi se par un pic cam greoaie la mersul in oras. In schimb, in afara sunt cam vis - pozitie, protectie la vant, viteza si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...