Sari la conținut

Dilema...


Kali
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Ma roade o chestie de ceva timp. Intentionez sa-i torn lui Suzi carene noi, pe care ulterior sa le vopsesc, impreuna cu rezervorul si aripioarele laterale de langa sa.

 

Acum, dilema...

 

Se dau 2 variante:

 

 

1. vopsea neagra cu reflexe albastre (daca s-o gasi, io sper ca da) cu stickere asemanatoare celor pe care le are acum. (in poza, este in stanga)

 

post-2978-1155540516_thumb.jpg

 

 

 

 

SAU

 

 

 

2. Vopsea neagra simpla +aerograf. Ma gandesc inclusiv la schimbarea farului cu 2 rotunde si modelarea carenelor+a mastii de sub far... Sa arate cam asa...

 

 

 

Fata:

post-2978-1155540361_thumb.jpg

 

 

Profil:

post-2978-1155540375_thumb.jpg

 

Este cineva care s-ar baga la asa ceva?... N-as vrea sa arate tzopesc, dar nici comun... Pt ca Suzi este.. altfel... Ca si mine...

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place de mor expresia ochilor. Liniile din profil. Nu ma de ea, vreau sa fac asta la iarna. Nu ma pot lipsi de ea acum, cand alerg intre joburi, si, de ce nu, nu am nici banii necesari sa o fac. Este o idee pe care o voi materializa cu siguranta. De asta am deschis topicul "din timp", ca sa ma pot documenta. Sugestiile si informatiile sunt binevenite.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modificarea include si farurile, dupa cum spuneam. As vrea sa arate asa...

 

post-2978-1155546607_thumb.jpg

 

 

Am aflat de la dark_evil ca se numesc "angel eyes". Le-am vazut pe un BMW si.. na, am poftit la ele :lol:

 

 

Seamana, macar la misto, cu ochii astuia?

 

 

post-2978-1155547032_thumb.jpg

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde daca esti o fana al aerografului, mie de ex. nu imi plac desenele cu aerograful, eu sunt un fan la culorilor delimitate exact + autocolante stock.

 

:lol: gaina arata foarte frumos in poza, dar nu stiu cum o sa arate pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ma roade o chestie de ceva timp. Intentionez sa-i torn lui Suzi carene noi, pe care ulterior sa le vopsesc, impreuna cu rezervorul si aripioarele laterale de langa sa.

 

post-2978-1155540516_thumb.jpg

SAU

2. Vopsea neagra simpla +aerograf. Ma gandesc inclusiv la schimbarea farului cu 2 rotunde si modelarea carenelor+a mastii de sub far... Sa arate cam asa...

Fata:

post-2978-1155540361_thumb.jpg

Profil:

post-2978-1155540375_thumb.jpg

 

Kali....

Pentru varianta 2......vorbeste cu Marius.....

Pictor profesionist pictez cu aerograful motociclete si casti de motocicleta orice fel de pictura flacari monstri portrete etc pentru informatii suna-ti la tel 0723 144 112 sau scrieti-mi la mail mariusneaga@yahoo.com

 

Ar mai fi si Zoliart......dar cred ca nu te coafeaza ca nu-i in Bucuresti...

Mai si am vazut undeva un motor exact capul de vultur....dar nu mai stiu unde.... :lol:

Editat de CARMELLA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no. 2 CLAR....super tare.... :lol:

 

da nr. 2.....

daca tot vrei sa fii smechera ...asculta ce zic io.......

La toamna da carenele jos si fa un drum la zoli- l-am vazut pe la intruniri (la ploiesti, la targu secuiesc..) deseneaza cu aerograf e meserias si baiat valabil-, du-te cu carenele la el si cu poze la gaina aia + o schita desenata cam cum ar vrea sa fie vopsit motoru'. O sa-i faci pe toti muci!

La intruniri nu o sa mai pozeze nimeni hayabuse...si hd-uri :D

 

Dar cred ca-ti trebuiesc si v'o 1000-2000de usedei!!!!!!!!! ..p.s. cred ca ai sa renunti :D :crack:

 

pe zoli il gasesesti pe forum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Vopsea neagra simpla +aerograf. Ma gandesc inclusiv la schimbarea farului cu 2 rotunde si modelarea carenelor+a mastii de sub far... Sa arate cam asa...

Fata:

 

Profil:

 

 

Este cineva care s-ar baga la asa ceva?... N-as vrea sa arate tzopesc, dar nici comun... Pt ca Suzi este.. altfel... Ca si mine...

eu sunt adeptul vopsirii si fara stikere . vopsea gaseshti tot ce vrei si cum vrei asa ca ...........oricumm vrei sa ti-o faci se poate daca te intereseaza airbrush potzi intra la custom painting si sa iti alegi de acolo [pe cineva care face a asa ceva .

 

bafta multa cu schimbarea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: gaina arata foarte frumos in poza, dar nu stiu cum o sa arate pe motor...

 

Tot motorul va fi "o gaina"... nu-l pictez asa, ca pe un model. Modific tot, ii dau aspectul pasarii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta 2.

 

Presupun ca vrei sa te orientezi catre look-ul cu doua faruri ale Katanei model mai nou, right?

 

Apropo, la ditamai suprafata cat e carena, nu merita negru MAT. Acela merita doar pe piese de dimensiuni mai mici, in contrast cu cele lucioase/alte culori.

 

Daca tot intrebi din timp: baga si niste poze numai cu motorul, profil/semiprofil, si scot eu noi niste variante preliminare in Photoshop :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot motorul va fi "o gaina"... nu-l pictez asa, ca pe un model. Modific tot, ii dau aspectul pasarii...

:crack: superb si adaugi ochisorii sheia in cerculete!!! Muaammaaaa !!!

da' cred ca o sa te ajunga multi bani

 

intai cauta sa gasesti cum modifici cacarenele si apoi sa te gandesti la vopsea si alte alea

.Si daca tot ii dai aspectul dorit mi se pare ok sa scoti in evidenta formele cu vopsea ce imita culorile naturale...ori negru mat sau carbon cu stikerele metalizat-oglinda, cioc rosu incins...

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Info preliminare:

 

1. becurile - aprox. 50 euro (2 buc).

2. instalatia electrica suporta montarea lor.

 

 

Acu' mai tre sa gasesc faruri cu care sa se pupe (rotunde) si sisteme de prindere si reglare, totodata... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca reusesti sa iti faci un calcul la cat te-ar duce investitia, pls posteaza-l esalonat aici ca asi fi si eu interesat de cateva modificari la GSX-u meu.

Pe mine m-ar interesa pur si simplu carenele fata si o vopsea completa.

Iar negru cu perla albastra arata super tare. Asa era la original GSX-u meu, se vede pe rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Am inceput operatiunea... Am dat jos carenele, le-am spalat si am dat jos stickerele alea ingrozitoare (mie-mi place mai ... "naked", asa). Iata o haripioara:

 

 

post-2978-1167938917_thumb.jpg post-2978-1167938936_thumb.jpg

 

Pe masura ce am poze, mai pun. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...