Sari la conținut

Un motociclist a murit la Marele Premiu San Marino


bigbig
 Share

Postări Recomandate

Auzi formulare

Japonezul Shoya Tomizawa, care participa la Marele Premiu al statului San Marino, clasa Moto2, a fost călcat de doi dintre adversarii săi, după ce s-a dezechilibrat Âşi a căzut de pe motocicletă.

 

Ca si cum, adverasii asta au vrut sa faca, mergea pe motocicleta si l-au calcat "dusmanii", abia dupa aceia sunt detaliile. Nu stiu darsuna macabru, sporturile astea mi se par oarecum nobile, si eu nu ii vad ca pe niste colegi pe toti acolo, care participa la un concurs, iar aici suna de parca ar fi k1 si chiar au vrut sa il omoare. De ce oare tocmai la articolele cu continut tragic jurnalistii nu dau 2 bani pe formulare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat , exact cum a zis cineva mai sus , era tanar , avea toata viata inainte .... cariera lui era la inceput. Pacat ca pana si pe circuit se mai intampla lucruri de genul, dar cand iti este scris .... Asta este sportul pe care il iubim, are si riscuri.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca acum sunt 2 vieti distruse si una pierduta din cauza unei secunde de neatentie.Sunt sigur ca cei doi piloti care l-au lovit fara sa vrea nu o sa poata trece peste asa ceva prea curand.Dumnezeu sa il ierte si sa speram ca a ajuns intr-un loc mai bun ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi formulare

 

, si eu nu ii vad ca pe niste colegi pe toti acolo, care participa la un concurs,

Pai asa si este, a se vedea cat de afectati erau si cei de la GP, mai ales Pedrosa care nu si-a stapanit lacrimile. Rivalitatea este doar pe pista, in rest sunt colegi, unii prieteni (cu mici exceptii).

E regretabil Dumnezeu sa il ierte, avea viata si cariera in fata. Semana destul de tare si cu Kato (fizic). Si la asemenea nivel se intampla, cand ti-e scris...........

;)

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara am aflat de aici de pe forum... apoi forumul a crapat, nu am mai putut intra. Am verificat site-ul motogp si totusi nu imi venea sa cred . Astazi, din intamplare am dat pe DIGISport si am nimerit chiar cursa de moto2 de la inceput. Mi se ridica parul pe maini stiind ca mai vad inca cateva tururi si pilotul care se afla chiar pe primul loc (in momentul in care ma uitam eu) e mort. Mare pacat. La fel de rau m-am simtit si atunci cand la vancouver la sporturile olimpice de iarna a murit baiatul acela cu sania: http://www.youtube.com/watch?v=bjq75hpCcsU

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa si este, a se vedea cat de afectati erau si cei de la GP, mai ales Pedrosa care nu si-a stapanit lacrimile. Rivalitatea este doar pe pista, in rest sunt colegi, unii prieteni (cu mici exceptii).

E regretabil Dumnezeu sa il ierte, avea viata si cariera in fata. Semana destul de tare si cu Kato (fizic). Si la asemenea nivel se intampla, cand ti-e scris...........

:lol:

Da e clar ca toti sunt ca o mare familie ,se cunosc intre ei."Jurnalistii" nu au nici cea mai mica tangenta,daca era despre Berbecali erau primii.Sunt atatea care s au facut pentru el,cand s a aflat :nu s au ridicat steagurile la premiere,nu s au batut cu sampanie,nu au dat interviuri lungi la conferinta de presa,30 de sescunde au vb toti maxim.Era nor afara si Pedrosa si Lorenzo purtau ochelari...

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a trebuit sa iau de pe net toata cursa sa vad ce s-a intimplat... astia de la iutub sint mirleti rau in ultima vreme...

 

 

nene... aia de il carau cu targa l-au scapat pe jos... ca in filmele cu prosti... nici in Romania nu se intimpla asa ceva... cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP Tomizawa! :lol:...CINEVA la chemat.

 

A fost trist totul dupa ce s-a vestit decesul. Eu nu cred ca e usor sa treci peste asa ceva - ma refer mai ales la De Angelis si Scott Redding-. Asta e destinul! Eu cred ca toti sunt afectati.(aici nu e vb de profesionalism, cum zicea cineva pe aici).

 

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.i.p. Tomizawa :lol: :drink: . Avea numarul de concurs al lui Daijiro Kato pe umar ca un omagiu adus compatriotului sau.

 

Cat despre Peter Lenz... clipul asta spune tot:

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sport.ro/motoare/suspiciune-ori...prit-cursa.html Desi zicea cineva ca ceilalti 2 competitori implicati in accident sunt profesionisti si ar trebui sa treaca peste incident, sunt in primul rand oameni. Oameni ce se cunosteau intre ei, aveau pasiune/manie/meserie comuna motociclismul, erau si sunt o familie.

Rest In Peace Tomizawa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...