Sari la conținut

Am Cazut....iar In Curba De La Bac


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

mdea... azi prin galati pe curba de la bac spre faleza superioara urc io ca o gazela... in jumatea curbei pe la 90 la ora vad ca asfaltu' era ud! de ce? o groaza de putzo-palmisti (vreo 8 la numar) udau spatiu' verde da' apa se scurgea pe carosabil! :crack: io tot ca o gazela franez da' degeaba ca am alunecacat si am lasat troaca sa se duca! in urma acestui minunat incident io am dat cu capu' de bordura si am reusit sa sparg o casca nolan (nu a mea dar destul de tare, o sa il intreb pe proprietar ce model era) nu tare, dar o crapatura de vreo 5-6 cm! ma rog, m-am ridicat io cu greu, tot ca o gazela, m-am luat de 'tzo-palmistii aia ca de ce dreq nu au grija la care unu' din ei mi-a raspuns ca nu au avut probleme masinile pana acum, io ce am patit? :crack: inevitabil m-am pus pe fugarit la biped care a sarit garduletzul si s-a dus la vale si ailalti se uitau ca vitele! ma rog, fuckin' retards! pe astia i-as omori! in fine... moto e doar putin zgariata, dreq s-o ia iar io n-am nik decat un combinezon zgariat ( se vopseste... bine ca exista vopel-ul) si o casca de platit!

 

asta e a 3-a oara cand ma duc de-a berbeleacul pe langa bac! nu mai trec pe acolo! daca o fi sa am nevoie sa trec dunarea ocolesc dreq sau o trec inot! asfalt FOARTE USCAT va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care unu' din ei mi-a raspuns ca nu au avut probleme masinile pana acum, io ce am patit?

 

asta e memorabila.. am putea sa scriem o carte cu ce prostii zic astia..

mai bine platesti o casca, gadeste-te cum era fara.. bine ca esti ok, motoru la fel.. chiar ca nu ar trebui sa treci pe acolo ca nu te inveti minte :crack:

 

asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-aia las io gazu mai moale, cel putin in oras. Nu degeaba e o limitare la 50... Pt ca se gasesc tot timpul dobitoci care uda sau fac gropi in sosea, pt ca oricand gasesti berbeci care nu se asigura destul la schimbarea benzii, pietoni care se arunca in traversari pe unde li se scoala, fara sa le pese ca mai sunt si motociclete pe drum. Viteza mica ajuta mult in situatii de-astea. Nu zic, si io mai bag mana in gaz (aseara de ex :crack: ) da numai in depasiri sau ca s apun ceva distanta intre mine si ala din spate... da ma calmez foarte foarte repede...

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

La 90 km/h doar o casca sparta...ai scapat usor. Cate vieti mai ai??? :crack:

 

pai am mai cazut odata acolo prin primavara... tot 90-100, tot cu casca sparta deci sa mai am 7 vieti? :crack:

 

De-aia las io gazu mai moale, cel putin in oras. Nu degeaba e o limitare la 50... Pt ca se gasesc tot timpul dobitoci care uda sau fac gropi in sosea, pt ca oricand gasesti berbeci care nu se asigura destul la schimbarea benzii, pietoni care se arunca in traversari pe unde li se scoala, fara sa le pese ca mai sunt si motociclete pe drum. Viteza mica ajuta mult in situatii de-astea. Nu zic, si io mai bag mana in gaz (aseara de ex :what: ) da numai in depasiri sau ca s apun ceva distanta intre mine si ala din spate... da ma calmez foarte foarte repede...

 

Numai bine!

 

nu e limitare la 50 acolo, e la 70! :what: ce ma enerveaza pe mine e ca nu semnalizeaza astia cand uda sau... ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am mai cazut odata acolo prin primavara... tot 90-100, tot cu casca sparta deci sa mai am 7 vieti? :crack:

nu e limitare la 50 acolo, e la 70! :crack: ce ma enerveaza pe mine e ca nu semnalizeaza astia cand uda sau... ceva!

 

Sergiu frate, pe apa incearca sa o lasi mai moale ca nu e de gluma...si eu era sa cad pe sina de tramvai + apa...si mai aveam si pasagera in spate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie si tuturor motociclistilor:Cit mai multe vieti! Si cit mai putine ocazii sa irositi vreuna dintre ele! Eu ,ca sa sparg ghinionul,o saptamina as trece in fiecare zi prin curba aia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu frate, pe apa incearca sa o lasi mai moale ca nu e de gluma...si eu era sa cad pe sina de tramvai + apa...si mai aveam si pasagera in spate..

 

Si eu, exact la fel.

 

M

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai scapat cu bine!!! si sa iti zic un secret fratioare! daca nu te speriai de apa din curba treceai cu bine! pshihicul te-a doborat ..si ai grija sa nu iti dezvolti o anumita frica pt acel loc! succes si apa cat mai putina! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

bine ca ai scapat cu bine!!! si sa iti zic un secret fratioare! daca nu te speriai de apa din curba treceai cu bine! pshihicul te-a doborat ..si ai grija sa nu iti dezvolti o anumita frica pt acel loc! succes si apa cat mai putina! :P

 

 

multzam pt. urari! :P dar nu psihicul m-a doborat! ci cauciucul prea lat si vechimea lui m-au doborat! :drink: am totusi peste 85.000 de km pe motor, daca nu 90.000, nu mai am kilometraj de ceva timp, de asta zic! :lol: motor de maxim 150 de kile cu cauciuc de 160 imbatranit... tu ce zici? :hug: in plus trecerea la frane pe disc m-a obligat la cateva ore in poligon pe linie dreapta/curbe, uscat si ud! :ok: stiu cum se comporta! si la o curb ca aia alunecam sigur! macar am incercat sa franez pe uscat cat am putut! din pacate n-a fost de ajuns! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io o las moale pe ud da' mn-aveam cum sa vad inainte de curba ca se scurgea apa pe carosabil! ata ete! :P

 

 

cauciucul prea lat si vechimea lui m-au doborat! :drink: am totusi peste 85.000 de km pe motor, daca nu 90.000, nu mai am kilometraj de ceva timp, de asta zic! :lol: motor de maxim 150 de kile cu cauciuc de 160 imbatranit... tu ce zici? :P in plus trecerea la frane pe disc m-a obligat la cateva ore in poligon pe linie dreapta/curbe, uscat si ud! :ok: stiu cum se comporta! si la o curb ca aia alunecam sigur! macar am incercat sa franez pe uscat cat am putut! din pacate n-a fost de ajuns! :ok:

 

 

din ce zici se pare ca erai constient in ce te bagi a 3-a oara dar te-ai autoignorat si ai dat cu casca de bordura; bine ca nu te asteptau si alte surprize; data viitoare incearca sa mergi cu ochii inchisi :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pariu? te iau in spate pe fosta ta jawa! nu de alta dar ij-ul planeta (cacao moto) nu te duce cu 90 in curba aia ca esti mare! vrei? sau daca nu te tine cu comunista te dau cu motorul tau! :ok: daca tu mergi batraneste asta nu e problema mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit happens!

Este imposibil sa prevezi ABSOLUT toate situatiile ce pot apare in trafic, chiar si la viteze mai mici. Pentru asta s-a inventat cuvantul "IMPREVIZIBIL". (glumeam, cuvantul s-a inventat de fapt imediat ce s-a "inventat" femeia... :ok: ).

Bine ca esti tu sanatos!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea... azi prin galati pe curba de la bac spre faleza superioara urc io ca o gazela... in jumatea curbei pe la 90 la ora vad ca asfaltu' era ud! de ce? o groaza de putzo-palmisti (vreo 8 la numar) udau spatiu' verde da' apa se scurgea pe carosabil! :ok: io tot ca o gazela franez da' degeaba ca am alunecacat si am lasat troaca sa se duca! in urma acestui minunat incident io am dat cu capu' de bordura si am reusit sa sparg o casca nolan (nu a mea dar destul de tare, o sa il intreb pe proprietar ce model era) nu tare, dar o crapatura de vreo 5-6 cm! ma rog, m-am ridicat io cu greu, tot ca o gazela, m-am luat de 'tzo-palmistii aia ca de ce dreq nu au grija la care unu' din ei mi-a raspuns ca nu au avut probleme masinile pana acum, io ce am patit? :hug: inevitabil m-am pus pe fugarit la biped care a sarit garduletzul si s-a dus la vale si ailalti se uitau ca vitele! ma rog, fuckin' retards! pe astia i-as omori! in fine... moto e doar putin zgariata, dreq s-o ia iar io n-am nik decat un combinezon zgariat ( se vopseste... bine ca exista vopel-ul) si o casca de platit!

 

asta e a 3-a oara cand ma duc de-a berbeleacul pe langa bac! nu mai trec pe acolo! daca o fi sa am nevoie sa trec dunarea ocolesc dreq sau o trec inot! asfalt FOARTE USCAT va doresc!

 

Imi pare tare rau pentru tine.Bine, insa, ca nu ai patit nimic grav nici tu, nici motoreta.

Dar sa stii ca m-am stricat de ras, imi pare rau ca trebuie sa recunosc. Ma tot gandesc: pe bune "masinile n-au avut probleme"?? Cum puii mei probleme sa aiba masinile??? Pai e tot una??? Ce imbecili!!!!

Dar tu de ce ai franat??? Trebuia neaparat?? Pe asfalt ud??? Intreb si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...