Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare, IGP, 13.09.2010


dt_yamaha
 Share

Postări Recomandate

Baiatul este ok, este la Spitalul Floreasca cu fractura de antebrat si de tibie. Motocicleta este la mine, in aceeasi zona si pot fi gasit pe PM sau la telefon 0722696980 (Alex). Nu ma intrebati detalii despre accident, nu stiu, nu am vazut nimic, doar am incercat sa-l ajut. Daca e cineva care are mai multe detalii sau care a fost martor, sa posteze aici pentru ca baiatul nu are martori si din cate am inteles, nu a fost vina lui.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand imi pare nespus de rau pt. ghinionul baiatului. Mi s-a strans inima cand l-am vazut intins pe jos. Nu am vazut nici eu accidentul.

Cand am oprit acolo baiatul era deja inconjurat de 15 oameni pe mijlocul strazii, era constient si venise deja salvarea si politia.

Am vazut pozitionarea vehiculelor dupa accident, daca pot ajuta cumva, desi deja politia se pregatea de masuratori.

Mana peste frana in oras.

Multa sanatate si recuperare totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nasoala zi... al doilea.

sanatate si recuperare totala.

 

OFF topic : ce nu inteleg este de unde dorinta asta de poze... azi am ajuns si eu la un accident si nu stiu ce sa zic dar desi aveam tel cu camera nu prea imi ardea de poze.

crezi ca o sa pastreze pozele pe care i le-ai facut...pentru vrun album?

pe tine nu te-ar enerva sa te fotografieze unul cand tu esti intins pe jos... cazut de pe bicicleta? (din tot sufletul iti doresc sa nu ajungi sa fii intins pe jos).

pe mine unul ...da.

pred ca era suficinenta poza cu motoreta cazuta. daca tu ai placeri dubioase...respecta-mi macar omului la necaz, intimitatea.

 

ride safe

Editat de duncan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nasoala zi... al doilea.

sanatate si recuperare totala.

 

OFF topic : ce nu inteleg este de unde dorinta asta de poze... azi am ajuns si eu la un accident si nu stiu ce sa zic dar desi aveam tel cu camera nu prea imi ardea de poze.

crezi ca o sa pastreze pozele pe care i le-ai facut...pentru vrun album?

pe tine nu te-ar enerva sa te fotografieze unul cand tu esti intins pe jos... cazut de pe bicicleta? (din tot sufletul iti doresc sa nu ajungi sa fii intins pe jos).

pe mine unul ...da.

pred ca era suficinenta poza cu motoreta cazuta. daca tu ai placeri dubioase...respecta-mi macar omului la necaz, intimitatea.

 

ride safe

Offtopic: Si eu am asistat la macar doua accidente unde inca accidentatul era acolo si la primul nici nu mi-a dat prin cap sa nu fac ce zice politistul (adica sa merg inainte) desi erau 3 motociclete deja oprite acolo (probabil din acelasi grup) iar la al doilea desi am oprit nici prin cap nu mi-a dat ca telefonul are camera de 2 Megapixeli si as putea sa-l folosesc pe post de aparat foto. Asa ca e de retinut si asta, putem sa facem poze cu telefonu sa le punem pe aici pentru divertisment...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca o sa pastreze pozele pe care i le-ai facut...pentru vrun album?

 

Nu pentru album, ci pentru a face dovada ca a fost vatamat corporal in urma accidentului... Daca nu cumva a fost chiar el de vina si atunci se poate uita la ele ca sa-si aduca aminte sa nu repete greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pentru album, ci pentru a face dovada ca a fost vatamat corporal in urma accidentului... Daca nu cumva a fost chiar el de vina si atunci se poate uita la ele ca sa-si aduca aminte sa nu repete greseala.

 

 

mda... dar le poate primi si altfel la nevoie.

plus ca pozele... nu prea reprezinta o dovada in sensul dovedirii vatamarii corporale. cu siguranta impresioneaza insa...certificat de la IML e sfant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta pe care am auzit-o la fata locului a fost ca citroen-ul a intors in fata lui; oricum nu avea viteza si se pare ca e ok baiatul

 

De mentionat ca atat cat am stat eu acolo, toti motociclistii care au trecut (cu o exceptie, un individ in slapi, tricou si pantaloni scurti) au oprit si s-au oferit sa ajute.

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol accidentul... si tare mi-e ca o sa fie gasit vinovat motociclistul pentru nepastrarea distantei (sper sa nu fie asa, dar e posibil orice). Eu sunt de acord cu pozele facute la accidente, atata timp cat sunt facute cu bun simt. Mi se pare chiar ok sa se fotografieze vehiculele avariate, cat si un cadru mai larg, pt a se observa exact locatia unde s-a petrecut accidentul. Insa nu sa te apuci sa faci pe fotograful pe acolo, ca pana la urma e o tragedie, nu un eveniment spectaculos. Si binenteles, pozele doar dupa ce ai ajutat cu tot ce se putea, nu il lasi pe ala sa moara pe asfalt, iar tu sa ii faci poze :moron: , iar daca ai in plan sa pui pozele pe forum sau in alta parte, mi se pare de bun simt sa intrebi mai intai accidentatul (mai ales daca apare el in poze) daca e de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...