Sari la conținut

accident bihor


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

http://www.antena3.ro/auto/bihor-un-sofer-...ini_107261.html

 

Stie cineva ceva de starea lor ? Sa facem un grup sa le facem o vizita, poate au nevoie de ceva ... tara straina, nu cunosc pe nimeni, foarte nasol. Daca i-au transferat la Bucuresti ma ofer eu.

Mesaj completat

Nu pot sa nu ma sufoc de revolta: "MotocicliÂştii au ajuns în Romania în cadrul unui circuit prin mai multe țări europene." Si-au patit-o tocmai la noi din cauza unui nenorocit beat la volan ... tara de (cuvant urat), cu legi de (cuvant urat) si politie de (cuvant urat). Scuzati limbajul dar nu mai pot.

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape incredibil ,nu-mi gasesc cuvintele.Daca mai citesc despre vre-un viteaz de-al nostru mai este cum mai este ,zic si eu ca nu a avut experienta ,ca visa putin ,ca nu a avut cum sa evite,ca nu se obisnuise cu motorul sau orice alta scuza.Dar sa intre un (cuvant urat) baut pe contrasens peste un grup de motociclisti,pe deasupra si turisti care incercau sa se bucure de tot ceea ce inseamna motociclismul adevarat,nu pot accepta nici mort.O rusine ,o mizerie de tara ,de oameni ,de intamplari.Nu mai am cuvinte pe care sa le mai pot scrie.Ars pe rug ,altceva nu-i pot dori nemernicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate tara pute :|. Tot ce le pot dori victimelor e sa se duca repede la un spital din alta tara, ca aici doar cu noroc muuult se vor reface asa cum trebuie. Cat despre sofer.... nu mai zic nic ca's scarbit :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai d'aia zic, stim cu totii (mai ales eu) ce conditii sunt in spitalele romanesti: sa mergem sa le facem o vizita, sa-i intrebam de sanatate, eventual un vorbitor de engleza ... anuntat familia etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai d'aia zic, stim cu totii (mai ales eu) ce conditii sunt in spitalele romanesti: sa mergem sa le facem o vizita, sa-i intrebam de sanatate, eventual un vorbitor de engleza ... anuntat familia etc.

Doar asa mai putem spala putin rusinea.Spun asta pentru ca am simtit amabilitatea altor motociclisti si din tara si din afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil..daca ne amintim bine, acum 2 luni au mai fost accidentati si doi motociclisti maghiari dintre care unul mortal.Interesant ca tipul a mers pe motor o viata, a strabatut toata europa cu motorul, a ajuns pana la 70 ani si cand s-a aventurat pe plaiurile mioritice unul meserias cu jeep,ul a intrat pe contrasens si l-a ucis.Cat despre betivanul de mai sus ce sa mai zic..din ce spunea dr.Borcea lucrurile stau destul de nasol , fractura gamba, fractura vertebra toracala, traumatism toracic cu contuzie pulmonara, super naspa..dar dupa mentalitatea tipic romaneasca..frate putea sa fie si mai rau..adica se putea sa-i omoare pe toti..bine ca n-a fost cu jeep'ul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca anuntasera politistii ca fac un fel de greva - nu mai dau amenzi ci doar avertismente.

unii se bucurau.

 

imi pare rau sa o spun dar parca din ce in ce mai multi compatrioti se comporta ca niste imbecili. si pe urma daca li se intampla una nefacuta dau vina pe ghinion. in cazul de fata, vita incaltata a baut pana nu a mai putut dar nu, nu o sa spuna ca el a fost de vina ci ca a avut un ghinion crunt. ca parca a te urca baut la volan are de a face cu ghinionul. sper ca are bani acum sa repare tot ce a stricat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tara de cacao,cu oameni de rahat. asta e rromania. puteti sa injurati, cat vreti, asta e tara hotilor si a infractorilor, pana si presedintele are dosar de urmarire penala.,sau nu am dreptate??? http://www.replicaonline.ro/patru_motocicl...at_40209.html-5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va duceti la ei, sa le spuneti cum sa treaba cu spitalele pe aici. Sa nu se trezeasca cu surprize si mai mari!

oricum banuiesc ca s-au dumerit deja cu spitalele noastre. In cateva zile daca starea le permite vor fi dusi in tarile de bastina. Poate pana atunci oradenii le vor face o vizita de incurajare. Asa ar fi frumos. Sunt curios cum sunt mobrele, daca sunt la loc sigur. Soferul dupa legile noastre o sa scape ieftin, vre-o 2 ani cu suspendare daca e la prima abatere. Deci daca cumulam toate ilegalitatile care le-a facut ar trebui macar vre-o 8-10 ani sa stea la mititica. Si sa nu stea, la naiba, munca silnica. Pacat ca s-a desfiintat aceasta pedeapsa la incarcerare. Atatea de facut sunt in tara asta si nu ai cu cine. Orice gen de ilegalitate din asta sa fie pedepsita automat in acest mod. Recuperare usoara accidentatilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum banuiesc ca s-au dumerit deja cu spitalele noastre. In cateva zile daca starea le permite vor fi dusi in tarile de bastina. Poate pana atunci oradenii le vor face o vizita de incurajare. Asa ar fi frumos. Sunt curios cum sunt mobrele, daca sunt la loc sigur. Soferul dupa legile noastre o sa scape ieftin, vre-o 2 ani cu suspendare daca e la prima abatere. Deci daca cumulam toate ilegalitatile care le-a facut ar trebui macar vre-o 8-10 ani sa stea la mititica. Si sa nu stea, la naiba, munca silnica. Pacat ca s-a desfiintat aceasta pedeapsa la incarcerare. Atatea de facut sunt in tara asta si nu ai cu cine. Orice gen de ilegalitate din asta sa fie pedepsita automat in acest mod. Recuperare usoara accidentatilor!

 

 

din pacate cei din puscarii care ''au iesit la munca'' au iesit sa construiasca biserici. muncim si pentru ei :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu nu imi vine sa cred ce citesc! pe tipii astia i-am cunoscut acum 2 zile la Cetatea Huniazilor in Hunedoara, iar acum ajuns cu bine acasa primul mail citit este acesta. Pe tipul masiv din video cu geaca alb/gri cu negru il cheama Martin si este slovac. Am vorbit putin in fata cetatii unde asteptam sa intram in cetate. Prefera italiana in loc de engleza si spuneau ca urmeaza sa mearga spre Fagaras. La intrare dupa ce au intrebat daca vizita cetatii se putea face cu ghid, care nu era acolo, au plecat. Sau poate au fost informati ca sunt camere inchise deoarece cetatea este in renovare. Pacat, poate ca daca totusi ar fi vizitat cetatea ar fi "evitat" evenimentul, mare pacat! La capitoul "speranta moare ultima" fractura de vertebra inseamna categoric paralizare sau in zilele noastre cu medicina de ultima generatie si bani se poate totusi rezolva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul dupa legile noastre o sa scape ieftin, vre-o 2 ani cu suspendare daca e la prima abatere.

Ce te face sa crezi ca nu e la fel peste tot? In Olanda nici macar 2 ani cu suspendare nu ar primi. E drept, dreptul de a conduce i se va intezice vreo 3 ani dar cam asta este. Anul trecut, un sofer de autocar a dat peste un copil cand efectua manevra de mers inapoi fara sa se asigure. A primit sub an,evident cu suspendare si nici macar nu i s-a suspendat carnetul. Copilul a murit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data am demonstrat si aratat ce inseamna defapt ROMANIA.....Sa injur sa balacaresc mai are rost???Rezolv ceva sau rezolvam ceva???Se schimba ceva sau cineva in tara asta????NICIODATA!!!Ce pot sa zic este Insanatosire grabnica motociclistilor si sper sa il faca pe SOFERU TURMENTAT sa plateasca 4 generatii pentru ce a facut.....TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!!! ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca accidentul asta se poate caracteriza "doar in Romania"

Betivi sunt peste tot si nu cred ca betivul neamt te calca cu mai mult simt de raspundere decat betivul bihorean din accidentul de fata.

 

Sa speram ca totul se va incheia cu bine pentru straini, mai ales pentru slovacul cu probleme la coloana; dupa cate BMW GS-uri a facut muci, Bachus asta din BH e clar fan Super Tenere.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda.....Ai dreptate dar eu accentuam mai mult cam ce si cum se petrec lucrurile si in ROMANIA.....!!!!Dar ma refeream si la faptul ca inca o pata pe tara noastra peste hotare.......Nu am zis ca astfel de lucruri se intampla numai in Romania!!!ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul dupa legile noastre o sa scape ieftin, vre-o 2 ani cu suspendare daca e la prima abatere. Deci daca cumulam toate ilegalitatile care le-a facut ar trebui macar vre-o 8-10 ani sa stea la mititica. Si sa nu stea, la naiba, munca silnica. Pacat ca s-a desfiintat aceasta pedeapsa la incarcerare. Atatea de facut sunt in tara asta si nu ai cu cine.

da, din pacate legislatia este atit de permisiva iar legislativul atit de corupt incit pedepsele in aceste cazuri sunt ff usoare .Cit despre munca silnica vezi doamne nu este conforma cu drepturile omului de parca cel care a faptuit mai poate fi numit om .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu trebuie numita munca silnica, ci in folosul comunitatii.

 

On :

 

Poate chiar e o idee buna ca cei din zona sa incerce sa ajute pe cei accidentati, macar pana la trecerea granitei catre civilizatie... poate mai estompeaza gravitatea situatiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum banuiesc ca s-au dumerit deja cu spitalele noastre. In cateva zile daca starea le permite vor fi dusi in tarile de bastina. Poate pana atunci oradenii le vor face o vizita de incurajare. Asa ar fi frumos. Sunt curios cum sunt mobrele, daca sunt la loc sigur. Soferul dupa legile noastre o sa scape ieftin, vre-o 2 ani cu suspendare daca e la prima abatere. Deci daca cumulam toate ilegalitatile care le-a facut ar trebui macar vre-o 8-10 ani sa stea la mititica. Si sa nu stea, la naiba, munca silnica. Pacat ca s-a desfiintat aceasta pedeapsa la incarcerare. Atatea de facut sunt in tara asta si nu ai cu cine. Orice gen de ilegalitate din asta sa fie pedepsita automat in acest mod. Recuperare usoara accidentatilor!

 

Da, intr-adevar, tare ma tem ca soferul va scapa ieftin, "dupa legile noastre"...

Din punct de vedere medical, cea mai buna solutie pentru motociclisti, asa cum zice Kato, este sa fie transferati in tarile de bastina, sa fie acolo ingrijiti, pentru ca aici este dezastru. Din punctul de vedere al solutionarii cazului... nu stiu ce sa zic. Cand se vor vedea bietii motociclisti in "hatisul" legilor romanesti... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...