Sari la conținut

Unde Ne Intalnim Vara?


QUAD
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 594
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
shhh...si plimba pisica

sal. acum am intrat prima oara pe acest topic. intalnirile se fac numai miercurea sau in fiecare zi a saptamanii? dau si eu o tura odata p-acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

gasesti motociclisti in fiecare zi acolo. Plimbari mai lungi se fac in fiecare miercuri.

Mesaj completat

MARI PUTUROSI v-ati mai facut marea majoritate de nu iesiti mai deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

N-am mai trecut nici eu prin livada demult, dar totusi n-am mai vazut nicio propunere de plimbare de duminica pe forumul dedicat brasovului.

 

Chiar asa, nimic?

 

De exemplu, duminica sunt liber :) ceea ce inseamna ca o sa fac plinu' si ma duc unde vad cu ochii. Numa' sa tina vremea :). Se baga cineva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mosului,

Recunosc ca nu am fost eu niciodata un impatimit al forumului, de aceea ma scuzati ca nu am mai dat vreun semn de viata in ultima perioada, dar mai grav este si sufar mult din cauza faptului ca anul acesta am facut cu indulgenta 1000 de km.......comparabil cu vremurile bune....eeeeee, criza vietii..... :)

Asa, in continuare as dori sa va adun iarasi pe toti impreuna, ca in vremurile bune, la o parada si daca nu ma insel cea de-a 6-a parada din Brasov, cu ocazia, sper fericitului eveniment.......nunta mosului cu a lui craciunita..... :)

Fiinda sunt cam prins cu organizarea evenimentului, las detaliile organizarii in seama camarazilor mei apropiati: Florin, Mihai, Mihalcea, Geff, etc......

Evenimentul va avea loc pe data de 13 septembrie, va garantez ca este o zi cu noroc.... :)

Sper sa iasa ceva frumos si sa ne revedem in numar mare.

Asfalt uscat domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule, io-s nascut pe 13 si ghinionul nu-i al meu, ci al parintilor mei, saracii, sa ma aiba pe mine... Sunt convins k o sa fie cu noroc, mai ales k pe 13 sept. e si ziua pompierilor... Acestea fiind zise, semnez condica, prezent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Daca e soarele sus si asfaltul uscat sigur gasesti si lume in livada in general dupa masa :laugh:

 

Acuma depinde pe cine gasesti ... vad ca pe acolo mai merg si figurantii ce habar nu au sa raspunda la un salut, apoi sa mai stai de vorba cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general motociclistii nu saluta ce nu este motocicleta;nu e ca si cum ar avea ceva cu tine..

zic si io..

:blink: vai de capul meu , ce mentalitate. Mai avem de trait 50 de ani sa-si mai schimbe unele persoane mentalitatea.

Da-i un search pe google sau pe youtube ce inseamna un maxi-scooter si cum sunt priviti in alte tari .. asa ca idee.

NU SALUTI MOTORUL, CI PERSOANA.

 

Nu ma refer la tine, in general vorbesc.

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: vai de capul meu , ce mentalitate. Mai avem de trait 50 de ani sa-si mai schimbe unele persoane mentalitatea.

Da-i un search pe google sau pe youtube ce inseamna un maxi-scooter si cum sunt priviti in alte tari .. asa ca idee.

NU SALUTI MOTORUL, CI PERSOANA.

 

Nu ma refer la tine, in general vorbesc.

Sa inteleg ca, in opinia ta, ar trebui sa salut orice e pe 2 roti de la strutzul de cartier sau ceacanaul de Prejmer care se da cu el in interes gospodaresc si pana la maxi-scutere conduse de te miri ce pusti care nu are suficiente c-oaie sa-si ia motor dar nici nu se coboara la nivelul celor 49cc? Salut oamenii pe carei cunosc si cand plec in tara salut tot ce e motocicleta, nu caruta, scuter sau elicopter ca d-aia se numeste salut intre motociclisti.Salutati-va si voi si o sa fiti impacati.Plm!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... pana la maxi-scutere conduse de te miri ce pusti care nu are suficiente c-oaie sa-si ia motor dar nici nu se coboara la nivelul celor 49cc? ...

 

:blink: Nu stiu dace e vorba de c-oaie sau nu.

Cand mergi sa-ti cumperi un motor iti cantaresc cei de la reprezentanta ouale? si in functie de gramaj iti dau un motor? :huh:

 

"- Hmmmmm! Domnu Bassu, aveti ouale cam mici, va recomand o Honda Jazz de 250 cc, ar fi perfecta pentru ouale tale.

- Dar eu vreau una de 650cc. Cum sa fac? Pot sa vin cu tata?El le are mai mari. "

 

Cand am sa vad un scooter-ist pe strada am sa rad de el ca are c-oaiele mici, si cand am sa vad un Intruder o sa zic: "Mama ce c-oaie are ala!! "

Hai ca m-ai facut sa rad, buna faza cu cojones.

 

Concluzia : Daca ai cojones ai centimetrii cubi.

 

Nu e vorba daca am sau nu cojones , e vorba de ce imi place. Iar daca un om te saluta, ar fi frumos sa-l saluti si tu ( valabil pentru cei care au cei 7 ani de acasa)

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

georgica P**a mica..eu zic sa taci din gura..am auzit ca pe acolo prin racadau ,pe langa Padina umbla golanii, si au boala pe chinazariile rosii pe unul cica o sa-l arunce in fantana din parc..eu zic ca daca tot ai gura mare trebuies sa ai si co***le mari..ca sa poti comenta.Eu zic sa ai grija pe unde parchezi , daca vad golanii kimko ala al tau..Vaiiii mai e si rosu..eu zic sa ia grija...imi fac griji pt tine..asa ca ciocu mic si joc de glezne...

 

 

eu doar am auzit ca asa se face pe acolo...am spus eu ca fac asa ceva...dar vaaaiiii

ai interpretat gresit...eu doar eram un coleg bun si te-am atentionat...doar ti-am zis sa ai grija..

 

Vai Doamne , la ce te gandesti...asa ceva....

 

PS: era pentru interes general..Toti care au kimko rosu si-l parcheaza pe langa padina sa aiba grija...mai ales ce-i care-l lasa pe partea cu parcul... :D

 

 

:huh: vai de capul meu , ce mentalitate. Mai avem de trait 50 de ani sa-si mai schimbe unele persoane mentalitatea.

 

Mentalitate zici? crezi ca de-aia nu te saluta lumea?

 

PS: citarile de mai sus le-am postat din greseala, rog un modelator sa le lase asa :blink:...

 

PS2: eu am 1100 cmc...asta inseamna ca am cojones si mai mari, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mentalitate zici? crezi ca de-aia nu te saluta lumea?

 

PS: citarile de mai sus le-am postat din greseala, rog un modelator sa le lase asa :blink:...

 

:huh: Daca vrei sa dezgropi mortii iti pot da o lopata, ar fi mai utila.

Am si un excavator pe aici prin firma, pot sa ti-l dau, ca sa fi mai rapid.

Mesaj completat

Nu era vorba ca nu ma saluta lumea. Nu asta era ideea, ideea e ca nu a raspuns la un banal salut. Atata tot.

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Nu stiu dace e vorba de c-oaie sau nu.

Cand mergi sa-ti cumperi un motor iti cantaresc cei de la reprezentanta ouale? si in functie de gramaj iti dau un motor? :huh:

 

"- Hmmmmm! Domnu Bassu, aveti ouale cam mici, va recomand o Honda Jazz de 250 cc, ar fi perfecta pentru ouale tale.

- Dar eu vreau una de 650cc. Cum sa fac? Pot sa vin cu tata?El le are mai mari. "

 

Cand am sa vad un scooter-ist pe strada am sa rad de el ca are c-oaiele mici, si cand am sa vad un Intruder o sa zic: "Mama ce c-oaie are ala!! "

Hai ca m-ai facut sa rad, buna faza cu cojones.

 

Concluzia : Daca ai cojones ai centimetrii cubi.

 

Nu e vorba daca am sau nu cojones , e vorba de ce imi place. Iar daca un om te saluta, ar fi frumos sa-l saluti si tu ( valabil pentru cei care au cei 7 ani de acasa)

Ba domnu Bassu, e treaba ta cu ce te dai.Nu de c-oaiele tale m-am legat si nu afirm ca marimea c-oaielor e direct proportionala cu nr de cc.Nici cu tipul de motoreta. Vrei sa-ti atrag atentia ca ai trecut la juma de metru de mine intrand la Adi la garaj pe lunga fara sa ma saluti?Ce plm te bashici ca o zdreantza la ciclu?N-ai 7 ani de acasa? Acum zi-mi de ce sa te salut eu sau tu sa saluti la randul tau un om pe care nu-l stii?Impartim aceeasi pasiune?Sigur nu.Lingem aceeasi bujaberca.Sper ca nu ca se lasa rau.Da-mi un singur motiv pt care eu te-as saluta pe tine fara sa te cunosc si iti dau o bere cu prima ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Vrei sa-ti atrag atentia ca ai trecut la juma de metru de mine intrand la Adi la garaj pe lunga fara sa ma saluti?Ce plm te bashici ca o zdreantza la ciclu?...

Nu tin minte sa fi trecut pe langa tine si sa nu te salut, dar daca totusi e asa imi cer scuze, nu obisnuiesc sa fac asa ceva. Eu salut pe toata lumea, dau si salut la gaste daca e nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu salut pe toata lumea, dau si salut la gaste daca e nevoie.

 

si atunci ce sens mai are salutul tau ? ce semnifica el?

 

e ca atunci cand dai mana cu un barbat si in loc sa-i cauti privirea te uiti dupa cai verzi pe pereti.

devine o simpla formalitate, fara nici o valoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma depinde pe cine gasesti ... vad ca pe acolo mai merg si figurantii ce habar nu au sa raspunda la un salut, apoi sa mai stai de vorba cu ei.

Acumaaaa.... dupa ce te-au luat baietii la rost deja, zic si eu ca in general niste afirmatii se arunca alaturi de ceva mai concret ptr ca banuiesc ca poti da si exemple. Nu de alta, dar de fiecare data cand am fost in livada, pana si cei mai "figuranti" cum le spui tu acolo, nu i-am vazut vreodata sa nu salute ceea ce pot spune ca m-a impresionat cat de cat cand vine unul cu o viteza ultimul ragnet si al naibii de scumpa sa salute pe unul care merge cu o chestie care suna mai mult a trabant decat a motor :blink: Se mai intampla si greseli sa stii.

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...